pokój Kubusia

Zaczęty przez magdalinska, 04 Wrz 2011, 11:21:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

#25
feeling chyba białe, bo wtedy moge sobie zrobic kolorowe dodatki, kolorowy dywan

teraz pomyslalam o takim zestawie:
zaczynajac od najwyzszego od okna:


Dodany tekst: 07 Wrz 2011, 09:48:26

byloby?

feeling.good

stuva jest fajna bo naprawdę wiele można pokombinować. Ja tylko przy białych meblach jednak zastanowiłabym się nad przemalowaniem pokoju. Brzoskwinia na ścianach plus biel i kolorowe dodatki średnio mi się widzi.
Może jakaś delikatna, jasna szarość? Lepiej by to grało.

magdalinska

kurde własnie nie chcielismy malowac... no ale pomyslimy ;) ten kolor tez mi sie nie podoba, denerwuje mnie.... tylko koszty nas powstrzymywały :/ ile moze kosztowac przemalowanie pokoju?

Kasia

Cytat: magdalinska w 07 Wrz 2011, 10:56:34ile moze kosztowac przemalowanie pokoju?
jedna puszka farby :)
my duluxem, taką niewielką puszką, (2l?) pomalowaliśmy pokój, starczyło na połozenie 3 warstw chyba
mogę nie pamiętać w kazdym razie max dwie takie puszki powinny wystarczyć :)

magdalinska

to pewnie przemalujemy..... ech,.... zawsze koszty dodatkowe ;)
i teraz znowu problem - wybór koloru/odcienia  :headbang: ja sie wykoncze

konwalia

koszt farby z 50zł?+tasma ok 5

feeling.good

#31
Cytat: magdalinska w 07 Wrz 2011, 09:56:34
kurde własnie nie chcielismy malowac... no ale pomyslimy ;) ten kolor tez mi sie nie podoba, denerwuje mnie.... tylko koszty nas powstrzymywały :/ ile moze kosztowac przemalowanie pokoju?

jeśli Ci się już teraz nie podoba, to nawet bym się nie zastanawiała nad zmianą. Polecałabym Wam farbę tikkurili, jest naprawdę swietna i pięknie kryje. Z mieszalnika wystarczyłoby Wam opakowanie 2,7 litra na dwa pomalowania i jeszcze by zostało. Taka puszka kosztuje coś około 100 pln. Jeśli pomalujecie sami, to doszedłby tylko koszt wałków, taśmy i folii :)
Pokój nie jest duży, więc spokojnie dacie radę.

Dodany tekst: 07 Wrz 2011, 10:04:44

teraz jest łatwo bo mebli nie ma. Za jakiś czas ciężko się będzie zdecydować.

Kasia

najpierw zdecyduj się na motyw :)
bez motywu nie ma co kombinowac :D


magdalinska

kurde no wiem, musze sie przespac z tematem, ale jestem gotowa na malowanie ;)
a motywem przewodnim bedzie kolor zielony :D
dobra, musze cos przez najblizsze 2-3 wymyslic

Kasia

no to do zielonego to jeszcze niebieski, czy biały pasuje

coś mi się kojarzy ze feling takie "dobre" kolory miała w pokoju Stasia :knuje:

zuzia

Cytat: fasolka1980 w 07 Wrz 2011, 10:17:34wiesz co, prędzej się po prostu przeniesiemy do salonu, a jemu zostawimy dotychczasową sypialnię...tylko gdzie wtedy będą spac np rodzice jak przyjadą?
dlatego mi sie tak podoba to łóżko, które aja wkleiła. bo u nas jest dodatkowy pokój, ale kanapy w salonie są nierozkładalne (K. sie uparł na takie z funkcją relax a one sie nie rozkładają do spania). i zbieram sie żeby napisać do mojego pana od szaf czy by mi zrobił.

elve

#36
magdalinska przemaluj! brzoskwinia to jeden z najbardziej irytujących kolorów we wnętrzach

może pasuje ci kolorystyka pokoju Kuby Mobki?

Co ma się w tym pokoju znaleźć?
- łóżko? jakie wymiary? jeśli ma być przyszlościowo to może takie z możliwością przeróbki na piętrowe?
- szafy na ubrania?
- szafy do przechowywania zabawek? dużo ma zabawek?
- stolik + krzesła? nadal polecam mamuta - bezpieczny, kolorowy....
- jesli dasz neutralne ściany możesz na jednej dać fototapetę; jeśli nie chcesz fototapety mozesz pomalować jedną ścianę pomalować na bardzo intensywny kolor (turkus?) i udekorować obrazkami

wymian zastaw szafami

nionczka

Irene miala kolka na scianie zielonej. Moim zdaniem fajnie bylo. Kolka nie sa ani dla dziewczynek ani dla chlopcow. kazdy moze miec. Groszki juz sa bardziej kobiece, ale kola nie. Tylko u nas ta zielka byla zbyt pastelowa. Dalabym dzis mocna. Wtedy tez chcialam, ale wyszlo inaczej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

#38
Cytat: fasolka1980 w 07 Wrz 2011, 09:17:34
wiesz co, prędzej się po prostu przeniesiemy do salonu, a jemu zostawimy dotychczasową sypialnię...tylko gdzie wtedy będą spac np rodzice jak przyjadą?

ech.....

Fasolka, dlatego my w sypialni(docelowym Kuby pokoju)zostawiamy kanape. Bedziemy tam spac, jak gosci w salonie polozymy.

Czytam dalej i bede radzic magdalinskiej ;)

Dodany tekst: 07 Wrz 2011, 19:10:32

Ja jestem za bialymi scianami i jednej w jakims intensywnym kolorze lub z tapeta. Mam podobny zestaw ze stuvy, musze w koncu zdjecia zorbic, ale wciaz lozko w Kuby pokoju sluzy nam za lozko sypialniane i dlatego zdjecia troch enie maja sensu... no i brakuje dodatkow. Ale, ja sie np. nei boje rozow, czerwieni, fioletow dla chlopcow. Kuba ma w pokoju biale sciany i jedna intensywnie kolorowa,meble biale stuvy, ale dodatki w najrozniejszych kolorach. Intensywnej zieleni, czerwieni, zolci, rozu i fiolecie. Mam zamiar jeszcze na scianach powiesic kolorowe ramki, zapewne zolte, rozowe (malinowe), zielone. Postaram sie jutro zrobic zdjecia, choc jak pisalam do ukonczenia jeszcze daleka droga.

Dodany tekst: 08 Wrz 2011, 11:20:25

Jak obiecałam tak zrobiłam: https://picasaweb.google.com/Mobka1203/Strefa?authkey=Gv1sRgCP7Ay7TizdabWA#5649930983986326722
Na tej ścianie nad meblami powiesze jeszcz ejakieśobrazki w kolorowych ramkach. Jakiś większy odbrazek nad haczykami nad kaloryferem i pewnie jeszcze coś od OliFasoli.

Dodany tekst: 08 Wrz 2011, 12:23:05

A i kabel od lampki przy łózeczku będzie przybity do ściany, na razie jest okrecony wokół łóżeczka, bo Kuba za niego ciągnie i strach, żeby gwoździków nei powyciągał. Lampkana "biurku" będzie wymieniona, no i nasze łóżko będzie złożone, wtedy się dużo miejsca na środku zrobi. Mam dywanik z ikei. Generalnie zabawek i książeczek też jest troche więcej, ale leżą w salonie ;D

magdalinska

mobka  :thankyou: :thankyou: :thankyou:
chyba sie przekonałam do jednej sciany limonkowej :)

elve:
1. lożko - bede mierzyc, pietrowe do przemyslenia
2. szafy na ubrania tak, cos musi byc
3. zabawek ma mało, mysle o kolorowych jakis pojemnikach bardziej niz szafkach
4. stolik i krzesła na pewno mammut, bo mi sie bardzo podobaja
5. chyba sie przekonałam do limonkowej sciany tej na wprost od wejscia, tam bym tez rzucila jakies meble (białe), ale to musze wymierzyc, a reszta biała


o kurde, chyba mam juz jakas wizje tego nieszczesnego pokoju  :D :D :D

Lwica

Cytat: magdalinska w 08 Wrz 2011, 15:55:27o kurde, chyba mam juz jakas wizje tego nieszczesnego pokoju

:thumbup: :highfive:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zuzia

Cytat: magdalinska w 08 Wrz 2011, 15:55:27o kurde, chyba mam juz jakas wizje tego nieszczesnego pokoju
to super!
ja będę następna w kolejce z pokojem M :D

feeling.good

cieszę się, że coś się już rozjaśnia :)

Ja na początku października biorę się chyba za zmiany w pokoju Stacha.

talula

Cytat: feeling.good w 08 Wrz 2011, 19:17:57Ja na początku października biorę się chyba za zmiany w pokoju Stacha.


To i ja mniej więcej wtedy będę urządzać pokój Alicji ;)

magdalinska

a ja juz wiem na pewno, ze jedna sciana bedzie limonkowa :D
jak tylko zamówie szafe do wiatrołapu, bo kolejnej zimy nie przezyje trzymajac kurtki i płaszcze na krzesłach w salonie ;) to bierzemy sie za malowanie :)

magdalinska

:)
zabieram sie za pokoj. Plan jest taki:
1. malowanie - sciana na przeciw wejscia - zielona (taka mocna, wpadająca w limonke moze), reszta biała
2. na tej scianie zielonej myslalam dac meble
3. na sciane gdzie drzwi chciałabym dac regał expedit w poziomie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70103085/ a nad nim 2 zielone wiszace półki mammut  http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60099178/#/00099176
4. mam 2 krzesełka mammut zielone + stolik lack biały - to dałabym pod okno (w sumie drzwi tarasowe)

plan  http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/225949/code/8995066105

i kombinacja mebli (jakies sugestie? cos zmienic? szuflady na dole jakos inaczej? zeby to wygladało)

i co wy na to? byloby?



zuzia

magdalinska
a nie lepiej pax + malm komoda?
bo w paxie zmieścisz dużo (jakąs zapasową pościel i inne takie gadżety)
ja nie przepadam za stuva, jakoś mi nie leży

bozena.dp

Cytat: magdalinska w 30 Lip 2012, 22:25:27malowanie - sciana na przeciw wejscia - zielona (taka mocna, wpadająca w limonke moze), reszta biała

dokładnie tak pomalowaliśmy pokój Pawła ;)

jestynka

magdalińska my mamy pojedynczą szafę stuva, ona jest fajne bo daje możliwośc dzieiakom wyboru ubrania,więc jesli byś chciała taką opcję to możesz jakoś przemyśleć uklad,
trudno doradzić bo nie wiem jakie masz rzeczy
my w stuvie trzymamy koce i pościel w wysuwanych koszach,mamy drązek mięsci dużo bluzek i kurtki,
Filipowi mieszczą isę tam wszystkie ubrania i pościele (nie mamy tez ich jakoś b,dużo.)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

nie potrzebuje nic na posciel czy koce, bo jak zwolnie komode, która jest teraz w tym pokoju, to ją wyniose na góre i tam bede trzymac posciel i reczniki. te meble maja byc tylko dla niego.

Cytat: zuzia w 30 Lip 2012, 23:55:58a nie lepiej pax + malm komoda?
jakos mi sie to nie widzi.....


ale czy wizualnie te fronty w meblach są ok? w sumie sama nie wiem co potrzebuje, teraz mam same szuflady, tam dam sobie dwa drązki (albo jeden, zobacze) i powinno byc ok