pokój Kubusia

Zaczęty przez magdalinska, 04 Wrz 2011, 11:21:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

powoli zabieram sie za pokoj Kubusia.

posiadam:
zabe, 2 połki i lampe (nie musza byc wykorzystane)

chce kupic łożko - pewnie cos podobnego (albo i to) do tych z kotkami z ikea, krzesełka mammut i stolik - tylko nei wiem czy mammut czy moze lack białe

nie wiem co gdzie dac, gdzie łózko, gdzie inne rzeczy i co na sciane..... nie mam pojecia, jak przyozdobic sciany, co tam dac, zeby to wszystko ze soba grało.
Sciany maja kolor takiej jasnej, ciepłej (chyba) brzoskwinki i raczej nie bede juz przemalowywac.....
aha, na scianie na przeciw drzwi jest wyczystka z kominka, przydałoby sie ją jakos ukryc..... kontakt jest przy wyczystce i tam gdzie stoi teraz deska do prasowania (czyli w ch.... miejscach ;) )

no i mam nadz, ze kiedys Kubus bedzie dzielił ten pokoj z rodzenstwem, wiec to tez trzeba wziac pod uwage, ze moze kiedys bedzie tam tez drugie lozko ;)

ratunku :)

konwalia

magda nie wiem sama, ale ta wyczystka powinna byc zastawiona, bo dzieciaki maja rózne pomysły, bo ja to w ogóle zamieniłabym pokoje  :blush:

magdalinska

#2
no własnie nie mam jak zamienic, mam jeszcze jeden wolny, ale on sie nie nadaje, jest mały....

Dodany tekst: 05 Wrz 2011, 13:14:46

ej, nie wierze :D 100 odsłon, a ani jednej porady ;)

errata

to ja napisze, że się nie znam ;D

A odnośnie miejsca dla drugiego dziecka to przecież zawsze będziesz mogła przemeblować

Angie

magdalinska ja tez się nie znam ;D To może kup te rzeczy i będziemy je układać :D

Lwica

magdalinska a powiedz co chcesz w zamyśle tam u niego w pokoju żeby było. Co on lubi (np jaki motyw przewodni) jakieś bajki, postacie? W czym będą trzymane zabawki (pojemniki, kosze, regały) itd.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

magdalinska

dorotka bajek nie oglada, ostatnio ma faze na taka maskotke żabe, lubi tez nasze telefony :D lubi tez czołówke z reksia, lubi psy, ale nie znalazłam zadnych naklejek z reksiem...
dobra, luz :)  musze sobie pomierzyc jakies łozka i cos pokombinuje

konwalia

magda a jaki masz budzet?
i podaJ WYMIARY POKOJU

Kasia

Cytat: magdalinska w 07 Wrz 2011, 08:42:37
dorotka bajek nie oglada, ostatnio ma faze na taka maskotke żabe, lubi tez nasze telefony :D lubi tez czołówke z reksia, lubi psy, ale nie znalazłam zadnych naklejek z reksiem...
dobra, luz :)  musze sobie pomierzyc jakies łozka i cos pokombinuje
to moze na razie bez motywów konkretnych, bardziej w kolory uderzyć a jak potem wyłapiesz że coś go kreci bardziej to dodasz motywy :D

Lwica

magdalinska pisz pisz, czy ma być dywan, czy beda zasłony albo firany, własnie w jakie kolory chcesz uderzyć itd.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

fasolka1980

jeny, jak ja bym chciała zeby I. miał swój pokój  :crying:


Kasia

fasolka1980 eh, znam ten bół :(

a u was w salooonie nie dałoby się "wygrodzić" sypialni dla Was? W tej czesci gdzie I. teraz urzeduje?

Lwica

Laski ja mam też kłopota mamy możliwości mamy miejsce MOŻNA by zrobić pokój dla Adasia ale nie możemy...... wkurwia mnie to niemiłosiernie, że jest opcja ale nie do wykonania! I teraz za jakiś czas Wiki i Adaś będą się cisnąć w jednym małym pokoiku, a my będziemy nadal się "gościć" na salonach 50m2
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

magdalinska

#13
Cytat: konwalia w 07 Wrz 2011, 09:52:50a jaki masz budzet?
budzet nieograniczony :D tzn tak: nie mam kasy, ale chcialabym stopniowo cos kupowac, i raczej oprzec sie na ikea....

dorotka - na okno cos pewnie dałabym, moze nie firanki, tylko cos takiego jak ma martullek u siebie, takie niby zasłonki, cos jasnego

dywan hmmmm nie mam pojecia, pewnie cos rzucilabym na podłoge.....

pokoj ma jakies 3,8 x 3,4m, ale dokładnie zmierze w domu (ma 12,8m2)


najwiekszy problem mam ze scianami, zeby je czyms ozdobic, zeby nie byl ten pokoj taki smętny.... kurde dziewczynce to bym dała jakies kóleczka i kwiatuszki i byloby, a tu mam problem :/

Dodany tekst: 07 Wrz 2011, 09:14:47

dałabym meble na sciane tam gdzie ta wyczystka, zakryje ją i troche zgubi tez kratke

fasolka1980

Cytat: Kasia w 07 Wrz 2011, 09:01:08
fasolka1980 eh, znam ten bół :(

a u was w salooonie nie dałoby się "wygrodzić" sypialni dla Was? W tej czesci gdzie I. teraz urzeduje?

wiesz co, prędzej się po prostu przeniesiemy do salonu, a jemu zostawimy dotychczasową sypialnię...tylko gdzie wtedy będą spac np rodzice jak przyjadą?

ech.....

Kasia

Cytat: magdalinska w 07 Wrz 2011, 10:13:17urde dziewczynce to bym dała jakies kóleczka i kwiatuszki i byloby, a tu mam problem :/
kólka, kwadraty, literki, zwierzatka, autka, piłki, balony ...... jest wybór tylko jak chcesz miec konkretny motyw to musisz się na coś zdecydowac :D
dywan dziecięcy pewnie tez z jakims motywem bedzie wiec też bedziesz musiała wybrać

jak lubi zabe to może zielenie, seledyny, niebieski
zabie gadzety ....

tym bardziej ze dwie zaby już masz (maskotkę, i ten wiszacy kosz)
+ ta zielona półka :D

w ikea teraz jest jakas zabia seria, w katalogu widziałam :)

moze jakiś motyw stawu, żaby, ta lampa księżyc gdziec powyzej w nawiazaniu do motywu ;)

fasolka1980

magdalinska ja bym na sciane dała np te wycinanki od Olifasoli albo cos w tym stylu.

no i np dla I. dałabym autka i motory, ale on ma bardzo sprecyzowane zainteresowania ;D

Kasia

#17
Cytat: fasolka1980 w 07 Wrz 2011, 09:17:34
wiesz co, prędzej się po prostu przeniesiemy do salonu, a jemu zostawimy dotychczasową sypialnię...tylko gdzie wtedy będą spac np rodzice jak przyjadą?

ech.....
no własnie tak mi sie skojarzyło że wygrodzic taka mini sypialenkę w waszym prostokatnym salonie by sie dało :knuje: wtedy teście w salonie w wy w mini sypialni ;)

Dodany tekst: 07 Wrz 2011, 09:20:59

Cytat: fasolka1980 w 07 Wrz 2011, 10:19:52no i np dla I. dałabym autka i motory, ale on ma bardzo sprecyzowane zainteresowania Grin
u nas dominują wszelkie srodki transportu :)

Lwica

Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

konwalia

ns podłoge dałabym to:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20101871

tam gdzie wyczystka nie za wysokie regały na zabawki, zeb y łatwiej było o9dsunac

Lwica

#20
W ogóle z tych naklejek to jest mnóstwo zajebistych motywów. Ja teraz będę właśnie Wiki na czasie naklejać alfabet tylko muszę wybrać a widzę, że się trochę nowych pojawiło.

Dodany tekst: 07 Wrz 2011, 09:27:31

O ta takie dywany z trasami i domkami super są. U as w przedszkolu takie dominują dzieci je świetnie wykorzystują do zabawy. http://allegro.pl/300x200-uliczki-drogi-zywe-kolory-najtaniej-i1790064886.html
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

Kasia

dywan z zabą Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zielony Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

co prawda krokodyl ale moze do stawu by pasował ;) Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

lub po prostu zielone Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


magdalinska

no własnie jest za duzo tych wszystkich motywów i na nic człowiek nie moze sie zdecydowac :D

kasia no i to jest mysl!! moze faktycznie jakis staw poszukam :)
a kółka dla chłopca mogą być?strasznie mi sie podobaja i juz je kiedys ogladałam, ale takie bardziej dziewczece mi sie wydawały

krokodyl tez moze byc, krokodyla ma w wannie :D

Lwica

#23
Cytat: magdalinska w 07 Wrz 2011, 10:36:54a kółka dla chłopca mogą być?strasznie mi sie podobaja i juz je kiedys ogladałam, ale takie bardziej dziewczece mi sie wydawały

Ale czekaj albo OlaFasola albo Rilla nie pamiętam, która miała kółka na ścianie w pokoiku u chłopca kółka. super to wygląda.

A tu zobacz z tej aukcji allegro przykładowa aranżacja
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

feeling.good

a meble w jakim kolorze planujesz?