Autor Wątek: Co ogladacie w TV?  (Przeczytany 24937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

Odp: Co ogladacie w TV?
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Sty 2012, 14:57:24 »
wrobelek0403 na zalukaju ostatnio zalew starych filmów. I to wcale nie klasyków. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #76 dnia: 06 Sty 2012, 19:44:04 »
suegro oo, a co ciekawego dali?? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

twinnie77

« Odpowiedź #77 dnia: 13 Sty 2012, 17:43:25 »
'The Killing' - serial kryminalny  (Ale Kino)

mary

« Odpowiedź #78 dnia: 13 Sty 2012, 22:34:41 »
my z mężem teraz oglądamy "Rodzinka.pl". Serial boski, choć jak widzę jak te dzieci robią rodziców na szaro to śmiać mi się nie chce, a raczej modlić, aby mój syn tak nie kombinował Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #79 dnia: 14 Sty 2012, 19:18:20 »
Bana jest rewelacyjnym aktorem, nie wspominając o wyglądzie wink - ach, Hektor! Ale uwierz, Rhys Meyers jest iście bosssski... nie dość, że charyzmatyczny, to oczu od niego oderwac nie sposób, a spojrzenie ma ciarkopędne... dreaming dreaming dreaming

Patrz, a ja zupełnie inaczej go odbieram. Henryk VIII w jego wykonaniu zdaje się niezbyt rozgarniętym prostakiem. Wręcz przypomina mi współczesnego "dresa".

Oglądamy pierwszą serię, więc może jeszcze mój odbiór się zmieni.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #79 dnia: 14 Sty 2012, 19:18:20 »

inkageo

« Odpowiedź #80 dnia: 14 Sty 2012, 20:12:15 »
Ja oglądam "Pamiętniki z wakacji" na polsacie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Bosssskie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

callja

« Odpowiedź #81 dnia: 14 Sty 2012, 20:37:49 »
Henryk VIII w jego wykonaniu zdaje się niezbyt rozgarniętym prostakiem.
A toś mnie zastrzeliła... Akurat prostactwa w roli Meyersa nie dostrzegałam, raczej to, czego Henryk VIII istotnie miał w skrajnym nadmiarze - czyli arogancję + egoizm. "Wszystko jest moje, wszystko mi wolno". Zresztą źródła historyczne zgodne wspominają, że jakikolwiek sprzeciw czy różnica zdań wywoływała w Henryku dziką agresję...

Ale - ilu widzów, tyle odczuć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

sonja

« Odpowiedź #82 dnia: 15 Sty 2012, 12:47:44 »
callja no zupełnie inne odczucia mamy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj A ciekawa jestem jak odbierasz Annę Boleyn?

jusia

« Odpowiedź #83 dnia: 15 Sty 2012, 13:30:00 »
'The Killing' - serial kryminalny  (Ale Kino)
yes!yes!yes! leciało na foxlife...suuuuuper.....szkoda, ze 3. serię dopiero mają kręcić
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

dragonfly

« Odpowiedź #84 dnia: 15 Sty 2012, 14:13:29 »
callja no zupełnie inne odczucia mamy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj A ciekawa jestem jak odbierasz Annę Boleyn?
ja mam podobnie ja Ty, jezeli chodzi o Meyersa w tej roli. No ale taki Henry sie dobrze sprzedaje Amerykanom, nie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Chociaz w innych filmach go lubie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Natalie Dormer jako Anna Boleyn bardzo mi sie podobala Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Tylko, ze na ta ekranizacje Tudorow trzeba brac spora poprawke. Jest dosyc luzno oparta na "prawdziwych" wydarzeniach....

sonja

« Odpowiedź #85 dnia: 15 Sty 2012, 14:26:19 »
dragonfly wiem, wiem. Niestety historię Anglii znam dość słabo, ale doczytałam w pewniejszych źródłach i faktycznie dowolność jest spora. Podobnie jak w Rzymie i Rodzinie Borgiów. Niemniej jednak ogląda się dobrze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Mnie Anna nieziemsko irytuje, jest taką zimną... Idealny kontrast do Katarzyny Aragońskiej. Pewnie tak miało być i pozostaje mi docenić kunszt aktorki.

dragonfly

« Odpowiedź #86 dnia: 15 Sty 2012, 14:28:21 »
Mnie Anna nieziemsko irytuje, jest taką zimną...
moze troche, ale jest sliczna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

callja

« Odpowiedź #87 dnia: 15 Sty 2012, 16:52:58 »
ja i Henryka i Annę w serialu odbieram źle
on rzeczywiście dresiarz, a ona laska dresiarza
To się chyba nazywa "nadanie roli współczesnego rysu" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Wolę Henryka, niż Annę - dla mnie za ładna była zresztą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Anna Boleyn w rzeczywistości pięknością nie była, za to miała ponoć seksapilu na tony... tym pociągała mężczyzn, ale tego czynnika portrety nie mają mocy przekazać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

historię Anglii znam dość słabo, ale doczytałam w pewniejszych źródłach i faktycznie dowolność jest spora
To prawda, coś juz o tym było pisane... Serial "na motywach zdarzeń historycznych" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ja akurat historię ogólnie lubię, więc przeinaczenia scenariuszowe nawet mnie bawiły - ten nieustanny trend do "uatrakcyjniania" daje dość specyficzne efekty Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Sty 2012, 16:55:23 wysłana przez callja »

inkageo

« Odpowiedź #88 dnia: 15 Sty 2012, 17:04:33 »
Seksapilu na portretach zdecydowanie nie widać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale i tak lepsza od swojej następczyni Jane Seymour Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj A Henryk VIII baaaaardzo mnie rozczarował Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #89 dnia: 15 Sty 2012, 17:44:04 »
No na pewno nie umieli Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #89 dnia: 15 Sty 2012, 17:44:04 »

callja

« Odpowiedź #90 dnia: 15 Sty 2012, 19:28:55 »
podobno w rzeczywistości był otyły i pod koniec życia miał bęben jak w 9 m-cu ciąży
Henryk w młodości był ponoć przystojny, ale przede wszystkim umiał byc czarujący - oczytany, inteligentny, pisywał wiersze i komponował canzony, grał na lutni, pięknie śpiewał (w ogóle Tudorowie byli muzykalni, Elżbieta I po tatusiu zdolności odziedziczyła). Swietnie jeździł konno, siłował się na rękę, był wysportowany. Walki konne Meyersa czy siłowanki w I sezonie to nie przypadek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale po ciężkim upadku z konia Henrykowi pozostała na nodze wielka, jątrząca rana - po jakims czasie niemal zupełnie uniemozliwiła mu poruszanie się. W efekcie król głownie siedział, więc zaczął tyć w zastraszającym tempie... Dołożyć do tego problemy z chorobami wenerycznymi (nic dziwnego, oprocz sześciu żon miał jeszcze od metra kochanek), i podstarzaly król rzeczywiscie wyglądał jak potwór...

i tak lepsza od swojej następczyni Jane Seymour
Jane miała cechę, która króla ujęła, bo tez całkowicie odróżniała jane od Anny - była cicha, pokorna, nieśmiała. Po dumnej i aroganckiej Annie zastraszona Jane była dla króla jak balsam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj I dlatego tez wygrała z rywalką, mimo że to Anna była silniejszą osobowością Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Aczkolwiek Anna ocalałaby, gdyby urodziła królowi syna - niestety, poroniła chłopca, i odtąd jej los był przesądzony.

Katarzyna Aragońska nie była ładna, za to świetnie wykształcona, władająca kilkoma językami - umiała być królową, a prości Anglicy uwielbiali ją za to.

callja

« Odpowiedź #91 dnia: 15 Sty 2012, 19:41:35 »
u Katarzyny Medycejskiej?
Przede wszystkim u Marii Tudor - siostra Henryka była krótko królową Francji (żoną Ludwika XII). To w świcie królewny Anna znalazła sie we Francji, i pozostała tam nawet wówczas, gdy Maria, owdowiawszy, wróciła do Anglii. Potem przeszła na dwór Klaudii Francuskiej, żony kolejnego króla, Franciszka I, i Małgorzaty d'Angouleme - siostry króla i jednej z najlepiej wykształconych kobiet swoich czasów.
Katarzyna Medycejska była synową Franciszka - czyli to jakieś pokolenie później, tak mniej więcej.

A propos, to właśnie Maria, "róża Tudorów" była uważana za najurodziwszą księżniczkę europejską - więc kto wie, może i braciszek mógł być niczego sobie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Druga z sióstr Henryka, Małgorzata, nie była już tak ładna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Sty 2012, 19:44:25 wysłana przez callja »

callja

« Odpowiedź #92 dnia: 15 Sty 2012, 19:45:38 »
dzięki!
Lubię historię, czasem się to przydaje, w zupełnie nieoczekiwanych chwilach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

callja

« Odpowiedź #93 dnia: 15 Sty 2012, 19:50:12 »
fajnie, że są takie filmy, człowiek przynajmniej ruszy mózgownicą
O, to to!!

sonja

« Odpowiedź #94 dnia: 31 Sty 2012, 15:56:53 »
Kończę oglądać Tudorów. I muszę podzielić się jedną refleksją. Dlaczego do diaska oni się nie starzeją?!

dragonfly

« Odpowiedź #95 dnia: 31 Sty 2012, 18:52:31 »
Kończę oglądać Tudorów. I muszę podzielić się jedną refleksją. Dlaczego do diaska oni się nie starzeją?!
ja to nie, troszke tacy przytyci sie robia (ale to wyglada, jakby ubrali ze 2 swetry za duzo), no i odrobinla siwych wlosow tez jest  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 31 Sty 2012, 18:52:54 wysłana przez dragonfly »

sonja

« Odpowiedź #96 dnia: 31 Sty 2012, 19:06:49 »
dragonfly za to Katherine Parr, z którą Henryk ożenił się gdy miała 31 lat, wygląda jakby była dawno po menopauzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dragonfly

« Odpowiedź #97 dnia: 31 Sty 2012, 19:08:56 »
dragonfly za to Katherine Parr, z którą Henryk ożenił się gdy miała 31 lat, wygląda jakby była dawno po menopauzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

callja

« Odpowiedź #98 dnia: 01 Lut 2012, 23:41:01 »
Katherine Parr, z którą Henryk ożenił się gdy miała 31 lat, wygląda jakby była dawno po menopauzie
Wtedy kobitki jakoś szybciej "dojrzewaly" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zreszta z Katarzyna Henryk ożenił się główni po to, by mieć inteligentnego partnera do rozmów - Katarzyna kochała innego, ale odmowę ślubu z królem przypłaciłaby głową... No to została królową Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A Henryk serialowy zdecydowanie zbyt "ładnie" się postarzał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #99 dnia: 04 Lut 2012, 12:07:27 »
callja Anna Boleyn miała 29 lat jak umierała, Jane Seymur 28/29 w zależności od źródła.
Obie wyglądały ZNACZENIE młodziej niż 31-letnia Katherine.

Wiem, czepiam się, ale charakteryzacja zdecydowanie im nie poszła.
No może wrzód nieźle zrobili Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj