Karmienie piersią-wątek problemowy

Zaczęty przez konwalia, 19 Sie 2011, 22:07:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katgoli

zrobila mi sie dosc duza rana z boku brodawki - ma ktoras z Was pomysl czym ja leczyc?wydaje mi sie ze jest troche zapalona czy to szkodliwe dla malej?staram sie zmieniac pozycje przy karmieniu i boli troche mniej ale niestety sie nie goi :hmm:

OlaFasola

katgoli, mi położna polecała na rany smarować własnym mlekiem, bepanthenem albo takim kremem z medeli, który można kupić w saszetkach.

feeling.good


mika

katgoli kupić czystą lanolinę (to jest właśnie składnik tej maści z medeli o której Fasola pisze)i smarowac tym, a przed karmieniem własnym mlekiem

konwalia

katgoli dziewczyny już napisały czym smarować-z tańszych jest lanoziaja, choć ja wolałam bepanthen maść i koniecznie poprawić technikę(głęboko chwytać otoczkę)

katgoli

#55
wielkie dzieki-Lanolina caly czas smaruje,swoim mlekiem rowniez,polozna poradzila mocno skoncentrowana czarna herbate wiec i tego probuje....spobuje zmienic technike ale lewa piers calkiem zdrowa wiec nie wiem dlaczego z prawa takie problemy  :hmm:

A ta masc Bepathen usuwac przed karmieniem?

konwalia

katgoli z kazdej ręki inaczej układasz dziecko, ja z prawą miałam z 2mce problemy

yoy

ja mialam ogromny problem z rankami na piersiach- wszystkie masci o duuuu* rozbić, bo kazdy kontakt z ubraniem/wkladkami/czymkolwiek powodował ogromny ból. Życie uratowaly mi polecane przez elizępj muszle laktacyjne:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


pierś jest wtedy w powietrzu, niczego nie dotyka, ma dostep do powietrza i szybko się goi.

zuzia

ja mam takie muszle do sprzedania, nowe, nieużywane ani razu (kupione "just in case")

aniak1211

Cytat: zuzia w 31 Gru 2011, 13:54:44
ja mam takie muszle do sprzedania, nowe, nieużywane ani razu (kupione "just in case")
Zapytam siostre czy by nie chciala:)
Napisz ile za to;)

katgoli

#60
Cytat: yoy w 31 Gru 2011, 09:51:52
ja mialam ogromny problem z rankami na piersiach- wszystkie masci o duuuu* rozbić, bo kazdy kontakt z ubraniem/wkladkami/czymkolwiek powodował ogromny ból. Życie uratowaly mi polecane przez elizępj muszle laktacyjne:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


pierś jest wtedy w powietrzu, niczego nie dotyka, ma dostep do powietrza i szybko się goi.

dzieki yoy- mam te muszle i gdyby nie one to by bylo jeszcze gorzej  :crying:

dzieki konwalio w takim razie bede probowala ja jakos inaczej ukladac...staram sie karmic z tej piersi na lezaco i jest troche lepiej ale tez niestety boli :hmm:

konwalia

Cytat: katgoli w 31 Gru 2011, 15:45:32i jest troche lepiej ale tez niestety boli hmm
nawet jak prawidłowo teraz przystawiasz, to póki nie wygoisz będzie boleć-czas, technika, mogą być muszle

na pewno nie dla nakładek, butli i warto wywalić smoka jak jest problem z brodawkami

yoy

wiecie co, jak sobie przypomne ten ból brodawek przy karmieniu piersią przez 6 tyg u mnie to aż mam dreszcze! i co ciekawe w 7 miesiącu karmienia pojawił się baaardzo podobny ból! najpierw myslalam, że maly zmienił technike ssania, potem że przygryza mnie zębami, potem że ma pleśniawkę i ja mam pleśniawkę, a potem... potem myslałam, że jestem w ciąży, bo się naczytałam, że u kobiet karmiących pierwszym objawem ciąży jest ból brodawek przy karmieniu (miesiączka wtedy jeszcze nie wróciła). Ja pierdziu! Ile ja testów zrobiłam :D No ale co się okazało- za ok 2 tyg pojawiła się miesiączka. Czyli wróciła mi płodność mimo karmienia co 2h w dzien i w nocy i w ten sposób objawiały się dni płodne. Za miesiąc ból znów się pojawił. Następnego już nie było, bo na szczeście ssak się pięknie odstawił. Nie ukrywam, że mi ulzyło jak przestałam karmić, bo co jak co, ale taki ból przeżywać podwójnie i to przy jednym dziecku? :D ooooo nie! :D

aja

mozetu; jadłyscie sushi oczywiscie mam na mysli np. z pieczona ryba?>

zosia2007

Cytat: aja w 04 Sty 2012, 20:11:34
mozetu; jadłyscie sushi oczywiscie mam na mysli np. z pieczona ryba?>
nie ale z pieczona ryba chyba mozna

aniak1211

Czy slyszalyscie o tym,
ze drugie dziecko nie miewa kolek???

konwalia

Cytat: aniak1211 w 04 Sty 2012, 21:22:55
Czy slyszalyscie o tym,
ze drugie dziecko nie miewa kolek???
to jakis mit
kolki sa zalezne od dojrzałoci ukladu trawiennego przeciez

aniak1211

Cytat: konwalia w 04 Sty 2012, 21:27:14
to jakis mit
kolki sa zalezne od dojrzałoci ukladu trawiennego przeciez
Kolezanka mi mowila,
niby w szkole ja tak uczyli,jest pielegniarka-nie pracujaca w zawodzie;)
Ale pozniej tak sie zaczelam zastanawiac co ma jedno do drugiego,przeciez to o uklad pokarmowy chodzi;)
Ale ja malo wiem wiec pytam:)

konwalia

#68
jak  dla mnie jedyna zaleznoc jaka znajde, to rodzic mniej trzesie sie nad drugim dzieckiem, nie wynajduje mu kolki

errata

Cytat: aniak1211 w 04 Sty 2012, 21:22:55
Czy slyszalyscie o tym,
ze drugie dziecko nie miewa kolek???

wątpię. sąsiadka właśnie kolki miała przy drugim synu

aniak1211

Cytat: konwalia w 04 Sty 2012, 21:37:20
jak  dla mnie jedyna zaleznoc jaka znajde, to rodzic mniej trzesie sie nad drugim dzieckiem, nie wynajduje mu kolki
To tez prawda:)
Koezanka ktora mi o tym mowila ma 2 dzieci,
drugie niby nie mialo kolki a tylko wzdecia;D
W każdym bądź razie dziecko plakalo tak czy siak:D
Jak rozmawialam o tym z siostra to tez miala watpliwosci;) (bedzie miala 2 dziecko;))

kotabma

jajestem drugim dzieckiem a kolki mialam masakryczne ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: konwalia w 04 Sty 2012, 21:37:20rodzic mniej trzesie sie nad drugim dzieckiem, nie wynajduje mu kolki
prawdziwej kolki nie trzeba wynajdywać, ba! objawia się na tyle głośno, że trudno jej nie zauważyć ;)

rubin04

P. miał kolki, Mila nie ma ale tu jest róznica płci i to moim zdaniem podstawowa róznica
plus przy Mili od razu odstawiłam na poczatku nabiał z mleka krowiego (bo przy P. jak to zrobiłam to mocno mu się poprawiło, choc z drugiej strony był juz też wtedy ciut starszy, bo miał tak ze 3 mies.)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: kotabma w 05 Sty 2012, 08:53:52
jajestem drugim dzieckiem a kolki mialam masakryczne ;)
Czyli teoria sie nie sprawdza:D