Karmienie piersią-wątek problemowy

Zaczęty przez konwalia, 19 Sie 2011, 22:07:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Zwierzatko, moim zdaniem bez melka mozna sie obejsc. Wazne, zeby znalezc jakies inne zrodlo wapnia, bialka i witamin ADEK. Takze jak dziecko chetnie je nabial, to moim zdaniem mozna zrezygnowac z mm, ktore raz, jest mlekiem, ktore czlowiekowi do zycia nie jest niezbedna, dwa jest drogie, 3 jest jakos tam przetworzone.

Piesze to ja, matka dziecka, ktore od 1 dnia zycia jadlo mm ;) Ale jakbym karmila piersia do ok. roku, to tez pewnie bym wcale na mm nei chciala przechodzic.

Justynna

Cytat: mary_popins w 05 Kwi 2012, 21:09:16
Co do odstawiania dziecka - wydaje mi się, że łatwiej zacząć od eliminacji tego późnowieczornego, bo z porannym to bym miała kłopot co dać na pierwsze śniadanie (na drugie je kaszę z owocami jakimiś).
zobacz ile jest propozycji śniadania oprócz kaszki :) Myślę, że nie powinnaś mieć kłopotu ;)

mary

#202
Cytat: Justynna w 06 Kwi 2012, 09:31:54
zobacz ile jest propozycji śniadania oprócz kaszki :) Myślę, że nie powinnaś mieć kłopotu ;)
teraz mam większy kłopot! Mój maluch zamienił się w ssaka - w nocy budzi się po 4 razy :/ Bez cyca nie ma mowy, aby się nie darł na cały blok ;) I jak tu przymierzać się do odstawiania?
Obawiam się, że on teraz próbuje w nocy ze mnie zrobić smoka - co z tym zrobić?

Dodany tekst: 11 Kwi 2012, 18:04:37

Cytat: konwalia w 06 Kwi 2012, 08:04:11jaglanka zwykła z owocem( czasem jako 2  sniad)

jak robisz tą jaglankę (ile kaszy, ile wody)? Ja też robię codziennie, ale zawsze jakaś taka rozciaplana mi wychodzi ;)

Justynna

Cytat: mary_popins w 11 Kwi 2012, 18:03:34
teraz mam większy kłopot! Mój maluch zamienił się w ssaka - w nocy budzi się po 4 razy :/ Bez cyca nie ma mowy, aby się nie darł na cały blok ;) I jak tu przymierzać się do odstawiania?
Obawiam się, że on teraz próbuje w nocy ze mnie zrobić smoka - co z tym zrobić?
spokojnie, jeśli zaczniesz zmniejszać ilość karmień w ogóle, to i z nocnym sobie dasz radę :)

aja

Cytat: mobka w 06 Kwi 2012, 08:06:25Aja, a probowalas z jajecznica ponownie
nie
jeszcze jadł na miękko ale też mu siię odwidziało
jeszcze poczekam bo czuję,że to nie czas

elve

Powiem jedno aaaaaaaaaałć
Długo trwa ten ból przy karmieniu? Nie pamiętam już jak było poprzednio.

konwalia

nawet kilka tygodni, indywidualnie zależy od wrażliwości brodawek i czy technika jest ok(wtedy szybciej się zahartują jak nie ma uszkodzeń)

ziuta

Cytat: elvelve w 13 Kwi 2012, 01:06:05Powiem jedno aaaaaaaaaałćDługo trwa ten ból przy karmieniu? Nie pamiętam już jak było poprzednio.
aaaaauć elve, jak ja Ci współczuję
u mnie to też było kilka tygodni, jakieś 4-5, auuuuć
trzymaj się bighug

elve

Na szczęście mała prawidłowo chwyta. Jak już się zassie to jest ok.
Tylko nerwus jest. Anka też taka była

feeling.good

elvelve, pewnie teraz brodawki się szybciej przyzwyczają. U mnie tak było, czego i Tobie życzę :)

Tyle było nerwów o to moje karmienie, a fajnie się wszystko ustabilizowało. Tila dostaje mm tylko wieczorem od taty. ja w tym czasie kąpię Stasia, a później przejmuję Małą. Poza domem zawsze mam na wszelki wypadek butelkę z wodą i mleko, ale już dawno nie skorzystałam.

Justynna

Cytat: feeling.good w 13 Kwi 2012, 10:27:05
Tyle było nerwów o to moje karmienie, a fajnie się wszystko ustabilizowało.
super, cieszę się bardzo :)

magdarynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

no też się cieszę :D Chyba za szybko chciałam superefektów :)

konwalia

feeling super, że ułozyło się tak, że Ci z tym dobrze

mada1981

a mi minęło właśnie 5 miesięcy jak odciągam mleko i muszę przyznać ze się przyzwyczaiłam i teraz mi z tym całkiem dobrze :)
odciągam już tylko 5 razy na dobę, co 4-5 h wiec luzik, mam dużo czasu dla siebie i Piotrusia :)

jusia

dziewczyny karmiace, jak to jest z ta dieta matki karmiacej ??? co mozna, a czego nie...jakies jadlospisy macie moze, bo znalazlam taki ale tam i surowe warzywa i cytrusy, cos mi sie tu kupy nie trzyma  :knuje:
http://www.natemat.com.pl/zdrowie/karmienie-piersia/dieta-dla-matki-karmiacej.html
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aniak1211

#216
jusia
Na poczatku cytrusy,warzywa straczkowe jak fasola czy kapusta kiszona,smazone to lepiej unikac,
po malutku wprowadzac i obserwowac czy nie szkodzi:)
Gdzies jest watek karmiacej matki:)

Dodany tekst: 06 Cze 2012, 22:52:26

http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,4550.0.html
coprawda dieta dla dzieci z alergia,ale poczytac mozna;)

zuzia

jusia
wg mojej pediatry nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej
jemy normalnie, bez szaleństw, może lepiej unikać produktów wzdymających
a jak coś sie dzieje (tfu tfu) to wtedy eliminować

fasolka1980

Jusia, nie ma jednej opinii na temat tego co powinna jesc matka karmiaca.

Moja miewa wzdecia wiec sie pilnuje. Ostatnio stosuje sie do zalecen ksiazki Odkrywwam macierzynstwo autorstwa dr agrawal. Powinno sie jesc przede wszystkim rzeczy cieple, unikac surowych warzyw i owocow, cebuli, czosnku, fasoli i kapustnych. Ja jem na obiad kasze z warzywami, na sniadanie jaglana albo owsianka, czasami jajka i troche bialego sera. Ja odstawilam mleko krowie i jest jakby lepiej. Pije sojowe poki co. Generalnie nie ma lekko :(

rubin04

Fasolka, ja nie jadłam krowiego nic, ale ja np. owcze sery b.lubię
i jadłam np. chleb z serkiem kozim, albo owczym i było ok.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Rubin, a ty karmisz jeszcze? Bo tak wlasnei sie ostatnio zastnawialam, jak mi kolezanka napisala, ze karmi swojego syna, rowiesnika mojego K.

fasolka1980

rubin04 poki co ser bialy przechodzi wiec nie bede rezygnowac.zobaczymy jak dalej bedzie.

rubin04

Mobka, nie, odstawiłam Milę jak miała około 10 mies.
głownie ze wzgl, na to że ona mało przybierała, jadła po nocy itd.

A tak to wieczorem butla z kaszą, nad ranem mleko i wszyscy zadowoleni :)
Miało być pół roku do 8 mies.
ale wyszło 10 i uwazam że w sam raz - ani za długo ani za krótko, zwłaszcza ze ona trochę chorowita (anemia i inne takie) była wiec jej się przydało dłuzej niż P.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

feeling.good

Czy są jakieś "domowe" sposoby na zmniejszenie ilości pokarmu? Od czwartku nie karmię Małej i w jednej piersi mam dużo pokarmu, pobolewa mnie.