Bruksela ekspresowo

Zaczęty przez panikarola, 16 Sie 2011, 18:04:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

mam parę godzin na zwiedzenie Brukseli - gdzie warto iść? zależy mi na jakiejś interesującej okolicy, niekoniecznie z tysiącem muzeów i ekstra ważnych instytucji, bardziej jakieś klimatyczne stare miasto z fajną kafejką, a must see tak raczej w tle.

i macie może jakieś bistro do polecenia na obiad? czegoś koniecznie trzeba spróbować?

tradycyjnie stawiam piwo (belgijskie :)) za każdą podpowiedź :)  :beer:
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

errata

chyba najlepiej pytać elizapj :)

nionczka

Cytat: panikarola w 16 Sie 2011, 18:04:25
mam parę godzin na zwiedzenie Brukseli - gdzie warto iść? zależy mi na jakiejś interesującej okolicy, niekoniecznie z tysiącem muzeów i ekstra ważnych instytucji, bardziej jakieś klimatyczne stare miasto z fajną kafejką, a must see tak raczej w tle.

i macie może jakieś bistro do polecenia na obiad? czegoś koniecznie trzeba spróbować?

tradycyjnie stawiam piwo (belgijskie :)) za każdą podpowiedź :)  :beer:

Place du jeu de balle , march'e de marolles, targ staroci, neidziela rano, nigdy nie odpuszczam i sasiadujace uliczki
do jedzenia nalepsze sa frytki na ulicy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

#3
ja na szybkim wypadzie (typowo turystycznie) zaliczylam oczywiscie atomium - obowiazkowe foto ;), sikajacego chlopca (Manneke Piss) i cukiernie-"czekoladernie"(?) prawie kazda ma fontanne z czekolada,
zjechalismy troche miasto, jedlismy w fajnej klimatycznej okolicy typu waskie uliczki i pelno knajpek - jakas bardzo popularna i niestety troche droga ale nie pamietam juz jak sie nazywala.
zjadlam waterzooi - byla pyszna :)
co do frytek zgadzam sie z nionczka.
No i potem belgijskie piwko na grote markt - wieczorem byl pokaz swiatel z podkladem muzycznym. Typowo pod turystow ale fajnie wygladalo ;)

nionczka

#4
i ciasteczka speculosy, ale w niemczech tez podobno macie

Dodany tekst: 17 Sie 2011, 11:46:59

Gofry na ulicy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

#5
Cytat: nionczka w 17 Sie 2011, 11:45:02

Gofry na ulicy

Tak! Gofry koniecznie i pralinki! :)

Ja bylam na piwie w jakiejs knajpie, nie pamietam nazwy, gdzie za stoly robia trumny, a piwo pije sie z kufla z trupia czacha. Nie polecam w kazdym badz razie. Omijaj szerokim lukiem.

Anatomium natomiast jest fajne, mimo, ze z serii must see :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

suegro

Cytat: calla w 18 Sie 2011, 19:46:38Tak! Gofry koniecznie i pralinki! Smiley

Gofry z Liege. :D
Szelma mnie nauczyła. :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

thx i  :beer: za każde info! gofry zaliczone, wyśmienite, nawet dwa razy, piwko tyż, frytki jakieś wątpliwe trafiłam, a w każdym razie przesadnie tłuste - ale w sumie byłyby ok, gdyby nie ten pseudosos co je nim polali. strasznie chemiczny w smaku. całkiem zasadniczy ci Brukselczycy, ani z piwem ani z frytkami nie można sobie przycupnąć na ulicy, ławek nie było za bardzo, z wyłomów, krawężników i innych takich schodów gonią niemiłosiernie, smutne jest życie żula...

Manneken był odziany jak mały kozaczek, akurat był świętowany ukraiński Dzień Niepodległości :) oblecieliśmy tylko rynek i wokół uliczki (nawet nie wiem jakie), okazało się, że wcale nie mieliśmy chęci na ekscesywne zwiedzanie. całkiem miło i na pewno warto wrócić na więcej.



Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.