dress code i co dalej?

Zaczęty przez tachogti, 09 Sie 2011, 21:49:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tachogti

mam w nowej pracy dreskołda, musze sie dostosowac, macie jakies pomysly jak nie wygladac jak stara baba z banku, wpasowac sie w to i zostac przy mojej ukochanej czerni?
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

wrobelek0403

tachogti to moze napisz co w tym dres-kodzie masz.

zeby wiedziec, co dopasowywac :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


tachogti

#3
nie jeansy, nie t-shirty i nie trampki czyli odpada 5/6 mojej szafy ;) ma byc elegancko i funkcjonalnie jak stwierdzili.... ale zestaw koszula i spodnie w kant brzmi przerazajaco dla mnie. Mam czarne i srebrno-szare spodnie eleganckie, pare czarnych koszul, czarny i szary zakiet i dwie pary czarnych szpilek. chyba kiepsko. no i dwie sukienki czarne eleganckie i do kolana. co sie jeszcze nadaje? jakie bluzki co nie sa koszulowe? sweterki kardigany? aaaaaaaaaaa

Dodany tekst: 09 Sie 2011, 21:54:45

dragonfly lol lol lol no ja sie tak wlasnie czuje porzucajac trampki w wisienki i t-shirty z dziwnymi napisami ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P


wrobelek0403

Cytat: dragonfly w 09 Sie 2011, 21:55:02
tacho - idz w "wyjsciowa" wersje pin up girl! Bedzie git!

klienci beda zachwyceni lol lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

#6
dragonfly tja o ile to sie miesci w pojeciu "smart casual" :D

Dodany tekst: 09 Sie 2011, 21:59:06

jutro Wam porobie foty tego co mam... serio czuje sie jakos w tym wszystkim jak przyslowiowa "kuzynka Bietka" ;D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

dragonfly

nie, no ja powaznie mowie.... wszystkie spodniece olowkowe, kardigany - przeciez to sie od pin up'ow wzielo ;D

wrobelek0403

tacho,

koszula plus eleganckie spodnie,

spodnie plus top i marynarka

zamiast spodni moze byc spodnica ołowkowa w zestawach jak wyzej.

zestaw - spodnie/spodnica plus top i sweterek typu coco chanel.

sukienka plus marynarka


do tego szpilki lub baleriny i git.

ciezko bedzie cos innego wymyslec, prawde powiedziawszy. mozesz bazowac na czerniach, granatowych czerniach, szarosciach, bo jak rozumiem, jasne kolory odrzucasz.

srebrne spodnie odpadają.

alez znalazłam sytylizacje lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

#9
dragonfly no w sumie spodnice olowkowe mam trzy rozne, kardigany ze dwa i jedna spodnice z kola w czarno-bezowe mazy..
a myslicie ze lekko militarna szmizjerka czarna sie nadaje?

Dodany tekst: 09 Sie 2011, 22:05:51

wrobelek  :beer: dzieki, dla mnie to juz cos bo nigdy sie tak nie ubieralam ;D
a stylizacja nawet ok, gdyby nie buty i oblicze tej pani lol lol lol
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

#11
a i myslicie ze broszki wchodza w gre? albo kwiot przypiety do koszuli? albo wpiety we wlosy? oczywiscie czarny :P

Dodany tekst: 09 Sie 2011, 22:11:33

no widzisz, dobrze, ze mnie doedukowujesz, bo ja serio ciemna w tych sprawach jestem ;) na uczelni jak mialam "wygladac" zakladalam t-shirt ramones, czarny zakiet z podwinietymi rekawami i badzikami, dzinsy i trampki w wisienki :P
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

wrobelek0403

broszka tak, kwiat juz nie bardzo. ale w sumie jak mały, niezbyt ozdobny i czarny, to hmmm :hmm:

najlepiej podpytaj wspolpracowników - bedzie najprosciej :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

no moja zwierzchniczka miala na sobie ost eleganckie spodnie, balerinki i polprzezroczysta bluzke na top i zielone pasemka we wlosach  :knuje:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

ddu

tacho, a gdzies ty teraz pracujesz? :)

jak się przenosiłam z muzycznego klubu na menadżera czegoś tam, wymieniłam pół szafy, ale jak myślę, w czym chodziłam do pracy, to jestem załamana. najbardziej eleganckie rzeczy miałam z trolla :D

czasme można znaleźć eleganckie fajne ciuchy. mam fajną szarą kieckę z simple, koszulę z szerokimi rękawamia, zakładkami z sisley
poszłabym chyba w kiecki, różne ciemne zestawy, dzininowe na jesień
może kolorowe metriałowe spodnie przejdą? a do tego czarna koszula?
bo chyba wszystko czarne to nie bardzo :(

wrobelek0403

Cytat: tachogti w 09 Sie 2011, 22:16:30
no moja zwierzchniczka miala na sobie ost eleganckie spodnie, balerinki i polprzezroczysta bluzke na top i zielone pasemka we wlosach  :knuje:

wiesz co, to podpytaj jej, bo wiedze, ze to jednak wieksza swoboda :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

#16
ddu w cap gemini i bede miala kontakt z klientami, no tego sie boje ze sama czern nie przejdzie, a w innych zestawach troche sie jak w pizamie czuje ;) mam w szafie troche szarosci, fioletow i ciemnego kobaltu teoretycznie  :hmm:

Dodany tekst: 09 Sie 2011, 22:24:30

Cytat: wrobelek0403 w 09 Sie 2011, 22:20:33
wiesz co, to podpytaj jej, bo wiedze, ze to jednak wieksza swoboda :D
no tak zrobie :) ale pewnie jeszcze i tak bede miec 100 pytan i watpliwosci ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

ddu

no to powodzenia! w uzupełnianiu garderoby i w pracy :)

salsa

tacho - tu jest mega duzo stylizacji - http://www.perhapsme.com/lookb/index/stylizacje/

ogolnie musisz w ramach swojego stylu nabyc troche eleganckich ciuchów
ja do pracy ubieram sie raczej elegancko ale nie w stylu "pańci"

lubie cos w rodzaju miejskiego szyku zalatujacego nutką retro ;)

co z tego, ze Ci powiem, ze np spódnica ołówkowa w kolorze gołebim, do czarny półgolfik w krótkimi rękawami z cieniutkiego materiału i pudrowa rózowa marynakrka
lub granatowa marynarka, białe spodnie i koszula ciała w paski grafitowe
albo szara sukienka i lakierowane szpilki

no to sa moje stylizacje z tego tygodnia - no ale to Ci chyba nic nie daje???? :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

tachogti

#19
ddu dziex  :beer:

Dodany tekst: 09 Sie 2011, 22:33:06

salsa nieee no pomijajac roz i bialy to calkiem do rzecy :P dzieki anyway  :beer:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

salsa

#20
Tacho ja bym na Twoim miejscu zrobiła tak:

najpierw przeglad szafy - co masz, co sie nadaje
prawda jest taka ze dzis dress code nie jest juz taki drastyczny jak kiedys
wazne zeby było w miare elegancko, schludnie i bez golizny - ale mozna sobie pozwolic na lekką akstrawagancję ;)

dlatego np warto zestawiac lużniejsze czy bardziej casualowe topy z eleganckimi spodniami czy spodnicami
odrzuc te topy, ktore maja zbyt duzy dekolt czy sa zbyt luzackie, sportowe albo krzykliwe
wytargaj za szafy spodnice i poddaj je takiej samej selekcji
to samo spodnie i marynakri i buty (wcale nie musza byc szpilki na gigantycznych obcasach - nie wiem co lubisz - mogą byc tez baleriny czy niższe obcasy - spokojnie - chodzi o to ze odpadaja trampki sandały czy inne takie japonki :) )

poprzymierzaj przed lustrem a potem zrob liste tego co brakuje

na poczatek nie szalałabym na zakpuach
kupiłabym jedną czy dwie ołówkowe spodnice i ze dwie pary wąskich materiałowych spodni - mogą byc czarne ale tez dobre kolory to granat, szary, bezowy fioletowy(ciemny) modry(niebieski) szafirowy brąz etc
chodzi mi o to, ze to dobra baza wyjsciowa
do tego warto miec ze dwa cardigany i ze dwie marynarki

i tak jak mowie - najpierw przeglad szafy, bo moze sie okazac, ze dasz rade niewielkim kosztem ubierac sie do pracy "dress-codowo" przez 1. miesiac

warto poobserwowac jaki tam panuje styl - czy raczej preferują konserwatywną białą bluzkę i marynakrę w neutralnym stylu
czy tez elegancko ale z odrobiną faktazji ;)

aha - fajnie jest zainwestowac w sukienki i dobrą parę czarnych skorzanych pantofelków na obcasie
ja uwielbiam sukienki, bo nie trzeba kombinowac jaka gora jaki dół etc - sukienka to stroj kompletny
bierzesz do tego jaką marynarke czy sweterek jak jest chłodno i lecisz ;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

fasolka1980

tacho,

dziewczyny juz chyba wszystko napisały

generalnie tzw smart casual to wygodna elegancja czyli spodnie materiałowe, spódnice (do ze 3 cm przed kolano), koszule, sweterki, kardigany
buty z zakrytymi palcami ( ewentualnie peep toe, ale zadnych sandałków czy klapek czy trampek)
zreszta po kilku dniach zorientujesz się jak się ludzie tam ubierają ;)

salsa

#22
Cytat: golinda w 10 Sie 2011, 10:54:04ale tak trudno o dobrą sukienkę...
a to juz inna bajka
ale warto poszukiewac - dobra sukienka nie wychodzi z szafy po jednym sezonie :)

Dodany tekst: 10 Sie 2011, 09:57:57

Cytat: golinda w 10 Sie 2011, 10:54:04ak z telewizji XXX
he he he moze oglądalnosc spada i szukaja pomysłu na siebie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 10 Sie 2011, 10:57:37he he he moze oglądalnosc spada i szukaja pomysłu na siebie
przy takim wzroscie franka spada? :> nie wierze :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

tachogti ja bym zainwestowala w pare sukienek, z krotkimi i dlugimi rekawami. Do tego marynarki i kilka porzadnych rozpinanych sweterkow.

Nie musisz nosic koszul (tak mi sie przynajmniej wydaje, no chyba ze koszula jest obowiazkowa), ale np. topy i na to marynarka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"