soczewki calodniowe

Zaczęty przez konwalia, 08 Sie 2011, 23:01:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

rilla ja kiedyś kupiłam z tej promocji i były calkiem ładne, nie tak je te co teraz mam, ale calkiem fajne
ja też noszę i okulary i soczewki, jakoś 15h nie dam rady w soczewkach, choć sobie ten wynalazek chwalę

rilla

salsa kiedys zazdroscilam osoba,ktore tak moga, ale rok temu moja bliska kolezanka dostala zapalenia   czegos w oku,dostala taki orzchan za noszenie non stop soczewek, ze lacznie z seria zastrzykow prosto w oko nauczylo ja sciagac szkla

salsa

rilla ja sie stale kontroluje - jak dzis pamietam słowa mojej okulistki wypowiedziane 11 lat tem - "soczewka to broń na oku"

ostatnio okulistka mi powiedziała, ze w ogole nie mam sladów noszenia soczewek, ze niebywale dobrze je toleruje
ale tez mi powiedziała zeby choc raz na tydzien sciagała je na 12 h i dawał oczom odpoczac

no to tak robie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 09 Sie 2011, 09:38:23cały czas w soczewkach, nawet ich do spania nie sciagam.
czemu?? ja kupilam 4 miechy temu te, ktore niby mozna miesiac bez zdejmowania, tzn zdejmowanie w celu przeplukania jedynie, ale to nie dziala - pod wieczor i tak mi wysychaja i przyklejaja sie do oka, takze juz ich nie zamierzam kupowac, bo po co placic za opcje, ktorej sie nie uzywa ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Sie 2011, 09:08:06
czemu?? ja kupilam 4 miechy temu te, ktore niby mozna miesiac bez zdejmowania, tzn zdejmowanie w celu przeplukania jedynie, ale to nie dziala - pod wieczor i tak mi wysychaja i przyklejaja sie do oka, takze juz ich nie zamierzam kupowac, bo po co placic za opcje, ktorej sie nie uzywa ;)
no ja uzywam
kupuje B & L te noc i dzien i sa zajebiste
zaczynają mi podsychac wieczorami jak je przenosze ze dwa tygodnie, ale staram sie do tego nie dopuszczac, a poza tym każde gdy sie rpzenosi wysychaja

za pudeko (6 soczewek) płace 60 zł wiec to chyba nie jest chyba duzoooo ;)

także ja z opcji korzystam - jzu odwykłam od  sciagania co wieczór soczewek
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

hmm, to ja po 10-12h w jednodniowych zwykle mam dosc, wiec nosze i okulary

zwierzatko_mojej_mamy

salsa no ja wiem, ze korzystasz, dlatego kupilam - ale dupa
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#7
ja nie przeszłam nigdy testu na kanalikach łzowych - babka wkładała mi ten papierek a ja od razu byłam zalana łazami - stwierdziła, ze mam oczy w mokrym miejscu :D

Dodany tekst: wto, 9 sie 2011, 08:29:17

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Sie 2011, 09:27:45
salsa no ja wiem, ze korzystasz, dlatego kupilam - ale dupa
ale je mozna normalnie sicagac i wtedy tez dupa?? one sa mimo wszystko lepsze niz zwykłe bo to ejst materiał innej generacji -  nie zabiałczają się
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

OlaFasola

salsa, ja też tak noszę soczewki. Te na dzień i noc są dla mnie duuuużo lepsze nawet od jednodniowych, które musiałam już o 17 zdejmować bo mi oczy wysychały.

salsa

Cytat: OlaFasola w 09 Sie 2011, 09:29:29
salsa, ja też tak noszę soczewki. Te na dzień i noc są dla mnie duuuużo lepsze nawet od jednodniowych, które musiałam już o 17 zdejmować bo mi oczy wysychały.

to jest dla mnie zrozumiałe ze wzgledu własnie na to, co napisałam wyzej zwierzowi - zrobione sa z zupełnie innego materiału niz zwykłe
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 09 Sie 2011, 10:28:17ale je mozna normalnie sicagac i wtedy tez dupa??
no wiesz - patrzac na to, ze moje 3miesieczne soczewki bialczace sie calymi miesiacami (bez nocy of course) o godzinie 21:00 jak jeszcze chodzilam do pracy w klimie siadajac to zyja bezproblemowo, a te mi przyklejaja sie suche do oka bez klimy przed sic! szklem kontaktowym? :> to lekka dupa ;) czasami sa dni, kiedy musze i o 16:00 poleciec do lazienki i po prostu wlozyc do plynu na 5-10 minut i zalozyc znow, bo czuje przyssawki ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

OlaFasola B&L, bo tych do tej pory uzywalam i byly bardzo ok ;)

ale nie wiem, czy sie znowu skusze ;) jakos nadal dla mnie noszenie kawalka plastiku na oku dluzej niz 12h jest jakos srednio zdrowe, nawet jesli by mnie zapewnili, ze tam wiatr hula po tych oczach i przepuszcza wszystko ;) no jakos nie nie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

OlaFasola

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Sie 2011, 10:41:25jakos nadal dla mnie noszenie kawalka plastiku na oku dluzej niz 12h jest jakos srednio zdrowe, nawet jesli by mnie zapewnili, ze tam wiatr hula po tych oczach i przepuszcza wszystko wink no jakos nie nie wink
Bo nie jest i wiadomo, że lepiej zdejmować. Tylko jak się zdarzy, że się zaśnie, zapomni, się nie chce, to gały nie bolą. Mi się co prawda czasem nie chce całymi tygodniami zdejmować, ale teraz już mam okulary i mocne postanowienie zdejmowania choć na 2-3 noce w tygodniu.

wrobelek0403

#14
zwierzatko, spróbuj z Ciba http://www.cibavision.com.pl/lenses/airoptix/aqua.shtml
http://www.cibavision.com.pl/lenses/airoptix/night_and_day.shtml

sa duzo lepiej nawilzone niz BL, przynajmniej dla mnie.

Dodany tekst: 09 Sie 2011, 09:48:40

OlaFasola  :highfive:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#15
wiecie to wszystko tez zalezy od nawilżenia oka - ja nie mam z tym problemu - u mnie jedynym problemem jest krzywizna rogówki bo mam duze gały :D i np żadnych J & J nawet do reki nie wezme
moj maz ostatnio - pomimo moich słow - zakupił sobie jakies nowe J & J na wyprobowanie (normalnie to ma tam jakies focusy czy cos tam nie wiem nie znam sie na tych jego soczewicach)
w kazdym razie potrzebował na impreze a zapomniał kupic i tych jego nie było
pani go zapewniała ze krzywizna wieksza niz w B& L
ta straty graty
oczywiscie załozył obejrzałam i widac że sa za małe
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 09 Sie 2011, 10:59:58wiecie to wszystko tez zalezy od nawilżenia oka - ja nie mam z tym problemu
no ja w zwyklych tez nie zauwazalam problemu - przyklejaly sie po wieczornym piciu po calym dniu noszenia i walnieciu spac bez zdejmowania ;) ale takie cos uwazalam za normalne dla zwyklych :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

Ja noszę tylko B&L na inne moje oko od razy inaczej reaguje. Teraz przerzuciłam się na miesięczne hydrożelowe i jest gites. Noszę cały dzień, ściągam tylko na sen. W weekend jak wiem, że nigdzie nie będziemy wychodzić to chodzę w okularach. Ale teraz postanowiłam częściej się w okularach wypuszczać odkąd mam nowe i ładne oprawki.  :dance: ;)
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Sie 2011, 11:06:26przyklejaly sie po wieczornym piciu po calym dniu noszenia i walnieciu spac bez zdejmowania  ale takie cos uwazalam za normalne dla zwyklych
no ja to zauwazamy tylko w soczewkach przenoszonych i to rpzenoszonych tak ze 2 tyg ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

no to nie nie ;) ze ja za dlugo uzywam niz kaza to wiem, ale tak mam niezaleznie od ich starosci, zalezy od dnia ;) moze od pogody ;D nie wiem ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

zwierzu - głownie to od nawilzenia oka - a ze to sie zmienia nawet pod wpływem hormonów to juz inna bajka ;)

na stan nawilżenia wpływa wszystko - fajni, tabletki hormonalne, tusz do rzes, przeziebienie - no wszystko
+ oczywiscie osobiste predyspozycje ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rudasekawf

Cytat: salsa w 09 Sie 2011, 09:19:40
no ja uzywam
kupuje B & L te noc i dzien i sa zajebiste
zaczynają mi podsychac wieczorami jak je przenosze ze dwa tygodnie, ale staram sie do tego nie dopuszczac, a poza tym każde gdy sie rpzenosi wysychaja

za pudeko (6 soczewek) płace 60 zł wiec to chyba nie jest chyba duzoooo ;)

także ja z opcji korzystam - jzu odwykłam od  sciagania co wieczór soczewek
Używam tych samych, równiez jestem zadowolona w 100%, cena ta sama. Co prawda nie chodzę w nich, az tak dużo.

Jakieś 6 lat temu, moze więcej zaczeły mnie boleć oczy w soczewkach jak bym miała piasek cały czas (nosiłam wtedy soczewki po 16h). poszłam do okulisty i okazało się, ze jakieś polipy mi się zrobiły czy jakieś inne świństwo. Leczyłam sie chyba z pól roku, miałam zakaz noszenia soczewek bezwzględny. Po tym czasie poszłam do lekarza bo jak na awf bez soczewek przy wadzie -4,75.  Powiedział, że mogę nosić, ale poczatkowo tylko jednodniowe, potem miesięczne i max 6h.

Pomimo, ze wszystko jest ok i teoretycznie mogę nosic normalnie to i tak wolę je ściągać. A takie do ciągłego noszenia kupiłam bo to wygoda jak w wyjątkowej sytuacji nie możesz ściągnąć na noc ;):)

ewelinkaa

Noszę soczewki od 18 lat i miałam w tym czasie może dwie - trzy kilkudniowe i
jedną paromiesięczną przerwę na okulary z różnych powodów (nie związane z
soczewkami). Przerobiłam rózne typy soczewek - twarde, miękkie, dwuletnie (nie
polecam), roczne, miesięczne, jednorazowe.
Nie ma porównania z okularami. Wywrotka na nartach, prowadzenie samochodu - w
takich momentach docenisz je. Warunek nr 1 - zachowanie higieny. Niestety raz
przez własną bezmyślność dorobiłam się zapalenia spojówek - mieszkając pod
namiotem na dzikim kempingu myłam ręce przed manewrami z soczewkami w wodzie z
jeziora.
Warunek nr 2 - naucz się zdejmować je (z zachowaniem higieny) w różnych
warunkach (np. gdy jesteś pijany - mówię poważnie).
Nie polecam twardych, są mniej komfortowe w noszeniu, choć jeśli ktoś ma silny
astygmatyzm, to przed nimi nie ucieknie. Problem polega na tym, że gdy wpadnie
ci coś do oka to musisz je zdjąć z oczu bez względu na warunki, przy miękkich
soczewkach paproch wypłynie z oka sam ze łzami.
W tej chwili noszę miesięczne soczewki Cooper Vision 25 zł za sztukę (ale tam
gzdie się zaopartuję są też miesięczne za 15 zł za sztukę). Płyn kosztuje mnie
ok. 25 zł na 2 miesiące
carpe diem

niewiemjaka

ewelinkaa wkleiłaś posta z 2005 roku, od tego czasu ceny mogły się już zmienić

zwierzatko_mojej_mamy

pani ewelinkaa zostala zbanowana z powodu notorycznego przeklejania tresci z innych stron
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl