"Pasza śniadaniowa"

Zaczęty przez golinda, 07 Sie 2011, 09:08:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiad

Cytat: sonja w 23 Sie 2011, 22:28:36
Ja się przyznam, że zalewam mlekiem.

Ja też  ;)
Dietetyczka rozpisała mi w 14-dniowej diecie 6 razy na śniadanie owsiankę  ;)
Wg jej przepisu do szklanki mleka 2% wsypuję 3 łyżki płatków owsianych i gotuję, do tego jako dodatki (do wyboru) dodaję:
- 1 łyżeczkę od herbaty rodzynek
- 3 pokrojone suszone śliwki
- pół banana
- tarte jabłko  ;)

Całość liczy od 228 do 260 kcal  :mocking: Zależy co dodamy  ;)
Po takim śniadaniu nie czuję głodu 3-4 h, a nawet i dłużej  ;)

mayagaramond

Cytat: sonja w 23 Sie 2011, 23:28:36W pojemniku trzymam przez noc w lodówce


ja tez zalewam wieczorem. Zreszta robie to juz od dawna z Muesli (aha - Muesli u mnie to nie gotowa mieszanka z 50 g cukru na 100 g, tylko wlasne muesli zmieszane). Takiego swiezo zalanego nie moge jesc, od razu boli mnie brzuch i jestem glodna...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: kasiad w 30 Sie 2011, 08:56:38- pół banana
- tarte jabłko  wink

Z bananem smakuje mi bardzo:)
do jablka dodalam odrone cynamonu-tez pyszne:)
Ale zalewam woda,musze sprobowac z mlekiem;0


abkasia

dla ,mnei to nie jest dobre jedzenie.. zjadliwe, ale nie za dobre.. taka papa gesta
i mnie trzyma ok 3-3,5 godz..
moze za malo jej zjadam, ale wiecej nie dam rady.. ;D

mayagaramond

Cytat: golinda w 31 Sie 2011, 10:02:55ja dzisiaj po tygodniu bekonów, jajek smażonych i fasolek na śniadanie


Tradycyjne angielskie sniadanie w ogole mi nie podchodzi. Jajka jem na miekko, fasolka mozna mnie pogonic, bekon lubie, ale nie na sniadanie.

Pamietam jak po tygodniu na Malcie (a tam jest tylko English Breakfast) marzylam o kawalku czarnego chleba z czymkolwiek lol

Moje sniadaniowe faworyty na wyjezdzie (zalezy jeszcze gdzie) to wedzony losos i sery ;D ;D Ech, wlasnie przypomnialo mi sniadanie w Wiedniu…:dreaming: :dreaming:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jestynka

ja płatki owsiane zjem w takiej formie: gotowane na mleku ok.20 min i posolone ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: doda w 31 Sie 2011, 19:12:11ja sobie robię takie płatki owsiane z różnymi dodatkami z jogurtem naturalnym i wtedy mi smakuje
dokładnie :):)
Cytat: jestynka w 03 Wrz 2011, 08:02:52ja płatki owsiane zjem w takiej formie: gotowane na mleku ok.20 min i posolone
o matko, to nie może być dobre ;) oczywiście do wypróbowania.

justynaaaa2

chyba i ja wypróbuję, skoro tak długo jest się po tym sytym :hmm:
ale jakoś nie mam przekonania

oświećcie mnie tylko gdzie ja znajdę zarodki pszenne (nigdy wcześniej o tym nie słyszałam :blush: )

sonja

justynaaaa2 choćby w Realu, Piotrze i Pawle. Zdaje mi się, że w każdym supermarkecie.

Chermelle

#85
Cytat: jestynka w 03 Wrz 2011, 07:02:52
ja płatki owsiane zjem w takiej formie: gotowane na mleku ok.20 min i posolone ;D

takie lubie najbardziej :)

Dodany tekst: 03 Wrz 2011, 12:35:54

justynaaaa2 te z Sante sa wszedzie raczej

http://www.sante.pl/k18/produkty_sniadaniowe/otreby_i_zarodki

abkasia

Cytat: justynaaaa2 w 03 Wrz 2011, 11:32:05chyba i ja wypróbuję, skoro tak długo jest się po tym sytym
ale jakoś nie mam przekonania
ja jestem syta przez 2 godz :D

fasolka1980

#87
Cytat: golinda w 05 Wrz 2011, 10:17:50
to już nawet nie chodzi o to ile się jest sytym, tylko że pasza ma mnóstwo składników odżywczych

zobaczcie sobie na kalkulatorze kalorii na sfd, jakie to wartościowe żarcie
coś innego może być równie kaloryczne i bardziej sycące, ale wartości będzie miało dużo mniej

poza tym płatki owsiane rewelacyjnie działają na skórę i podobno spowalniają jej starzenie się

dobrze wpływa tez na włosy! są mocniejsze i blyszczące :)

dragonfly

Cytat: golinda w 05 Wrz 2011, 10:17:50


poza tym płatki owsiane rewelacyjnie działają na skórę i podobno spowalniają jej starzenie się
Cytat: fasolka1980 w 05 Wrz 2011, 10:33:04
dobrze wpływa tez na włosy! są mocniejsze i blyszczące :)

usuwa ciaze i krawaty wiaze  :mocking: :mocking: :mocking:

a powaznie, to ja pasze wielbie, po 3 tyg albo full english albo sniadan "na slodko" w podskokach wrocilam do owsianki ;D

rudasekawf

Cytat: dragonfly w 05 Wrz 2011, 14:26:49a powaznie, to ja pasze wielbie

Ja również uwielbiam.

Wczoraj namówiłam moją teściową, żeby spróbowała przez jakiś czas przejść na takie śniadanie. Ma permanentne problemy z pójściem do toalety i nic jej nie pomaga. Może i jej "pasza" pomoże.

mayagaramond

Nie mam problemow z zaparciami, pasze (tudziez muesli) jem od dawna, a do miejsca gdzie krol chodzil piechota chodze tak  samo czesto;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: golinda w 05 Wrz 2011, 15:33:33
nie masz problemów, więc nie masz też porównania

chodzilo mi o to, ze mimo jedzenie muesli/paszy nie odwiedzam codziennie toalety ;) Ten typ tak ma ;)

Boze, co za temat lol lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jestynka

ciekawe co by szelma na to powiedziała :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

ja potrafie chodzic 2-3 razy dziennie ;) mysie wiec, ze pasza nie jest dla mnie najlepszym pomysłem ;) 
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Na niektórych błonnik ma wręcz odwrotne "zapychające" działanie, więc może :D

mayagaramond

Cytat: sonja w 05 Wrz 2011, 18:54:17
Na niektórych błonnik ma wręcz odwrotne "zapychające" działanie, więc może :D

Jesli organizm nie jest przyzwyczajony do blonnika, to na poczatku mozna miec niezle bole brzucha i wzdecia...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

zapchałam się dzisiaj rano paszą ;D
w smaku takie sobie, ale daje radę
jadłam o 8 rano, pierwszy głód poczułam o 12.10 :D już wierzę że można się tym zatkać na długo

twinnie77

Ja też jadam paszę :D

3 łyżki otrębów owsianych i 1 łyżeczkę mielonego lnu zalewam wrzątkiem, mieszam, czekam kilka minut, potem dodaję ostropest i trochę mleka. Uwielbiam :)

Na Dukanie jadłam same otręby, ale i tak miałam problemy z wypróżnianiem. Teraz nie narzekam, codziennie ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia


rudasekawf

Cytat: twinnie77 w 07 Wrz 2011, 12:12:24dodaję ostropest

ostopest kojarzy mi się tylko z problemami z wątrobą. Sama zaczęłaś dodawać czy lekarz kazał Ci wzbogacić o niego dietę?