"Pasza śniadaniowa"

Zaczęty przez golinda, 07 Sie 2011, 09:08:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Cytat: golinda w 08 Sie 2011, 10:01:30no to widać naturalny też, jeśli ma cukier

dla mnie bez różnicy - i tak ich nienawidzę

Ja za to jogurty naturalne uwielbiam, ogólnie nabiał mogę jeść tonami.

Moje I śniadanie to zawsze muslii z otrębami owsianymi + jogurt naturalny (czesto dodaje jednak pokorojone owoce). , inka

Nie znalazałam wytłumaczenia dlaczego nie można owoców w pierwszym posiłku? najczęściej spotykam się z odmiennym zdaniem wśrod dietetykow i dość mnie to zaciekawiło? Może robimy diametralny żywieniowy bląd i nawet o tym nie wiemy.

Propozycja na śniadanie golindy wydaje mi się ciekawa do wypróbowania. Obawiam się, że może smakować to jak rozmoczony karton. Ale na pewno wypróbuje. Dziś kupię produkty :)

sonja

golinda ile tych płatków owsianych bierzesz? (w łyżkach albo gramach najlepiej ;) )

mayagaramond

#27
Cytat: golinda w 08 Sie 2011, 09:48:01maya, to bardzo uproszczone, co piszesz! bardzo!

ja się z tym nie zgadzam, ale przecież możesz sobie jeść jak chcesz...


calkiem mozliwe, ze uproszczone, ale sama przyznasz, ze jest pierdyliard dietetykow i niestety nie mowia jednym glosem. Dlatego mnie to nie przekonuje, jesli ktos napisze "owocow nie je sie rano/wieczorem", nawet "dietetycy mowia" mnie nie przekonuje. Ten typ tak ma, kwestionuje prawie wszystko co uslyszy ;)

Ty napisalas, zeby nie jest owocow na pierwsze sniadanie, a ja z kolei znam teorie mowiaca, zeby nie jesc owocow wieczorem, bo podnosza poziom cukru i to hamuje spalanie tluszczu. Powtarzam teorie to nie jest moje zdanie ;)

Dlatego wszystkie te teorie traktuje z przymruzeniem oka ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#28
dziewczyny - ale to co było wyrocznia w dietetyce 20 lat temu teraz okazuje sie złem i jest juz nowa teoria
za kolejne 20 beda nowe teorie i tak w kołko

trzeba jesc rozsadnie, bez syfów przetworzonych i niepotrzebnych kalorii -  a czy owoc na sniadanie czy po obiedzie to "wsiora w no" jakolwiek sie to pisze  - tak mysle ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

#29
Cytat: salsa w 08 Sie 2011, 21:51:11a czy owoc na sniadanie czy po obiedzie to wsiora w no - tak mysle


:beer: :beer: :beer:

Dodany tekst: 08 Sie 2011, 20:52:32

Cytat: salsa w 08 Sie 2011, 21:51:11ale to co było wyrocznia w dietetyce 20 lat temu teraz okazuje sie złem i jest juz nowa teoria
za kolejne 20 beda nowe teorie i tak w kołko


tez sie zgadzam :beer: :beer:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

mayagaramond  no to na druga nozke ;)  :beer:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

dragonfly

no co jak co ale piwo na noc to chyba zaden dietetyk nie zalecal  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

malutenka

Cytat: dragonfly w 08 Sie 2011, 21:01:54no co jak co ale piwo na noc to chyba zaden dietetyk nie zalecal
Dieta piwna...
:dreaming: :dreaming:

mayagaramond

Cytat: dragonfly w 08 Sie 2011, 22:01:54no co jak co ale piwo na noc to chyba zaden dietetyk nie zalecal


my juz wiemy co przyniesie przyszlosc lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

własnie ja czekam na teorie ze najzdrowsza jest dieta czipsowo-piwna :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: golinda w 08 Sie 2011, 22:53:49tak, ale maya uważa, że nieważne co się zje, bo liczy się ilość kalorii, a potem ilość ruchu

bo tak jest. Jesli pod uwage wezmie sie sam fakt odchudzania.

Ale z drugiej strony organizm potrzebuje wartosci odzywczych, wiec jest roznica czy zjesz 2000 kalorii w czekoladzie czy warzywach, miesie, owocach it.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: golinda w 08 Sie 2011, 22:53:49no niekoniecznie, bo 2000kcal batonów nie da tyle energii co 2000kcal diety w postaci pożywnego śniadania, drugiego śniadania, lunchu, posiłku popołudniowego i kolacji - w tym warzywa, owoce, chude mięso, ryby etc.
to z tym ja sie nie zgodze
jakośc i odżywczość tego co wkładamy w siebie ma znaczenie - chodzi mi o to zeby nie przeginać z tymi teoriami
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond


Cytat: golinda w 08 Sie 2011, 23:29:22organizm pewne pokarmy o wiele szybciej przerabia na energię

ale co to ma za znaczenie przy odchudzaniu? Nie liczy sie jak szybko energie spalisz, tylko ile jej spalisz.

Poczytaj sobie o "negative energiebilanz":

http://www.dr-moosburger.at/pub/pub048.pdf

Nie oznacza to, ze mozna sie zywic hamburgerami, nic takiego nie napisalam.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

noelka84

dieta piwno czipsowa:) mniam mniam

albo piwno-paluszki lajkonik:) wlasnie dzis ja stosuje na noc:)
maz zawsze powtarza, ze po piwku lepiej sie spi:)

mayagaramond

Cytat: golinda w 08 Sie 2011, 22:39:08
no ma, bo odchudzanie nie polega na niejedzeniu, ale na zażywaniu większej ilości ruchu


a gdzie ja pisalam o niejedzeniu?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

emcia


rudasekawf

Cytat: emcia w 09 Sie 2011, 09:15:28zjadłam dziś paszę
Ja również, ale niezbędne dla mnie było dodanie jednak jogurtu naturalnego i łyżki miodu.

salsa

a ja zjadłam krem z cukinii
a teraz jem banana ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sonja

Cytat: emcia w 09 Sie 2011, 08:15:28
zjadłam dziś paszę
:D

I ja ;D
Ostatecznie wsypałam 50g płatków i było dla mnie za dużo. Jutro dam 40.
Pyszne było i co ważne dla mnie rano, nie trzeba tego za bardzo gryźć.

emcia

Cytat: sonja w 09 Sie 2011, 10:15:01
I ja ;D
Ostatecznie wsypałam 50g płatków i było dla mnie za dużo. Jutro dam 40.
Pyszne było i co ważne dla mnie rano, nie trzeba tego za bardzo gryźć.

wsypałam 5 łyżek
ale jak długo jadłam, trzy razy dłużej niż gotowałam

rudasekawf

#45
Cytat: sonja w 09 Sie 2011, 10:15:01
I ja ;D
Ostatecznie wsypałam 50g płatków i było dla mnie za dużo. Jutro dam 40.
Pyszne było i co ważne dla mnie rano, nie trzeba tego za bardzo gryźć.


:padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: jak "wróbelki" ja widzę jecie

Zważyłam ilość płatków w mieseczce, którą jadam zawsze ja (platków, musli czy czego takiego), 80g samych płatków + dodatki, wszystkiego ponad 100g :/ I to mi tak akurat wystarcza, ze nie czuję głodu.  :crying:

emcia

była pasza, dwie miarki
nawet jakaś lepsza niż wczoraj - z sezamem i rodzynkami
zjedzona 2,5h temu i nie jestem jeszcze głodna

emcia

Cytat: golinda w 10 Sie 2011, 09:22:01
nooo! bo pasza ma bardzo dużo wartości odżywczych ;D
i dobrze na cerę działa


muszę kupić jakieś "fajniejsze" suszone owoce, może żurawina?
bo samo-samo jest w smaku tekturowe

(ale i tak o niebo lepsze niż otręby z jogurtem :D )

salsa

Cytat: golinda w 08 Sie 2011, 23:29:22czyli że się jednak zgodzisz?
nie zgodze sie z tym ze to co jemy nie ma znaczenia - inaczej moje zdrowe odżywanie sie nie miałoby sensu
mowie o tych wszystkich wyszukanych teoriach jedzeniowych, ktore zmieniaja sie jak w kalejdoskopie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

#49
no to wiadomo, dlatego pewnie za 20 lat sie okaze, ze to co dzis uwazalismy za ekstra-super-idnealną teorie - jest do bani ;) i dlatego nie warto sie dac zwariowac ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)