"Pasza śniadaniowa"

Zaczęty przez golinda, 07 Sie 2011, 09:08:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Cytat: brawurka w 08 Mar 2013, 09:25:02
dużo roboty z tym amarantusem, wyczytałam właśnie, że ma dużo żelaza, a ja potrzebuję więc zakupiłam i kurdeeee to trzeba najpierw zalać wrzątkiem, odczekać ze 30 min i potem jeszcze gotować na mleku ze 20 minut
ja mam terat te musli z szarlatem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#176
Cytat: justynaaaa2 w 11 Mar 2013, 17:44:38ale sama zasada 5 przemian, choć pewnie skuteczna, brzmi lekko szamańsko

byc moze, ale sprobuj kawy wg 5 przemian.... :dreaming:

Dodany tekst: 11 Mar 2013, 22:38:33

taki lekki off-topic ;)

bozena.dp

Cytat: vobi w 11 Mar 2013, 22:38:17sprobuj kawy wg 5 przemian.... dreaming

przepis poproszę ;)

vobi

bozena.dp

jest kilka przepisow, minimalnie sie rozniacych, ja robie wg tego:
Potrzebne składniki: woda, cynamon mielony, goździki, imbir, sól, cytryna, miód (najlepiej wielokwiatowy), kawa mielona.
Przepis: z 300 ml wody odlej łyżkę, resztę zagotuj w rondelku, odczekaj dwie minuty – woda stale ma lekko wrzeć na małym ogniu. Wsyp szczyptę cynamonu i gotuj dalej 2 minuty, dodaj szczyptę imbiru i około 4–6 goździków. Gotuj kolejne 2 minuty. Wlej łyżkę wody z odrobiną soli (bardzo mała szczypta). Gotuj 2 minuty, wciśnij 3–5 kropel cytryny i poczekaj 2 minuty. Wsyp 2 łyżki kawy, gotuj 3–4 minuty. Po tym czasie kawę zdejmij z ognia i odstaw na 2 minuty, rozlej do naczyń z miodem (mniej więcej 1 płaska łyżeczka na szklankę kawy). Kawa musi być choćby symbolicznie osłodzona.

(http://www.astromagia.pl/magiczna-kuchnia/6287-kawa-wedlug-5-przemian)

dragonfly

potwierzam, kawa przepyszna ale to przygotowywanie jej to nie na moje nerwy ;D

justynaaaa2

#180
jutro sobie zrobię, brzmi super :)

Dodany tekst: 19 Mar 2013, 12:06:06

zrobiłam kawę :) bardzo fajna w smaku, ale za mocna dla mnie z tych 2 łyżek  ;) musiałam dolać wody do filiżanki i już pewnie zasadę 5 przemian szlag trafił  :knuje:
muszę też spróbować tej owsianki, może jutro kupię brzoskwinie :)


feeling.good

dzięki magoo wypróbowałam przepis na owsiankę wg 5 przemian i się zakochałam :) Moja rodzina też. Staś potrafi zjeść z dwiema, trzema dokładkami :)