"Pasza śniadaniowa"

Zaczęty przez golinda, 07 Sie 2011, 09:08:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Pasza śniadaniowa to określenie mojego brata na to, co poniżej zaproponuję :)

to bardzo odżywcze śniadanie dla każdego, kto dba o linię i zdrowo się odżywia.

Zasada jest taka, że śniadanie powinno się zjeść do 40 minut po przebudzeniu.

Paszę robi się w następujący sposób:

zagotować płatki owsiane, najlepiej błyskawiczne, na wodzie
zdjąć z "ognia"
dodać łyżkę siemienia lnianego mielonego, łyżkę sezamu, łyżkę zarodków pszennych i otrębów żytnich
całość wymieszać i zostawić do lekkiego ostudzenia

można dodać odrobinę miodu dla lepszego smaku
moja mama dodaje też śliwki suszone, a ja garść słonecznika łuskanego


śniadanie ma taką ilość składników odżywczych, że "trzyma" mnie bez uczucia głodu od 7:30 do 11:00
poza tym jest bardzo bogate w błonnik, więc pomaga we właściwej przemianie materii


oczywiście są na tym świecie lepsze smaki, ale to naprawdę nie jest złe, poza tym robi się szybko, a rano to też istotne

smacznego śniadanka! ;D

wrobelek0403

fajnie wyglada, ja bym pewnie dodała jakies owoce sezonowe :)

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 09:50:06
owoce, wg dietetyków, można włączyć dopiero po drugim śniadaniu


pewnie tak :D ale ja po płatkach/musli z owocami mam od rana mnostwo energii :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

ja wlasnie tak jadam - tylko ja uzywam otreby jeczmienne i owsiane, bez siemienia za to bardzo lubie wlasnie z suszona sliwka i czasami dorzuce orzechy i migdaly, troche miodu - mniaaaaam!!!!!

(zainspirowalam sie tym jadlospisem co golinda kiedys wrzucala chyba na poprzednim watku odchudzajacym, )

mayagaramond

#4
dragonfly a to nie jest przypadkiem porridge?

Nie mam czasu na takie sniadanie rano...musialabym przed 6 wstac...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

fasolka1980

maya - ja sobie przygotowuję takie sniadanie wieczorem poprzedniego dnia, tylko nie gotuję,a zalewam wodą wrzącą, dodaję jeszcze ze 2 suszone morele i 3 orzechy

biorę w pojemniku do pracy, dodaję ciepłe mleko i gotowe

dragonfly

Cytat: mayagaramond w 07 Sie 2011, 12:12:06dragonfly a to nie jest przypadkiem porridge?
w sumie troche jest, tylko ze ja nie kupuje gotowego tylko sama mieszam
i ugotowanie plus zjedzenie nie zajmuje wiecej niz 15 min ;D

mayagaramond

#7
Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 13:26:43
no ja czasem tak wstaję :crazy:

w środy np. jak mam niemiecki o 7


Ale ja musze codziennie wyjsc z domu 6:45. Nie lubie tak rano wstawac, to jest dla mnie naprawde meczarnia...(chociaz codziennie rano udaje, ze mi to nie przeszkadza;);))

Dodany tekst: 07 Sie 2011, 16:01:46

Cytat: fasolka1980 w 07 Sie 2011, 12:19:30
maya - ja sobie przygotowuję takie sniadanie wieczorem poprzedniego dnia, tylko nie gotuję,a zalewam wodą wrzącą, dodaję jeszcze ze 2 suszone morele i 3 orzechy

biorę w pojemniku do pracy, dodaję ciepłe mleko i gotowe

to jest mysl, bo Müsli tez zalewam wieczorem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

ja swgo czasu jadłam takie cos:
kilka łyzek pł.owsianych zalewałam mała il. wrzatku i pod przykryciem na noc
rano do tego starte jabłko, pół cytryny-sok, orzechy, miód, mleko

chyba zaczne sobie robic, ale jako drugie sniadanie/zdrowa kolacje

magoo

konwalia ja coś takiego robiłam, a raczej robiła mi mama, jak jeszcze w domu byłam
to sie chyba sałatka piękności nazywa
i u mnie zamaist mleka było kefir lub jogurt naturalny

aniak1211

Cytat: mayagaramond w 07 Sie 2011, 17:00:14Ale ja musze codziennie wyjsc z domu 6:45.

W PL o tej godzine to juz 45 min. pracowalam:D
Jak musialam dojezdzac do pracy to pobudke mialam o 4:30,
o 5 mialam autobus :crazy:
W polowie tygodnia ledwo zylam,
ale tak pracowalam tylko 3 miesiace:)

wrobelek0403

golinda ja sie czasem zastanawiam, co Ty jadasz ;)

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#12
Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 17:04:25to jest o niebo lepsze i zdrowsze niż müsli


zalezy jakie müsli, robione samemu czyli same platki bez rodzynek i cukru jest zdrowe.

Dodany tekst: 07 Sie 2011, 17:10:09

Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 10:50:06wg dietetyków, można włączyć dopiero po drugim śniadaniu


a dlaczego?

Pytam powaznie, bo wiem, ze wielu dietetykow odradza jedzenie owocow wieczorem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 18:02:52a czemu się zastanawiasz?

bo czesto mowisz, czego nie powinnysmy jesc, i sa to głównie rzeczy, kt sie zywie :D wiec sie zastawiam, czym innym mozna :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Znam i jem.
Często ze śliwkami suszonymi, orzechami i miodem.

Kiedyś też dawałam starte jabłko.

Ale największy mój problem to zapominanie o owsiance, które skutkuje jej przypaleniem. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 07 Sie 2011, 19:07:49bo czesto mowisz, czego nie powinnysmy jesc, i sa to głównie rzeczy, kt sie zywie Cheesy wiec sie zastawiam, czym innym mozna

tez sie nad tym zastanawialam.

I grilowany boczek jest przeciez tlusty.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

ja jem cos podobnego - mieszam rozne rodzaje otrębów, pestek (albo słonecznika albo dyniowe)  i zarodki pszenne z jogurtem naturalnym (nie mam grubej skory od tego :D ) i łyzką miodu

ale u mnie to tak, ze ja mam fazy sniadaniowe
\aktualnie znowu mam faze na koktaile warzywne i to jem b. czesto :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

#17
Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 18:02:52i jog nat


czy nie mowilas kiedys, zeby nie jesc jogurtow?

Tzn,. mi to naprawde wsio ryba, bo ja wierze tylko w jedno: wiecej spalic niz zjesc ;) (zakladajac, ze ktos sie zdrowo odzywia a nie samymi hamburgerami ;) )
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 21:08:49z owocami


ale gotowych z owocami czy w ogole nie mieszac jogurtow z owocami? Kupne rozumiem, bo maja duzo cukru.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 21:08:49zgrillowany nie ma ani grama tłuszczu,


jak to nie ma tluszczu?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

no ale to ze gotowce jogurty owocowe sa pelne cukrów i syfów to wiadomo juz od dawna ;)

mnie sie wydaje, ze mowiłas to o jogurtach naturalnych, ale nie dam sobie za to reki ucicąc ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 21:16:51no nie ma, tłuszcz się wytopił, zostało mięcho

tzn. ja nie wiem jaki ty boczek masz na myśli
ja grilluję taki zupełnie surowy

zresztą, tak jak napisałam, nie tłuszcz w diecie jest problemem i tłuszcz nie jest głównym "budowniczym" tkanki tłuszczowej
jest wysoko energetyczny i potrzebny kiedy się intensywnie ćwiczy, czy fizycznie pracuje

nie jestem dietetykiem, ale nie wierze, ze wytopi sie caly tluszcz z boczku (tez mysle o surowym). Iles tam %, ale nie wszystko, przeciez wtedy mieso byloby suche jak wior...

Ogolnie potrzebne sa i tluszcze i proteiny i weglowodany, a  komorki tluszczowe powiekszaja sie wtedy, gdy organizmowi dostarczy sie wiecej energii niz on zuzyje. Niewazne czy to makaron czy stek.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 21:16:51ale jak to możliwe? ja zagotowuję wodę, wsypuję, mieszam pół minuty i gotowe

A ja wsypuję do zimnej wody i zostawiam do zagotowania. W tym czasie mam czas na inne ranne zajęcia. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

nie no, boczek grillowany ocieka tłuszczyskiem :D ale i tak uwielbiam!

salsa

Cytat: golinda w 07 Sie 2011, 21:29:31być może napisałam ogólnie jogurty i tak to zostało zrozumiane
hmmm no z tej rozmowy wynika, ze naturalny tez....

Dodany tekst: Maj 27, 2011, 05:48:09
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat: siog  Maj 27, 2011, 06:45:37
nawet naturalny bio jogurt za sklepu ma cukier!

jogurt to zuo i produkuje "grubą skórę"
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)