Jak zająć 6 miesięcznego wariata

Zaczęty przez olgaaa1, 21 Lip 2011, 08:18:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olgaaa1

Nie ogólnie wiem jak ją zająć, ale musze przyznać, że już wymiękam, a moja mama jeszcze bardziej. Mała zaczeła się turlać i jest koszmar, bo mamy strasznie małe mieszkanie i tak z boku stolik, z przodu komoda, z lewej stół i to biedne nie ma gdzie akrobacji wyczyniać.  Normalnie to siedze przy niej i jak się jej kończy miejsce to ją przeturlam w drugą  :dance: Czasami jest jednak tak, że muszę coś zrobić, albo jak to moja mama obiad wstawić, bo dzieci (MY) wracamy z pracy :) i przydałoby się coś, co odwróciłoby małej uwagę od turlania, macie coś sprawdzonego? widziałam te pianinka fisfer price do łóżeczka, może to, juz nie wiem.
Najlepiej było dzisiaj w nocy. Godzina 2 coś tam stęka, wstaje a ta się na mnie patrzy jedna noga na karuzeli, rączka na ochraniaczu niedługo to mi juz stanie, musze łóżeczko obniżyć. Acha mała nie siedzi jeszcze, a ja ją nie sadzam, więc takie siedzące zabawki odpadają

zosia2007

olgaaa1 to normalne na tym etapie rozwoju dziecka, nic nie poradzisz - ona sie i tak bedzie turlac, pozniej zacznie pelzac, raczkowac, chodzic...
jednyne co mozesz zrobic to ja jakos ograniczyc zeby soebi krzywdy nie zrobila - wyniesc do drugiego pokoju stolik (my tak zrobilismy), kupic jej jakis basen dmuchany, zeby miala "ograniczniki" z kazdej strony

Kasia

no tak jak zosia napsiała niewiele zrobisz ;)
a gotowanie i te sprawy t może jak spi :knuje: ja tak robiłam

co do basenów czy kojców (ograniczników) to ostatnio rozmawiałam z rehabilitantem i powiedział ze nie zaleca gdyz dziecko musi miec miejsce do trenowania i nie moze byc własnie ograniczone

takze tylko wyniesienie niebezpiecznych sprzetów dodatkowo wchodzi w rachube ;)

iksa_nl

Mlody tez sie kula ale tylko na brzuch a potem sie drze zeby go obrocic z powrotem bo sam nie umie a juz sie zmeczyl...
zrobilam mu miejsce w salonie takie 1.2x1, rozlozylam puzzle piankowe i na to mate i inne zabawki i tam sie kula sam, ma dobry punkt widokowy na aneks kuchenny wiec nie marudzi bo widzi co sie dzieje.
A jak za duzo marudzi albo rodzice chca cos zjesc to wsadzam go do lezaczka bujaczka, tam tez ma palak z zabawkami a jest spokoj bo sie nie przekula nigdzie no i nas nadal widzi.
Zreszta do niego wystarczy od czasu do czau zagadac i juz sie cieszy :D a obiad w miedzyczasie da sie zrobic.

yoy

F. turlanie i pełzanie opanował do perfekcji i nie było rady- lata po całym mieszkaniu. Teraz przylmuje już pozycję czworaczą i się tak kiwa w przód i w tył. Mało tego! Robi tak również przez sen :crazy:
mysle ze niestety nic z tym nie zrobisz-odsun jedynie niebezpieczne przedmioty.

marlen_ka

Cytat: Kasia w 21 Lip 2011, 10:25:37co do basenów czy kojców (ograniczników) to ostatnio rozmawiałam z rehabilitantem i powiedział ze nie zaleca gdyz dziecko musi miec miejsce do trenowania i nie moze byc własnie ograniczone
ale jesli wlozy sie dziecko do kojca, basenu etc. na krótki czas, po to wlasnie, zeby np. zrobic cos do jedzenia to dziecku nic sie nie stanie, nie popadajmy w przesade.

Dodany tekst: 21 Lip 2011, 10:14:53

Cytat: Kasia w 21 Lip 2011, 10:25:37co do basenów czy kojców (ograniczników) to ostatnio rozmawiałam z rehabilitantem i powiedział ze nie zaleca gdyz dziecko musi miec miejsce do trenowania i nie moze byc własnie ograniczone
ale jesli wlozy sie dziecko do kojca, basenu etc. na krótki czas, po to wlasnie, zeby np. zrobic cos do jedzenia to dziecku nic sie nie stanie, nie popadajmy w przesade.

Kasia


kotabma

chcialabym zobaczyc Zosie lezaca w kojcu, lozeczku basenie :D ;D :D
moja ksiezna pani nie lubila i nie lubi miec ograniczonej przestrzeni
ona musi widziec wszystko i musi byc wszedzie. w dzien nie wloze jej nawet na sekunde do lozeczka bo od razu sie drze ;)

nas na szczescie ominal etap takiego typowego kulania sie po calym mieszkaniu. nauczyla sie obracac z plecow na brzuch i odwrotnie i od razu przeszla do pelzania i raczkowania ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

olgaaa1

no gdzie kojce i baseny odpadają, jużź nawet nie chce myślec jak dostałabym od niej po pysku za to :) bardziej chodziło mi o taki zabawiacz, który zajmie ją na dłużej niż 5 minut, mata już nudna, grzechotkami rzuca na kilometr, myślałam o tym, ale czy warto:
http://www.urwis.pl/sklep/z8020_muzyczny-ogrodek-zabaw-little-tikes-5w1.html

marcheewka

#9
Cytat: olgaaa1 w 21 Lip 2011, 15:25:15
no gdzie kojce i baseny odpadają, jużź nawet nie chce myślec jak dostałabym od niej po pysku za to :) bardziej chodziło mi o taki zabawiacz, który zajmie ją na dłużej niż 5 minut, mata już nudna, grzechotkami rzuca na kilometr, myślałam o tym, ale czy warto:
http://www.urwis.pl/sklep/z8020_muzyczny-ogrodek-zabaw-little-tikes-5w1.html

jeśli twoje uszy wytrzymają, to może ją to zajmie przez 5 minut.

Moją ( ale siedzącą juz) zajmuje na dłużej przedmiot codziennego użytku ;) dostaje np. celofan,  kubek, plastikową łyżeczkę, butelke po wodzie z makaronem w środku a ostatnio wyszorowany stary telefon komórkowy, czasem daje do ręki klucze od mieszkania, jak juz nic nie działa. Ostatnio szalala po podłodze przez pół godziny ze śliniakiem w rączce ;) az sie dziwiłam, ze tak można i że jej sie nie nudzi ;)

zwierzatko_mojej_mamy

fran wczoraj spedzil jakies 40 minut opowiesci su lezac na dywanie i gryzac pasek od torby ;) bylo super ;) a jak dam zabawke to piedyknie po 3 sekundach gdziekolwiek ;) sliniak tez jest dobry, butelka plastikowa tez swietna, pusta lub czyms na dnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

olgaaa1 powiem ci na wlasnym przykladzie, ze bardzo trudno zajać czymkolwiek takiego szkraba na dluzej niz 5 min
dopiero teraz P sie potrafi ladnie bawic ale tez nie sam tylko z jakims innym dzieckiem, ew. mama, niania

iksa_nl

nasz w tym lezaczku bujaczku to jakies pol godziny moze siedziec jak sie zabawkami na palaku zajmie :)
a butelki z fasola w srodku i moj telefon to nie zajmuja go dluzej niz na 5 minut, jakis wyjatek mi sie trafil ;)
najdluzej to sie jednak bawi smoczkiem, ciagnie, wyjmuje, oglada, probuje wlozyc inna strona, normalnie pol godziny dziecka nie ma  :crazy:

suegro

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Lip 2011, 16:36:4840 minut opowiesci su lezac na dywanie i gryzac pasek od torby wink bylo super wink

się dziwisz? :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kotabma

Cytat: iksa_nl w 21 Lip 2011, 17:13:10najdluzej to sie jednak bawi smoczkiem, ciagnie, wyjmuje, oglada, probuje wlozyc inna strona, normalnie pol godziny dziecka nie ma
ja czasem daje 2 na raz. jakie pasjonujace jest wkladanie ich do buzi na przemian :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

musze sprobowac z dwoma w takim razie lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

na razie obrabia samolot - dostal od chrzestnej taki fajny z materialu i smiglo genialnie robi na dziasla najwyrazniej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl