Slub i wszystko z nim zwiazane - Bielsko-Biala

Zaczęty przez Mazaczek, 17 Lip 2011, 18:48:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mazaczek

mam pytanie... czy myslicie ze ktorykolwiek fryzjer zgodzi sie na zrobienie fryzury slubnej o 7 rano.. ? aaa

Dodany tekst: 17 Lip 2011, 19:05:09

ja wiem ze jestem zupelnia nowa wiedzma i na miotle latac nie potrafie ... ale plissss pomozcie mi :(

callja

Jedna rada - chodzić, dzwonić do kolejnych zakładów, pytać... myślę, że któraś z fryzjerek się zgodzi. Może nawet dojedzie do domu??

Na Śląsku ślub potrafi być nawet o 10.00 rano, więc i fryzury ślubne czesze się wcześnie. Nie wiem, czy jesteś z tego rejonu, ale myślę, że rzecz jest do zalatwienia.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Mazaczek

#2
Dziekuje slicznie ;) no wlasnie bo mam makijaz o 8.30 rano wiec mysle ze fryzjer musialby byc ok 7 i obawiam sie ze moze to byc problem... zaczne znow szukac wiec :))

Dodany tekst: 17 Lip 2011, 19:25:39

Widze ze pomagacie tu sobie w stylizacjach... a ja nie wiem jakie mam kolczyki miec do mojej sukni i czy w ogole miec kolczyki... jakies rady? ;>

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Mazaczek

#4
http://www.galasuknieslubne.pl/ssweet11.html#  suknia Patty to moja :)

Dodany tekst: 17 Lip 2011, 20:11:02



Dodany tekst: 17 Lip 2011, 21:12:33

tylko to co ta modelka ma na glowie odpada :)) tak tylko mowie :))

callja

#5
No, to co ma modelka na głowie, to klasyczny "piorun w rabarbar" ;) zdecydowanie zdechłe to coś  :P

I teraz dalsze szczegóły.... w jakim kolorze ma być suknia?? biel, śmietanka, ecru?? Czy na głowie koniecznie ma być welon, czy dopuszczasz inne opcje?? O jakiej fryyzurze myślisz??? Sugerowalabym raczej kok niż półupięcie, bo sukienka ma ciekawe, koronkowe ramiączka - szkoda je zasłaniać włosami, poza tym kłębiąc się między sobą (pasma + koronka!) wprowadzą niepotrzebny chaos.

No i czy dopuszczasz wprowadzenie jakiegoś "koloru przewodniego" do stylizacji?? Wtedy odcień kwiatów/wstążki w bukiecie, kamieni biżuterii i koloru krawata męża mogłyby być tożsame. Ładnie ujednolici to stylizację, uczyni ją spójną :)

Na razie na sukience widzę skrawki koronki - czy sa na niej naszyte jakieś kryształki?? a jeśli tak, to w jakim odcieniu - są przezroczyste?? może warto wówczas dać coś takiego i w biżu, ale bez pójścia w totalną przezroczystość, bo zaczniesz wyglądać mdło...

Dodany tekst: nie, 17 lip 2011, 21:10:22

Cytat: Mazaczek w 17 Lip 2011, 20:52:47mam makijaz o 8.30 rano

A ceremonia?? Bo jesli jest np. o 15.00, to bez sensu czesać się tak wcześnie... by wszystko się utrzymało, będziesz musiała miec na włosach taką ilość lakieru, że włosy będą skrzypieć na wietrze...
Wiadomo, że makijaz powininen być PO fryzurze, ale są czasem wyjątki od reguł ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Mazaczek

#6
Suknia w kolorze bialym i nie chce welonu bo wybralam sobie fryzurke na pol upieta i wpiety zywy kwiat
Buciki chce czerwone (w sumie mam juz buty ale trochu za wysoki obcas jest :( ) bo moj PW bedzie mial czerwone dodatki ( wyszywana kamizelka i musznik)

Dodany tekst: 17 Lip 2011, 22:24:53

Krysztalki na ramiaczkach sa bezbarwne a slub mamy w samo poludnie wiec dlatego sie martwie tym fryzjerem i w ogole

callja

Cytat: dragonfly w 18 Lip 2011, 13:20:19czy Mazaczek napisala, ze to na tasiemce bedzie?

Nie - ale znaleźć inną opcję w Polsce to cud (względnie cholernie kosztowne szycie na miarę), więc małe prawdopodopodobieństwo, że będzie opcja "beztasiemkowa" ;) Zwłaszcza w przypadku musznika!! Dostać wiązaną muchę jest już łatwiej, choć i tak trzeba się nachodzić...

Oczywiście mogę się mylić!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zosia2007

callja a czy ciebie to az tak strasznie razi, ze nie pozwalasz nikomu na - jak to nazywasz - trochę "obciachu"?

magoo

Mazaczek damy radę w stylizacji :)
możesz wrzucić zdjęcie fryzury lub podobnej, którą chcesz mieć??
będzie łatwiej doradzić w sprawie kolczyków

i pamiętaj to Wasz ślub i Wy macie być z niego zadowoleni i dobrze się czuć w trakcie, a także później, jak np będziecie oglądać zdjęcia
wszelkie rady są pomocne, ale nie ma obowiązku korzystania z nich, w końcu gusta są różne :)

Kasia

no jasne :) dla mnie sam welon jest dziwnym wynalazkiem :) ale miałam, gługasny i mi się podobało

Mazaczek

#11
Hmmm po pierwsze Celija dzieki za opinie tylko nie rozumie czemu krytykujesz cos czego nie widzialas ... Nspisalam ze jak znajde to zdjecie na necie to przesle :) ( teraz sie kaplaam ze to nie musznik tylko fular :)


Dodany tekst: 18 Lip 2011, 22:45:03

Jak tylko wroce do domku to powklejam zdjatka mojej fryzury i jak znajde to zdjecie tego nieszczesnego fulara i kamizelki

Dodany tekst: 18 Lip 2011, 23:49:05

Cytat: salsa w 18 Lip 2011, 13:42:41
Mazaczek a nie mozna tego czesania/malowania pozniej zrobic? o ktorej slub?

Slub mamy o 12 wiec raczej nue da rady  :(
A makijazu tez nie dam rady przesunac bo moja makijazystka ma zapchany ten dzien akurar

callja

Cytat: Mazaczek w 19 Lip 2011, 00:36:47czemu krytykujesz cos czego nie widzialas

Już tłumaczyłam - i z osobistych przekonań, i z nauk od osób, których znajomość dress code cenię wyniosłam, że... elegancja takiego elementu stroju jest... jakby to powiedzieć... mocno kontrowersyjna. Niezależnie od wyglądu na zdjęciu :( Zwłaszcza, że klasyczny garnitur nie jest strojem, do którego kanonicznie przynależy błyszcząca kamizelka - to jest dodatek do tzw. fraka dziennego. Ale nawet do niego nie zakłada się fulara, tylko.. krawat.
Tak uczynił np. najstarszy wnuk Elżbiety II - ubrał frak dzienny, gładką jedwabną kamizelkę (pólmatową i niemal niewidoczną) i dyskretny, gładki krawat:
http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2008/05_04/PhillipsMOS_468x609.jpg

Natomiast rozumiem też popularność lśniącej kamizelki dokładanej do garnituru - na zasadzie "skoro Panna Moda ubiera suknię ślubną = wyjątkową, to i Pan Młody niech założy coś, czego już nigdy w zyciu nie ubierze; żeby nie czuł się... pokrzywdzony ;) "
Z musznikami i fularami jest ten problem, że w wersji kanonicznej powinny być one własnoręcznie, kunsztownie wiązane przez użytkownika i ze szlachetnej tkaniny (najczęściej jedwab, często półmatowy). Tymczasem 99% tego, co znajdziemy w sklepach z odzieżą męską, to tzw. gotowce - pozszywane, na tasiemce do zapięcia na guzik. I to też jest wersja... conajmniej kontrowersyjna. Podobnie jak tzw. wypustki; powinny być z batystu (cieniutkiego i matowego), Pan Młody taką chusteczkę, poskładaną wlasnoręcznie wsuwa nonszalancko do kieszonki na piersi. A w sklepach znajdujemy połyskujący rożek doszyty do tekturki...

Ale = NIKT nie ma obowiązku mieć podobnych poglądów estetycznych, jak ja, i finalnie postąpi wedle siebie.
Ja mogę tylko coś zasugerować, zasygnalizować kontrowersję, podsunąć inną opcję. Po tym, gdy padło pytanie - "co o tym sądzicie?"
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Mazaczek

Celija, dlatego tez podziekowalam za opinie :) kazda sie liczy :) tylko nie krytykuj czegos czego nie widzialas bo ja tam w twojej wyobrazni nie siedze i nie wiem co tam sie dzieje ... Lol

salsa

Cytat: Mazaczek w 19 Lip 2011, 00:36:47Slub mamy o 12 wiec raczej nue da rady
a no to chyba ze tak ;) ja miałam slub wieczorem o 18 i szykowałam sie tak, zeby o 16 byc juz zrobiona
na 12 to faktycznie bardzo wczesnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magoo

Mazaczek myślę, że fryzjerka powinna sie spokojnie zgodzić na czesanie o 7, ja byłam umówiona na 8, ale babeczka do mnie zadzwoniła, że jeżeli się wyrobię to żebym przyszła wcześniej bo ona jest gotowa i może zacząć szybciej.

Mazaczek

Magoo a znasz jakas z bielska? :)  jakas dobra :)

magoo

Cytat: Mazaczek w 19 Lip 2011, 13:25:32
Magoo a znasz jakas z bielska? :)  jakas dobra :)
niestety, miałam ślub na Dolnym Śląsku ;D

callja

#18
Cytat: Mazaczek w 19 Lip 2011, 09:09:24nie krytykuj czegos czego nie widzialas

Jeśli mowa jest o "bordowej kamizelce", skojarzenie nasuwa się automatycznie takie:
http://www.we-dwoje.pl/p/s/34/2/2/69602/s/1_sprzedam_kamizelke_z_fularem_-_kolor_bor.jpg

bo tez tak się w Polsce szyje 99% dodatków męskich; dlaczego?? ponieważ mało który mężczyzna na co dzień (a nawet od święta ;) ) ubiera się w coś takiego, wyroby te traktuje się jako tak zwane "jednorazówki" - założymy raz, i odkładamy na dno szafy. Szyte są zatem z tkanin tanich, z niemnących sztucznych wlókien (bo i tak założy się je raz) i w formie "gotowców" (bo mało który dziadek uczy dziś wnuka wiązania klasycznej muszki czy układania fulara, koniecznie jedwabnego). W efekcie dodatki męskie straciły swą wyjątkowość,  stały się "produktami zastępczymi" :( I w ten sposób doszło do zaistnienia specyficznych skojarzeniach co do "wyjątkowości" takiego dodatku jak zszyty fular - już sporo o tym napisałam, może nawet zbyt dużo... Tak samo jak o kontrowersjach wobec pozszywanych już dodatków męskich ;)
Klasyczny fular uszyty jest z cieniuteńkiego jedwabiu, i wiąże się go własnoręcznie:
http://1.bp.blogspot.com/_fmuSlGLJQA0/TI9frmxZnrI/AAAAAAAAVJs/lhqcCNgQDPg/s1600/fular11.jpg

A tak z czystej ciekawości zerknij, proszę, na to:
http://redhotbrides.com/blog/media/blogs/redhotbrides/red_tie_groom.jpg
http://www.koszulaikrawat.com.pl/web/krawaty/331.jpg

albo w "wersji zielonej", już 100%-owo ślubnej:
http://www.we-dwoje.pl/p/a/38/6/6/230/c4/c4_wszystko_o_krawacie.jpg

Elegancko, z prostotą... Nie wiem jednak, czy Twoim zdaniem, nie będzie to stylizacja "za mało ślubna"...

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Mazaczek

Ta kamizelka z pierwszego linku jest okropna i nie patrze na takie cos nawet. A kto powiedzial ze my ta kamizelke i fular w pl kupujemy??? A krawat to ja widze w niedzielne spotkania rodzinne i takue tam wiec jak dla mnie nic szczegolnego... Eleganckie, nawet bardzo ale na wlasny slub

callja

#20
Cytat: Mazaczek w 19 Lip 2011, 21:48:43kto powiedzial ze my ta kamizelke i fular w pl kupujemy???

Skoro pytasz o ślub & fryzjera w BB?? ;)

Jeśli dysponujecie jedwabną kamizelką i fularem, ciekawą opcją byłby frak dzienny dla Pana Młodego, nie garnitur. Bo też dress code przypisuje jedwabne (i ogólnie - z połyskiem) dodatki właśnie frakowi, nie garniturowi.

Cytat: Mazaczek w 19 Lip 2011, 21:48:43Eleganckie, nawet bardzo ale na wlasny slub
Chyba urwała się część wypowiedzi ??
Dopowiem tylko coś z własnego doświadczenia, tak cichutko - mój mąż z racji zawodu nosi i fraki (w tym wieczorowe), i smokingi, i garnitury w różnych konfiguracjach - ogolnie cuda wianki. Umie też te ciuchy nosić, bo taki jest wymóg i konieczność ;) Do ślubu poszedł w dwuczęściowym, klasycznym garniturze i krawacie, opatrując to komentarzem "chcę się czuć elegancko, ale i stosownie do okazji ubrany - nie przebrany, bo ślub".

PS. O namiary na konkretnego fryzjera w BB myślę, że możesz dla pewności popytać np. na forum gazety wyborczej, jest tam osobne podforum ślubne dotyczące właśnie Bielska-Białej. Są tam też podawane/rekomendowane namiary.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Mazaczek

#21
mam zdjecie mojej fryzurki ale nie moge go wkleic :(



dragonfly

ja nie wiem, jakos  nie wiedza mi sie te puszczone wlosy, jak chyba callija juz pisala, kok lepszy, taka gora jak na zdjeciu ale wszytskie spiete... taka moja wizja ;D