kamera, pomóżcie laikowi wybrać :)

Zaczęty przez Kasia, 11 Lip 2011, 21:37:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Chcemy kupic kamere i kompletnie nie wiemy czym sie kierować, na co zwracac uwage itd  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

nie chcemy jakiegos wyczesu, chcemy aby była nie za wielka, poreczna, prosta w obsłudze dla amatora no i oczywiście niedroga (max 500zł ale wolelibysmy jak najtaniej).

pomozecie towarzyszki?  :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

sonja

Kasia może to głupie pytanie ale na pewno 500? nie 5000?

Kasia

#2
Cytat: sonja w 11 Lip 2011, 21:53:10
Kasia może to głupie pytanie ale na pewno 500? nie 5000?
500zł
szukam zwykłej, najzwyklejszej kamerki :)
zwierzu za 300zł znalazla fajna i polecała ale cholera mojemu D. z wygladu nie pasuje lol
D. znalazl dwie kolejne za ca 460zł ale kompletnie nie wiem co i jak, z czym porównac itd



sonja

Kasia aaa, myślałam, że 0 Ci się omsknęło ;)

Kasia

nie nie, tyle to ja nie mam na kamere :knuje:
sa takie drogie NIEprofesjonalne kamery? toz to kupa kasy!

sonja

Kasia profesjonalne to w dziesiątki idą ;)
mój tata ostatnio kupował panasonica HS900 i już Ci chciałam radośnie donosić, że dobra kamera a mniej niż 5k lol

Kasia

hahaha dobre :thumbup:
moja radość szybko by zgasła lol

OlaFasola

Kasia, my mamy JVC Everio jakieś, ale nie wiem które, pudełka nie mogę znaleźć, a po obrazkach ciężko mi dopasować. Jak M wróci, to się dopytam o model i cenę, ale była z tańszych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ja uwielbiam filmiki poklatkowe, jak cały wieczór młodego nagrywam.

Kasia

#8
no własnie D. wczoraj mi podesłał linka do tej http://allegro.pl/kamera-jvc-everio-gz-ms110-i1702209187.html - tylko ona chyba HD nie ma :knuje:
to HD ma jakies znaczenie?

wcześniej znowu podesłał mi taką benq http://allegro.pl/kamera-benq-dv-s21-s21-s-21-black-fullhd-statyw-i1681864272.html
ta ma HD

a zwierzowa chyba camileo  polecała, chyba taką http://allegro.pl/kamera-toshiba-camileo-p10-i1695513779.html
i ta tez ma HD

OlaFasola

#9
Kasia, my chyba jakąś taką podobną mamy jak wkleiłaś, też bez HD. Wiem, że mi M tłumaczył dlaczego nam to nie potrzebne, ale jakoś nie pamiętam. Jak wróci, to dopytam.
Tą ostatnią toshibę ma moja przyjaciółka i mówi, że jest zadowolona. Też mogę dopytać o konkrety.

Kasia

toshiba fajna ale mojemu D, wyglad nie pasuje lol ze taka jak telefon a nie kamera EH!

rubin04

#11
my mamy SONY Handycam HD hdr-cx115
i jest super - lekka, prosta w obsłudze
tylko nie wiem ile kosztowała, zaraz poszukam takiej w necie


Dodany tekst: 11 Lip 2011, 23:14:45

e, ta nasza droga.. http://allegro.pl/wyprzedaz-sony-hdr-cx115-iii-super-dodatki-i1615554236.html

M. mówi że za +/- 500 z to bez HD
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

my mamy taką:
http://www.euro.com.pl/kamery/samsung-smx-c20-czarna.bhtml#opis

wzięta za punkty na orlenie, leży już troooooche czasu i jeszcze karty pamięci nie dokupilismy :D

Kasia

dziewczyny a czym się kierowałyście wybierajac taką a nie inną kamerkę?

no i co z tym HD? potrzebne to to? co to daje? itd...

zwierzatko_mojej_mamy

ja niczym ;) tzn cena i jakimis 5 opiniami na necie, ktore wszystkie posiadaly zdanie w stylu "jakos w stosunku do ceny swietna" ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Kasia, wieczorem zapytam M. o to HD
bo to on wybierał

No ale on ma "wysokoą kulturę techniczną" wiec i wymagania miał.
Ja to wybrałam tylko kolor :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: rubin04 w 13 Lip 2011, 11:50:47Kasia, wieczorem zapytam M. o to HD
Rubinie, pytałas się moze?

rubin04

a.. zapomniałam! przypomnij mi po 18:00 mozesz sygnał na tel puscic to bede wiedziała o co chodzi!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Cytat: Kasia w 13 Lip 2011, 10:22:30dziewczyny a czym się kierowałyście wybierajac taką a nie inną kamerkę?

no i co z tym HD? potrzebne to to? co to daje? itd...

Dobra, dopytałam.
M mówi, że wybrał tą, bo mu zabroniłam kupować drogą :D
Po drugie większość filmów/programów/filmików/gier itd nie jest HD i nam to nie przeszkadza, to po co dopłacać za to tyle kasy.
A po trzecie chciał mieć nagrywanie poklatkowe.

Kasia

rubin, dopytałas?

coraz bardziej sklaniamy sie ku tej jvc ale wolalabym wiedziec z czego rezygnuje ;)

ola, co to jest to nagrywanie poklatkowe?


Kasia

dobra, kupilismy tę JVC :D
bede nagrywała młodego jak rośnie, olafasola mnei przekonała :D lol

OlaFasola

Cytat: Kasia w 22 Lip 2011, 13:20:45bede nagrywała młodego jak rośnie, olafasola mnei przekonała Cheesy LOL
:) Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni.
Ja bardzo lobię te filmiki poklatkowe, nastawiam kamerę jak się młody bawi przez np godzinę i jest zabawny filmik minutowy :)

Kasia

Cytat: OlaFasola w 22 Lip 2011, 13:44:08Ja bardzo lobię te filmiki poklatkowe, nastawiam kamerę jak się młody bawi przez np godzinę i jest zabawny filmik minutowy Smiley
ja mam plan ;) ustawię to poklatkowe na najblizsze 10 lat i będe miała najzajebistszy filmik z dorastania młodego lol


tez mam nadzieję że zadowoleni będziemy
troche szkola ze tego HD nie ma ;) ale to bardziej szkoda tak z zasady ze mogłoby byc a nie ma, nie że to nam potrzebne

OlaFasola

Cytat: Kasia w 22 Lip 2011, 13:46:18troche szkola ze tego HD nie ma wink ale to bardziej szkoda tak z zasady ze mogłoby byc a nie ma, nie że to nam potrzebne
Nie szkoda, Kasia nie używalibyście go.
Ostatnio gadaliśmy o tym z Feelingami. Oni maja z HD i nie używają tego, bo jak mówią, plik zajmuje  bardzo dużo miejsca, bardzo wolno się ładuje i jeśli się nie mylę, to nie na wszystkim da się odtworzyć.
Ja co prawda jestem laikiem, ale tak mi panowie tłumaczyli :)