Patelnia ceramiczna - czy warto?

Zaczęty przez margareta, 03 Lip 2011, 14:38:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

zakupiłam 2 patelnie ceramiczne, ciekawe, czy będę zadowolona

rudasekawf

#51
Cytat: ishka82 w 05 Wrz 2011, 12:26:15zakupiłam 2 patelnie ceramiczne, ciekawe, czy będę zadowolona

Koniecznie napisz jak Ci się użytkuje. W najbliższym czasie będę kupować patelnię, bo moja już wola o pomstę do nieba i jeszcze nie wybrałam. Aktualnie mam zwykłego tefala teflonowego.

Słyszałam bardzo dobre opinie o patelniach grillowych. Może któraś ma i używa? Chętnie przerzuciłabym się z panierowanych kotletów na mięsko grillowane :)

konwalia

ja mam grilowa, oprócz tego, ze wystaje poza kuchenke i przypaliła sobie blat! to polecam-mam ta zwykła z ikei
zwykła tez jest potrzebna wg mnie i to nie jedna, nawet jak kotlety je sie rzadko
a i na wyposazeniu patelni powinni dawac pedzel do oleju :D

rudasekawf

#53
Cytat: konwalia w 05 Wrz 2011, 19:44:58ze wystaje poza kuchenke i przypaliła sobie blat
Tobie do śmiechu pewnie nie było ,ale ..:point_lol: :point_lol: :point_lol:

Cytat: konwalia w 05 Wrz 2011, 18:44:58
to polecam-mam ta zwykła z ikei

Znajoma polecała również z ikei. Taką najzwyklejszą za 49,99.

Cytat: konwalia w 05 Wrz 2011, 18:44:58
zwykła tez jest potrzebna wg mnie i to nie jedna, nawet jak kotlety je sie rzadko

a i na wyposazeniu patelni powinni dawac pedzel do oleju :D

zamyślałam taką patelnie mieć jako wyposażenie "dodatkowe" , że się tak wyrażę. Mój mąż kocha wszystkie panierowane i smażone potrawy, wiec bardzo powoli i ostrożnie próbuję mu przemycić trochę zdrowszego  :hmm: :hmm:

Pędzel w kuchni posiadam, co prawda ja używam go do smarowania ciastek itp. rzeczy jajkiem od góry, ale pewnie do tego też się nada ;)

konwalia

rudasek, miesa duszone z warzywami robie własnie w takiej patelni 28cm głebszej, poza tym wszelkie farsze podsmazane, krokiety, omlety.... nie mówiac o skwarkach do pierg ów cxzy jajecznicy

Kasia


konwalia

#56
Kasia grilowa tradycyjna ;)
ceramiczna zwykła"-tylko piszę rudaskowi, że zwykła też raczej potrzebna


Kasia

aaaaa ok, bo nie wiedziałam czy sie wypowiadac o grllowej czy nie :d

ja grillową zwykłą, zeliwną mam i bardzo sobie chwalę :)
grillowa żeliwna jest super ale ma tez wady:
- jest cholernie ciężka, załadowana to już w ogóle
- jest spora i własnie mozna niechcacy coś obok przyjarać
- nie mozna myć, tylko wycierac papierem (ewentualnie umyć, wytrzeć koniecznie do sucha i przed schowaniem do szafki naoliwić)
- kopci mocno ;)

ale mimo to polecam, super jest, jedzenie bardzo smaczne :) no i alternatywa dla uwielbiajacych grilla a niemogacych go odpalić :d

konwalia

to ja ikeową polecam bo myję w zmywarce i żyje :D nic nie odłazi ;)

Kasia

żeliwna nie odłazi, może zardzewieć :D ja nie wiem czy nasza rdzewieje, bo D. pilnuje aby zawsze dobrze wysuszona była i zawsze naoliwiona :D

ziuta

Cytat: konwalia w 06 Wrz 2011, 12:17:27
to ja ikeową polecam bo myję w zmywarce i żyje :D nic nie odłazi ;)
odłazi, odłazi ;) ja już 2 wykończyłam ;D
przerzuciłam się na ceramiczną i kocham ją miłością wielką

margareta

Cytat: margareta w 27 Lip 2011, 15:04:47
Kupiłam tę patelnię. Jak na razie smaży się super a mycie to już w ogóle bajka. Zobaczymy jak będzie po jakimś czasie.
No niestety, po 7 miesiącach muszę powiedzieć, że po pierwszym razie, kiedy mi coś przypiekło się za mocno, teraz już przywiera stale. Trzeba bardzo ostrożnie obchodzić się z tą patelnią. Na szczęście nadal dobrze się ją myje.

mika

margareta jakiej firmy masz patelnię?
ja kupiłam mamie berghoffa, używa na razie przez dwa miesiące i jest bardzo zadowolona

margareta

Cytat: mika w 22 Lut 2012, 15:30:25
margareta jakiej firmy masz patelnię?
ja kupiłam mamie berghoffa, używa na razie przez dwa miesiące i jest bardzo zadowolona
Nie pamiętam, sprawdzę gdy będę w domu.

nionczka

Ja kupiłam sobie pensofal. ze względu na kolor. Na razie raz jej używałam. Ciekawa jestem jak się będzie sprawowała,
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

moje patelnie przywiezione na początku września z wakacji sprawują się bardzo dobrze i w ogóle się nie niszczą...ja jestem nimi zachwycona, wg mnie lepsze niż te z powłoką teflonową :)

ziuta

no jasne, że lepsze niż teflon!
ja używam od marca ubiegłego roku i dalej jestem zakochana
NIC nie przywiera, a mycie patelni ceramicznej to po prostu poezja :D nawet po dwóch dniach  :mocking:
teraz wszystkim polecam, a jak ktoś pyta co kupić komuś na prezent, to zawsze najpierw mówię patelnię ceramiczną lol spokojnie jakiś producent mógłby mi płacić :D

tiliam

na mojej  kurcze właśnie jedzenie przywiera
może to wina tych kropeczek, bo moja jest jakby karbowana?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

hmmm... to nie wiem, od czego to zależy :hmm:
od kropeczek raczej nie, moja mama ma taką właśnie karbowaną, używałam jej wiele, wiele razy i nie przywiera ;D

Kasia

Ze sie powtórzę ;) może zalalas gorąca patelnie zimna woda i ja "zepsulas"

aniak1211

To zareklamujcie ktora moglabym kupic w prezencie:)
Chcialam kupic tefal,ale jak mowicie ze ceramiczne lepsze to wierze:)
AAA czy nadaja sie na plyte indukcyjna???

mika

dziewczyny a podajcie jakich firm macie te patelnie?

margareta

Ja mam taką (do niej właśnie przywiera): http://www.quiselle.com/produkt/bianca_patelnia_ceramiczna_30_cm.html
i taką: http://fanlidla.pl/gazetka/2011.11.10.kuchnia/3481,Indukcyjna,patelnia,Ernesto
Druga nadaje się do kuchenek indukcyjnych, pierwsza nie.
Cytat: Kasia w 22 Lut 2012, 22:55:31
Ze sie powtórzę ;) może zalalas gorąca patelnie zimna woda i ja "zepsulas"
Też myślę, że przywieranie wynika ze złego użytkowania. Zimną wodą nie zalałam, bo już wiem, że nie wolno, ale tak jak wcześniej napisałam, po przypaleniu na niej jakiejś potrawy, później inne zaczęły przywierać.
Trzeba bardzo ostrożnie obchodzić się z taką patelnią. Gdybym sama z niej korzystała, to może ochroniłabym ją przed przegrzewaniem, ale jeśli chce się mieć naleśniki usmażone przez męża, to trzeba pogodzić się z przypaloną patelnią  ;)
 

mobka

Ja mam patelnie moneta. Od Bozego Narodzenia. Generalnei jestem zadowolona, choc moj tefal tez calkiem dobrze sie sprawuje i jest lzejszy.
Monete mam w wersji nie na indukcje, ale na indukcje tez sa. Kupilam monete po przeczytaniu tego postu http://whiteplate.blogspot.com/2011/02/kilka-sow-o-patelniach.html

ziuta

a ja kupiłam w auchan patelnię marki auchan ;D używam jej od sierpnia i jest cudowna ;D