Patelnia ceramiczna - czy warto?

Zaczęty przez margareta, 03 Lip 2011, 14:38:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

margareta

Muszę wymienić patelnię. Do tej pory używałam teflonowej ale teraz zastanawiam się nad kupnem ceramicznej. Czy możecie mi coś poradzić? Jaka firmę wybrać i czy w ogóle warto?

zwierzatko_mojej_mamy

ja nic nie wiem na ten temat, ale sobie wyguglalam i wyglada ciekawie ;) chetnie poczekam na kogos, kto juz uzywal ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Ja nic nie wiedzialam o patelniach ceramicznych, tak jak Zwierzak sobie wyguglalam i wiem, ze sobie kupie. Przynajmniej jedna i zobacze co i jak. Teflonu nie lubie, a moj maz i tak zawsze mi go zdrapie, nawet drewniana lyzka.  Zeliwne ciezkie. a to ma byc trwale jak zeliwo i lekkie jak teflon czyli git.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: nionczka w 04 Lip 2011, 00:18:35wyguglalam i wiem, ze sobie kupie

To bbbb poproszę o wrażenia z użytkowania :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Kasia

no my się tez nad ceramiczną zastanawiamy :)
ceramicznej nie trzeba Chyba studzic aby woda zalać, co mi sie czesto zdarza :D

aja

ja jestem zadowolona choć na chwilę obecną jest używana - najrzadziej bo próbuje wykończyć stare

malybob

Ja mam ceramiczna "biedronkowa" - i polecam (oczywiscie mojemu egzemplarzowi brakuje doskonalosci wykonczenia itp., ale sama zasada dzialania ceramiki przetestowana na plus).

dragonfly

Cytat: Kasia w 04 Lip 2011, 09:21:25ceramicznej nie trzeba Chyba studzic aby woda zalać, co mi sie czesto zdarza Cheesy
a to inne trzeba studzic?  :mocking:

Kasia

Cytat: dragonfly w 04 Lip 2011, 11:58:13
a to inne trzeba studzic?  :mocking:

no teflonowa jak zalejesz zimna woda to zrobia się mikropękniecia (niewidoczne gołym okiem) i patelnia juz nie ma swoich teflonowych własciwosci :D ja tak rozwalam wszystkie patelnie ;) a potem ubolewam ze już nie ma nieprzywierajacych własciwosci

dragonfly

Cytat: Kasia w 04 Lip 2011, 12:13:36ja tak rozwalam wszystkie patelnie wink a potem ubolewam ze już nie ma nieprzywierajacych własciwosci
aaaa!!!! a ja zawsze zwalalam, ze oni oklamuja z tym teflonem, bo jak to, pare miesiecy zaczyna przywierac  :stupid: :stupid: :stupid:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

margareta

Miałam ostatnio teflonową z powłoką typu plaser miodu. Sprawowała się bez zarzutu do momentu gdy ją zaczęłam za bardzo moczyć.

Kasia

dobrze wiedziec że nie tylko ja takim psujem jestem :highfive:

jo_miekka

hm, ja nie zalewam nigdy patelni niczym

Kasia

#13
Cytat: jo_miekka w 04 Lip 2011, 14:55:35
hm, ja nie zalewam nigdy patelni niczym
ja zalewam aby mi się łatwiej myło :D pozasychane to kiepsko się myje więc strata czasu, bo trzeba odczekac az się przestudzi, zalac i dopiero po odmoczeniu pozmywac ;)

a tak to zalewam wodą i w zasadzie zaraz zmywam ;)

zmywary nie posiadam :D

Dodany tekst: 04 Lip 2011, 14:58:13

Cytat: sputnik w 04 Lip 2011, 14:44:21
ale Ty jesteś gorszym psujem bo psujem świadomym :D
no wiesz co :foch:  ;)

jo_miekka

mam taką ikeowską patelnię, co do niej nic nie przywiera, a zatem i nic nie zasycha
zanim zjem, to jest wystygnięta, myję i po sprawie
natomiast mąż zalewa, powiem mu, że psuj!

Norka

Ja od lutego mam 2 patelnie ceramiczne (20 i 26 cm) i rondelek Moneta, biały środek, z zewnątrz ciemny granat (są jeszcze inne kombinacje kolorystyczne). Kupiłam komplet w promocji na aledobre.pl, ale widziałam też w innych miejscach - warto nabyć w zestawie, bo wtedy jest 30-40% taniej za sztukę. Niestety pokrywki są osobno.

Bardzo sobie chwalę, rzeczywiście nic nie przywiera, jedzenie delikatniejsze w smaku (różnicę najlepiej widać np. przy omlecie czy jajecznicy), warzywa bardziej chrupkie, mięso dochodzi równomiernie, zużywam mniej tłuszczu do smażenia. Patelnia szybko się nagrzewa i długo trzyma ciepło, np. risotto po 30 min od przygotowania nie jest ciepłe, tylko tak gorące, że parzy :) Przed myciem trzeba wystudzić, żeby powierzchnia nie popękała, ale wygodnie się domywa, biel zostaje biała.

Kasia

Cytat: Norka w 04 Lip 2011, 19:36:43Przed myciem trzeba wystudzić, żeby powierzchnia nie popękała,

eeeeeeeeeeeeeee czyli i tutaj dupa .... blada

salsa

ja tez nie zalewam bo jakos nic mi nie przywiera :D na moje było napisane ze mozna myć w zmywarce i od czasu do czasu tak robimy :D ale raczej staramy sie myc w rekach zeby nie zniszczyc teflonu

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

no ale sos pomidorowy np. Wam nie zasycha na sciankach patelni?
mi na talerzu potrafi zaschnąć a co dopiero na patelni :knuje:

salsa

#19
Kasia - gotuje i nakładam na talerze - na patelni nie zostaje nic
nie wiem jak robisz sos, ale te resztki ktore tam zostaja rozpuszczaja sie od razu w myciu
inna sprawa, ze ja przed myciem wycieram patelnie recznikiem papierowym - np z resztek spinaku sosu oliwy etc i potem albo mycie pod kranen albo zmywara
ciepłej patelni nigdy nie zalewam

a talerze odr azu właża do zmywarki i juz nie wiem czy on zasycha czy nie i jak sie myja-wychodza czyste

kiedys jak myłam recznie to talerzy tez nie zalewałam przed myciem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

a to nie wiem :knuje: kawa w kubku zasycha a co dopiero sosy czy inne :knuje:

Kasia

ja własnie libie myc jeszcze w zasadzie gorąca patelnię :) bo nic nie zaschnie itd :D
polewam woda i wszystko ładnie się od razu spłukuje a potem tylko domywam z tłuszczu i patelnia czysta ale niestety rozhartowana :d

jak odstawie do wystygniecia to nie ma bata, coś tam zaschnie, trzeba zalać woda chociaz na chwile aby się odmoczyło :knuje:

salsa

#22
Cytat: Kasia w 05 Lip 2011, 10:26:07
a to nie wiem :knuje: kawa w kubku zasycha a co dopiero sosy czy inne :knuje:
hmmm no to ja juz nie wiem - kubek pakuje do zmywary i nie wiem tez czy zasycha :)

Dodany tekst: 05 Lip 2011, 11:09:33

Cytat: Kasia w 05 Lip 2011, 11:30:32ja własnie libie myc jeszcze w zasadzie gorąca patelnię  bo nic nie zaschnie itd
i tak jestes niezla ze Ci sie chce sprzatac zaraz po ugotowaniu :) ja najpierw jem potem odpoczywam albo wychodze albo jeszcze cos tam :D :D 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 05 Lip 2011, 12:07:37i tak jestes niezla ze Ci sie chce sprzatac zaraz po ugotowaniu
zeby nie zaschlo ;D jak nie sprzatniesz zaraz to zaschnie lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: salsa w 05 Lip 2011, 12:07:37i tak jestes niezla ze Ci sie chce sprzatac zaraz po ugotowaniu Smiley ja najpierw jem potem odpoczywam albo wychodze albo jeszcze cos tam Cheesy Cheesy
a ile mycia tej patelni jest (o ile jest pusta)? minutę? nakładam na talerze i staram się obmyć chociaż ;)
a jak mi się nie chce to własnie zalewam wodą - 5sek.

równie dobrze mogłoby mi sie nie chciec nałozyć na talerze :D przeciez z patelenki tez można jesc :D