o co chodzi z zoltkiem?

Zaczęty przez elizapj, 17 Cze 2011, 14:41:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

nigdzie o tym nie czytalam, lekarz tez nie wspominal. a co jakis czas slysze ze ktos podaje dziecku zoltko.  do czego to potrzebne? :hmm:
z gory dzeki!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: elizapj w 17 Cze 2011, 14:41:52
nigdzie o tym nie czytalam, lekarz tez nie wspominal. a co jakis czas slysze ze ktos podaje dziecku zoltko.  do czego to potrzebne? :hmm:
z gory dzeki!

Na jajko można źle reagować, więc podaje się uważnie, zazwyczaj. Można mieć uczulenie i warto to wiedzieć bo koło roku chyba jest jakaś szczepionka na bazie protein z jajka czy coś takiego. Nas pytali wtedy czy podawaliśmy już jajko i jak reaguje.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

elizapj, jajko podaje się ze względu na cenne składniki pokarmowe, a także witaminy A, D, E oraz z grupy B, które zgromadzone są głównie w żółtku. Samo żółtko podaje się dziecku po 6 miesiącu, a całe jajko po roku, ze względu na możliwość wystąpienia alergii na białko jajka. Żółtko może też zastępować obiad z mięsem :)

yoy

a jak takie żółtko podawać? tzn w jakiej formie? i czy najpierw np ugotować jajko i wyjąć żółtko czy jakoś inaczej?

zuzia

yoy
ty to już możesz jajecznicę podawać :)

mobka

Cytat: zuzia w 17 Cze 2011, 17:26:03
yoy
ty to już możesz jajecznicę podawać :)

Zuzia, chyba nie bardzo. Yoy jest malzenstwem ponad rok, a Mlody ma ponad 5 miesiecy ;)

Yoy, ja gotuje na twardo, wyjmuje zoltko i zazwyczaj do obiadku wkruszam. Czasami daje w kawalku do dzioba.
Sa tez jakies przepisy na kisiel zaciagany jajkiem, ale ja tak nigdy nie podawalam.

elizapj

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

jest też słoiczek gerbera "krem dyniowy z żółtkiem" ;) wg mnie fajny do wprowadzania żółtka :)

elizapj

i jeszcze jak czesto? raz na jakis czas czy regularnie co x?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

na poczatek pol zoltka co drugi dzien, pozniej (jakos miesiac pozniej) cale zoltko co drugi dzien. I niby ok. roku cale jajko, bo bialko mocno alergizuje. Ale jesli dajesz sloiczki, to w sloiczkach jest czesto makaron na bialku kurzym.

yoy

a jeśli franek jest alergikiem (białko mleka krowiego) to się wstrzymać z całym jajkiem na jakiś czas?

ishka82

yoy, mi pediatra pomimo skazy białkowej zalecała żółtko wprowadzać normalnie :) na schemacie przygotowanym przez producenta Nutramigenu też miałam żółtko normalnie w okolicy 6 miesiąca i całe jajko ok. roku ;)


marcheewka

Cytat: ishka82 w 20 Cze 2011, 10:59:34
yoy, mi pediatra pomimo skazy białkowej zalecała żółtko wprowadzać normalnie :) na schemacie przygotowanym przez producenta Nutramigenu też miałam żółtko normalnie w okolicy 6 miesiąca i całe jajko ok. roku ;)

nam też poleciła wprowadzić. Wprowadziliśmy - pierwsza próba miesiac temu po dwóch razach wysypka. Druga próba kilka dni temu, po 4 razie mega wysypka! Juz nie bedziemy próbować, bez żółtka tez można żyć.