Imię dla chłopca

Zaczęty przez jowita, 11 Cze 2011, 22:28:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

ja mam pierwszego Hugo i chyba jeszcze dluuuuuuuuo nie bedzie tu zadnego innego :D

Justynna

Cytat: aja w 14 Cze 2011, 15:05:26
salsa a Elena też fajnie tylko jak skrócić to imię - większość pewnie by mówiła Ela
mi się Elena kojarzy z filmem "Bandyta" i muzyką z tego filmu, którą bardzo lubię

justynaaaa2

#127
mi Igor z męskich też się podoba, ale z nazwiskiem na R. brzmi kiepawo ;D jeszcze biada temu dziecku gdyby miało problem z wymówieniem R. :D mi to ciężko wymówić  :crazy:
więc wybór będzie ograniczony do krótkich i miękkich :)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: jowita w 14 Cze 2011, 14:41:09Mam tylko jedno spostrzeżenie co do wypowiedzi na temat wyboru imienia dla dziecka, wszystkie zgodnie piszecie że imię ma się podobać rodzicom i nie warto słuchać co sądzą inni na ten temat. Jednocześnie nie akceptowane są przez nas imiona Brajan, Kewin, Denis, Gwidon itp. , a zapewne ich rodzicom właśnie to imię podobało się najbardziej.
no ja nie iwdze tutaj sprzecznosci ;) jesli rodzicom sie spodoba wyraz Zyrafa i postanowi dziecko nazwac Zyraf to jednak nie podpada to pod opcje podobania sie rodzicom ;) to jest imie nieistniejace wg mnie, tak samo jak Brajan i Kewin ;) Denis i Gwidon istnieja i moge sie dziwic ile chcac checi nazwania, ale jakoby dopuszczam opcje ;) gdyby natomiast nazwano dziecko Brian i Kevin to tez jestem w stanie zrozumiec ;) przeciez z prawie kazdym imieniem strefowego dziecka na pewno jest tak, ze iles procent strefy uwaza je za super, kilka za ok, reszta za niefajne i zbyt duzo rzeczy ma na to wplyw - wystarczy poznac kogos idiotycznego o jakims imieniu, zeby stracilo dla nas urok na cale zycie ;) natomiast mamy tez kilka imion rzadko spotykanych i jakos zadne nie podpada u mnie do grupy nieimion ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#129
Cytat: golinda w 14 Cze 2011, 15:57:36taaaa, druga była Róża... właśnie mi się przypomniało, też nie najlepiej skończyła
u mnie z takich przeklętych imion rodzinnych to jeszcze Eleonora i Irena ;)
ale ja sie takimi rzeczami nie sugeruje, bo wiadomo, ze to nie od imienia zalezy ;)


Dodany tekst: 15 Cze 2011, 07:46:24

Cytat: aja w 14 Cze 2011, 15:05:26
salsa a Elena też fajnie tylko jak skrócić to imię - większość pewnie by mówiła Ela
i bardzo dobrze, ze nie ma skrotu - wiekszosc skrótów od imion mi sie nie podoba :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marlen_ka

Cytat: salsa w 14 Cze 2011, 15:39:08ja tak pomyslałam o Lilianie jak mi sie Marlenka wtryniła Cheesy Cheesy
wybacz ;) na swoje usprawiedliwienie dodam, ze nic nie wiedxialam o Twoich planach w momencie wybierania imienia dla mojej Małej.

rubin04

#131
Cytat: salsa w 14 Cze 2011, 08:55:56m fajne moim zdaniem imie : elena
My chcielismy kiedyś dla córki na drugie "Ellen"
od Ellen MacArthur ale by w PL chyba nie przeszło ze wzgl. na brak "a" na końcu.

Dodany tekst: 15 Cze 2011, 09:38:18

A, mój M. studiował z chłopakiem co miał na imię ZBYSZKO
i nie było by moze tak źle gdyby nie nazwisko...

Nawet dziekan na inauguracji z trudem zachował powagę wręczając indeks dla "Zbyszko Rycerz" :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

Cytat: rubin04 w 15 Cze 2011, 10:33:36od Ellen MacArthur ale by w PL chyba nie przeszło ze wzgl. na brak "a" na końcu.
przeszlo.. ;)

rubin04

a, juz będzie Michalina na drugie po tatusiu i też dobrze będzie :)


Dodany tekst: 15 Cze 2011, 10:47:58

a, juz będzie Michalina na drugie po tatusiu i też dobrze będzie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

ja z dziwnych "jak dla mnie" imion to znalam jednego Remka...czyli Remigiusza, ale cudny to był duet jego imienia z nazwiskiem bo zwal sie.....Warzywoda  :)
znam tez rodzenstwo...Halszkę i Mieszka....i Halszka jest tak świetną osobą, że chciałabym żeby moja corka (hipotetyczna) miala tak na imie :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sonatina

Moja mama ma na imię Irena i lubię to imię :)
Zbyszko - tez z takim studiowałam :)

Moja cora od zawsze miała miała być Niną ale teraz to bym ją chyba inaczej nazwała - Bianka, Blanka, Inga.

kotabma

#136
a mi sie podoba dla dziweczynki imie Dobrochna :) ale nie wiem czy tak bym dala mojej corce na imie. za duzo do pisania by miala ;)

Dodany tekst: 16 Cze 2011, 14:23:27

w sumie to wiem czy bym dala czy nie - bo jednak mam Zosie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Ja mam koleżankę - Dobrosławę,
czyli DObrochnę.

..choć w pierwszej wersji miała mieć na imie Rzepichna :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ja chyba nie muszę mówić co sądzę o imieniu Irena :-)
Remka znam, Mieszka też. Ale reszta moich znajomych ma raczej banalne imiona (ci w Polsce, ma się rozumieć).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

dzisiaj ogladałam rysunki chłopca Nazara

iksa_nl

ja znam Witalisa (raczej malo popularne u nas imie), z mniej popularnych to byl tez kolega Gustaw, Bogumił i Bogusz a moja pani ginekolog ma na imie Lolita...

Justynna - piekna ta melodia co wkleilas, nie slyszalam jej wczesniej  :bravo:

olcia

a ja znam Kosmę. Nawet nauczyciele pytali czy to zdrobnienie od jakiegoś imienia czy pełne imię :P

martullek

siostra mi z pracy naznosiła gazet dzieciowych, w jednej artykuł o ekologicznym rodzicielstwie, jest prezentacja ekologicznej rodzinki, w której dzieci mają na imię Michał i Czak  :padam: chyba od Chuck????

Kasia

#143
Cytat: martullek w 14 Lip 2011, 12:51:12Michał i Czak  padam chyba od Chuck?Huh?
no to ja mam taki team w domu ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


opluty opluty


dodam że nie jestem odosobniona ;) zuziak tez ma :D

martullek


Justynna

#145
Cytat: martullek w 14 Lip 2011, 11:51:12
siostra mi z pracy naznosiła gazet dzieciowych, w jednej artykuł o ekologicznym rodzicielstwie, jest prezentacja ekologicznej rodzinki, w której dzieci mają na imię Michał i Czak  :padam: chyba od Chuck????
Norris - strażnik Teksasu :D

Dodany tekst: 14 Lip 2011, 11:59:10

Cytat: iksa_nl w 14 Lip 2011, 11:32:00
Justynna - piekna ta melodia co wkleilas, nie slyszalam jej wczesniej  :bravo:
polecam całą płytę :)

margareta

Odkąd poznałam małego, uroczego Armanda bardzo spodobało mi się to imię.

errata

Cytat: olcia w 14 Lip 2011, 11:49:22
a ja znam Kosmę. Nawet nauczyciele pytali czy to zdrobnienie od jakiegoś imienia czy pełne imię :P

też znam Kosmę :D i to jest chłopak

zwierzatko_mojej_mamy

no bo kosma to imie meskie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Cytat: margareta w 14 Lip 2011, 12:35:39
Odkąd poznałam małego, uroczego Armanda bardzo spodobało mi się to imię.

jak przecztałam Armanda to od razu o dziewczynce pomysłałam :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login