Toskania we wrześniu???

Zaczęty przez marcheewka, 02 Cze 2011, 09:00:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Zastanawiamy sie nad wakacjami na wybrzeżu toskanskim  - poniżej Livorno. Planujemy pojechać od 27 sierpnia na 2 tygodnie, tylko czy nie bedzie tam juz chłodno??? Absolutnie nie wiem, jakie są tam temperatury, jaka jest woda w morzu ( w miarę ciepła, czy zimna?). Będziemy z 11 miesięcznym dzieckiem, wiec nie zależy nam na upałach, ale takie przyjemne 25 stopni i słoneczko, jest szansa??

mignon

marchewka, nie wiem jak jest w Livorno, ale 3 lata temu byliśmy w Cannes, czyli też basen Morza Śródziemnego, podobne położenie ;) i było bardzo gorąco, spokojnie można się było kąpać, woda cieplutka, ogólnie rewelacja :) choć z tego co pamiętam, to w Polsce też były wtedy upały, więc nie wiem czy to reguła tam, czy akurat tak nam się udało :)

jo_miekka

My byliśmy w Toskanii po ślubie na przełomie września i października. Było idealnie dla mnie - 25 stopni, czasem nieco więcej.
W zeszłym roku w Pd. Francji w podobnym okresie - dużo cieplej.

salsa

marcheewka nasi przyjaciele byli tam w zeszłym roku na przełomie wrzesnia i pażdziernika , przyjechali opaleni i mowili, ze pogoda była ładna, ciepło a popołudniami cienka kurteczka czy sweterek 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marcheewka

Dziękuję za odpowiedzi, no to spokojnie możemy jechać, może nawet 3 września...

jo_miekka

jestem pewna, że się Wam spodoba
zazdroszczę ciut :)

elve

marcheewka a gdzie będziecie nocować?

justynaaaa2

ja też zazdroszczę ;D ale liczę na to że jeszcze tyle życia przed nami że i tam dotrzemy :)

jo_miekka

no ja już byłam i jak dotąd to chyba była najpiękniejsza kraina, jaką widziałam...
i wróciłabym jeszcze, ale szkoda innych miejsc

w każdym razie Marchewce gwarantuję 100% zadowolenia

marcheewka

Cytat: elvelve w 02 Cze 2011, 21:56:52
marcheewka a gdzie będziecie nocować?
hmm, to jakaś miejscowość nad morzem, ale to jeszcze nie 100%, tzn jeszcze nie rezerwowaliśmy, bo nie wiemy jak to z Olą będzie. Chyba zarezerwujemy pod koniec czerwca.

katgoli

#10
Ja rowniez przylanczam sie do tematu  ;) Wybieramy sie rowniez na poczatku wrzesnia do Toskanii ale raczej chcielibysmy troche pojezdzic... Naraze wiem ze napewno chcialabym zawitac do Portofino, Wenecji i Florencji...Moze macie jakies pomysly i wskazowki gdzie sie koniecznie powinno pojechac w tamtych okolicach?  :thankyou:




jo_miekka

katgoli ale do Toskanii czy ogólnie do Włoch?
Bo jeśli Toskania to: Florencja na pewno, choć imho z przyzwoitości raczej, bo jest w Toskanii wiele piękniejszych miejsc.
Na pewno Siena, na pewno region Chianti.
Ja gustuję bardziej w małych miejscowościach i z takich mogę polecić:
Lukka
San Gimingiano
Volterra
Arezzo
górska część Toskanii - Garfagnana

katgoli

jo_miekka przede wszystkim Toskania ale koniecznie chcialabym rowniez do Wenecji- moze w drodze powrotnej

wielkie dzieki za podpowiedzi  :beer:....musze sobie poogladac na mapie i wreszcie zaczac planowac  :dance:

salsa

co do Wenecji , to moj brat powiedział, że drogo i smierdzi :D i jako mi przeszla chęc pojechania :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: golinda w 06 Cze 2011, 14:39:20chyba śmierdzi tym, którym się wydawało, że byli
tak bo moj brat ma omamy i zwidy i mu sie wydawało, ze był w Wenecji, cudna konkluzaj :D :D :D nie kazdemu podoba sie to samo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

no i co z tego, widocznie prawdziwy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka


jo_miekka


katgoli

wielkie dzieki  :beer:

jo moge prosic w takim razie o namiary na te fajne noclegi no i oczywiscie ten zamek z winnica :thankyou:

czy bylas moze nad jeziorem garda?

katgoli

wow wielkie dzieki pieknie tam  :beer:

sonja

W Luce jest zagrzebista pizzeria! Wygląda jak mała speluna, a pizza wspaniała.

mayagaramond

#21
W wenecji bylam kilka razy i z jednej strony powiem, ze trzeba zobaczyc, z drugiej,ze jest oblezona przez turystow.

Od Wenecji wole Verone:)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

co do Wenecji to ja się muszę zgodzić i co do smrodu i co do zapachu ;D
w ciągu dnia jak byliśmy było koszmarnie gorąco i faktycznie "zapach" w niektórych miejscach był mało przyjemny, ale to bardziej taki zapach brudnej wody niż ogólnie smród z ulicy (jakby nie patrzeć to ta wszechobecna woda i nieodłączny zapach jest atrakcją ;D) natomiast wieczorem, gdy zrobiło się trochę chłodniej zdecydowanie czuć było zapach z włoskich pizzerii :)
dla mnie piękne miasto :)
a tak na marginesie - niesamowicie wygląda wenecja widziana z samolotu :)

errata

mnie również w Wenecji śmierdziało, w szczególności w mniejszych uliczkach (przejściach) ale tak jak Justyna pisał - taki fetor od wody.

salsa

Errata-a czy na pewno byłas w Wenecji ;)
ja sie kiedys pewnie wybiorę, zeby zobaczyc i sie przekonac, niemniej poki co czuje, ze mam jeszcze troche fajnych rzeczy do zwiedzenia i nie ciągnie mnie ;)

ale do Toscani to bym pojechała oj TAK :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)