Autor Wątek: Toskania we wrześniu???  (Przeczytany 24646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Toskania we wrześniu???
« dnia: 02 Cze 2011, 09:00:09 »
Zastanawiamy sie nad wakacjami na wybrzeżu toskanskim  - poniżej Livorno. Planujemy pojechać od 27 sierpnia na 2 tygodnie, tylko czy nie bedzie tam juz chłodno??? Absolutnie nie wiem, jakie są tam temperatury, jaka jest woda w morzu ( w miarę ciepła, czy zimna?). Będziemy z 11 miesięcznym dzieckiem, wiec nie zależy nam na upałach, ale takie przyjemne 25 stopni i słoneczko, jest szansa??
« Ostatnia zmiana: 02 Cze 2011, 09:00:36 wysłana przez marcheewka »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mignon

Odp: Toskania we wrześniu???
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Cze 2011, 09:52:46 »
marchewka, nie wiem jak jest w Livorno, ale 3 lata temu byliśmy w Cannes, czyli też basen Morza Śródziemnego, podobne położenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i było bardzo gorąco, spokojnie można się było kąpać, woda cieplutka, ogólnie rewelacja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj choć z tego co pamiętam, to w Polsce też były wtedy upały, więc nie wiem czy to reguła tam, czy akurat tak nam się udało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #2 dnia: 02 Cze 2011, 10:12:59 »
My byliśmy w Toskanii po ślubie na przełomie września i października. Było idealnie dla mnie - 25 stopni, czasem nieco więcej.
W zeszłym roku w Pd. Francji w podobnym okresie - dużo cieplej.

salsa

« Odpowiedź #3 dnia: 02 Cze 2011, 11:57:20 »
marcheewka nasi przyjaciele byli tam w zeszłym roku na przełomie wrzesnia i pażdziernika , przyjechali opaleni i mowili, ze pogoda była ładna, ciepło a popołudniami cienka kurteczka czy sweterek 
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marcheewka

« Odpowiedź #4 dnia: 02 Cze 2011, 20:09:08 »
Dziękuję za odpowiedzi, no to spokojnie możemy jechać, może nawet 3 września...

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 02 Cze 2011, 20:09:08 »

jo_miekka

« Odpowiedź #5 dnia: 02 Cze 2011, 21:52:38 »
jestem pewna, że się Wam spodoba
 zazdroszczę ciut Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

elve

« Odpowiedź #6 dnia: 02 Cze 2011, 21:56:52 »
marcheewka a gdzie będziecie nocować?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2011, 22:38:12 »
ja też zazdroszczę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale liczę na to że jeszcze tyle życia przed nami że i tam dotrzemy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

jo_miekka

« Odpowiedź #8 dnia: 02 Cze 2011, 23:07:09 »
no ja już byłam i jak dotąd to chyba była najpiękniejsza kraina, jaką widziałam...
i wróciłabym jeszcze, ale szkoda innych miejsc

w każdym razie Marchewce gwarantuję 100% zadowolenia

marcheewka

« Odpowiedź #9 dnia: 04 Cze 2011, 21:46:02 »
marcheewka a gdzie będziecie nocować?
hmm, to jakaś miejscowość nad morzem, ale to jeszcze nie 100%, tzn jeszcze nie rezerwowaliśmy, bo nie wiemy jak to z Olą będzie. Chyba zarezerwujemy pod koniec czerwca.

katgoli

« Odpowiedź #10 dnia: 06 Cze 2011, 10:47:48 »
Ja rowniez przylanczam sie do tematu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Wybieramy sie rowniez na poczatku wrzesnia do Toskanii ale raczej chcielibysmy troche pojezdzic... Naraze wiem ze napewno chcialabym zawitac do Portofino, Wenecji i Florencji...Moze macie jakies pomysly i wskazowki gdzie sie koniecznie powinno pojechac w tamtych okolicach?  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

« Ostatnia zmiana: 06 Cze 2011, 10:48:25 wysłana przez katgoli »

jo_miekka

« Odpowiedź #11 dnia: 06 Cze 2011, 12:53:15 »
katgoli ale do Toskanii czy ogólnie do Włoch?
Bo jeśli Toskania to: Florencja na pewno, choć imho z przyzwoitości raczej, bo jest w Toskanii wiele piękniejszych miejsc.
Na pewno Siena, na pewno region Chianti.
Ja gustuję bardziej w małych miejscowościach i z takich mogę polecić:
Lukka
San Gimingiano
Volterra
Arezzo
górska część Toskanii - Garfagnana

katgoli

« Odpowiedź #12 dnia: 06 Cze 2011, 13:07:48 »
jo_miekka przede wszystkim Toskania ale koniecznie chcialabym rowniez do Wenecji- moze w drodze powrotnej

wielkie dzieki za podpowiedzi  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj....musze sobie poogladac na mapie i wreszcie zaczac planowac  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #13 dnia: 06 Cze 2011, 13:10:09 »
co do Wenecji , to moj brat powiedział, że drogo i smierdzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i jako mi przeszla chęc pojechania Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #14 dnia: 06 Cze 2011, 13:46:32 »
chyba śmierdzi tym, którym się wydawało, że byli
tak bo moj brat ma omamy i zwidy i mu sie wydawało, ze był w Wenecji, cudna konkluzaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nie kazdemu podoba sie to samo

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 06 Cze 2011, 13:46:32 »

salsa

« Odpowiedź #15 dnia: 06 Cze 2011, 14:09:59 »
no i co z tego, widocznie prawdziwy

jo_miekka

« Odpowiedź #16 dnia: 06 Cze 2011, 14:11:18 »
Golindos - polawszy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #17 dnia: 06 Cze 2011, 14:15:32 »
ja powinnam, a nie Ty Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

to lej, nie gadaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

katgoli

« Odpowiedź #18 dnia: 06 Cze 2011, 15:06:15 »
wielkie dzieki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo moge prosic w takim razie o namiary na te fajne noclegi no i oczywiscie ten zamek z winnica Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

czy bylas moze nad jeziorem garda?

katgoli

« Odpowiedź #19 dnia: 06 Cze 2011, 15:41:22 »
wow wielkie dzieki pieknie tam  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #20 dnia: 06 Cze 2011, 16:37:33 »
W Luce jest zagrzebista pizzeria! Wygląda jak mała speluna, a pizza wspaniała.

mayagaramond

« Odpowiedź #21 dnia: 06 Cze 2011, 17:59:02 »
W wenecji bylam kilka razy i z jednej strony powiem, ze trzeba zobaczyc, z drugiej,ze jest oblezona przez turystow.

Od Wenecji wole Verone:)
« Ostatnia zmiana: 06 Cze 2011, 18:11:56 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

« Odpowiedź #22 dnia: 06 Cze 2011, 18:01:29 »
co do Wenecji to ja się muszę zgodzić i co do smrodu i co do zapachu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w ciągu dnia jak byliśmy było koszmarnie gorąco i faktycznie "zapach" w niektórych miejscach był mało przyjemny, ale to bardziej taki zapach brudnej wody niż ogólnie smród z ulicy (jakby nie patrzeć to ta wszechobecna woda i nieodłączny zapach jest atrakcją Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj) natomiast wieczorem, gdy zrobiło się trochę chłodniej zdecydowanie czuć było zapach z włoskich pizzerii Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
dla mnie piękne miasto Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a tak na marginesie - niesamowicie wygląda wenecja widziana z samolotu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

errata

« Odpowiedź #23 dnia: 07 Cze 2011, 21:31:21 »
mnie również w Wenecji śmierdziało, w szczególności w mniejszych uliczkach (przejściach) ale tak jak Justyna pisał - taki fetor od wody.

salsa

« Odpowiedź #24 dnia: 08 Cze 2011, 12:32:17 »
Errata-a czy na pewno byłas w Wenecji Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ja sie kiedys pewnie wybiorę, zeby zobaczyc i sie przekonac, niemniej poki co czuje, ze mam jeszcze troche fajnych rzeczy do zwiedzenia i nie ciągnie mnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale do Toscani to bym pojechała oj TAK Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj