Zwolnienie lekarskie na chore dziecko a dodatkowe druki ZUS

Zaczęty przez mobka, 22 Maj 2011, 12:25:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Dziewczyny, ktore przerabialy juz zwolnienia lekarskie na chore dziecko - czy oprocz zwolnienia wypisanego przez lekarza trzeba pracodawcy dostarczyc jeszcze jakis druk? Gdzies mi sie obilo, ze ZUS - costam trzeba, ale nie jestem pewna. Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi.
I dodatkowo - wydawalo mi sie, ze takie zwolnienie jest 100% platne, a rzucilo mi sie w oczy gdzies, ze tak jak zwykle zwolnienie chorobowe 80%?

rubin04

Mobka, ja miałam na P. jak chodziliśmy na rehabilitację - płatne 80%.
Nic z susu nei dostarczałam,
tylko zwolneinie od pediatry plus wypełniałam chyba u ksiegowej jakis druk ze w tym samym czasie M. nie siedzi z P.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

No wlasnie o ten druk mi chodzi. Czyli ZUS Z-15 trzeba wypelnic. Jak zwykle dla mnei ten druk jest za trudny w zrozumieniu ;)

rubin04

Mobka, no mi ksiegowa powiedziała - tu podpisac tu wpisać pesel męza itd. bo pewnie sama też bym nie ogarnęła tego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

evelka

Niestety trzeba wypełnić Z-15. Zasiłek opiekuńczy jest płatny w 80%.

twinnie77

Ja nigdy nie musiałam wypełniać tego druku, ale mój mąż przy każdym zwolnieniu musiał.
Warto notować sobie daty tych zwolnień, bo przy kolejnym wypełnianiu druku Z-15 trzeba podać liczbę wykorzystanych już dni zasiłkowych.

Dodany tekst: 26 Maj 2011, 00:07:55

Tu można sobie wypełnić ten druk on-line i druknąć :)

http://www.zus.pl/pliki/formularze/fill&print/z_15.pdf
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: twinnie77 w 26 Maj 2011, 00:05:39
Ja nigdy nie musiałam wypełniać tego druku, ale mój mąż przy każdym zwolnieniu musiał.
Warto notować sobie daty tych zwolnień, bo przy kolejnym wypełnianiu druku Z-15 trzeba podać liczbę wykorzystanych już dni zasiłkowych.

Dodany tekst: 25 Maj 2011, 23:07:55

Tu można sobie wypełnić ten druk on-line i druknąć :)

http://www.zus.pl/pliki/formularze/fill&print/z_15.pdf

No wlasnie zastanawiamnie jak to z tymi dniami zasilkowymi jest. Bo przysluguje 60dni w roku. Zwolnieniemialam od czwartku do piatku, wiec lacznie z weekendem. Wychodzi 9 dni i tak tez mialam na zwolnieniu napisane. Bez sensu to jest.

A ten druk z-15 jest dla mnei tak trudny, do wypelnienia, ze nie wiem, czy dobrze go wypelnilam ;)

A swoja droga, tak sie zastanawiam, jakbym miala nocki (22-6), maz pracuje 7-15, dziecko mialoby wiecej niz 2 lata, to w tym przypadku chyba  by mi zwolnienie nie przyslugiwalo, nie?