Zaćma

Zaczęty przez roszponka, 15 Maj 2011, 22:54:17

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

roszponka

Jeśli mieliście do czynienia z tą chorobą  to czekam na wszelkie ino, porady , wskazówki. Niedawno wykryto zaćmę u mojej mamy, i mimo że mówi się, że nie jest to groźna choroba, to trochę się obawiam.. w końcu chodzi o oczy...

Mostini

Moja mama już jest 3 miesiące po operacji,a właściwie zabiegu wszczepienia nowej soczewki. Naprawdę nie ma się czym przejmować, zwróciłabym tylko uwagę na dobór soczewek, zwłaszcza jeśli ma jakieś dodatkowe wady wzroku.  Przebieg operacji i wiele przydatnych informacji znajdziesz na stronie  Leczeniezacmy.pl  Ja stamtąd właśnie dowiedziałam się , że można przy jednym zabiegu usunąć również astygmatyzm. Dla mamy to duża ulga, no i nie trzeba 2 operacji.
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe"

roszponka

Dzięki Mostini, rzeczywiście znalazłam dużo przydatnych informacji. Już trochę mniej się obawiam, ale chyba taka jest ludzka natura, że wszelkie zabiegi wywołują jakąś niepewność.  Nie słyszałam też od żadnego z lekarzy, ze są różne typy soczewek, może jestem naiwna, ale nie wpadłam nawet na to żeby spytać o to. Wydawalo mi się, żę specjaliści już wiedzą co będzie najlepsze. A z tego, co wiem mama cierpi też na bliskowzroczność, może też się da to zlikwidować od razu..

marax

#3
Cytat: roszponka w 13 Lip 2011, 13:18:30
Dzięki Mostini, rzeczywiście znalazłam dużo przydatnych informacji. Już trochę mniej się obawiam, ale chyba taka jest ludzka natura, że wszelkie zabiegi wywołują jakąś niepewność.  Nie słyszałam też od żadnego z lekarzy, ze są różne typy soczewek, może jestem naiwna, ale nie wpadłam nawet na to żeby spytać o to. Wydawalo mi się, żę specjaliści już wiedzą co będzie najlepsze. A z tego, co wiem mama cierpi też na bliskowzroczność, może też się da to zlikwidować od razu..
da sie aczkolwiek to wszystko zalezy od jakosci drugiego oka . Jest maxymalna mozliwa wartosc korekcji -chodzi o" + i -" przy duzych wadach nie mozna tego skorygowac idealnie bo mozg bedzie widział jeden obraz jako 2 = podwójne widzenie

roszponka

Na szczęście tu wada nie jest duża i lekarz powiedział, że da się to załatwić przy jednym zabiegu, tylko do soczewek musimy dopłacić, bo już bardziej specjalistyczne nie są refundowane. Ale i tak jestem zadowolona,bo to spora wygoda, gdy nie trzeba nosić dodatkowo okularów.