mała prośba od mnie i Gabrysi-str.3

Zaczęty przez olgaaa1, 13 Maj 2011, 17:33:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

olgaaa1 wspolczuje, biedna Gabrysia - ale dzielny z niej szkrab! Dobrze ze przynajmniej wiecie jaki jest problem, mam nadzieje ze teraz to juz bedzie z gorki!  :hugsurprise:

olgaaa1

Dzięki dziewczyny, mam tylko nadzieje, że zacznie mi jeść, bo średnio ma na to ochotę, a musi pić ten ochydny Nutramigen, ale pocieszam się, że dodawanie jej tego kleiku też daje jakieś kalorie i witaminy, więc może ją to też bardziej zapychć. jak narazie domowe sposoby czyli ten kleik zatrzymal biegunkę, kupka była idealna taki prezent na dzień matki :D Myślę, że już najgorsze za nami, jesteśmy pod dobrą opieką.

A TERAZ APEL: Dziewczyny Gabrysia musi pić Nutramigen, tylko to  mleko nie ma laktozy i innych składników, które mogą podrażniać jej jelita.
Oczywiście jak na złość wstrzymano dostawę z Holandii i nie ma tego mleka w aptekach, ja mam pół puszki. Mąż będzie dzisaj latał po aptekach, ale jeśli w Warszawie przechodzicie obok apteki to proszę, błagam zapytajcie czy jest to mleczko i napiszcie mi adres, będę bardzo wam wdzięczna.
Buziaki i wszystkiego najlepszego z okazji dnia matki

brawurka

olgaaa1 moge popytac w gostyninie, to jest na recepte?

konwalia


olgaaa1

Brawurka, dziadek w Gostyninie już lata, poza tym mamy wtyki w Gostynińskich aptekach :D

brawurka


Anupka

#56
Olga, ja mieszkam w NL, jeśli chcesz to się rozejrzę czy jest tu w ciągłej sprzedaży i dam Ci znać co i jak.

Dodany tekst: 26 Maj 2011, 14:56:42

:hello:Ok, na razie znalazłam w dwóch aptekach internetowych:

- https://www.nationale-apotheek.nl/zoeken/medicijn.html?id=82908

- http://www.drogistenapotheek.nl/shop/merk/nutramigen

cała masa wyskakuje na stronach belgijskich (wpisz w google nutramigen apotheek)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

trzymam kciuki za Gabrysie, zeby szybko wrocila do formy

szkoda ze nie mam zapasu mleka, mam tylko jedna puszke, ostatnią, do tego otwarta....

zuzia

olga, wysłałam ci pw.
w czerwcu nutra powinien już być w normalnej sprzedaży.
a teraz to musicie obdzwaniać apteki.

olgaaa1

#59
Zuzia widziałam bardzo Ci dziękuje, kiepsko z tym mlekiem, ja nie rozumiem jak można zabrać mleko, ktore jest dla niektórych dzieci lekiem, jak dam jej coś innego to znowu uszkodzi jelita koszmar, czytam jeszcze o mleku Isomil, ale nie wiem czy to to samo :(
Anupka mleko mi potrzebne na już, bo wlasnie w przyszłym tygodniu ma już być, żeby ona chociaż chciła to pić, pluje mi tym na prawo i lewo-koszmar :(

Dodany tekst: 27 Maj 2011, 08:13:50

Laski znalazłam 47 sztuk oł jeeee :)

kotabma

olgaaa1 a jak sie Gabrysia teraz czuje?
do nutra sie przyzwyczai, szkoda ze nei mozesz jej mieszac tego mleka ktore pila do tej pory z nutra i przechodzic stopniowo  :hugsurprise:  :hugsurprise:  :hugsurprise:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

olgaaa1

Gabrysia czuje się dobrze, prócz tego, że nie chce mi jeść od godziny 7 wypila mi tylko 270 ml mleka. Własnie nie mogę jej mieszać, bo bebilon pepti był dla niej za mocny i niszczył jelita. Dodatkowo mamy jej tenkleik dosypywać i nie wiem, czy problemem nie jest ten kleik cały, bo to mleko z tyk kleikiem jest tak obrzydliwe, że ja jej się wcale nie dziwie. Od niedzieli zaczynamy rozszerzać dietę, może zamiast jednego mleka dać jej sinlac, albo kaszke holle, no już sama nie wiem, boje się coś dawać, żeby jej nie zaszkodzić

mobka

Cytat: olgaaa1 w 27 Maj 2011, 14:17:43mi tylko 270 ml mleka
Ej, to nie tak malo :) Spokojnie, tyle jej wystarczy.

Kasia

Cytat: olgaaa1 w 27 Maj 2011, 14:17:43wypila mi tylko 270 ml mleka.
to chyab duzo, mój nawet takiej butelki duzej nie ma ;) bo nie ma i potrzeby lol

mobka

Cytat: Kasia w 27 Maj 2011, 13:24:03
to chyab duzo, mój nawet takiej butelki duzej nie ma ;) bo nie ma i potrzeby lol

No to pewnie na jakies 2-3 posilki patrzac na godzine ;) Ale moj dzisaij od rana 120ml mleka i kilka lyzeczek kaszy (z tego mleko wrocilo). I spi juz 3h20min ;)

zwierzatko_mojej_mamy

to grubas fran od rana ledwo 250 trachnal ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: mobka w 27 Maj 2011, 13:25:37
No to pewnie na jakies 2-3 posilki patrzac na godzine ;) Ale moj dzisaij od rana 120ml mleka i kilka lyzeczek kaszy (z tego mleko wrocilo). I spi juz 3h20min ;)


aa to ja zrozumiałam ze na raz i kurde lekko zdębiałam lol

olgaaa1

E to może nie tak żle wlaśnie pykła 130ml nutramigenu + 60ml herbatki. Bosze...to może ja ją przekarmiam :) to ile ona na dobę powinna zjeść?

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: doda w 27 Maj 2011, 15:01:01tak na oko, 5, 6 razy dziennie po 120 ml?
no tak na oko by sie zgadzalo, ale jak jest upal to moze sie nawet i to nie udac ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

olgaaa1

no włąsnie na mleku jest napisane 5/6 po 150 a nawet już 180.
Ona mi wcześniej tak jadła 6 x 150, no a teraz tak raczej średnio mi je, no ale jak mówicie, że u Was też średnio z jedzeniem to nie będę się przejmować, bo biegunki już nie ma więc na wadze tracić nie będzie. Poza tym nadal jest powyzej 50 centyla

zwierzatko_mojej_mamy

fran jeszcze nigdy nie wypil 180 ;) 180 w ciagu 1,5h to tak, ale przerwa musi byc ;) poza tym on woli 10x60 lol lol na przyklad i co mu zrobie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

jak ja bym miała patrzeć na to co na opakowaniu mleka to :crazy:
moje dziecko ma mały żołądek ;) i woli mniej ale częściej ;) obecnie wypija średnio po 100-120ml co 3 lub 4 (ale to rzadko) godz. ;D

magdalinska

olga nie patrz na normy nutra, nie wiem jakie dzieci tyle pija ;) w kazdym razie ani moje, ani ishki nie wyrabiało tej normy ;)
norme Nan wyrabiał, idealnie, nutra nie.
to jak juz cos je, to dobrze, przyzwyczai sie

ishka82

olgaaa1, spokojnie...do nutra się przyzwyczai, a pewnie nawet pokocha ;) i z tego co piszesz, to wg mnie ona mało nie je ;) rozumiem, że mniej niż jadła, ale daj jej czas na przyzwyczajenie :) Domi nigdy nie wypijała tyle ile producent zalecał i z tego co pamiętam, to nie jadła w wieku Twojej córci więcej niż Ty piszesz, a rosła pięknie :) teraz jak już mleko pije tylko 2 razy dziennie, to pije po 150-180 plus kaszka ;) wcześniej 120-150, a miała taki czas, że dużo mniej i na raty (np. norma 150-180, a ona jadła 90-120 w ratach)...stresowało mnie to, ale teraz wiem, że nie potrzebnie :) zdrówka dla Was dziewczyny :hugsurprise:

olgaaa1

Odkryłam, że to nie Nutramigen jej przeszkadza tylko ten kleik ryżowy :)
A powiedzcie mi jeszcze czy kupy po nutramigenie wygladają jak maseczka z Glinki, taka mułowata konsystencja, zielona?