Autor Wątek: Ciekawe artykuły niepolityczne  (Przeczytany 11972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Odp: Ciekawe artykuły niepolityczne
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Maj 2011, 20:57:52 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dlaczego niektórzy nie potrafią tego zrozumieć? a nawet większość?

Kim sa niektorzy i czego nie potrafia zrozumiec?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

doda

« Odpowiedź #26 dnia: 15 Maj 2011, 21:12:00 »
koleś został na maxa zjechany na forum GW - za co?

forum nie czytałam, ale
nie rozumiem jazdy po tym kolesiu,
jakby napisał, że jego żona taka jest bo on od niej tego oczekuje, to bym rozumiała
ale on nic takiego nie napisał

mayagaramond

« Odpowiedź #27 dnia: 15 Maj 2011, 21:15:18 »
Tak, napisalam o frustratkach, bo ktos kto zyje tak jak ten pan opisal ma obsesje, odmawianie sobie wszystkiego nie jest wg mnie zdrowe, ale nie napisalam tez nigdzie, ze lezenie na kanapie i wcinanie czipsow jest przepisem na szczescie.

doda

« Odpowiedź #28 dnia: 15 Maj 2011, 21:21:47 »
ja bym chciała nie lubić alkoholu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magoo

« Odpowiedź #29 dnia: 15 Maj 2011, 22:19:07 »
golinda a dlaczego nie lubisz słodyczy, czy raczej masz ochotę na  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj po ich zjedzeniu?
pewnie chodzi o figurę?
i ok, Twoja sprawa
ale sa ludzie, którzy wolą sobie dobrze zjeść (zjeść, a nie obeżreć się, jest różnica Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ) niż odmówić sobie dla zgrabnego tyłka. I dajmy im do tego prawo, nawet jeżeli nie mieszczą się w magicznym rozmiarze 38

A jeżeli czasem narzekają, że źle wyglądają, to też ok, chyba każdy ma prawo sobie ponarzekać. Jedni narzekają na wielki tyłek, a inni na to, że przytyją po kostce czekolady. Trochę tolerancji

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 15 Maj 2011, 22:19:07 »

magoo

« Odpowiedź #30 dnia: 15 Maj 2011, 22:25:58 »
ale kto tego gościa i gdzie piętnuje?? znalazłam tylko jedną taką opinię, to chyba nie jakaś zbiorowa krytyka

mayagaramond

« Odpowiedź #31 dnia: 15 Maj 2011, 22:31:40 »
Pryszcze od slodyczy - to jest bzdura Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
To prawda ze slodycze zawieraja cukier, ale dzis cukier jest w prawie kazdym produkcie, nie mowiac o takim keczupie albo mojito;)

suegro

« Odpowiedź #32 dnia: 15 Maj 2011, 22:32:16 »
Trochę tolerancji

Własnie.

Przecież zakładanie, że "taka osoba nie może być szczęśliwa" to własnie brak tolerancji dla jej sposobu na życie...

Ja nie jem słodyczy, bo nie lubię. Nie rozumiem w ogóle uwielbienia dla czekolady.

Za to lubię chipsy i piwo, czasem jem, ale wiem, że po nich czuję się źle.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #33 dnia: 15 Maj 2011, 22:34:36 »
Nie rozumiem w ogóle uwielbienia dla czekolady.
ale dla mini trufli ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

suegro

« Odpowiedź #34 dnia: 15 Maj 2011, 22:36:24 »
ale dla mini trufli ? :>

Mini trufle są zajebiste. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magoo

« Odpowiedź #35 dnia: 15 Maj 2011, 22:39:31 »
suegro ale to, że w coś nie wierzę nie znaczy, że tego nie toleruję Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #36 dnia: 15 Maj 2011, 22:55:07 »
Przecież zakładanie, że "taka osoba nie może być szczęśliwa" to własnie brak tolerancji dla jej sposobu na życie...

napisalam, ze szczesliwa nie moze byc osoba, ktora sobie wszystkiego odmawia, a nie osoba, ktora nie lubi slodyczy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #37 dnia: 15 Maj 2011, 23:10:48 »
napisalam, ze szczesliwa nie moze byc osoba, ktora sobie wszystkiego odmawia, a nie osoba, ktora nie lubi slodyczy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Przecież zupełnie nie chodziło mi o słodycze tylko o priorytety. Każdy ma inne i każdego co innego uszczęśliwia.

mayagaramond

« Odpowiedź #38 dnia: 15 Maj 2011, 23:21:39 »
Przecież zupełnie nie chodziło mi o słodycze tylko o priorytety. Każdy ma inne i każdego co innego uszczęśliwia.

Chodzi ogolnie o to, ze ja pisze o osobach, ktore odmawiaja sobie wszystkiego czyli wg mnie katuja sie i to nie jest wg mnie zdrowy tryb zycia czy tez zdrowe podejscie do niego, a nie o tym, ze ktos nie je slodyczy, bo ich nie lubi albo tym, ze ktos uprawia sport i to go uszczesliwia.

Slowo tolerancja nie ma tu nic do rzeczy, bo ja jej tryb zycia toleruje, ale nie musze sie z nim zgadzac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #39 dnia: 16 Maj 2011, 08:49:50 »
Slowo tolerancja nie ma tu nic do rzeczy, bo ja jej tryb zycia toleruje, ale nie musze sie z nim zgadzac

Moim zdaniem ma.
Bo zakładanie, że ktoś jest sfrustrowany i nieszczęśliwy, bo nie żyje w jeden właściwy sposób to IMO własnie brak tolerancji.

Chodzi ogolnie o to, ze ja pisze o osobach, ktore odmawiaja sobie wszystkiego czyli wg mnie katuja sie i to nie jest wg mnie zdrowy tryb zycia czy tez zdrowe podejscie do niego, a nie o tym, ze ktos nie je slodyczy, bo ich nie lubi albo tym, ze ktos uprawia sport i to go uszczesliwia.

Myślę, że my mówimy już o czymś zupełnie innym.
Ja skupiłam się na kobiecie z artykułu, która moim zdaniem wcale się nie katuje.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 16 Maj 2011, 08:49:50 »

rudasekawf

« Odpowiedź #40 dnia: 16 Maj 2011, 09:15:39 »
nie jest bzdura! czekolada jest największym "producentem" pryszczy - i to wiadomo nie od dziś
cholera Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i wszystko jasne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:P:P a ja tu szukam kremu cud na twarz

mayagaramond

« Odpowiedź #41 dnia: 16 Maj 2011, 09:36:44 »
nie jest bzdura! czekolada jest największym "producentem" pryszczy - i to wiadomo nie od dziś

Ale kto wie to nie od dzis?

To, ze czekolada powoduje pryszcze (tradzik) jest mitem.

mayagaramond

« Odpowiedź #42 dnia: 16 Maj 2011, 10:53:23 »
a skąd Ty masz takie informacje?

nachodzilam sie swego czasu po dermatologach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj I troche czytalam na ten temat Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Kiedys, kiedys mowili, ze od slodyczy dostaje sie pryszczy, wtedy tez mowili, ze przejdzie jak wyjdzie sie za maz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marlen_ka

« Odpowiedź #43 dnia: 16 Maj 2011, 11:00:24 »
mayagaramond masz racje, czekolada sama w sobie nie powoduje pryszczy i tradziku, ale jednak moze zaostrzac objawy tej choroby
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #44 dnia: 16 Maj 2011, 11:09:08 »
ja mam inny temat Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jako że mamy tutaj dziewczyny mieszkające za granicą + takie które mają dzieci tam urodzone to ciekawa jestem jak wy do tego podchodzicie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

szelma

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Maj 2011, 11:58:38 »
Hmmm, ja sama problemu nie doświadczę, ale mogę się (chyba?) wypowiedzieć. Moim skromnym zdaniem wszystko zależy od rodziców, ale przede wszystkim nie ma się co oszukiwać, że dzieci urodzone za granicą będą stuprocentowymi Polakami. Moja przyjaciółka urodziła się w Stanach, przyjechała do liceum do Warszawy i jest najbardziej równoważnie dwujęzyczną i dwukulturową znaną mi osobą, ale jednak np. to angielski jest jej pierwszym językiem. Z kolei tutaj mam koleżankę, która ma dwie córki w wieku licealnym i dziewczyny po polsku rozumieją, ale do rodziców i między sobą rozmawiają po niderlandzku. Są Belgijkami polskiego pochodzenia i już. No i jest jeszcze cała problematyczna grupa dzieci emigrantów z Afryki Północnej - nie mówią już po arabsku oprócz jakichś podstaw, nie mówią dobrze po niderlandzku, bo parcia na edukację nie mają, i pozostają w totalnym zawieszeniu. Oczywiście od razu pojawia się też problem bezrobocia albo pracy na najniższym szczeblu, bo na nic innego nie mają szans.

Ciężkie jest życie za granicą. Ciężkie pod względem mentalnym. I to nie tylko dla dzieci - ja też już znalazłam się w lekkim zawieszeniu między BE i PL.

mayagaramond

« Odpowiedź #46 dnia: 16 Maj 2011, 14:27:59 »
Moje lozko jest tutaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Moglby tez byc gdzie indziej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Nie czuje sie, ze siedze na dwoch krzeslach, nie mam problemow z tozsamoscia - jestem Polka, urodzona i wychowana w PL, wiec oczywiscie ta kultura mnie uksztaltowala. Z drugiej strony mieszkam od ponad 10 lat w DE i oczywiscie mieszkanie tutaj tez ma na mnie wplyw, na moje poglady itp.

Moje dzieci, jesli beda sie wychowywaly tutaj, to ich pierwszym jezykiem bedzie niemiecki, bo jednak tu beda chodzily do szkoly. Jesli mieszkalabym w Rumunii, to ich pierwszym jezykiem bylby rumunski Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Uwazam, ze mozna byc jak najbardziej czlonkiem kilku kregow kulturowych - tak samo jak mozna byc z rodziny robotniczej i skonczyc studia, byc poo zawodowce i znac 5 jezykow.

Problem z mieszkaniem za granica mialabym chyba tylko wtedy, gdybym wyjechala tylko i wylacznie dla kogos - nie majac w innym kraju przyjaciol czy pracy, bo poprostu nie chcialabym byc tak od nikogo zalezna.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2011, 14:29:23 wysłana przez mayagaramond »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Maj 2011, 14:44:16 »
Nie czuje sie, ze siedze na dwoch krzeslach, nie mam problemow z tozsamoscia - jestem Polka, urodzona i wychowana w PL, wiec oczywiscie ta kultura mnie uksztaltowala. Z drugiej strony mieszkam od ponad 10 lat w DE i oczywiscie mieszkanie tutaj tez ma na mnie wplyw, na moje poglady itp.

Może to kwestia, że jesteś w DE już 10 lat. No nie wiem - ja jestem wewnętrznie rozdarta, bo tutaj czuję się w domu, bo tutaj jest mój dom, ale nie czuję się jednak autochtonem - jestem Polką, która tu mieszka. I wiem, że jestem tu na stałe, ale nawet gdybym przyjęła obywatelstwo, to nie mówiłabym o sobie, że jestem Belgijką. Bo nie jestem i nigdy nie będę. Z kolei w PL jestem kimś, kto już tam nie mieszka. No nie wiem - takie to trudne do opisania. Ale też nie jest tak, że jest mi z tym bardzo źle - ot, taki trochę mniej pozytywny aspekt życia.

A co do zależności - oczywiście, jestem tu z powodu D. Gdyby D. mieszkał w PL z mojego powodu, to też by miał takie przemyslenia - bo w Anglii oboje je mieliśmy. Ale nie uważam, żebym była od D. zalezna. Znam język, mam pracę, poradziłabym sobie bez D.

aniak1211

« Odpowiedź #48 dnia: 16 Maj 2011, 15:21:07 »
To i ja cos napisze;)
Wyjechalismy do UK z praca,nigdy nie planowalismy tu zostac,
chcielismy odlozyc na mieszkanie czy nawet dom.
Poczatki byly ciezkie ale w koncu zaczelismy oboje pracowac i zarabiac jakies pieniadze,nawet udalo nam sie sporo oszczedzic.
Niestety musielismy wynajac mieszkanie (bylam w ciazy,nikt nie wynajmnie pokoju z dzieckiem)
cena tego byla kilkakrotnie wyzsza niz pokoj,
do tego dochodzily rachunki a ja w koncu przestalam pracowac.
Utrzymanie rodziny i mieszkania z jednej pensji latwe nie jest;D

Dominika ma prawie 3 lata,
od wrzesnia pojdzie do przedszkola,
nie ukrywam,zalezy mi zeby znala jezyk angielski,
zeby poznala tutejsza kulture.
Ale za 2-3 lata w PL zacznie 1 klase szkoly podstawowej,
wlasnie dlatego wracamy do kraju.
Nie wracamy tylko przez Dminike,
ja nigdy nie zaklimatyzowalam sie w tym kraju,nigdy nie czulam sie tu jak w domu i strasznie tesknie;D

Z Dominika rozmawiamy po polsku-jestesmy polakami to jak inaczej rozmawiac;)
Sama Dominika jest polka urodzona w UK Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Zna polskie tradycje,zabawy,
choc i poznaje te angielskie.

Co innego kiedy jedno z rodzicow jest pochodzenia tutejszego.
Ostatno poznalam pania polke ktorej maz jest anglikiem,
w domu mowia po angielsku,
ze mna po polsku,
 a dziecko uczy sie chyba rozrozniac te jezyki;) (mala ma dopiero 2 latka i malo mowi)
Ale co mnie zdziwilo,
owa rodzinka czesto odwiedza rodzine w PL i glownie ten PAN chce mieszkac w PL Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  bardzo mu sie podoba nasz kraj;D
choc pewnie nie ma pojecia o prawdziwym zyciu;)

Co innego kiedy chcielibysmy tu zostac na stale,
wtedy rzeczywicie dziecko  polskiej kultury nie pozna w 100%
Co innego kiedy jeden rodzic jest tutejszego pochodzenia.

Dodany tekst: 16 Maj 2011, 15:41:45
Jeszcze dodam ze nic nie dostelam tu za darmo;D
Wiele osob w PL mowi mi ile to ja dostaje kasy na Dominike,
mieszkanie za darmo,rachunkow nie placimy a i jedzenie tez za darmo dostajemy;D
To sa bujne opowiesci polakow,
nie wiem po co sie tak wychwalaj i klamia;D
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2011, 15:41:45 wysłana przez aniak1211 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

mayagaramond

« Odpowiedź #49 dnia: 16 Maj 2011, 16:21:01 »
Mowiac o zaleznosci od kogos mowilam o czysto hipotetycznej sytuacji, w ktorej np. rzucam wszystko, zeby mieszkac w Chinach, bo poznalam Chinczyka i chce teraz z nim byc ha ha ha ha. To jest naprawde czysto hipotetyczne, bo Chinczycy w ogole nie sa w moim typie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Co do roznicy mentalnosci miedzy nami a Niemcami – Niemiec od Niemca tez jest mentalnie rozny. Bawarczyk z Berlinczykiem ma tyle wspolnego, co np. ja z Finem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj W Niemczech sa olbrzymie roznice regionalne, a panstwo narodowe istnieje dopiero od 19. wieku. Zreszta idea panstw narodowych jest stosunkowa mloda i pochodzi dopiero z 18 wieku.

Szelma  - jestem Niemka w tym sensie, ze mam obywatelstwo tego kraju. Nie jestem nia w sensie pochodzenia etnicznego, ani sie tutaj nie urodzilam ani nie wychowalam ani nie mam rodzicow Niemcow.

Ale kim jest np. dziecko wloskich emigrantow, ktore sie tutaj urodzilo, skonczylo szkoly, pracuje i Wlochy zna z urlopu?

Co to oznacza, ze czuje sie Polka? Bo lubie pierogi? Barszcz czerwony? Kibicuje polskiej druzynie? Kibicuje tez niemieckiej, a w zaleznosci od tego kto gra moge tez hiszpanskie, holenderskiej czy portugalskiej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Przepraszam, nie chce byc sarkastyczna, ale na czym polega “bycie Polakiem” tudziez “Niemcem” czy “Francuzem”? Bo chyba nie to, ze urodzilam sie w granicach danego kraju, co jest tylko i wylacznie przypadkiem, a granice jako takie tworem sztucznym. Ponad 70 lat temu w granicach Polski byl Lwow, ale nie bylo Szczecina.