atopowe zapalenie skóry

Zaczęty przez zosia2007, 05 Maj 2011, 10:45:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

j.w.
Moja koleżanka niedawno urodziła coreczke. Mala ma jakies 1,5-2 m-ce i lekarze zdiagnozowali atopowe zapalenie skory. Monia karmi małą piersia, wykluczyła juz ze swojej diety praktycznie wszystko, co może uczulać. swoje i malej ubrania pierze w proszku dla dzieci. Co jeszcze moze zrobic zeby zminimalizowac objawy. Mala strasznie cierpi, buzka ja swedzi, ona sie drapie do krwi
Elve, vobi wy chyba mialyscie podobne problemy z waszymi coreczkami. Jak lagodzilyscie te ochydne objawy choroby? Moze macie przepisy na jakies masci robione? Monia nie mieszka w PL wiec lekarstwa/kremy ktore sa u nas dostepne moga nie byc u niej

konwalia

zosia atopia jest warunkowana genetycznie i alergeny ją zaostrzają, ale eliminacja to za mało
dodatkowo stres, nowe miejsca, woda nasilają objawy
na pewno dostepna bedzie linia adermy(pierre fabre), la roche lipikar AP, mustela stelatopia
nie ma jednych kosmetyków skutecznych-trzeba próbować samemu
co do sterydów, to już musi zapisac pediatra/alergolog, stosuje się do zaleczenia, jak to za mało to są maści immunomodulujące
musi się nastawić, ze będzie raz lepiej, raz gorzej i że można zaleczyć, ale nie wyleczy się

elve

1. temperatura w mieszkaniu lepiej niższa niż wyższa, nie wiecej niż 21; pilnowac wilgotności, przy suchym powietrzu atopia się zaostrza
2. kąpiele; temperatura ok 36-37 st, nie więcej niż 10min, z emolientem (mojej Ani najbardziej służyła Aderma); w zaostrzeniach skórę pokryć emolientem do kąpieli i tylko spłukać, nie trzeć, delikatnie osuszac ręcznikiem
3. kilkakrotne smarowanie emolientem w ciągu dnia
4. uważac na zmiany temperatura, szczególnie na spacerach, nie wychładzac, nie przegrzewać

tylko z pielęgnacji
leki i maści tylko po konsultacji z lekarzem

BTW jeśli chodzi o diete eliminacyjną, pilnować składów na opakowaniu

zosia2007


abkasia

 NAS TEZ ADERMA  i odpowiednia wilgotnosc powietrza... jak jest suche to jest masakra..
w tropikach, gdzie jest duza wilgotnosc, H  nei ma zadnych problemow ze swoja lekko atopowa skora...

marcheewka

Cytat: doda w 05 Maj 2011, 12:05:06
zosia, moim zdaniem najlepsza jest apteczna maść cholesterolowa. natłuszczać leciutko, ale często. zawsze po kąpieli.

na twarz stosowałam maść LINOLA



U nas niestety sie nie sprawdziła! Maść cholesterolowa nie podziałała wcale, linola na krótko. Pomaga nam tylko aderma, ale to na strupy bardziej, bo na ostre objawy to niestety nic! nawet steryd pomaga tylko na czas smarowania - po kilku dniach wraca!
Ręce mi juz opadają, pilnuję diety, czytam składy, jem tylko sprawdzone rzeczy, mleka i nabiału nie jem od kilku miesięcy...
raz jest lepiej, raz gorzej... ostatnio niestety gorzej.

zosia2007

Monia mi bnapisala ze kupila te kosmetyki a derma i bedzie probowac. Jednoczesnie mama pytanie: czy mozna u 8 tyg dziecka stosowac kosmetyki/masci ze sterydami?

konwalia

zosia można, ale generalnie sterydy trzeba stosować pod kontrolą lekarza, przy sterydzie stosuję się bardziej tłustą pielęgnację(z adermy wtedy balsam-bo normalnie mleczko lub krem) i przy sterydach trzeba stosować się do przerw

zosia2007


konwalia

taka uwaga-u atopowych dzieci może n ie sprawdzać się sudocrem i inne preparaty z cynkiem, bo działaja zasuszająco, a to może nasilać świąd, więc stosowałabym raczej ostrożnie, lepiej wtedy do tyłka coś tłustego, żeby działało okluzyjnie typu linomag maść albo któryś tłusty preparat dla atopików(obojętnie co tam dostanie)
pierre fabre(prod adermy) produkuje też krem dla atop[ików dexeryl-250g kostzuje z 20zł(są tez 50g ale nie warto cenowo)