nietolerancja laktozy???

Zaczęty przez olgaaa1, 29 Kwi 2011, 17:27:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olgaaa1

bylam dzisiaj z Gabryśką u lekarza, bo od 2 tygodni robi kwaśne i wodniste pieniste kupy, a priobiotyk nie pomagały i mam do was dwa pytania.
Czy jakiś bobas tutaj mial bakterie w układzie pokarmowym? Czy silne gazy, bóle brzuszka i właśnie kupy jakie opisałam mogą świadczyć o zwiększonej ilości bakterii E.coli? Bo lekarz u nas stwierdził (bez posiewu) że to włanie musi byc to. Przepisał Nifuroksazyd i z tego wszystkiego zapomniałam się zapytać, czy antybiotyk przed jedzeniem, po jedzeniu, czu 1h po posiłku orientujecie się?
wogóle to już nie mam z tym wszystkim siły: najpierw ona w szpitalu, potem ja w szpitalu, a teraz to i aby tego malo było powiedział, że słyszy w sercu szmery, ale żeby się tym nie przejmować do roku, no super nie przejmowąc się ciekawe jak :headbang:

nionczka

Cytat: olgaaa1 w 29 Kwi 2011, 18:27:40ego malo było powiedział, że słyszy w sercu szmery, ale żeby się tym nie przejmować do roku, no super nie przejmowąc się ciekawe jak

Jakis rok temu uslyszalam to samo. I myslalam, ze padne. Lekarka nam powiedziala, zebysmy sie nie przestraszyli jak nam ktos powie, ze slyszy szmery w sercu bo to jest zwykla strunka. Ja padlam, bo dla mnie szmery w sercu to nie jest nic normalnego. Potem jeszcze pare razy to slyszelismy, wlasciwie przy kazdym osluchiwaniu pluc. Bylismy nawet u kardiologa, robilismy ekg, echo serca. Strunka dyndajaca to norma, stad te szmery. Z wiekiem zanika albo znacznie sie zmniejsza bo rozrastaja sie miesnie i strunka bedzie przylegac. Jak zaczniesz rozmawiac z innymi osobami, to sie okaze, ze co drugie dziecko to ma albo mialo.
Wiec tym akurat sie nie przejmuj :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

to nie jest antybiotyk! tylko chemioterapeutyk, a to różnica

podanie a posiłek nie ma znaczenia, bo lek praktycznie się nie wchłania z p.pokarmowego tylko działa w jego obrębie(efekt po ok 2dniach więc nie odstawiaj, bo "nie działa")

magdalinska

Cytat: olgaaa1 w 29 Kwi 2011, 18:27:40słyszy w sercu szmery, ale żeby się tym nie przejmować do roku, no super nie przejmowąc się ciekawe jak headbang
spokojnie, macie skierowanie do kardiologa?
u mojego Kuby tez są szmery, są 3 przyczyny.
Jedna z nich to niedomkniety Botall - czeka nas zabieg
dwie pozostale to blahostki, nici jakiestam i cos jeszcze, ktore bedzie miał do konca zycia i juz zawsze beda słyszalne szmery, ale ie ma to wpływu na prace serca
sprawdzcie skad te szmery i bedzie dobrze :)

olgaaa1

Dziewczyny, a czy któraś orientuje się jakie są objawy przy nietolerancji laktozy? Podaje ten nifuroksazyd, ale poprawy nie widze, no ok kupki nie śmierdzą już kwaśnm mlekiem, ale za to zmieniły kolor na brązowy ;/
Ogólnie mała jest uśmiechnięta, w dzień sporo śpi, w nocy gorzej bo męczą ją bąki i takie przelewanie w brzuchu, oczywiście ulewa, strasznie pierdzi, złości się podczas jedzenia. Mamy recepte na pepti w razie gdyby nifuroksazyd nie pomógł, ale już te gdybanie mnie wkurza, fakt kupki po Pepti były super, ale i tak pierdziała :) jak się u was objawiała nietolerancja laktozy

elizapj

#5
Cytat: olgaaa1 w 04 Maj 2011, 09:25:22a czy któraś orientuje się jakie są objawy przy nietolerancji laktozy?
nie pomoge w objawach, ale nam osteopata zalecil moje odejscie od nabialu w 2m chyba. laktoza jest prawie we wszystkim i trudno ja kompl wyeliminowac, ale powiedzial ze w wieksz przypadkow wystarczy usunac kompl z diety mamy mleko, serki, maslo etc (laktoza w masle uzytym do pieczenia ciastka sie nie przejmowac). od tamtej pory kupuje tylko nabial bez-L i jest ok i z malym i ze mna. moze sprobuj przez 2tyg.
bez sensu radze bo nie wiem czy karmisz piersia czy mowa o laktozie w mleku modyfikowanym...jesli ta 1a to zmiana Twojej diety powinna Ci w te 2 tyg wyjasnic czy chodzilo o laktoze czy nie. w wawie masz jogurty/mleko/maslo bez-L w Organicu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login