Fotoksiążka

Zaczęty przez inkageo, 10 Paź 2007, 12:37:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Cytat: "mary_popins"tzn, że samemu się robi książkę a firma ją drukuje?
A Wasza książka jest tylko z podróży poślubnej? Bo nigdzie nie widzę innej.
Ja przygotowałam tylko jedną, to moja nagroda w konkursie na innym forum, więc nic za nią nie zapłacę. Jutro zamawiam :)
Te tanie fotoksiążki przygotowuje się samemu i można je zamówić przez internet, fotografowie oferują usługi skomponowania fotoksiążek, ale to na pewno nie za 100 zł ;)
Imagine there is no hate

mary

to tania jest za 100zł.? Myślałam, że to większe koszta ;)

aja

mamy aż tyle zdjęć bo były podwójne czyli dla jednych i drugich rodziców po 800 sztuk (suma 1600) nawet nie męczy mnie wklejanie bo nawet to lubie heheheheh całkiem miła robota - tylko nie mam w co ich powkładać jak do tej pory! nie wiem czy kupić zwykłe klasyczne gdzie sie poprostu wkłada za folię czy takie gdzie trzeba kleić ( tu robota będzie trudniejsza tzn. dłuższa) !!!

a do fotoksiązek wiadomo - będą wybrane "najładniejsze""najciekawsze" tylko nie wiem gdzie i na którą firmę sie zdecydować bo nie ukrywam, okazało sie że moje studio foto. za ta przyjemność liczy sobie drożej niż polecane przez Was strony.  :-|


Julka jak sie robi czarne tło ....? ja mam białe kartki!!!

sierpniowajulka

CytujJulka jak sie robi czarne tło ....? ja mam białe kartki!!!
aja, udało Ci się z tłem? Ja swoje stworzyłam w Photoshopie, zapisałam jako jpg i potem tego jpga przeciągnęłam na stronę fotoksiążki.
Nasza fotoksiążka dzisiaj dotarła do nas (zamówiona była w piątek) - jest naprawdę fajna. :) Jedyne co mogłabym zarzucić www.drukujwspomnienia.pl to to, że niestety nie oferują wyboru papieru... Papier jest średnio gruby i błyszczący. A ja wolałabym ciut grubszy i matowy (ale ja jestem strasznie czepialska - co powszechnie wiadomo z mojego wątku ze zdjęciami :P ) Jednak efekt podoba nam się na tyle, że zamówimy takie fotoksiążki dla całej rodziny.  :-D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

sierpniowajulka,
wrzuć jakieś fotki tego dzieła :)

sierpniowajulka

zuziu, postaram się - muszę tylko podładować akumulatorki od aparatu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: "sierpniowajulka"zuziu, postaram się - muszę tylko podładować akumulatorki od aparatu.
:-D

bo ja bym zrobiła coś takiego tylko połączyłabym to ze zdjeciami z cywilnego. No i jako typowy wzrokowiec muszę to zobaczyć :)

aja

łeee ja nie potrafie -

foszek

Cytat: "aja"Julka jak sie robi czarne tło ....? ja mam białe kartki!!!
W tym progrmie co robi Inka, tam sa m.in czarne tla do wyboru

sierpniowajulka

aja, podaj wymiar Twojej książki - zrobię Ci (zajmie tylko chwilkę) i prześlę na Twojego maila (tylko prześlij mi Twojego maila, bym mogła wysłać załącznik). :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

sierpniowajulka, czy dobrze rozumiem, że zamawianie fotoksiążki sprowadza się do jej wydrukowania, a wszystko trzeba zrobić własnymi siłami?

foszek

Cytat: "mary_popins"sierpniowajulka, czy dobrze rozumiem, że zamawianie fotoksiążki sprowadza się do jej wydrukowania, a wszystko trzeba zrobić własnymi siłami?
Tak, za pomoca specjalnego programiku ktory w tym pomaga :-)
No chyba ze chcesz zeby ktos Ci sam zrobil, to sa zaklady ktore sie tym zajmuja, owszem, ale to kosztuje wtedy ok 600 zl

mary

:-?
Dzięki foszku, za wyjaśnienie.

sierpniowajulka

Cytujsierpniowajulka, czy dobrze rozumiem, że zamawianie fotoksiążki sprowadza się do jej wydrukowania, a wszystko trzeba zrobić własnymi siłami?
tak, ale to naprawdę nie jest trudne. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka


inkageo

Cytat: "mobka"A patrzyłyście tu na fotoksiązki: http://www.superfoto.pl/fotoksiazka.html ?
Tej strony jeszcze nie znam :)
Imagine there is no hate

sierpniowajulka

inkageo, a jak tam Twoja fotoksiążka?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Czekam na efekt :) Oddałam do druku :)
Imagine there is no hate

mary

Cytat: "sierpniowajulka"
Cytujsierpniowajulka, czy dobrze rozumiem, że zamawianie fotoksiążki sprowadza się do jej wydrukowania, a wszystko trzeba zrobić własnymi siłami?
tak, ale to naprawdę nie jest trudne. :)


pewnie zależy dla kogo ;) Domyślam się, że pani architekt nie ma z tym żadnego kłopotu, ale czy urzędnik?  ;-)

inkageo

Mary to serio jest proste :) No pół godziny błądzenia po omacku i będziesz ekspertem :) Wrzuciłam wybrane fotki do jednego folderu, program je załadował i najpierw sam automatycznie rozrzucił zdjęcia na stronach fotoksiążki. Po czym ja przestudiowałam opcje i zakładki i ułożyłam fotki po swojemu, część zostawiając na tych miejscach, które automatycznie wybrał program :)
Imagine there is no hate

mary

Ok inka, więc od czego należy zacząć? Ten program to każdy może sobie ściągnąć czy dopiero ten, kto złoży zamówienie na fotoksiążkę?

inkageo

Każdy :) Ale najpierw musisz wybrać firmę, w której chcesz złożyć zamówienie, bo jak projekt zrobisz w programie danej firmy, to nie będziesz mogła go wykorzystać do zamówienia książki w innej. Więc przejrzyj cenniki i oferty. Ja tą fotoksiążkę wygrałam, więc nie miałam dylematu. Ściągnij na próbę programy i pobaw się :)
Ja miałam z tej strony, zamawiane przez fotojokera:
http://www.fotoksiazka.pl/
Imagine there is no hate

mary

czyli pierw ściągam program i się "bawię" a dopiero potem zamawiam?
Odebrałaś już swoją książkę? Ciekawa jestem jak ona na żywo wygląda, każda strona to jak jedno wielkie zdjęcie?

inkageo

Cytat: "mary_popins"czyli pierw ściągam program i się "bawię" a dopiero potem zamawiam?
Odebrałaś już swoją książkę? Ciekawa jestem jak ona na żywo wygląda, każda strona to jak jedno wielkie zdjęcie?
Tak, zamawiasz jak zechcesz, a nie będziesz chciała to nie musisz :)
Ja czekam na swoją.
To Twój wybór czy na stronie jest jedno zdjęcie, dwa czy więcej :) Zerknij jeszcze raz na Julki i moją. Różnie mamy :)
Imagine there is no hate

mary

nie o to mi chodzi, że ma być jedno zdjęcie na stronie. Tylko o wykonanie, jak to wygląda już po wydrukowaniu? Wybacz, że się tak nieprecyzyjnie wyrażam. Czy jak ogląda się taką fotoksiążkę to ma się wrażenie, że to jedno zdjęcia składające się z kilku mniejszych? Coś jakby kolarz czy jak się to nazywa ;-)