Autor Wątek: Szelmowa kamienica  (Przeczytany 21063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

• Gość
Szelmowa kamienica
« dnia: 06 Kwi 2011, 09:56:08 »
No więc wątek przechodzi ewolucję i zamienia się w wątek kamienicznika Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Dla przypomnienia - foty:
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

I teraz pytanie numer jeden: jak malować? Dół musimy odświezyć, bo na ścianach widać ślady, gdzie wcześniej stały meble. Skłaniam się ku opcji, żeby malować na biało po prostu, ale z drugiej strony nie wiem, kiedy znowu będzie okazja, żeby na spokojnie pomalować bez odsuwania wszystkiego. Meble na dole będą takie jak teraz - głównie drewniane. W części dziennej będzie - tymczasowo - moja sofa z gabinetu:
Tymczasowo, bo jest mała i niewygodna.
Do tego dwa fotele:
Obicie jest szare, dość ciemne.
Będzie też nasz kredens:
Wersja z pierwszego zdjęcia.
W części jadalnej będzie stół i krzesła - kolor taki sam jak kredens - i jeden albo dwa regały (zobaczymy, czy się zmieszczą) też w takim kolorze.
Jako że prawie wszystkie meble są w takim samym kolorze, to może jednak lepiej pójść w jakiś kolor na ścianach? No sama nie wiem. Proszę o rady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2011, 20:16:54 wysłana przez szelma »

zwierzatko_mojej_mamy

Odp: Szelmowa kamienica
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwi 2011, 10:17:35 »
Jako że prawie wszystkie meble są w takim samym kolorze, to może jednak lepiej pójść w jakiś kolor na ścianach? No sama nie wiem.
no wlasnie nie wiem... z jednej strony mozna pojsc w cz-b + szarosc wszedzie i bedzie bardzo stylowo, ale czy sie nie zaszarzycie jak cholera? bo w takim stylu o jakim ja mysle to kolorowe dodatki nie moga byc na scianach ani zaslonach, zatem zostanie bardzo malo elementow do zakolorowania.. a jesli idzie o kolor to nie wiem sama jaki, zeby nie speiprzyc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nalezy podumac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

nionczka

« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwi 2011, 10:23:39 »
Szelma, cudnie jest! Oprocz schodow podoba mi sie wszystko! A ogrodek powala!!!

szelma

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwi 2011, 10:24:11 »
z jednej strony mozna pojsc w cz-b + szarosc wszedzie

Nie, nie, musi być jasno. Jeśli szary na ściany, to stanowczo jasny. D. się boi, że zagracimy dół meblami, bo tam jest trochę węziej niż w naszym salonie teraz, więc musi być jasno, żeby było przestrzennie i w ogóle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

nionczka

« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwi 2011, 10:24:38 »
Sciany pomalowalabym na bialo, ewentualnie jakis bialy zlamany czyms. o kolory sie nie martw, ksiazki, naczynia, narzuty, poduszki wniosa kolor.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwi 2011, 10:24:38 »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwi 2011, 10:26:56 »
Oprocz schodow

Po preprowadzce pozbędę się tej wykładziny, bo też mi się nie podoba. Ale niech będzie póki co - przynajmniej schody się nie zniszczą w ogniu walki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

konwalia

« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwi 2011, 10:27:27 »
biały matowy
na poddaszu masz fotę białe ściany, podłoga(deski) białe i drewniana szafa, dla mnie super
dodatki w kolorze, ja bym szła w zieleń, czerwień, kremowy na pewno nie w fiolety

szelma

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwi 2011, 10:32:07 »
na poddaszu masz fotę białe ściany, podłoga(deski) białe i drewniana szafa, dla mnie super

Tam będzie mój gabinet. Nie wiem, czy szafę nam zostawią (może tak) - wtedy szafa pójdzie do sypialni. A tam będą białe meble (ikeowe expedity plus biały billy z drzwiami w kwiaty), moje biurko (takie o:
na białych nogach), kanapa, którą teraz mamy w salonie (beddinge - wymienię pokrowiec z pomarańczowego na czerwony) i czerwony dywan. I z tego powodu czerwień na dole odpada, bo za dużo tego będzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

wrobelek0403

« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwi 2011, 10:34:28 »
szelma Twoj dom to pomalowałambym na biało/ złamana biel wpadajaca w popiel lub zimny bez.

z dodatkami potem mozna szalec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwi 2011, 10:35:17 »
Nie, nie, musi być jasno. Jeśli szary na ściany, to stanowczo jasny. D. się boi, że zagracimy dół meblami, bo tam jest trochę węziej niż w naszym salonie teraz, więc musi być jasno, żeby było przestrzennie i w ogóle wink.
no czy ja napisalam, ze ciemno i ze na czarno masz machnac sciany ? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwi 2011, 10:36:54 »
no czy ja napisalam, ze ciemno i ze na czarno masz machnac sciany ?

Jeśli mówisz czarno-biało z szarym, to ja ciemność widzę, ciemność Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #11 dnia: 06 Kwi 2011, 10:40:36 »
chociaz ladna czarna sciana tu jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

i inne

Dodany tekst: 06 Kwi 2011, 10:41:37
Jeśli mówisz czarno-biało z szarym, to ja ciemność widzę, ciemność Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

no wiesz co ? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj cz-b z szarym to juz masz patrzac na ramy okienne + drzwi + sciany na ten przyklad Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2011, 10:41:40 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »

konwalia

« Odpowiedź #12 dnia: 06 Kwi 2011, 10:48:39 »
ostatnia fota u zwierza super

emcia

« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwi 2011, 10:58:05 »
ostatnia fota u zwierza super
bardzo bardzo

siog

« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwi 2011, 15:40:50 »
Zakładam wątek na sprawy różne mieszkaniowe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Więc w piątek idziemy zobaczyć, czy sprzątnęli wreszcie. Tak czy siak - musimy zacząć malować, bo są gołe, brudne ściany. I teraz kwestia taka: budynek jest świeży. W niektórych pokojach na ścianach zbiera się taki mały grzyb - można go zetrzeć ze ściany, ale jednak jest. Czy możemy już na tym malować, czy to znacze, że ściane są jeszcze za mokre? I jeszcze - czy takie gołe ściany można od razu malować farbą czy najpierw trzeba warstwę bazową położyć? Wiem, że głupie pytania Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj, ale oboje jesteśmy zielone żuczki w kwestiach malarskich, a w kwestiach remontowych ufam Wam bezgranicznie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

I tym samym inauguruję mój wątek mieszkaniowy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

Szelma to nie jest grzyb. tak maja stare kamienice bo oddychaja i tam czasem ta wilgos jest ok. U mnie jest takich miejsc kilka. teraz znowu bede malowac

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwi 2011, 15:40:50 »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwi 2011, 15:41:48 »
siog, hehe, ależ Cię skonfundowałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. To post z 2009 o naszym mieszkaniu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Kamienica zaczyna się na 6. stronie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Grzyba w niej brak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

siog

« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwi 2011, 15:43:32 »
o matko! ale madra jestem  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zaloz nowy watek

Dodany tekst: 06 Kwi 2011, 15:43:56
siog, hehe, ależ Cię skonfundowałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. To post z 2009 o naszym mieszkaniu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Kamienica zaczyna się na 6. stronie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Grzyba w niej brak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

zaloz nowy watek, bo za duzo w tym sie polapac
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2011, 15:43:56 wysłana przez siog »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwi 2011, 15:46:45 »
Zwieeeeeeeerzu, rozetnij wątki, cooooo? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

siog

« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwi 2011, 16:01:44 »
jak zawsze mowie maluj na bialo a potem zobaczysz. i zrob sobie lekture:

szelma

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Kwi 2011, 16:33:26 »
Tu o:

zwierzatko_mojej_mamy

Odp: Nowa szelmowa kamienica
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Kwi 2011, 20:17:01 »
done Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
Nowa szelmowa kamienica
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Kwi 2011, 20:18:04 »
Merci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2011, 20:19:54 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »

panikarola

« Odpowiedź #22 dnia: 10 Kwi 2011, 16:52:36 »
szelma, ale super kamienica. mi się najbardziej podobają drzwi, łazienka i szachownica na podłodze w korytarzu - kiedyś bym taką chciała do kuchni.

zwierzak, a skąd ty masz to pierwsze zdjęcie co szelmie wkleiłaś? jest tam napisane jakiego producenta jest dywan w paski?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #23 dnia: 10 Kwi 2011, 17:23:57 »
panikarola przeprowadzilam wielkie dochodzenie i mam chyba:

ikea strib to dywan jest, ale najwidoczniej nie ma go juz w sklepach

panikarola

« Odpowiedź #24 dnia: 10 Kwi 2011, 18:11:48 »
ooo, to ikea jest? może ten wzór jeszcze kiedyś wróci. dzięki, dzięki za dochodzenie!!!!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj