maleńki pokój brawurkowych dzieci

Zaczęty przez brawurka, 01 Kwi 2011, 14:12:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

claridad

siog

Aspeund 3 szuflady ma wymiary
Szerokość: 88 cm
Głębokość: 44 cm
Wysokość: 110 cm

A Hemnes
Szerokość: 110 cm
Głębokość: 51 cm
Wysokość: 97 cm

Aspelund jest węższy ale wyższy i tańszy 100zł. Ale obie komody są ładne :D

marax

#26
Cytat: konwalia w 01 Kwi 2011, 20:42:09
z tym się zgodzę, solidne są
macie tez??Pojechalam po billego za 500 zl kilka regalow wyszlam z hemnes za 2000 zl ............... no ale nie zaluje mimo ze jeszcze 5 rat  :padam: :padam:

Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 20:44:02

Cytat: claridad w 01 Kwi 2011, 20:42:19
siog

Aspeund 3 szuflady ma wymiary
Szerokość: 88 cm
Głębokość: 44 cm
Wysokość: 110 cm

A Hemnes
Szerokość: 110 cm
Głębokość: 51 cm
Wysokość: 97 cm

Aspelund jest węższy ale wyższy i tańszy 100zł. Ale obie komody są ładne :D
teraz trzeba policzyc objetosc i bedziemy w domu lol lol

siog

lozko po jednej stronie, po drugiej str - komoda. po bokach okna polki. Jedna polka nad komoda pomalowana na kolor np.

wez zapisz wszystkie wymiary i poustawiaj gazety na podlodze to ci da mniej wiecej obraz przestrzenny

konwalia

nie mam niestety, bo mi był za wielki ale kolezanka ma i są naprawdę super

marax

mamy bialy jaki to byl dobry wybor- nie ścierałam kurzu od zakupu lol lol lol

claridad

maraxela

Ja będę kupować właśnie hemnesa na książki :) Ogólnie bardzo mi się podoba ta seria chociaż powiem, że Aspelund też mnie bardzo miło zaskoczył. Ma niezłe ceny i naprawdę dobrą jakość. Pewnie, że nie jest to to samo co 100% drewna w drewnie ale prezentuje się ładnie :)

marax

#31
Cytat: claridad w 01 Kwi 2011, 20:46:02
maraxela

Ja będę kupować właśnie hemnesa na książki :) Ogólnie bardzo mi się podoba ta seria chociaż powiem, że Aspelund też mnie bardzo miło zaskoczył. Ma niezłe ceny i naprawdę dobrą jakość. Pewnie, że nie jest to to samo co 100% drewna w drewnie ale prezentuje się ładnie :)
z tym 100% to nie jest tak do konca. Rama jest z drewna a np boki to sklejka :)

Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 20:46:55

Cytat: claridad w 01 Kwi 2011, 20:46:02
maraxela

Ja będę kupować właśnie hemnesa na książki :) Ogólnie bardzo mi się podoba ta seria chociaż powiem, że Aspelund też mnie bardzo miło zaskoczył. Ma niezłe ceny i naprawdę dobrą jakość. Pewnie, że nie jest to to samo co 100% drewna w drewnie ale prezentuje się ładnie :)
z tym 100% to nie jest tak do konca. Rama jest z drewna a np boki to sklejka :)

brawurka

nie chcę szafy, wystarczy w ich pokoju komoda.
podoba mi się pomysł półek obok okna, łóżko po prawej stronie od drzwi i wtedy spokojnie będzie miejsce na komode.

siog

Cytat: brawurka w 01 Kwi 2011, 21:19:12
nie chcę szafy, wystarczy w ich pokoju komoda.
podoba mi się pomysł półek obok okna, łóżko po prawej stronie od drzwi i wtedy spokojnie będzie miejsce na komode.

o dokladnie tak mysle! lozko po prawej komoda po lewej. polki bo obu stronach okna +jedna kolorowa nad komoda.
polki mozesz zamowic z plyty mdf ile chcesz i pomalowac na kolor sciany.

podoba mi sie tez pomysl z koszykami kuchennymi z ikei. potem napisze co i jak

brawurka

Cytat: siog w 01 Kwi 2011, 21:44:05poustawiaj gazety na podlodze to ci da mniej wiecej obraz przestrzenny


w tej chwili dziewczyny maja w pokoju materac o wymiarach 200/90 czyli mniej więcej wiem ile zajmie łóżko.
Potrzebne mi są półki, tylko jakie lack ma 30cm, a mi potrzebne 60

konwalia

to ja bym dała po lewej od drzwi łożko w naroznik, po lewej od okna miałyby jeszcze kącik do zabawy, a na prawej ścianie komodę

brawurka


konwalia

to moim zdaniem nie ikeowe, ale mocowanie jest takie jak w lacku

nionczka

Cytat: siog w 01 Kwi 2011, 17:05:48
metalowe lepsze, wiecej miejsca. Takie lozko jest super jak kolezanka przychodzi na noc do spania ale na dluzsza mete do codziennego spania to raczej nie

Zgadzam sie. W Hiszpanii takie lozka co w co drugim domu, ale wlasnie od swieta. Nie chcialabym miec tego na dole, co w ciagu dnai jest zlozone albo co gorsza rozlozone i robi za schody do drugiego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

#39
Cytat: brawurka w 01 Kwi 2011, 21:26:57

w tej chwili dziewczyny maja w pokoju materac o wymiarach 200/90 czyli mniej więcej wiem ile zajmie łóżko.
Potrzebne mi są półki, tylko jakie lack ma 30cm, a mi potrzebne 60

brawurka w kazdym lepszym zakladzie/tartaku lub stolarz przytnie ci takie polki z plyty mdf na wymiar jaki chcesz i z montowaniem jak lack. Pomaluj je na kolor sciany. To bedzie b tanio. Ja tak bede robic dla Albhy do wneki bo potrzebna mi polki na 90 cm a lack ma 30/110 i 190. Z jednej plyty mdf bedzie duzo polek i wyjdzie b tanio bo oni licza raczej od calej plyty (tak u nas jest) a nie od polek.

a nad komoda mozesz kupic fajna drewniana polke i powiesic na zawiasach ikeowskich.

odpisz mi na pw

Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 17:56:52

z dekoracji mozesz im kupic ladne plakaty z ulubionych kreskowek czy po prostu powiesic ich rysunki na kolorowych sznurkach i przypiac spinaczami. Albo kubic "duza" korkowa tablice  lub kolejny kawalek plyty i pomalowac farba magnetyczna i wtedy dziewczyny moga przyszpilac co chca.

a propos koszykow kuchennych to system BYGEL szyna+haczyki+kosze roznej wielkosci. Powiesic kilka szyn na sciane i dac roznej wielkosci koszyki i wtedy dzieci moga sobie aranzowac "display" codziennie inny w tych koszyczkach, np.ksiazeczki, maskotki. Wyglada to swietnie! jutro jade do ikei i prawdopodobnie cos takiego zrobie u siebie


Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 19:02:58

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30072646
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80072644
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90072648


Brawurka a umiesz szyc? moze mama umie? wtedy mozna posciel i poduszki uszyc w roznych kolorach :)

Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 20:12:12

brawurka zrob zdjecie pokoju teraz ale z kazdej strony

Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 21:16:27

zobacz jakie cuda z pakamery. mozesz im powiesic przy lozku lub na scianach. a na wewn scianie przy lozku ich imiona:)

http://www.pakamera.pl/dla-dziecka-rozne-milutkie-choragiewki-nr455660.htm

Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 22:23:01

obrazki
http://www.pakamera.pl/dla-dziecka-rozne-dwa-super-obrazki-jeden-g-r-a-t-i-s-nr468964.htm
literki
http://www.pakamera.pl/pokoj-dziecka-literki-imienne-na-zamowienie-patryk-nr473954.htm

p.s. jak zrobisz bialy pokoj+biale meble to mozesz dawac mnostwo kolorow wtedy:)

Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 23:43:20

dywan
http://www.pakamera.pl/pokoj-dziecka-gra-w-klasy-ciemnoszara-nr464556.htm

brawurka

#40
mała zmiana kupiłam dziś na pchlim targu komode. Chcieli 80 zł, kolega utargował za 50 zł :) a obok chcieli za identyczną 160. więc dobry interes.

Dodany tekst: 02 Kwi 2011, 13:32:59

myśle, żeby ją może białą bejcą pomalować?

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym albo na bialo cala, albo biala obudowa, a front kazdej szuflady na inny kolor ;) w zaelznosci jak chcesz miec w pokoju i przy czym zaszalec ;) komoda swietna za 50 zl :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jusia

brawurek super komoda ! ja bym pomalowala tylko fronty i chyba na jeden kolor (biały na przykład) , bo u dzieci jak jest za duzo kolorow to oczopląsu mozna dostac (ja u Frana powoli dostaje) ...co do komody hemnes (mam taka ) jest masywna, zdecydowanie za duza do pokoiku dziewczynek
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

brawurka

zwierzątko plan byl taki, że meble białe. meble to za dużo powiedziane, komoda miała być biała, łóżko ikea to z białą ramą. W prezencie od siog dostaniemy tapetę, która będzie na przeciwko lóżka, na tej ścianie co komoda.
Jaki kolor ścian?

marax

#44
Jaka będzie ta tapeta ?

konwalia

#45
Cytat: maraxela w 02 Kwi 2011, 14:53:10
Jaka będzie ta rapera ?

przeczytałam jaka będzie z niej rapera i się cofnęłam co to za wątek lol

marax

Konwalie bo tak pisało . Pisze  z telefonu i wychodzą cuda


konwalia

marax to i tak wyższa szkoła jazdy, ja z mojej nokii nie umiem obsłuzyć neta :D

brawurka


claridad

Brawur pastom wybielającom weź natrzyj!