Reklama serwisu internetowego w prasie kobiecej

Zaczęty przez rubin04, 22 Mar 2011, 10:53:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Ponieważ stoję przed decyzją w jaki sposób reklamować portal internetowy w prasie mam pytanie jaka reklama skłoniłaby Was do wejścia na daną stronę:

1. taka tajemnicza, niedopowiedziana, w której nie wiadomo o co chodzi - jest zdjęcie i nazwa serwisu - i tu do wejścia na stronę kieruje pewnie Was ciekawość [przykład  reklamy poniżej]
2. reklama w której jest wyjaśnione nieco dokładniej, że serwis oferuje "plotki z życia gwiazd, konkursy, artykuły o najnowszych trendach w modzie, nowinki kosmetyczne itd.."
3. wersja pośrednia: zdjęcie + nazwa serwisu + hasło "gwiazdy-moda-uroda"

Będe wdzieczna za wszystkie głosy i komentarze!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ale pytanie czy wystarczy wejście na stronę. Jeśli nie wiem, o co chodzi, to wejdę, ale pytanie czy zostanę ;). Ogólnie to chyba jestem za a) - wtedy bym weszła, w przypadku b), weszłabym, gdyby interesowała mnie tematyka - decyzja podjęta jest przed wejściem na stronę jako taką.

rubin04

#2
no tak, chodzi mi o to że masz w ręku gazetę,
patrzysz na reklamę
i... czy wolisz od razu wiedzieć o co chodzi w danym portalu i wtedy wracasz do domu i właczasz kompa i wchodzisz na www,
czy może bardziej by Cię zaciekawiła wersja "tajemnicza" - nic nie wiem, reklama fajna wiec zobaczę o co chodzi.

A jak wejdziesz na stronę no to tam juz "kawa na ławie" i wiadomo czego serwis dotyczy i z czym się je.

Dodany tekst: 22 Mar 2011, 11:03:40

A wszystkim głosujacym i wypowiadajacym sie :beer:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Jeśli chcesz mnie zaciągnąć na swoją stronę, to musisz zrobić to tajemniczo, bo jeśli będę wiedziała, to nie wejdę ;). Proste :D.

jo_miekka

opcja numer jeden bardzo mi się podoba ALE: jeśli zobaczę to w gazecie gdzieś w mieście, w knajpie etc. to nie ma szans, żebym wróciła do domu i pamiętała, że coś mnie zaciekawiło
w zasadzie w domu podobnie, zainteresuję się i niby zapamiętam, ale potem mi wyfrunie z głowy
dlatego zagłosowałam na numer 3: wtedy wiem, że np. chodzi o budownictwo i jeśli mnie to interesuje, to bardziej zapada w pamięć

zwierzatko_mojej_mamy

no wlasnie wlasnie ;) ja tez na 3 - fajnie sie taki reklamy oglada, ale ja od 9 miesiecy probuje wejsc na strone, ktorej tajemnicza reklame na billboardzie mijalam w drodze z pracy- byla jakas grafika i adres strony - a ze adres stroiny jest trudniejszy niz abc.pl i w gre wchodzi jakis nowy zlepek slow po angielsku to codziennie przejezdzajac zapamietywalam walac sie z leb, a w domu juz nie dosc, ze nie pamietalam, ze mam wejsc na jakakolwiek strone, to jak juz pamietalam to nie wiedzialam na jaka :D i nadal nie wiem o co tam chodzi lol lol

poza tym
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

opcja 3.
raczej nie wchodze na tajemnicze strony, a hasło do mnie przemawia - jesli mnie ta tematyka interesuje, to wejde zobaczyc co tam maja

rubin04

Jo - w Miescie Kobiet chyba będize właśnie wersja: zdjecie + nazwa serwisu + hasło
bo tam dostajemy cała stronę na reklamę plus ekstra 1/2 na artykuł o nas - i tam coś się napisze szerzej.

A w pozostałych dwóch tytułach to może postawię na szersze wyjasnienia "o co chodzi" - zależy jak tu ankieta wyjdzie i co mi się w głowie jeszcze poukłada..

Wczoraj obejrzałam ponad 200 najlepszych reklam prasowych z ostatnich lat i mam niezłe bagno w głowie :D

(Oczywiscie nie aspiruję do tytułu "reklama roku", szukałam tylko natchnienia ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

jakos mam takie wrazenie zupelnie moze bez sensu, ze na strony tajemnicze chetniej wlaza ludzie, ktorych dziecko w danej chwili za noge nie ciagnie, czyli bym nawet strzelila, ze takie reklamy sa dla singli? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

#9
Dobra, to zagłosowałam na opcję 3. Bo w sumie po co Ci ludzie, którzy i tak nie są zainteresowani - wejdą na stronę i sobie pójdą i tyle ;).

Dodany tekst: 22 Mar 2011, 11:19:34

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Mar 2011, 11:18:47takie reklamy sa dla singli

Spadówa :P. To że nie ma się dziecka ciągnącego za nogę, nie znaczy, że jest się singlem z automatu :P.

niewiemjaka

rubin, nie liczyłabym na za wiele wejść po zobaczeniu reklamy w prasie;)
Tobie najwięcej przekierowań da reklama w internecie - i tam zainwestuj $$$

pytanie - ile tych wejść do prasy planujesz/musisz mieć? może zrób mix layoutów ?
w jednym tajemniczy w innym z wyjaśnieniami (np w poradniku z wyjasnieniami, w tytule bardziej up - tajemniczy)

osobiście weszłabym na intrygująca jakąś reklamę (ostatnio weszlam na ja-pieczarka.pl :rotfl: :rotfl: :rotfl:)
piękne ładne foto akurat mnie nie wciągnie bo wyglada jak droga moda, albo firma z ciuchami, czy tez jubilerska

zastanawiam sie tez czy np w dzieciowym tytule nie "wzielaby" jakas ciekawostka w stylu:
"czy wiesz ze eko-sreko i pranie w orzechach moze uszkodzic twoja pralke" - cos ciekawego interesujacego jakis news albo cos fajnego milego ..
i dalej "wiecej na ten temat znajdziesz tutaj www.. costam costam

albo jakis cytat - pamietasz jak wchodzilysmy na czyjegos bloga ? bo poczatek byl fajny albo ktoras z nas wkleila fajny cytat z niego - to zainteresowalo i sklonilo do wejscia
np wlasnie wspomniany blog F jak Frustratka

wiesz o co chodzi? ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 22 Mar 2011, 11:18:54Spadówa Tongue. To że nie ma się dziecka ciągnącego za nogę, nie znaczy, że jest się singlem z automatu Tongue.
singlem nie ;) tylko bezdzietnym :D nie wiem no - tak strzelam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Mar 2011, 11:20:40singlem nie  tylko bezdzietnym

Wiesz, o co mi chodzi, więc nie odwracaj singla ogonem :P.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 22 Mar 2011, 11:22:10
Wiesz, o co mi chodzi, więc nie odwracaj singla ogonem :P.
dobrze, Ty tez wiesz o co mi idzie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia


szelma

No wiem, wiem, ale lubię z Tobą gadać, co nie :D.

rubin04

Zwierzątko, no własnie dlatego pomyslałam, że reklama w tytułach typu "M jak mama" czy "dziecko" musi być z rodzaju "kawa na ławę" - wtedy może kogoś zainteresuje to co oferuję i wejdzie na stronę.
Bo na samo hasło i ładne zdjęcie to moze nie mieć czasu na sprawdzanie o co chodzi bo akurat szkodnik chce jesć/spać/kupę albo wszytsko na raz.


Niewiemjaka, no czekałam na Twój głos w sprawie :)
Co do prasy - to będzie 1 emisja w 2 miesięcznikach i 1 w dwumiesięczniku lokalnym (Kraków)
Co do reklamy w necie - na razie MUSZĘ zamieścić w prasie - mus to mus i to już nie kwestia moich chęci..

Ogólnie to dopiero siedzę nad koncepcją ale jak juz coś wyrzeźbie to poddam Wam pod konsultację.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


niewiemjaka

aaa doczytałam właśnie ze MK dostaniesz do reklamy artykulik gratis - no to super! :D to wtedy mozesz reklame walnac bez full wyjaśnień ale hasło jednakowoż bym zostawiła

a wogole do całostronicowej reklamy walcz o tak zwany gratisowy PR :mocking: jako nowy klient
czyli małą notkę ze zdjęciem i króciutkim opisem w innym wydaniu na przykład ;)

feeling.good


rubin04

Niewiemjaka - no dostaje od MK własnie te 1/2 jako nowy klient i jeszcze jakiś tam wpis na ich www
i chyba jako miejsca polecane czy coś.
No ogólnie musze przyznac że za budżet jaki miałam na prasę dostaje dużo wiecej niż z cenników by wychodziło, bo wynegocjowałam kilka rzeczy :) [że o obnizce o 2 zł (!) nie wspomnę - bo mi zależało by miec równą kwotę :D )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka


rubin04

Niewiemjaka, chcieliśmy 1 kwietnia ale się raczej nie wyrobimy, raczej na połowę kwietnia powinno się udać.
Do 10 maja na pewno musimy bo wtedy reklamy w prasie wychodzą wiec musimy już zaistniec.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Chermelle

3

nie musze dokładnie wiedziec o czym, ale choć jakis zarys


Kata

Pozdrawiam

Kata