Pokój Hubsona - pomożecie?? ;)

Zaczęty przez twinnie77, 16 Mar 2011, 20:02:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

#75
Cytat: zuzia w 25 Mar 2011, 22:35:07
ale wysoko można trzymać np. rzeczy za duże, które są w tej chwili nieużywane.
ja popieram! swego czasu miałam szafy wys1,80m i ustawiałam na nich kartony-dużo lepiej wysoka szafa się sprawdza

Dodany tekst: 26 Mar 2011, 08:16:41


sonatina

Ja bym zamiast tej  szafy, która teraz proponujesz powtórzyła w miejsce komody tą szafę co stoi teraz po srodku mebli i na to ta górna nadstawka z tych mebli co stoją teraz obok okna. Ta szafa mogłaby byc dla Gabrysi :)

sierpniowajulka

#77
Cytat: zuzia w 25 Mar 2011, 22:35:07Cytat: sierpniowajulka  Wczoraj o 17:33:32
Ja od siebie dodam jeszcze, że półki do wysokości 192 cm dla dziecka to zbyt wysoko
ale wysoko można trzymać np. rzeczy za duże, które są w tej chwili nieużywane.

Zgadza się, ale pod warunkiem, że szafa jest wystarczająco duża, by pomieścić na normalnych wysokościach rzeczy cały czas potrzebne. Ja odniosłam się do konkretnej kombinacji mebli.


Dodany tekst: 26 Mar 2011, 11:01:12

Cytat: twinnie77 w 25 Mar 2011, 22:22:21A w takiej wersji? Bo link prowadzi do innej

Tak - myślę, że tak będzie lepiej. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

twinnie77 może rzeczywiście dwie szafy takie jak ta środkowa, potem będziesz mogła dokupić nadstawki na rzadziej używane rzeczy
zabawki i książki możesz trzymać na przeciwległej ścianie na półkach

siog

#79
Cytat: twinnie77 w 25 Mar 2011, 22:22:21
A w takiej wersji? Bo link prowadzi do innej

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login




uwazam ze jest lepiej!

Twinnie pomaluj pokoj farba biala ceramiczna, zmywalna. + oliwkowe rolety i moze taka lampa jak pokazywalam dragonfly. Meble biale. Kup gumowe duze kosze kolorowe na zabawki. Polki moze biale lack z ikei.

Dodany tekst: 26 Mar 2011, 15:10:33

a 3 drzwiowy Aspelund?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80157214
ja powiem ze moja szara Konsmo u Albhy uwielbiam. Mam miejsce na wszystko i ustawiam sobie sama jak chce. Bardzo ladnie zgrala sie z kolorem scian, a pod spod wlozylam skrzynki i wyglada super, no i tania jest a wykonana b dobrze.

Lampa taka (mozesz powiesic na kolorowym sznurku). one sa b tanie, a super wygladaja w pokojach, sa naturalne. Moge ci kupic jak bedziesz chciala
http://www.homebase.co.uk/wcsstore/homebase/images/1827206MMHBOM.jpg

Kupilabym duuuza szafe, normalna, dorosla, prosta biala lub szara. Wtedy mozesz dokupic komode i na tej komodzie mozesz miec przewijak dla malej. Na sciany biale polki lack (kilka sztuk) na kolorowe ksiazki/puzzle. Kilka kolorowych gumowych toreb na zabawki (tanie sa). Na sciane powiesilabym jakies fajne oprawione plakaty. I pokoj gotowy!

konwalia


marax

#81
//Siog ile  kosztuje ta lampa co pokazywalas ?




Norka

Cytat: siog w 26 Mar 2011, 15:01:48
a 3 drzwiowy Aspelund?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80157214
Mam tą szafę (i komodę Aspelund) w wynajmowanym mieszkaniu. Wyglądają ładnie, ale są bardzo tandetnie wykonane. Po 1,5 roku normalnego użytkowania miejscami wierzchnia warstwa się odrywa na brzegach, widać płytę wiórową, drzwi się wypaczyły. Nie polecam przy dłuższej eksploatacji.

rudasekawf

Mamy stół z ikei i potwierdzam, że wykonany jest srednio. Po ok 1,5 roku używania brązowa warstwa odpryskuje. Bardzo się rysuje. Kosztował jednak 129 zł. Meble mamy z BRW i dużo lepiej się sprawują.

twinnie77

Dziewczyny, jesteście nieocenione  :hugsurprise:

Chyba przekonałam się do tej wersji z dorosłą szafą, najbardziej z IKEA podoba mi się ta, którą wkleiłam. Dlaczego tak się trzymam tej firmy? Mój kuzyn jest pracownikiem podwykonawcy i ma zniżkę 10 albo 15%, dokładnie nie pamiętam.

Ok, co powiecie na taki układ: łóżko+komoda (szer. 80cm, wys. 123cm)+szafa (szer. 100cm, wys. 236)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Myślę, że komoda i szafa wystarczą, aby pomieścić rzeczy dwójki dzieci. Tylko szafę trzeba odpowiednio wyposażyć.
siog, mogłabyś napisać, jak wyposażona jest szafa małej, albo pstryknąć fotkę?

Czy komoda i szafa pasują do siebie? Nic bardziej podobnego stylowo nie znalazłam...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

twinnie jak ja bym chciała taką zniżkę  :dreaming: :dreaming: :dreaming:

ja nie siog, ale ja mam paxa(ale bergsbo + obudowa patyna) tak wyposażonego:
od dołu 4 kosze, półka, wyżej drążek i nad nim półka na sezonowe ciuchy
możesz zrobić wizualizację w pax planner

na dolnej półce mam kilka kartoników-tam np apaszki, paski

biały malm jest bardzo fajny, też mam :D

elve

twinnie77 moim zdaniem pasują
pamiętaj jeszcze o półkach na zabawki

twinnie77

konwalia, a jaką wysokość ma twoja szafa?
Widziałam ten planner, na pewno się przyda :)

elvelve, na razie rozkminiam ścianę z łóżkiem, o tej przeciwległej jeszcze nie myślałam. Muszę to dokładnie przemyśleć, bo Hubert ma kilka takich większych samochodów, kórymi pewnie jeszcze 2-3 lata spokojnie będzie się bawił, muszę znaleźć dla nich parking ;D

Zastanawiałam się dzisiaj, jaki materac wybrać. Ponieważ w planach mamy łóżko piętrowe, to nie chciałabym teraz inwestować w jakiś super drogi materac. Czy taki będzie ok?

http://allegro.onet.pl/materac-kokos-gryka-pianka-160x70-lozeczko-i1527010284.html

I jeszcze stolik i krzesełka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


i do tego biały mały lack

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia


siog

#90
Cytat: twinnie77 w 27 Mar 2011, 00:38:57
Dziewczyny, jesteście nieocenione  :hugsurprise:

Chyba przekonałam się do tej wersji z dorosłą szafą, najbardziej z IKEA podoba mi się ta, którą wkleiłam. Dlaczego tak się trzymam tej firmy? Mój kuzyn jest pracownikiem podwykonawcy i ma zniżkę 10 albo 15%, dokładnie nie pamiętam.

Ok, co powiecie na taki układ: łóżko+komoda (szer. 80cm, wys. 123cm)+szafa (szer. 100cm, wys. 236)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Myślę, że komoda i szafa wystarczą, aby pomieścić rzeczy dwójki dzieci. Tylko szafę trzeba odpowiednio wyposażyć.
siog, mogłabyś napisać, jak wyposażona jest szafa małej, albo pstryknąć fotkę?

Czy komoda i szafa pasują do siebie? Nic bardziej podobnego stylowo nie znalazłam...



Taki uklad super. Moja szafa jest ta:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70180427
ma drazek i polke na cala szerokosc. Na dole mam kosze (moje wlasne) Na drazku mam te segregatowy na ubrania ikeowskie do powieszenia. Na polce tez mam duze kosze na ubranka. I na polowie drazka wisza plaszczyki/kurtki.

Twinnie a co ze stolikiem nocnym? na lanmpke i inne pierdolki? chociaz mozesz wykorzystac komode. Polki mozesz powiesic nad komoda.

Dlaczego nie kupisz teraz dobre lozko pietrowe i dwa materace sprezynowe? Mala bedzie przez dluzszy czas w lozeczku,a potem moze przejsc do normalnego na dol z barierka.


Dodany tekst: 28 Mar 2011, 16:35:21

a propos krzeselka i stolika to mnie bardziej podoba sie kritter. bialy stolik i czarne krzeselka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login




nionczka

#91
Cytat: siog w 26 Mar 2011, 16:01:48Lampa taka (mozesz powiesic na kolorowym sznurku). one sa b tanie, a super wygladaja w pokojach, sa naturalne. Moge ci kupic jak bedziesz chcialahttp://www.homebase.co.uk/wcsstore/homebase/images/1827206MMHBOM.jpg

Siog, mi kup! Ja mam juz plan jak taka zrobic, ale jakos czasu brak. Zamierzam na takiej zaczepic malenkie ptaszki, mam juz 3 sztuki, a na zrobienie mapy czasu niet.


Dodany tekst: 28 Mar 2011, 21:06:53

Ire w Hiszpanii tez miala wysoka biala szafe z Ikei, bodajze 3x60 cm na 180 wys.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Cytat: siog w 28 Mar 2011, 17:30:26Twinnie a co ze stolikiem nocnym? na lanmpke i inne pierdolki? chociaz mozesz wykorzystac komode. Polki mozesz powiesic nad komoda.

Łóżko+komoda+szafa zajmuje 256 cm, zostaje 44, nie wiem, czy konieczny jest taki stolik. Pomyślę nad tym.

Cytat: siog w 28 Mar 2011, 17:30:26Dlaczego nie kupisz teraz dobre lozko pietrowe i dwa materace sprezynowe? Mala bedzie przez dluzszy czas w lozeczku,a potem moze przejsc do normalnego na dol z barierka.

KASA!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: twinnie77 w 31 Mar 2011, 00:36:13KASA!!!
twinnie ja właśnie przez wzgląd na kasę kupiłabym od razu docelowe łóżko i jeden materac, drugi dokupiłabym jak wpadnie grosz

siog

#94
Cytat: konwalia w 31 Mar 2011, 09:08:58
twinnie ja właśnie przez wzgląd na kasę kupiłabym od razu docelowe łóżko i jeden materac, drugi dokupiłabym jak wpadnie grosz

tez tak mysle. pomysl moze akurat starczy na docelowe lozko + jeden materac a drugi materac i  dodatki kupisz potem?

Dodany tekst: 31 Mar 2011, 17:33:50

Twinnie zobacz jakie fajne maja pietrowe w ikei. Hubson moglby teraz juz spac na dolnym?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90161772
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00102452


brawurka

twinnie dopiero zajrzałam na wątek, ale widzę że nasze dzieci będą miały podobne meble :) chcę kupić szafę tą którą wkleiłaś + komode malm+ regał billy, wszystko białe, najwyżej na szafe rzuce jakieś dziewczyńskie naklejki

twinnie77

#96
Cytat: konwalia w 31 Mar 2011, 09:08:58
twinnie ja właśnie przez wzgląd na kasę kupiłabym od razu docelowe łóżko i jeden materac, drugi dokupiłabym jak wpadnie grosz

Cytat: siog w 31 Mar 2011, 09:54:14
tez tak mysle. pomysl moze akurat starczy na docelowe lozko + jeden materac a drugi materac i  dodatki kupisz potem?

Dodany tekst: 31 Mar 2011, 14:33:50

Twinnie zobacz jakie fajne maja pietrowe w ikei. Hubson moglby teraz juz spac na dolnym?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90161772
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00102452


Hmm, zobaczymy jak z kasą wyjdziemy.
siog, super jest to pierwsze :)

Dodany tekst: 31 Mar 2011, 21:23:53

Cytat: brawurka w 31 Mar 2011, 21:50:24
twinnie dopiero zajrzałam na wątek, ale widzę że nasze dzieci będą miały podobne meble :) chcę kupić szafę tą którą wkleiłaś + komode malm+ regał billy, wszystko białe, najwyżej na szafe rzuce jakieś dziewczyńskie naklejki

A jakie łóżko planujesz dla dziewczyn?

Dodany tekst: 31 Mar 2011, 22:24:46

Cytat: siog w 31 Mar 2011, 10:54:14Hubson moglby teraz juz spac na dolnym?

Taką mam nadzieję :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

myślałam o takim, jak wkleiła siog,  ale one maja maleńki pokój i zawale go bardzo, więc na razie obstawiam
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10087106

śpią razem, więc jest ok i mało miejsca zajmie

konwalia

brawur ale tam nie ma pojemnika na pościel, będziesz musiała wygospodarowac szafke na to
a taką wyjezdzana sofę też odradzam-dzieciaki skaczą i się łamie

siog

#99
Twinnie to pierwsze bardzo mi sie podoba! jak bede miala dwojke to je kupie.

Brawurka odradzam tez taka sofe. Dzieci musza spac na dobrym materacie bo to niezbedne dla zdrowia. lepiej tam wcisnac lozko niz taka sofa. A moze po prostu fajne materace? w ciagu dnia skladac jeden na drugi a wieczorem do spania klasc normalnie.

p.s. lampy sa po 10 eur, srednica 10 inch, kolor nat/ sliwka/zielona trawa


Dodany tekst: 01 Kwi 2011, 00:56:56

Brawur zaloz watek i podaj budzet i zaraz tobie wszystko ustawimy :)