urzadzanie wnetrz - dyskusja

Zaczęty przez golinda, 08 Mar 2011, 21:41:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

może przenieśmy tą dyskusję na ploty, bo ja już nie wiem nawet o co wróbel pytała ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

Cytat: zuzia w 10 Mar 2011, 23:22:36
ja wam tylko napisze, że lubię moją beżowo-brązową lazienkę.
ja kremowo-brazowa i baaardzo ją lubie ;) a druga szara  :D (ani jedna, ani druga wciaz nieskonczona, brak kasy na szafki)

zuzia

Cytat: magdalinska w 11 Mar 2011, 19:30:18
ja kremowo-brazowa i baaardzo ją lubie ;) a druga szara  :D (ani jedna, ani druga wciaz nieskonczona, brak kasy na szafki)
wow
moja w sumie też jest kremowo - brązowa
wc szare z czerwonymi akcentami
szafek brak i nie wiadomo czy kiedykolwiek będą jak tak dalje pójdzie

magdalinska

#104
Cytat: fasolka1980 w 10 Mar 2011, 21:23:59
ja nie wiem w jakie trendy się wpisuję, bo przez 3 lata mielismy plastikowy stół ogrodowy w mieszkaniu udający prawdziwy, meble pozyczone od szwagrów, wieszak na ubrania sprzed 30 lat, stojący drewniany mamy do tej pory ;)
ja jestem mixem. Stól pieknie rzeźbiony, udający góralski, sofa brązowa - pasująca tylko do siebie samej, wieszaka nie mamy - kurtki wieszamy na krzesłach ;) ale mam w salonie dwie sciany w tapecie, w tym jedna w szarej ;)
aaaaaa plazmy nie mam, mam stary, wielki tv :)  aaaaa i kuchnie i drzwi wenge :D
ale co jak co - lubie ten moj dom, jak jeszcze jutro wygram w totka, to juz w ogole bedzie pełnia szczescia ;)

Dodany tekst: 11 Mar 2011, 19:39:36

Cytat: zuzia w 11 Mar 2011, 19:32:03
wow
moja w sumie też jest kremowo - brązowa
wc szare z czerwonymi akcentami
szafek brak i nie wiadomo czy kiedykolwiek będą jak tak dalje pójdzie
identycznie jak u mnie :D

Dodany tekst: 11 Mar 2011, 19:40:06

szafek MOZE sie dorobimy za rok, jak dobrze pojdzie.....

justynaaaa2

halo halo ja mam całe mieszkanie beżowo-brązowe  :rotfl:
oprócz ścian w salonie i sypialni to wszystko jest w odcieniach bężowo brązowych :D

zuzia

#106
Cytat: magdalinska w 11 Mar 2011, 19:38:24identycznie jak u mnie
co ta strefa z ludzmi robi lol :beer:

Dodany tekst: 11 Mar 2011, 19:51:06

Cytat: justynaaaa2 w 11 Mar 2011, 19:49:03
halo halo ja mam całe mieszkanie beżowo-brązowe  :rotfl:
oprócz ścian w salonie i sypialni to wszystko jest w odcieniach bężowo brązowych :D
ale lubisz je?
ja jedynie bym sypialnie zmieniła. tzn. szafe.
ale może coś wykombinuje.

sonja

Ja mam szarą ścianę w salonie vel dużym pokoju ;D i ni cholery nie wiedziałam, że to modne ;D

zuzia

Cytat: sonja w 11 Mar 2011, 19:51:26
Ja mam szarą ścianę w salonie vel dużym pokoju ;D i ni cholery nie wiedziałam, że to modne ;D
ty sie przyznaj, że nie jest szara tylko brudna ;) lol lol lol

emcia

mam magnoliowe 2/3 mieszkania i żyję ;)
reszta szary plus fiolet
zielona łazienka się nie liczy, bo taka była
jakoś muszę z tym żyć ;)

sonja

zuzia lol

a serio to nic nie mów... drugiego dnia po wprowadzeniu uwaliłam ją czymś tłustym. Trudno telewizor muszę mieć i nie może stać gdzie indziej niż stoi lol

magdalinska


kasiad

#112
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Mar 2011, 09:07:48
jest taki program angielski o tym, zeby uratowac swoje dziecko przed tym jak bedzie wygladac za 30 lat jesli bedzie sie odzywiac i prowadzic tryb zycia taki jak do tej pory ;) no i rodzice z tymi dziecmi zaczynaja zdrowiej sie odzywiac, uprawiac sport i takie tam rozne -  no to jakosc ich mieszkan byla powalajaca ;) i nie mowie tu o zasobnosci kieszeni, tylko o jakimkolwiek pomysle na wnetrze. takze nie wiem nadal skad te przynaleznosc do nijakich mieszkan tylko polakow jako narodu reprezentacyjnego ;)


Chyba oglądamy te same programy  :mocking:

Dzisiaj przykładowo Collin i Justin, nota bene angielski przykład o którym tak często wspomina zwierz (dla niewiedzących taki ang. program poradnikowy o urządzaniu wnętrz)  ;) remontowali i całkowicie zmieniali dom mieszkanki UK, która wszystko, włącznie ze ścianami i sufitami przybrała sztucznymi kwiatami  ;)
Oj mają w tej Anglii co zmieniać, oj mają  :mocking:


Dodany tekst: pią, 11 mar 2011, 22:49:38

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Mar 2011, 09:24:41
a ze ogladam nalogowo bbc lifestyle

:highfive: a nie mówiłam :D

Dodany tekst: pią, 11 mar 2011, 23:09:45

Cytat: sonja w 11 Mar 2011, 19:51:26
Ja mam szarą ścianę w salonie vel dużym pokoju ;D

Ja mam szary przedpokój ;D

Dodany tekst: pią, 11 mar 2011, 23:11:02

Cytat: emcia w 11 Mar 2011, 19:53:13
mam magnoliowe 2/3 mieszkania i żyję ;)
reszta szary plus fiolet


Ja mam podobnie  :highfive:

siog

ale o czym i jak mam dyskutowac. Sorry, zwierzu jestes inteligenta dziewczyna a ciagle o tych programach piszesz. Czy ty myslisz ze tam sa pokazywane normalne domy i mieszkania? A jezeli juz o programach to nie wspominasz np o "Grand Design"

System nieruchomosci w Irl (o UK nie pisze) jest zupelnie inny niz w Pl. Raczej mieszka sie w domach a nie w mieszkaniach. A jak juz w mieszkaniach to przecietne mieszkanie jest duzo wieksze od przecietnego mieszkania w Pl, bo inny system liczenia pokoi. U nas liczy sie ilosc pokoi jako sypialni. Np najmniejsza "kawalerka" w Irl to jak dwupokojowe w Pl, czyli 1 sypialnia. Zawsze masz living room niezaleznie od metrazu i potem sypialnie.

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Mar 2011, 18:41:46
wiedzialam, ze dobrze z ta wojna mysle ;D bardzo duzo jak sie okazuje rzeczy ma przyczyne w tym, ze sie wykopujemy z wojny jeszcze jakby nie patrzec ;) taka madrosc glupia mnie naszla ;D

ale nie chodzi tylko o rzeczy sprzed wojny tudziez o krzeslo ludwika ;D Fotel z lat 60. albo 70 tez moze super wygladac. Nie mowiac o tym, ze mozna tez uzywac rzeczy niezgodnie z ich przeznaczeniem ;) Nasz stol przy kanapie jest zrobiony z opony ferrari, a w "kaciku kawowym" stolikiem jest wielka walizka, ktora kupilismy kiedys za grosze na pchlim targu, a pare tygodni temu widzialam w Kare podobny stol zrobiony z walizki za kilkaset €.

Jasne, ze to kwestia gustu, ale mi duzo bardziej podobaja sie mieszkania, w ktorych nie ma tylko nowych mebli. I tak jak przy ciuchach - lubie jak rzeczy do siebie pasuja, ale nie na sile (czerwone buty, czerwony pasek i czerwona klamerka do wlosow ;D)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

Cytat: zuzia w 11 Mar 2011, 19:50:24
ale lubisz je?
ja jedynie bym sypialnie zmieniła. tzn. szafe.
ale może coś wykombinuje.
lubię w końcu sama je tak urządziłam ;D co nie znaczy że gdybym teraz się nie meblowała to bym nie zrobiła inaczej :D
wiem, że bym zrobiła i wiem że teraz bym walnęła szary i próbowała przeforsować trochę bieli, choć M. nienawidzi białego w mieszkaniu :rotfl:
5 lat temu szare ściany mi do głowy nie przyszły, wszędzie w gazetach było wenge, beże...tak mi się podobało i tak też zrobiliśmy :) jesteśmy typowym przykładem, że idziemy zgodnie z tym co akurat modne, co w gazetach ;)
ale tak jak wcześniej napisałam, ja nie muszę mieć mieszkania spersonalizowanego, nie mam do tego serca, ma być po prostu ładnie :) teraz bym oddała urządzenie mieszkania w ręce architekta, chciałabym żeby było takie żurnalowe :D nie miałabym problemu z tym żeby wejść do czyjeś chałupy i jeśli by mi się podobała to tam zamieszkać ;) nie muszę czuć, że włożyłam swoją rękę w urządzanie :D
moi rodzice 7 lat temu jak urządzali dom to zrobili tak, że wtedy to było wow...dzisiaj już tego wow nie ma i właśnie dzisiaj przyjechał im nowy narożnik (szary a jakże :D) a za rok będzie wielkie malowanie - aktualny pomysł to oczywiście szary z zielenią oliwkową i zielone dodatki (poduchy itp), w zeszłym roku moja mama zrobiła sobie swoją sypialnie w fiolecie :D
widać "smykałkę" do urządzania mam po nich ;D

siog

#116
jednak sa roznice w urzadzaniu mieszkan, nie tylko w Pl. po prostu roznice narodowe. Ja rozmawiam o Pl i Irl bo takie porownanie mam. nie pisze o niemczech czy Belgii itd bo nie wiem. A jednak uwazam ze Polacy bardziej masowo leca za moda, w wiekszosci mniej  indywidualizmu niz to obserwuje w IRl czy UK. Jak bylo wenge to mialo byc wszedzie u kazdego.jak mebloscianka to tez u prawie kazdego. Nie wiem moze to jeszcze resztki mentalnosci po komunie?

Dodany tekst: 12 Mar 2011, 00:21:02

a co za takim pospiechem idzie to urzadzanie wnetrza ktore juz za kilka lat jest niemodne i do zmiany. Jak ktos ma tyle kasy zeby co kilka lat zmieniac wszystko to why not.
to tak jak z mebelkami dziececymi, szafa o wymiarach dziececych. czysty marketing i nabijanie kasy.

zwierzatko_mojej_mamy

#117
siog no bo o grand designs nie wspominam, bo to nie jest wg mnie przecietny mieszkaniec wysp, tylko zajebisty zapaleniec, ktory robi w wikszosci przypadkow zajebisty dom - to tak jakbym ja sie posilkowala ludzmi z polski, ktorych wnetrza sa obfotografowane w "czterech katach" - no tam sa wlasnie przypadki ludzi, ktorzy wnetrza kochaja, dbaja, planuja, poluja na meble, tkaniny itp - ale wg mnie przecietny czlowiek ani w polsce, ani w uk tego nie robi, bo mu az tak nie zalezy jak tym ludziom z grand designs.

Dodany tekst: 12 Mar 2011, 00:24:50

Cytat: siog w 12 Mar 2011, 00:15:31a co za takim pospiechem idzie to urzadzanie wnetrza ktore juz za kilka lat jest niemodne i do zmiany. Jak ktos ma tyle kasy zeby co kilka lat zmieniac wszystko to why not.
ale to sie im okaze dopiero za kilka lat ;) ze cos zrobili nie tak :) do tego wg mnie trzeba dojrzec, ze 1. wie sie co sie chce, 2. zrobi sie tak, ze niezaleznie od mody i tego co obecnie sie oglada w gazecie bedzie mi nadal pasowac. mi sie wydawalo przy remoncie, ze juz bardzo duzo czasu poswiecilam na przemyslenie i planowanie i ze wiem, co mi sie podoba i w czym mi bedzie sie dobrze mieszkac, a sie okazalo, ze pomimo przygotowan wyszla kupa ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

siog

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 12 Mar 2011, 00:22:04
siog no bo o grand designs nie wspominam, bo to nie jest wg mnie przecietny mieszkaniec wysp, tylko zajebisty zapaleniec, ktory robi w wikszosci przypadkow zajebisty dom - to tak jakbym ja sie posilkowala ludzmi z polski, ktorych wnetrza sa obfotografowane w "czterech katach" - no tam sa wlasnie przypadki ludzi, ktorzy wnetrza kochaja, dbaja, planuja, poluja na meble, tkaniny itp - ale wg mnie przecietny czlowiek ani w polsce, ani w uk tego nie robi, bo mu az tak nie zalezy jak tym ludziom z grand designs.


ale dlatego napisalam bo ciagle podawalas przyklady z innych programow ktore na pewno nie sa reprezentacyjne.

justynaaaa2

ale kurde pojawiają się coraz nowe pomysły, nowe rozwiązania, które wcześniej nie były znane, nikt nie robił takich rzeczy więc siłą rzeczy gdy mija kilka lat myślimy sobie że coś byśmy zmienili, że teraz zrobilibyśmy inaczej...
np. kilka lat temu nikt nie robił szafek w kuchni otwieranych do góry, nikt nie zabudowywał mikrofali czy ekspresów do kawy, szczytem mody była zabudowana lodówka, teraz pojawiły się rozwiązania z zabudowaniem ściany i wepchnięciem w to wszelkich sprzętów, a wspomniana zabudowana lodówka nie jest już taka fajna ;D
i takich zmian, nowych rozwiązań jest mnóstwo ;) to chyba fajne że ludzie są otwarci na te nowe pomysły i korzystają z tego :)
nie każdego jara śmierdzący kredens czy szafa sprzed 500 lat  :crazy:

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: siog w 12 Mar 2011, 00:33:51
ale dlatego napisalam bo ciagle podawalas przyklady z innych programow ktore na pewno nie sa reprezentacyjne.
no ale tam sa wlasnie przecietniaki :) takie jak i w polszy ;) a tych z grand designs to jeden na odcinek ledwo ;) chodzi mi o to caly czas, ze podejrzewam, ze takich pieknych przemyslanych domow/mieszkan jakie sie oglada w gazecie, czy w programie o wnetrzu jest z 20% i to tak samo w uk jak i w polsce ;) tak mniemam ;) 
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

siog

Cytat: justynaaaa2 w 12 Mar 2011, 00:36:10
ale kurde pojawiają się coraz nowe pomysły, nowe rozwiązania, które wcześniej nie były znane, nikt nie robił takich rzeczy więc siłą rzeczy gdy mija kilka lat myślimy sobie że coś byśmy zmienili, że teraz zrobilibyśmy inaczej...
np. kilka lat temu nikt nie robił szafek w kuchni otwieranych do góry, nikt nie zabudowywał mikrofali czy ekspresów do kawy, szczytem mody była zabudowana lodówka, teraz pojawiły się rozwiązania z zabudowaniem ściany i wepchnięciem w to wszelkich sprzętów, a wspomniana zabudowana lodówka nie jest już taka fajna ;D
i takich zmian, nowych rozwiązań jest mnóstwo ;) to chyba fajne że ludzie są otwarci na te nowe pomysły i korzystają z tego :)
nie każdego jara śmierdzący kredens czy szafa sprzed 500 lat  :crazy:

ja o jednym ty o drugim. Ja o dekorze ty o technicznych aspektach.

Smierdzacy kredens??? zostawie bez komentarza

zwierzatko_mojej_mamy

#122
Cytat: siog w 12 Mar 2011, 00:15:31A jednak uwazam ze Polacy bardziej masowo leca za moda, w wiekszosci mniej  indywidualizmu niz to obserwuje w IRl czy UK
moze troche tak byc, ale wg mnie wynika to z tego, ze przeciez jeszcze 30 lat temu w sklepach byl ocet i galka muszkatolowa, potem powoli zaczely sie jakiekolwiek sklepy z jakimkolwiek towarem w srodku, wczesniej ludzie mieli meble przechodnie, uzywane po x lat, jeszcze 15 lat temu nie bylo porzadnych gazet z wnetrzami i innymi, to jak wreszcie ludzie sie zaczeli urzadzac to chca nowe, swieze, prosto z katalogu
z programow bbc to mi sie jeszcze kojarzy ten program o antykach - sam program obchodzil ostatnio chyba 30lecie ;) i ludzie przynosili rozne meble, zegary, starocie do wyceny i widac bylo, ze nawet taki przecietniak z domku ze wsi moze posiadac broszke za 3000 funtow czy zegar sprzed 1900 roku, bo sie ostal w rodzinie - w polsce rzadko kto ma takie pamiatki, ktore przechowal jakos, ze kolejne armie nie zabraly ze soba ;)

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: Kasia w 11 Mar 2011, 17:17:22w zyciu nie przypominam sobie abysmy tutaj obgadywały, robiły przytyki do jakiejkolwiek nacji


musze zaprzeczyc  - Niemki sa brzydkie i zle ubrane, a niemiecka kuchnia ble.

No jest taka opinia w PL i niech sobie bedzie, ja z wiatrakami walczyc nie bede ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2011, 11:34:18musze zaprzeczyc  - Niemki sa brzydkie i zle ubrane, a niemiecka kuchnia ble.
no to ja nie pamietam abym tak pisała :D nie pamietam takiej dyskusji na strefie, moze jednak coś mnie omineło lol