urzadzanie wnetrz - dyskusja

Zaczęty przez golinda, 08 Mar 2011, 21:41:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 06 Mar 2011, 22:13:42generalnie chce uzyskac wnetrza o chłodnych barwach

chcesz nr farby tej, którą mam u siebie? (ta zszarzała śliwka węgierka)

nie robiłabym jaskrawych kolorów, bo one strasznie szybko się nudzą i zaczynają denerwować


Dodany tekst: 08 Mar 2011, 21:42:25

Cytat: jestynka w 08 Mar 2011, 21:06:45
widac,ze poprzedni lokatorzy lubili brązy :D

plus beż - ulubione zestawienie większości Polaków :D

jestynka

ciekawe skąd ta cecha naradowa :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: wrobelek0403 w 09 Mar 2011, 21:12:12no wlasnie ja nie wiem, skad ten patent na brazy knuje
są brązy i brązy

ja lubię naturalne drewno i biel

Anupka

Cytat: wrobelek0403 w 09 Mar 2011, 21:12:12no wlasnie ja nie wiem, skad ten patent na brazy

myślę, że źródło takie samo, jak teraz na szarości i fiolety - moda; osobiście podobają mi się i beżo-brązy i szaro-fiolety; a najbardziej szara baza i kolorowe dodatki... ale pewnie zanim zacznę remont to i moda na to minie :D
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Anupka ale wszystko w umiarze ;) u moich wlascicieli tych brazów jest troche za duzo, no sama nie wiem ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: wrobelek0403 w 10 Mar 2011, 06:30:11u moich wlascicieli tych brazów jest troche za duzo, no sama nie wiem wink
u ciebie kochana, u ciebie ;) :D

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: Anupka w 10 Mar 2011, 01:36:10
myślę, że źródło takie samo, jak teraz na szarości i fiolety - moda;
dokładnie tak :)
mój M. jak chodzi po mieszkaniach, w 90% nowych to mówi, że nie ma mieszkania gdzie by nie było czegoś szarego ;D większość ma teraz szare ściany i druga moda to jedna ściana w tapecie :)
tak samo było te kilka lat temu z brązem, beżem ;D

Anupka

o tapety w ogóle nie mój klimat... generalnie wydaje mi się, że obecny trend to biały - też nie mój klimat, jak przeprowadziłam się do Tulipanii to wszyscy wszystko mieli białe.. szafki, szafy, meble, jezu, nawet naczynia.. no nie odnalazłam się ;D na zdjęciach wygląda to pięknie, żyć bym nie mogła ;D
każdemu co lubi :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

dziewczyny, prosze was... nie ma czegos takiego jak modny kolor. Kolor jest kolor, wszystko zalezy jak ze soba zagra w aranzacji, jaki odcien i jak bedzie wygladac calosc. Szary i bialy to sa podstawowe/bazowe kolory przy urzadzaniu wnetrz. Kazdym kolorem mozna :zrobic" lub spieprzyc wnetrze. Tylko trzeba wiedziec co sie z tym robi. z tapeta to samo, sa piekne tapety a jest badziewie
Beze to nie tylko polskie realia:)
mnie zadziwia inna cecha polska dot wnetrz. Ze trzeba wszystko odrazu i zrobione i meble za jednym zamachem.

te galerie pokazuja wspaniale wnetrza, kazde z nich obroni sie przed uplywem czasu. to nie sa wnetrza modne tylko dobrze urzadzone.
http://www.livingetc.com/gallery/main.php

zwierzatko_mojej_mamy

siog oj nie no - prawda jest taka, ze jeszcze 3-6 lat temu w magazynach wnetrzarski jak chcialas sie zainspirowac prawie w ogole nie bylo koloru szarego jako bazowy - a wczesniej nie bylo porzadnych magazynow w polszy ;)

natomiast nie wiem, skad przekonanie, ze to wlasnie polacy kochaja brazy i beze i tak se robia, ogladajac property ladder czy jakis dom na sprzedaz, przekroj od 2001-2008, bo chyba tak bylo krecone i tyle mi bbc puscilo, to laska, ktora zbila kasiore na handlu odnawianymi nieruchomosciami i prowadzla jako ekspertka ten program to jak ktos chcial pokoj z lawendowa tapeta, to zawsze mowila "to zly pomysl, to nie dla Ciebie dom, nie urzadzaj tak jak lubisz, tylko w bezach/brazach, bo to kazdy lubi" - takze w UK tez kroluja bezo-brazy jako nautralne.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

IMO kolory to tez element mody, kiedyś szary był nie do pomyslenia, szara sciana to była albo brudna albo niewykonczona ;)
królowały blade zielenie, pomarańcze, żółcie
potem tylko beżyki ;) wenge

teraz się od tego odchodzi właśnie na rzecz szarosci, bieli + mocnych akcentów w innych kolorach


a jak bedzie za kilka lat to się przekonamy :D

justynaaaa2

zgadzam się z Kasią :) i najlepszym przykładem jest właśnie to co można zaobserwować w mieszkaniach/domach urządzanych teraz a kilka lat temu :)

zwierzatko_mojej_mamy

a mojego tekstu to sie nie widzialo i ze mna sie osoba nie zgadza, tylko z Kasia ;( dobra ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: justynaaaa2 w 10 Mar 2011, 13:28:53i najlepszym przykładem jest właśnie to co można zaobserwować w mieszkaniach/domach urządzanych teraz a kilka lat temu

No właśnie. Oczywiście że moda na pewne wnętrza i kolory się zmienia. Przeglądając zdjęcia domów na sprzedaż mogę powiedzieć, kiedy były urządzane/robiony był remont z dokładnością +/- 5 lat ;).

Anupka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Mar 2011, 13:31:18a mojego tekstu to sie nie widzialo i ze mna sie osoba nie zgadza, tylko z Kasia ;( dobra ;P


i w ogóle to ja to pierwsza napisałam, co nie?  :rotfl: :rotfl:

a z siog się zgadzam co do jednego - konkretnych zmian na "od razu".. słuchając siog nie zrobiłam od razu (no dobra, chodzi tez kwestie finansowe) i sobie obserwuje i światło i wygodnictwo i pewne rzeczy, które chciałam zmieniać "od razu" już wiem, że tak nie zrobię (bo np. będzie niepraktycznie). Inna sprawa, że gdybym tylko miała kasę, to pewnie poleciałabym już z remontem, przynajmniej z częścią :(

No ale to nie ten wątek  :rotfl:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

ja jestem zwolenniczką, oczywiście jak jest kasa, wykończania od razu :)
denerwują mnie prowizorki, lubię mieć wszystko na swoim miejscu :)

ale podziwiam tych, którzy konsekwentnie, krok po kroku wykończają powoli, mają więcej czasu na przemyślenia, mogą staranniej powybierać urządzenia, meble elementy :)
jak mogą sobie pozwolić na życie na kartonach i im to nie przeszkadza to fajnie :D

justynaaaa2

ja też muszę mieć wszystko wykończone, najlepiej co do ostatniej śrubki ;D inaczej wkurza mnie prowizorka a im dłużej się mieszka bez czegoś to nagle się okazuje że ten brak tak nie przeszkadza i wszystko jest takie niedokończone, o nie to nie dla mnie  :crazy:

szelma

A to my tak trochę mieszkamy prowizorycznie :D. Ściany niepomalowane, ale twierdzę, że to zamierzony industrialny look ;). I meble kupowaliśmy niektóre z założeniem, że to na teraz, a kiedyś się wymieni. I taki jest plan, jak już wreszcie kupimy jakiś dom - przeprowadzimy się ze wszystkim i z czasem będziemy wymieniać na takie rzeczy pasujące już do ogólnej wizji :).

siog

#19
Cytat: golinda w 10 Mar 2011, 14:57:46
chciałoby się... niestety $$$ brakuje :(

bo masz ładne ściany, podłogę, lampy, a kanapy stare i badziewne - to drażni niestety

a właśnie! po 2 latach mieszkania właśnie za parę dni przyjeżdżają nasze kanapy :dreaming:


pokaz


pokaz

Dodany tekst: czw, 10 mar 2011, 15:36:00

nie musi byc odrazu "na kartonach". ale coz ja z 95 % forum wnetrzarsko nie pasuje, dlatego juz sie nie wypowiadam:)

siog

piekna k
Cytat: golinda w 10 Mar 2011, 15:52:47
siog, te:

kanapa 3-os., fotel i pufka

w kolorze ciemnego fioletu

piekna kanapa, chociaz kolor nie moj:) ile kosztuje moge spytac? skora?

szukam szarej do sutereny, naroznik. ale chyba na ikei sie skonczy

szelma

Cytat: siog w 10 Mar 2011, 15:32:15nie musi byc odrazu "na kartonach

No właśnie :). Nie uważam, żebyśmy żyli na kartonach albo w totalnej prowizorce - jednak nie jest to efekt końcowy-zamierzony ;).

siog

jeszcze jedna ciekawostka narodowa wnetrzarska Plakow, ze wszystko musi byc nowe ze sklepu.

zwierzatko_mojej_mamy

#23
no wiesz - jak ludzie na smietnik wyrzucaja tylko meble typu bodzio to nie wezmiesz tego i nie odnowisz ;D rzadko kto w krakowie na przyklad ma piekna szafe gdanska do odnowienia - w ogole gdzies ludzie te meble chyba pogubili czy cus

Dodany tekst: 10 Mar 2011, 18:37:32

poza tym nie ma w polsce zwyczaju robienia wyprzedazy rzeczy z domu - nie wiem jak w UK to wyglada, takie garage sale czy cos - ludzie chyba raczej dana rzecz albo wykorzystuja do momentu az sprezyny w tapczanie wychodza, albo wywoaza na wies, tak sadze, bo nie wiem czemu nie ma fajnych rzeczy.
bo rozmawiamy chyba o rzeczach sprzed wojny, bo rzeczy powojenne z dykty to chyba nie to idzie? a przez pare dobrych lat po wojnie raczej rodzimego dizajnu nie bylo, a nromalni ludzi kasy na sprowadzanie cudow dizajnu w te bloki z plyty nie mieli, tylko na malucha i ocet ;) to te sprzed wojny to pewnie jeszcze ostatnie babcie starowinki maja, a reszte skupili antykwariusze - poza tym do rzeczy przedwojennych to raczej trzeba miec dom w takim stylu i taki styl lubic ;) chyba sie placze w pisaniu, ale wiem o co mi chodzi, tylko tak na szybko mysle ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jestynka

 mi się wydaje ,że moda -modą, ale ludzie wybierają mimo wszystko to co im pasuje, podoba się.
Nie wiem jak modne by były kolory:bez ,magnolie, pastelkowe zielenie, róze, niebieski, to w zyciu bym sobie nie zafundowała ich w mieszkaniu.
Wydaje mi się ,że jak ktoś sobie wybiera bez z brązem to to lubi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login