pediadtra wawa enelmed

Zaczęty przez elizapj, 09 Mar 2011, 20:14:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

prosba do warszawianek,
moze ktos polecic pediatre w enel-medzie?
albo jesli jakis wspanialy to moze byc i gdzie indziej, byle w wawie
:thankyou:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

z medicoveru polecam doktor szyszke (przyjuje na bitwy warszawskiej) i doktor lipke (przyjmuje na inflanckiej)

sa ok ale nie jakies bardzo super

elizapj

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

elizapj ja mogę polecić z Damiana dr Bachulską.

fasolka1980

zosia - my u dr.Szyszki byliśmy raz, na pierwszej wizycie. Jakaś mocno niemrawa nam się wydała, ale moze to tylko wrazenie...

Z Medicoveru polecam dr Ogińską, przyjmuje w Atrium - nieco nadgorliwa, ale chyba lepsze to niz olewczy stosunek do wszystkiego ;)


elizapj

polalam wszystkim, dzieki:)
nadal najchetniej pojde do kogos takiego kogo uznajecie ze jest SUPER, bo ogolnie bardzo nie lubie pl lekarzy i ich stsunku do 'ciemnych pacjentow' ale jesli sie taka rekomendacja nie trafi to pewnie skorzystam z ktoregos ww
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

elizapj
ja swoją pediatrę uważam za super, ale ona przyjmuje tylko państwowo i w ramach wizyt domowych.

elizapj

Cytat: zuzia w 10 Mar 2011, 10:46:52ale ona przyjmuje tylko państwowo
tzn, ktores a rodzicow musi byc albo zatrudnionym w PL, albo na PL bezrobociu? jakis konkr swistek trzeba pokazac?
czy wystarczy ze sie jest zameldowanym? te systemy zdrw mnie przerastaja...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

elizapj ja kilka razy zmieniałam pediatrę, bo zawsze coś mi nie pasowało.
Dopiero z dr Bachulskiej jestem bardzo zadowolona :)

zuzia

Cytat: elizapj w 10 Mar 2011, 10:51:17
tzn, ktores a rodzicow musi byc albo zatrudnionym w PL, albo na PL bezrobociu? jakis konkr swistek trzeba pokazac?
czy wystarczy ze sie jest zameldowanym? te systemy zdrw mnie przerastaja...
nie wiem jakie dokumenty trzeba mieć, na pewno trzeba wybrać tego lekarza jako lek. pierwszego kontaktu dla dziecka. musiałabyś zadzwonić do przychodni. IMO wydaje sie, że wystarczy zameldowanie na terenie PL

martullek

chyba jednak każą pokazywać zawsze dowód ubezpieczenia... czyli trzeba być zatrudnionym

zuzia

Cytat: martullek w 10 Mar 2011, 11:08:30
chyba jednak każą pokazywać zawsze dowód ubezpieczenia... czyli trzeba być zatrudnionym
zgodnie z prawem dzieci mają prawo do opieki medycznej bezpłatnej niezależnie od rodziców, ale to teoria.

Kasia

art 13 ust 1 ustawy z 27 sierpnia 2004 r. (Dz.U. Nr 210 poz. 2135 z póxniejszymi zmianami)
do korzystania ze świadczen opieki zdrowotnej finansowych ze  srodków publicznych mają m.in. osoby, które nie ukończyły 18 roku zycia


Twopje dziecie ma obywatelstwo polskie?



elizapj

Cytat: Kasia w 10 Mar 2011, 11:23:27Twopje dziecie ma obywatelstwo polskie?
ma naturalnie:D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

czyli te przepisy, które podałam na pewno go dotycza :)

marax

Cytat: Kasia w 10 Mar 2011, 16:59:31
czyli te przepisy, które podałam na pewno go dotycza :)
'
chodzi chyba o to ze chca wiedziec dokladnie kto jest platnikiem skladek . Jezeli rodzice sa ubezpieczeni to chyba z ich ubezpieczenia ida pieniadze na dziecko . Jezeli rodzice sa bezrobotni i dziecko z racji tego nie moze kozystac z ich ubezpieczenia wtedy pokrywa to MZ z jakiejs innej poli . Oni jakos to inaczej w komputerze zaznaczaja . Sprowadza sie to do tego ze trzeba zadeklarowac ze rodzice nie majaprawa do ubezpieczenia i na dziecko ma isc z innych srodkow .

nionczka

#16
Cytat: elizapj w 10 Mar 2011, 10:51:17tzn, ktores a rodzicow musi byc albo zatrudnionym w PL, albo na PL bezrobociu? jakis konkr swistek trzeba pokazac?czy wystarczy ze sie jest zameldowanym? te systemy zdrw mnie przerastaja...
Meldunek nie wystarczy. Dziecko musi miec pesel i byc dopisane z tym numerem do ubezpieczenia ktoregos z rodzicow. Tyle teorii. W praktyce w naglych wypadkach przyjma Was i bez tego (nas przyjeli), ale na wizyte ze zdrowym dzieckiem nie przejdzie. Musialabyc powiedziec, ze chcesz, zeby to byla wizyta platna. Ale nie wiem jak sie cos takiego rozwiazuje jednorazowo. Juz lepiej do prywatnego.
A z prywatnymi mamy bardzo dobre doswiadzcenia. My chodzimy do Luxmedu, do pediatry i kardiologa. Tu nawet pielegniarki sa mile dla rodzicow!

Mysle, ze merytorycznie nie ma duzej roznicy miedzy publicznym i prywatnym. Ale Wam sie nawet nie oplaca isc publicznie bo godzine starcicie na wytumaczenie sytuacji dziecka.


Dodany tekst: 10 Mar 2011, 18:34:48

Cytat: elizapj w 10 Mar 2011, 15:33:19Cytat: Kasia  Dzisiaj o 11:23:27 Twopje dziecie ma obywatelstwo polskie?ma naturalnie:D

Czyli nie ma. 
Zeby mial musisz wpisac akt belgijski do polskiego urzedu. A poniewaz macie slub to moga wymagac tez wpisu aktu slubu najpierw. W miedzyczasie moze sie okazac, ze w belgijskich i wloskich aktach usc brabuje danych, ktore musza byc uzupelnione innymi aktami. Ja musialam podac nawet nazwisko panienskie tesciowej, zeby wpisac Irene!


Jak Fede juz bedzie mial metryke, idziesz go zameldowac i wtedy dostanie pesel po ok. 14 dniach.


Dodany tekst: 10 Mar 2011, 18:35:34

Eliza, ale na karte europejska mozecie isc. My bylismy. Pczywiscie beda sie czepiac, ze w obcycm jezyku, ze format nie taki, etc. ale przejdzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: nionczka w 10 Mar 2011, 18:31:13Czyli nie ma.
Zeby mial musisz wpisac akt belgijski do polskiego urzedu. A poniewaz macie slub to moga wymagac tez wpisu aktu slubu najpierw. W miedzyczasie moze sie okazac, ze w belgijskich i wloskich aktach usc brabuje danych, ktore musza byc uzupelnione innymi aktami. Ja musialam podac nawet nazwisko panienskie tesciowej, zeby wpisac Irene!
z aktem i wpisem i usc (etc) juz wszystko zalatwione:) bez tego bysmy nie dostali paszportu. bez paszportu bysmy nie wyjechali z BE...chyba ze droga ladowa... A piszac "naturalnie ma" mialam na mysli, ze oczywiscie ze sie tym zajelam:) dlugo zajelo, ale krocej niz z wloskim paszportem;)
Cytat: nionczka w 10 Mar 2011, 18:31:13
Jak Fede juz bedzie mial metryke, idziesz go zameldowac i wtedy dostanie pesel po ok. 14 dniach.
to ja go juz chyba nie bede meldowac...potrzebny ten pesel do czegos? tzn jesli sie chwilowo nie planuje w PL mieszkac?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#18
Cytat: elizapj w 10 Mar 2011, 23:07:36
z aktem i wpisem i usc (etc) juz wszystko zalatwione:) bez tego bysmy nie dostali paszportu. bez paszportu bysmy nie wyjechali z BE...chyba ze droga ladowa... A piszac "naturalnie ma" mialam na mysli, ze oczywiscie ze sie tym zajelam:) dlugo zajelo, ale krocej niz z wloskim paszportem;)to ja go juz chyba nie bede meldowac...potrzebny ten pesel do czegos? tzn jesli sie chwilowo nie planuje w PL mieszkac?
potrzebny zeby miec ubezpieczenie w polsce zdrowotne . wystarczy wam taka karta europejska . Nie mozecie wziąść rachunku i rozliczyc sie w "macierzystym" kraju? wrociliscie na stale czy tylko w odwiedziny ?

Dodany tekst: 11 Mar 2011, 08:25:54

a tak ogolnie to potrzebny wam jakis super hiper pediatra czy dziecko jest ogolnie zdrowe ?? ja chodze do roznych zaleznie od tego ktory ma szybciej wolna godzine przyjęcia .

Kasia

#19
mozna wyrobic kartę EKUZ i na jej podstawie leczyć się w pl
tylko ją trzebaby było wyrobić we włoszech o ile tam jest któreś z was ubezpieczone lub dziecko wg włoskih przepisów ma darmowe ubezpieczenie


elizapj

Cytat: maraxela w 11 Mar 2011, 08:19:57a tak ogolnie to potrzebny wam jakis super hiper pediatra czy dziecko jest ogolnie zdrowe ?? ja chodze do roznych zaleznie od tego ktory ma szybciej wolna godzine przyjęcia .
dziecko zdrowe ale potrzebny super hiper czlowiek wykonujacy zawod pediatry:) ja po prostu nie lubie unoszenia sie wiekszosci pl lekararzy...
w wielu krajach eu mieszkalam i wiele razy slyszalam o karcie europejskiej, ani x nigdy jednak jej nie widzialam na wlasne oczy haha. maly ma tutejsza karte, do tutejszego systemu zdrowotnego...pewnie jakbym podzwonila to zamiast sie dowiedziec zaczal by sie pingpong telefoniczny...
bedziemy tylko w odwiedzinach. ale chcialabym zweryfikowac kilka BE teorii o dzieciach...bo tu taki troche zimny chow
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

elizap jakiego unoszenia się ?? wszystko zalezy od czlowieka ja znam wielu swietnych lekarz przyjmujacych na kase chorych dzieci z wielkim sercem .No oczywiscie jest tez wielu rzemieślników ale tak jest wszędzie :) A co cię nurtuje ??

Kasia

Cytat: elizapj w 11 Mar 2011, 08:44:16pewnie jakbym podzwonila to zamiast sie dowiedziec zaczal by sie pingpong telefoniczny...

słuchaj, skoro w pl wyrobienie karty ekuz to bardzoo prosta procedura to podejrzewam że i gdzie indziej nie bedzie problemu :D

w PL w wawie ekuz wyrabia się w siedzibie NFZ, trzeba przyjść z aktualnym ubezpieczeniem, zaświaqdczeniem że dziecko jest dopisane do tego a tego rodzica, złozyć wniosek i po jakimś czasie go odebrać -nie wiem czy nie od razu :knuje:
tylko z ekuzem jest ten problem ze on jest na krótki czas, na taki na jaki obowiązuje ubezpieczenie.
czyli np. polska rmua + jeden miesiąc rejkojmi

aja

eliza ja mam super pediatre bardzo jesteśmy z niej zadowoleni ale przyjmuje i mieszka pod warszawą bo w Kobyłce
o ile się nie mylę to prywatna wizyta kosztuje 50 zł
bardzo ciepła kobita i bardzo sympatyczna
dr.Ezzat

elizapj

Cytat: maraxela w 11 Mar 2011, 09:00:23elizap jakiego unoszenia się ?? wszystko zalezy od czlowieka
dlatego napisalam:)
Cytat: elizapj w 11 Mar 2011, 08:44:16potrzebny super hiper czlowiek wykonujacy zawod pediatry:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login