Wakacje 2011

Zaczęty przez Angie, 09 Mar 2011, 14:33:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

Potrzebuję pomocy od bardziej rozeznanych w wycieczkach zagranicznych :)
Skłaniamy się ku temu, żeby w tym roku pojechać za granicę na wczasy zorganizowane przez biuro podróży.
Chcemy jechać z rodziną, w sumie będą 4 osoby dorosłe i trójka dzieci,  na 7 dni.
Planujemy jechać w lipcu, raczej w pierwszej połowie, ale to może jeszcze ulec zmianie ze względu na urlopy,
dlatego też wolałabym jeszcze nic nie rezerwować. I teraz mam pytania

1. Czy jak zaplanujemy 2 tygodnie urlopu, to jakie są szanse, że uda nam się z marszu kupić wycieczkę
na te 7 dni w ciągu urlopu. Czy liczyć w ogóle na lasta w tym czasie? A może lepiej teraz rezerwować?
2. Rozważamy Grecję albo Kanary - jakie są fajne miejsca/hotele dla osób z dziećmi? Możecie coś polecić?
3. Na jaki wydatek się nastawiać za osoby dorosłe i dzieci. Dwójka jest powyżej 2 lat, jedno do 2 lat. Koszty tak mniej więcej ;D

Jak coś przyjdzie mi do głowy, to będę pytać ;D

Kasia

#1
Cytat: Angie w 09 Mar 2011, 14:33:16to jakie są szanse, że uda nam się z marszu kupić wycieczkę
na te 7 dni w ciągu urlopu. Czy liczyć w ogóle na lasta w tym czasie? A może lepiej teraz rezerwować?
my z reguły kupujemy miesiąc przed :) jak juz mamy urlopy popdpisywane i mamy pewność że jedziemy :)
nie ma wiekszego problemu z miejscami.

Dodany tekst: 09 Mar 2011, 14:41:30

Cytat: Angie w 09 Mar 2011, 14:33:163. Na jaki wydatek się nastawiać za osoby dorosłe i dzieci.
oj to róznie :D ceny sa naprawde rózne

Dodany tekst: 09 Mar 2011, 14:42:42

Cytat: Angie w 09 Mar 2011, 14:33:16jedno do 2 lat.
dziecko do 2 lat to raczej za darmo poleci
bedzie trzeba zapłacić pewnie tylko ubezpieczenie
kwota rózna, my raz płaciliśmy 8zł, raz 100zł a teraz 120zł ubezpieczenie + 150 podatek
zalezy od biura, jaka mają politykę

Angie

Kasia a na miesiąc przed te wycieczki nie są jakieś drogie ?

Kasia

#3
Cytat: Angie w 09 Mar 2011, 14:42:55
Kasia a na miesiąc przed te wycieczki nie są jakieś drogie ?
na pewno tansz niż first minute ;) pojawiaja się juz lasty, ceny sa nizsze niz katalogowe

przed samym wylotem to bardzo róznie bywa, widziałam czesto sytuacje gdy tuz przed wylotem ceny rosły :hmm:

w wakacje, dla nas, miesiąc przed to najlepszy czas na zakup wycieczki

w zime to na ostatnia chwilę kupujemy, w zeszłym roku chyba ze 2-3 tyugodnie przed
a teraz jeszcze nie kupilismy a wylot za 10dni :D


Dodany tekst: 09 Mar 2011, 14:47:30

Cytat: Angie w 09 Mar 2011, 14:33:16jakie są fajne miejsca/hotele dla osób z dziećmi?

dla dzieci to z reguły hotele sa oznaczone, warto zwrócic uwage co dla dzieci mają
czy jest jakiś chiciaz mini plac zabaw, czy brodzik osobny a nie np. wygrodzona "sznurkiem" najpłytsza część normalnego basenu
no i ja zawsze szukam hotelu z trawą ;) aby było gdzie recznik rozłożyc i młodego tam rozlokować

justynaaaa2

Angie miesiące wakacyjne z reguły są droższe więc jakichś super hiper okazji bym się nie spodziewała niestety :(
moim zdaniem Kanary w wakacje są drogie, lepiej lecieć poza sezonem, celowałabym raczej w Grecję, chociaż przez Egipt ceny poszły w większości do gór, bo jest to uważane jako kierunek zastępczy (tak jak Bułgaria)
Wybierałabym albo ląd albo Kretę bo są piaszczyste plaże a przy dzieciach to raczej ważne :)

Angie

#5
Kasia o dziecku do 2 lat to wiem. A nie wiesz jakie biura najmniej zdzierają za dzieci do 12.
Bo Lena będzie miała trochę więcej jak dwa, a Olo ma 7  :hmm:

Dodany tekst: 09 Mar 2011, 15:02:43

Cytat: justynaaaa2 w 09 Mar 2011, 14:58:14
Angie miesiące wakacyjne z reguły są droższe więc jakichś super hiper okazji bym się nie spodziewała niestety :(
moim zdaniem Kanary w wakacje są drogie, lepiej lecieć poza sezonem, celowałabym raczej w Grecję, chociaż przez Egipt ceny poszły w większości do gór, bo jest to uważane jako kierunek zastępczy (tak jak Bułgaria)
Wybierałabym albo ląd albo Kretę bo są piaszczyste plaże a przy dzieciach to raczej ważne :)

My w sumie nie mamy jakoś ograniczonego budżetu, ale ze względu na towarzyszy podróży,
nie chciałabym, żeby było bardzo drogo  :hmm:   

I już Wam polewam za informacje :D  :beer:

justynaaaa2

Angie popatrzcie sobie na ofertę tui family (to dawny scan holiday) oni teraz mają oferty nastawione na rodziny z dziećmi http://www.tui.pl/family/

Angie

Cytat: justynaaaa2 w 09 Mar 2011, 15:02:47
Angie popatrzcie sobie na ofertę tui family (to dawny scan holiday) oni teraz mają oferty nastawione na rodziny z dziećmi http://www.tui.pl/family/

O tym już mi kiedys mówiłaś i biorę to pod uwagę :)

Kasia

#8
Angie, strzelam że około 50%

wejdz sobie na strone jakiegos biura i się zorientujesz :)
zobaczysz jak to procentowo wyglada :)

za dziecko starsze płąci sie chyba za przelot i ewentualnie dopłaca do jedzenia

pokój jest ten sam więc czesto się nie płaci

pewnie około 1500zł za dziecko wyjdzie ale moge się mylic :knuje: strzelam

Dodany tekst: śro, 9 mar 2011, 15:07:27

Cytat: Angie w 09 Mar 2011, 14:58:43żeby było bardzo drogo  hmm
my chcielismy kanary w zeszłym roku, ceny za osobe dorosłą w zasadzie zaczynały się od ca 3tys zł (2 tyg, all)
grecja duzo tansz była
patrzylismy raczej na tansze oferty ;)

justynaaaa2

jeszcze Oasis Tours ma całkiem niezłe ceny dla dzieciaków i hotele z animacjami -też możesz popatrzeć :)

cumberland

Angie teraz w Itace jest promocja, "Dzieciaki Itaki". W opcji 2+1 dziecko kosztuje 1 zł plus opłaty. Faktycznie to koszt 400-600 zł zależy od kierunku. Jak na dziecko to jest dobra oferta. Może uda się "popożyczać" dzieci między sobą, żeby jak najlepiej tę promocję wykorzystać ;)

http://www.itaka.pl/promocje/dzieciakiitaki/index.php?utm_source=itaka_pl&utm_medium=dzieciakiitaki&utm_campaign=slider

Angie

cumberland  :beer:  super :)  Fajna oferta, bo mamy jedno dziecko do dwoch lat i dwójkę powyżej :)
Jak sobie poszukałam to można zarezerwować za 5-6 tyś dla naszej trójki i czwórki od szwagierki nawet Kanary,
a to już dobra cena :)

rudasekawf

I jak tam Wasze plany wakacyjne? Udało się zaklepac jakieś wakacje? Jakie kierunki obieracie w tym roku?
My dalej jesteśmy w zawieszeniu z tym Egiptem, Neckermann jak narazie odwołał wyjazdy do 1.04, co dalej nie wiadomo. Czekamy ...

Zastanawialam się jeszcze jak sfera cenowa wycieczek zagranicznych się plasuje teraz skoro ropa tak w górę poszła. Z logicznego punktu widzenia wycieczki powinny być dużo droższe :/

sonja

Angie Wy już coś zarezerwowaliście?

Przepraszam, miałam tu pisać, a zgapiłam się :(

Angie

sonja nic sie nie stało  bighug  nie rezerwowaliśmy ;D
Wciąż nie wiadomo jak z urlopami i moją końcówką studiów ;D
Zarezerwujemy pewnie w maju/czerwcu ;D

sonja

Angie a, no to jeszcze trochę czasu :)
Wczoraj przed zaśnięciem wertowałam przewodnik po Majorce (już tylko 5 miesięcy w końcu do wyjazdu lol) i tak pomyślałam o Was. Tam są świetnie piaszczyste plaże.

Anupka

#16
;D najpierw wpisałam, a później przeczytałam, że nie o to chodzi w tym wątku ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Jedziemy w końcu do Turcji ;D

Mam dylemat hotelowy i nie wiem co wybrać ;D

DO wyboru:

Hotel Asteria elita resort

Ma obecnie bardzo dobrą   ofertę z tui. W dwóch biurach podróży bardzo polecali.
chcieliśmy się zdecydować, ale trochę zraziły nas opinie na holidaycheck, że goście to głównie Rosjanie ;D
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Asteria+Elita+Resort-hid_71216.html



Jacaranda Beach

Wycieczka z Itaki. W biurze chwalą, sama nie wiem jak się ustosunkować.
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Jacaranda+Beach-hid_223223.html


I dwie oferty z Wezyra. Mają ofertę skierowaną do rodzin z dziećmi.
Polskie animacje i tym podobne ;D I dobre godziny lotów ;D
Jechała któraś z Was z Wezyra?

Hotel Otium Club Side

Jesteśmy obecnie najbardziej bliscy, żeby go wybrać.
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Otium+Eco+Club+Side-hid_178512.html

Hotel Novum Garden

trochę taniej, też bogata oferta dla dzieci, mniejszy ;D
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Novum+Garden+Side-hid_83151.html

Jeszcze była jedna na hotel Iberotel sierra Palace,
hotel super, ale ze słabego biura podróży, więc raczej odrzucamy ;D

salsa

ja juz wrociłam :( kolejne mozeeeeeeeeee we wrzesniu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

#19
z wyborem hotelu to nie pomoge za bardzo, bo wszystkie fajne :)

wzięłabym taki z którego moza pójść gdzieś na spacer, do centrum aby mozna na nogach było dojść

a co do lepszych czy gorszych biur, biuro tylko zawozi na miejce (raczej) wiec jak hotel naprawde super to bym brała, tym bardziej ze wy z wycieczek fakultatywnych korzystac nie bedziecie
a ze względu na Lene zorientowałabym się które biuro ma lekarza na kazde zawołanie i w którym za lekarza nie musiz płacić (potem oczywiście zwracają ale po co się bujać)

sonja

Angie, z mojego punktu widzenia Rosjanie są dużo mniej hałaśliwi niż Niemcy.
Mi w ogóle nie przeszkadzają :) ale może to dlatego, że rozumiem co mówią ;) tym bym się na pewno nie sugerowałą.

Z tych 4 brałabym albo Otium albo Novum. Raczej Novum nawet, właśnie z tego względu że mniejszy

salsa

Mnie sie tez ten Novum widzi :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Angie

Wakacje kupione  :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

Novum Garden na 12 dni  :jejeje: :jejeje: :jejeje:  Lecimy 19 czerwca  :jejeje: :jejeje: :jejeje: :jejeje:

magoo


justynaaaa2

Angie super :) bardzo się cieszę że się w końcu zdecydowaliście :) i super że 12 dni - rzadko są takie oferty a wg mnie to optymalna długość ;)