Nasze poślubne podróże

Zaczęty przez mary, 08 Paź 2007, 19:19:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: "mary_popins"ze znalezieniem miejsca parkingowego

Moim zdaniem do duzych miast nie jezdzi sie samochodem, chyba ze masz wyczajony parking. Inaczej sie naszukasz i zaplacisz 20€ za pare godzin parkowania.
My nawet jak jedziemy do Monachium, to stawiamy samochod u siostry H. i do miasta jedziemy s-bahnka.  

Wracajac do tematu last minute - jesli jest Ci wszystko jedno gdzie i 3-4 dni w jadna lub druga strone nie stanowia roznicy to czekaj na last minute. Jesli zas masz konkretne miejsce/konkretny kraj i jestes malo elastyczna jesli chodzi o termin, to rezerwuj wczesniej. Bo
1. moze nie byc miejsc
2. moga byc, ale w gorszch hotelach.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mary

Jeszcze nie wiemy na 100% gdzie chcemy lecieć. Póki co skłaniam się ku Cyprowi, ale jestem otwarta na inne miejsca, o ile ktoś był, sprawdził, zachwycił się i poleca, a nas będzie na to stać.

nionczka

Cytat: "mayagaramond"Wracajac do tematu last minute - jesli jest Ci wszystko jedno gdzie i 3-4 dni w jadna lub druga strone nie stanowia roznicy to czekaj na last minute. Jesli zas masz konkretne miejsce/konkretny kraj i jestes malo elastyczna jesli chodzi o termin, to rezerwuj wczesniej. Bo
1. moze nie byc miejsc
2. moga byc, ale w gorszch hotelach.

Swieta prawda. W zeszlym tygodniu (w piatek) zdecyowalysmy sie na wyjazd, ale moja towarzyszka podrozy ciagle miala czas na rezerwacje. W efekcie zmusilam ja do pojscia ze mna do biura wczoraj (3 dni pozniej). Nie bylo juz miejsc na nasz termin i lecimy 3 dni pozniej (gorszy termin z e wzgledu na prace, bo zawiera tylko 1 weekend zamiast dwoch i strace 3 dni angielskiego zamiast 2) a na dodatek kosztuje nas to 100 euro wiecej niz wersja na ktora zdecydowalysmy sie w piatek.
Czasem nie warto czekac, szczegolnie jesli sie wiesz czesgo checsz.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: "mary_popins"Póki co skłaniam się ku Cyprowi,

Nie bylam na Cyprze, na zdjeciach wyglada przepieknie, ale slyszalam ze jest drogo..., wejdz na forum turystyki na GW i poczytaj co ludzie pisza.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mary

Kochane, od wczoraj mamy nowy cel naszej poślubnej podróży - Kuba. Któraś była, względnie zna kogoś kto był i może coś podpowiedzieć?

sonja

Na tym forum jest swietny opis wycieczki po Kubie: http://www.karawana.fora.pl/

mary

Wyczytałam w necie, że to miasto na Kubie, do którego byśmy mieli lecieć jest zamknięte dla tubylców. W zasadzie wstęp do miasta mają tylko Kubańczycy pracujący w hotelach i turyści. P. orzekł, że nie o taką wycieczkę chodzi. Więc chyba wrócimy do punktu wyjścia, czyli Cypru. Decyzję musimy podjąć do piątku, bo to ostatni dzień 40% obniżek w biurze podróży.

sonja

To znaczy ze chcecie jechac z Triada? Ja jestem jakos uprzedzona do tego biura podrozy, tyle sie naczytalam o zamianie hoteli i nie wywiazywaniu sie z umowy. Jak w podróż poślubną to nie lepiej z neckermannem albo tui? to drożej ale większa szansa, że wszystko będzie ok:)

elve

My byliśmy z Triadą i nie mamy zastrzeżeń. Więc od nas mają plusa

mayagaramond

Cytat: "mary_popins"Któraś była, względnie zna kogoś kto był i może coś podpowiedzieć?

Moja ciocia byla pare lat temu na Kubie - all inclusive, bla, bla itp. Kompleks hotelowy, sporty wodne, bla, bla  Pojechali tez do Havany, ale ze zorganizowanej wycieczka z hotelu i bez dzieci (nie wolno bylo zabrac!!!). Dla mnie taki urlop nie ma sensu, chce zobaczyc cos wiecej niz hotel, basen i plaze.

Z kolei moja kolezanka z Kuby mowi ze Kuba jest, w porownaniu do innych krajow ameryki pld., w miare bezpieczna, bo fidel rzadzi twarda reka. Oczywiscie lazenie wieczorami i blyszczenie bizuteria tak czy inaczej odpada.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mary

Dziewczyny, załatwiałyście podróż poślubną z last minute? Bo właśnie się z P. zastanawiamy czy nie lepiej i taniej będzie łapać okazję na krótko przed terminem?

Kasia

mary_popins, first minute bardziej się opłaca
na last minute możesz się przejechać gdyż np. w zeszłym roku miesiąć przed wyjazdem wakacyjnym prawie nie było lastów, nie było miejsc w samolocie

chcieliśmy jechać na objazdówkę do Turcji i nie wypaliło bo nie było miejsc w samolocie
a kupowaliśmy miesiąc wcześniej (nawet ponad)

w październiku szukał wycieczki brat mojego N
też miesiąc przed planowanym wylotem były problemy z niektórymi kierunkami - też nie było miejsc w samolocie
a ceny podobno podskoczyły
my kupiliśmy taniej miesiąc przed niż kilka osób które kupowały ostatnie miejsca w późniejszym terminie

co do Triady to wypoczywałam z nimi chyba z trzy razy
normalna obsługa
raz w turcji zamienili nam hotel na  ........... LEPSZY  :mrgreen:
i jeszcze w ramach reklamacji dali 10% rabatu na kolejny wyjazd

byłam też z Sun&Fun i Eximu i też nie moge narzekać

A znam przypadek gdzie neckerman zamienił hotel i ludzie byli bardzo niezadowoleni tym bardziej że zapłacili krocie
zresztą , nie pamietam gdzie, ale byłm gdzieś , chyba w turcji, w tym samym hotelu co goście  z "lepszego" czyt. droższego i mieli IDENTYCZNĄ obsługę  :mrgreen:  chociaż zapłacili więcej

foszek

Cytat: "Kasia"na last minute możesz się przejechać gdyż np. w zeszłym roku miesiąć przed wyjazdem wakacyjnym prawie nie było lastów, nie było miejsc w samolocie
Niestety musze potwierdzic slowa Kasi.
Last minut ma sens tylko wtedy gdy nie masz konkretnego celu (wtedy zamiast do Grecji lecisz do Holandii) badz mozesz sobie pozwolic na przekladanie urlopu o np tydzien. My robimy to tak, ze np mowimy ze w sierpniu chcemy leciec na 2 tyg na urlop i mamy caly miesiac na szukanie oferty. Ale to jest mozliwe we np Frakfurcie, gdzie wykupuje na lotnisku i lece do domku sie pakowac, bo wylot mam o 23

mary

Hmmm. Wczoraj ostatecznie ustaliliśmy, że zaczekamy do lata z decyzją o podróży poślubnej. Te obniżki w triadzie dały nam 7,5 tys. za podróż poślubną na Cypr i blisko 11tys. na Kubę, więc bez zachwytu.
Może orientujecie się które biura są drogie a które tańsze (ale pewne)? Ja niespecjalnie, a chciałabym śledzić oferty tych biur, które nie mają wygórowanych cen.

Kasia

tanie biura to
Triada, Sun&Fun, Exim
latałam z nimi i było ok

Najlepiej znaleźć agenta turystycznego, który oferuje wycieczki z różnych biur
wtedy masz szersze spektrum

ja polecam korzystać z wakacji.pl
to internetowe biuro ale sprawdzone

mary

Właśnie tą stronę odwiedzam co jakiś czas. A biuro podróży prowadzi wiele firm, z tym, że na 2008r. triada jako pierwsza wypuściła katalog.