kuchnia- przeróbki

Zaczęty przez marlen_ka, 25 Lut 2011, 13:34:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marlen_ka

zastanawiamy sie, czy nie zrobic malego remontu w kuchni. Po wprowadzeniu sie nic nie zmienialismy, tylko pomalowalismy  sciany. Z roznych wzgledów nie chcemy teraz robic calkowitego remontu, myslimy o zmianie blatów, wyrzuceniu tych listew nad gornymi szafkami, wstawieniu zmywarki i nie wiem, co jeszcze. Nie chcemy robic teraz generalnego remontu, bo kuchnia ma nowe szafki z drewnianymi frontami, nowe plytki i to jest dla nas ok.
I bije sie z myslami, czy w ogole to ruszac i poczekac, az za kilka lat bedziemy mogli wszystko urzadzic od nowa, czy warto robic teraz takie niewielkie zmiany. Nie chce wydawac za duzo kasy, ale jednak niektore elementy mi nie pasuja. Dpradzcie

Dodany tekst: 25 Lut 2011, 13:35:37

kurcze, nie partzcie na ten balagan, ale nadal mam problemy z chodzeniem i nie sprzatam

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym nie tykala wcale a wcale ;) wrzucila tylko zmyware ;) gorne jak wywalicie to 1 stracicie swiatlo, 2 nie wiadomo na czym one sie trzymaja i jak dociazaja te dolne i jeszcze dolne racza sie zwichrowac po zdjeciu tych listew, jak zadrzesz blaty to analogicznie sie moga spieprzyc dolne szafki, a skoro jestes z nich zadowolona i plytek tez nie zamierzasz ruszac to poki dziala nie dotykaj :D wydasz na takie przerobki duzo wiecej niz nieduzo kasy..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

mi się najbardziej nie podoba bateria ze sciany i te przeskoki w wysokości szafek-ale to nie do ruszenia

ja bym nie zmieniala, wstawiła tylko zmywarkę

ps. w przyszlości przesuń grzejnik

marlen_ka

#3
zwierzatko_mojej_mamy ja nie jestem z nich zadowolona, ale na razie moga byc, bo wole kazda wieksza kase przeznaczac na kredyt (chcemy sie od niego jak najszybciej uwolnic) i dopiero po splacie zmienic cala kuchnie. Myslalam tylko o takich zmianach, ktore by sie zamkneły tak do 2 tys

Dodany tekst: 25 Lut 2011, 13:42:37

konwalia w przyszlosci to ja wyrzuce ten grzejnik, bo nawet raz go nie wlaczylismy tej zimy. a z ta bateria to nie wiem, co zrobic, bo mi sie tez nie podoba

zwierzatko_mojej_mamy

#4
to ja bym nie robila ;) tzn jakby mnie trafialo to bym i tak zrobila :D ale wg mnie gra niewarta swieczki - na calosc nie bedzie rzutowac czy ma to deche czy nie ma, z bliska blatu nie widze, takze nie wiem, czy zniszczony, pewnie nie - a blat to w cholere kasy, a 2000 to byla 1/3 mojej obecnej kuchni ;) takze to tylko moje zdanie, ale jesli tego nie da sie zrobic za 30 zl kupujac puszke farby i wymieniajac jedynie zaslony, ktore latwo sie przypina i odpina, to bym nie tknela w tej kuchni zadnej z wymienionych przez CIebie rzeczy ;)

Dodany tekst: 25 Lut 2011, 13:45:06

JAKI BALAGAN????? mialam pisac, ze masz tam tak wysprzatane, ze nawet zabrac niczego si nieda...
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

Cytat: marlen_ka w 25 Lut 2011, 13:41:27a z ta bateria to nie wiem, co zrobic, bo mi sie tez nie podoba
raczej nic nie zrobisz-będą problemy z podłaczeniem nablatowej bo rury jakoś tam ida
ja mam w kiblu widoczne wyprowadzenie, bo ściągneliśmy umywalkę(tzn mój tato urwał kiedyś), a jak przysżła nowa, to zdjeliśmy, bo nam wygodniej bez

Dodany tekst: 25 Lut 2011, 13:49:08

Cytat: marlen_ka w 25 Lut 2011, 13:41:27a z ta bateria to nie wiem, co zrobic, bo mi sie tez nie podoba
raczej nic nie zrobisz-będą problemy z podłaczeniem nablatowej bo rury jakoś tam ida
ja mam w kiblu widoczne wyprowadzenie, bo ściągneliśmy umywalkę(tzn mój tato urwał kiedyś), a jak przysżła nowa, to zdjeliśmy, bo nam wygodniej bez

marlen_ka

#6
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Lut 2011, 13:44:24JAKI BALAGAN?Huh?? mialam pisac, ze masz tam tak wysprzatane, ze nawet zabrac niczego si nieda...
:rotfl: :rotfl: to pewnie zasluga swiatła, ze nic nie widac ;)

Dodany tekst: 25 Lut 2011, 13:51:31

zwierzatko_mojej_mamy wlasnie o to chodzi, ze nic nie jest zniszczone i szkoda mi to rozwalic wszystko, ale jakas ta kuchnia nieuporzadkowana dla mnie- te przeskoki, listwy i chcialabym chociaz troche to ujednolicic

zwierzatko_mojej_mamy

no ale to moze chodzi Ci o kurz albo cos ? :> balagan dla mnie to jest rozpierdowa tysiaca rzeczy wszedzie ;) tam nie ma ani jednej rzeczy na blacie nie liczac butelek, ale to akurat u mnie tez stoi na sztorc identycznie i jak tylko butle mam z boku zlewu na widoku to sie poczuwam, ze jestem wielce czysciochowata i trzeba mi bic brawo za boskie sprzatanie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marlen_ka

Cytat: konwalia w 25 Lut 2011, 13:49:07raczej nic nie zrobisz-będą problemy z podłaczeniem nablatowej bo rury jakoś tam ida
ja mam w kiblu widoczne wyprowadzenie, bo ściągneliśmy umywalkę(tzn mój tato urwał kiedyś), a jak przysżła nowa, to zdjeliśmy, bo nam wygodniej bez
no wlasnie poprzednia wlascicielka tez tak to tlumaczyla

konwalia

Cytat: marlen_ka w 25 Lut 2011, 13:52:05
no wlasnie poprzednia wlascicielka tez tak to tlumaczyla
bo im się nie chciło podlaczenia nowego przy remoncie dac ;)

serio-zostaw ta kuchnię w spokoju
kup jakieś fajne gażdżety najwyżej

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: konwalia w 25 Lut 2011, 13:54:03kup jakieś fajne gażdżety najwyżej
ale juz w stylu nowej of course :D wez te 2000 i schowaj do skarbonki na zaplate boskiemu architektowi za projekt nowej kuchni :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

Cytat: marlen_ka w 25 Lut 2011, 13:34:34kurcze, nie partzcie na ten balagan, ale nadal mam problemy z chodzeniem i nie sprzatam
normalnie wstyd mi sie zrobilo jak to przeczytalm wyobrazajac sobie teraz moj rozpierdolnik w kuchni  :blush: :blush: :blush: gdzie mam tysiac rzeczy, a najchętniej nie chcialabym ani jednej bo lubie pustostany
ale ni kuta nie umiem mojej lubości wdrożyć w życie  :headbang:

a kuchnie zostaw w spokoju ;)

marlen_ka

#12
Cytat: konwalia w 25 Lut 2011, 13:54:03kup jakieś fajne gażdżety najwyżej
ale co na przyklad?


Dodany tekst: 25 Lut 2011, 14:27:56

Cytat: niewiemjaka w 25 Lut 2011, 14:24:02
normalnie wstyd mi sie zrobilo jak to przeczytalm wyobrazajac sobie teraz moj rozpierdolnik w kuchni  :blush: :blush: :blush: gdzie mam tysiac rzeczy, a najchętniej nie chcialabym ani jednej bo lubie pustostany
ale ni kuta nie umiem mojej lubości wdrożyć w życie  :headbang:

a kuchnie zostaw w spokoju ;)


zostawmy juz ten moj nielad w spokoju ;)
chodzilo mi glownie o te wystawione mikser, bledner, graty kolo kaloryfera i brudna podloge:) ja tez nie lubie miec za duzo na wierzchu i upycham po szafkach co sie da :)

inkageo

A ja bym jednak spróbowała odkręcić to coś z lampkami, może nie jest mocno przytwierdzone. A te metalowe rury? Da się to bez strat zdemontować?  :hmm:
Imagine there is no hate

marax

dlaczego te szafki maja rozna wysokosc i progi ??

inkageo

Szafki mają różną wysokość, bo na ścianie z oknem obniżono dolne do wysokości parapetu, ale linię górnych zaburzono bez sensu.
Imagine there is no hate

jestynka

marlenka, na twoim miejscu tez bym nie brała się za mini-remont, bo potem isę robi wielki remont ;)
jakiego koloru sa te szafki?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

#17
Cytat: marlen_ka w 25 Lut 2011, 14:25:41ale co na przyklad?
jakąś kolorową roletę, podkładki na blat do jedzenia-ten boczny, kolorowe kosze we wnękę z kaloryferem-dodatki w jednej zywej tonacji, współgrające ze sobą (np wiklina, ale naturalny, brąz)
a tą rurę od gazu bym pewnie zakryła warkoczem czosnku/cebuli-kuchnia jest beżo brązy, można iść w rustik, trudniej bedzie dobrać zimne metalowe dodatki jakby się chciało do tych rur, więc bym się nie pchała

jestynka

ja bym przelamala te brazy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Cytat: jestynka w 26 Lut 2011, 14:51:16
ja bym przelamala te brazy

Ja też. Może soczyście pomarańczowe dodatki? Albo żółte?

marlen_ka

#20
Cytat: inkageo w 25 Lut 2011, 14:40:21
A ja bym jednak spróbowała odkręcić to coś z lampkami, może nie jest mocno przytwierdzone. A te metalowe rury? Da się to bez strat zdemontować?  :hmm:
ta listwe u gory z lampkami mozemy odkrecic, ale musialabym chyba przymocowac tam cos innego, bo nad szafkami sa kable od oswietlenia w szafkach i bedzie to widac.
a te metalowe rury to spokojnie mozna zdemontowac, ale tylko przy wymianie calego blatu, bo one sa jakos w niego wkrecone i po ich zdjeciu zostalyby dziury w blacie

Dodany tekst: 27 Lut 2011, 09:25:19

Cytat: jestynka w 25 Lut 2011, 20:53:20jakiego koloru sa te szafki?
fronty jasna sosna
reszta braz


Dodany tekst: 27 Lut 2011, 09:26:31

Cytat: konwalia w 26 Lut 2011, 07:35:18a tą rurę od gazu bym pewnie zakryła warkoczem czosnku/cebuli-kuchnia jest beżo brązy,
w zyciu :) tam jest kuchenka na gaz i ja ciagle myslalabym o tym, ze mi sie to zapali

Dodany tekst: 27 Lut 2011, 09:28:00

Cytat: sonja w 26 Lut 2011, 14:58:15
Ja też. Może soczyście pomarańczowe dodatki? Albo żółte?
no wlasnie ja mam bardzo duzo rzeczy do kuchni zółtych- miski, deske do krojenia, pojemniki, scierki ale to wszystko jest pochowane

inkageo

Nie trzeba blatu wymieniać, można w tych miejscach po rurach jakieś podkładki kolorowe dać, czy coś  :hmm:
Imagine there is no hate

konwalia

Cytat: inkageo w 27 Lut 2011, 11:21:16
Nie trzeba blatu wymieniać, można w tych miejscach po rurach jakieś podkładki kolorowe dać, czy coś  :hmm:
ale jak rozlejesz to poleci do środka, ja bym zostawiła

sonja

Cytat: inkageo w 27 Lut 2011, 11:21:16jakieś podkładki kolorowe dać, czy coś

Zapchać i posadzić rzeżuchę :D

jestynka

Cytat: marlen_ka w 27 Lut 2011, 09:23:29fronty jasna sosna
reszta braz

też bym leciała w dodatkach w kolory pomarańczowe i świeża biel

Dodany tekst: 02 Mar 2011, 13:36:34

Cytat: marlen_ka w 27 Lut 2011, 09:23:29fronty jasna sosna
reszta braz

też bym leciała w dodatkach w kolory pomarańczowe i świeża biel
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login