Pierwsze urodziny...help!

Zaczęty przez ishka82, 22 Lut 2011, 11:59:38

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Za kilka dni Domi ma urodzinki :) Super, tylko ja nie umiem wymyślić, co przygotować :hmm: Zamówiłam tort, kupiłam jakieś pierdułki typu baloniki, czapeczki, ale czas pomyśleć o jakimś menu ;) Nie chcę robić typowej nasiadówy i np. obiadu, bo i warunków nie mam na to i ochoty. Impreza zaczyna się o 15 i potrwa pewnie do 18-19. Myślałam o koreczkach, może ze dwie sałatki (kurde, jakie...chyba czas się na kuchenną udać), ewentualnie na ciepło "paszteciki" z ciasta francuskiego...no sama nie wiem, a czas nagli. Co Wy podawałyście na urodzinkach? Może mnie jakoś natchniecie :pray:
Widziałam też u niektórych z Was takie pociągi/wagoniki ze zdjęciami wieszane na ścianę i pokazujące zdjęcia z całego roku...robiłyście same, czy jest jakiś szablon? 

magdalinska

Ishka u mnie bylo skromnie - tort, kawa/herbata/zimne napoje + inne ciastka, lampka wina i tyle. dekoracji specjalnej tez nie bylo. moze dlatego, ze nie bylo w sumie innych dzieci, sami dorosli (no, moj bratanek przez moze pol godz)

aja

#2

Paszteciki to bardzo dobry pomysł -  barszczyk czerownynawet wystarczy ten błyskawiczny ;D
a sałatkę: gyrosowa, cesarka, grecka, jarzynowa ...

ja często na takie imprezy robię muszle z farszem i zawsze znikają (tylko nie trzeba móiwć z czego są :)  bo połowa zrezygnuje a wcale nie czuć ich składu)
a mianowicie kupujemy największe makaronowe muszle a wypełnienie jest z sera żóltego,paluszków krabowych, krewetek koktajlowych,majonezu, szczypiorku i przypraw)
wkładałam też w muszle sałatke jarzynową ale to już nie smakuje tak dobrze
polecam bo fajnie wygląda i troszkę kolorowo

a pociąg robiłam sama na szybko i jakoś super ładnie to on mi nie wyszedł a szablon jak się poszpera w necie to też pewnie się znajdzie :)

niewiemjaka

ishka najlepiej cos co sie "samo" robi :D
koreczki - ja uwielbiam :D ale sie czlowiek narobi z tym bo przeciez najlepsze swieze wiec trzeba to przed samymi urodzinkami robic, a wtedy zazwyczaj jest tysiac rzeczy... ja odapadm przy koreczkach :D

ja juz nie pamietam co robilam ;) na pewno salatki
jedna taka z majonezem
a druga lekką grecką

ale teraz tak przyszlo mi do glowy  :hmm: ze np paleczki z kurczaka moznaby zamarynowac i jak sie impreza rozkreci tylko wrzucic do rękawa i do piekarnika - samo sie robi, wyciagasz wysypujesz i done :D
mala ciepla przekąska ;)



zuzia

ishka82
ja robiłam wersję sałatkowo - słodką
tzn. były 2 sałatki - gyrosowa i jeszcze jakaś
i słodkie - tort, muffinki, ciasto z galaretką (bo jeden z gości jest uczulony na wiele rzeczy a ciasto tzn. biszkopt z galaretką uwielbia i mu wolno), i jeszcze jakieś ze 2 ciasta były.

pociągowe szablony mogę ci wysłać :)

ishka82

zuzia, bardzo proszę o szablony na abatko@gmail.com :)
Dzieki za wszystkie pomysły i sugestie :) :thankyou: Pewnie wieczorem siądę i poszperam za jakimiś sałatkami na kuchennej, bo nie jestem mocna w te klocki ;) Pewnie jedną zrobię zwykłą jarzynową, a drugą sama nie wiem ;D

goga

aja a muszle podgotowujesz i potem na zimno ? czy w take ciepłe cos wkładasz? bo ja wkładałam farsz z mięsa mielonego i potem zapiekałam w sosie pomidorowym
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

aja

muszlę gotuję w osolonej wodzie
ale efekt końcowy jest na zimno bo to raczej przystawka - ale polecam, polecam nawet mi smakowało a ja od krewetek i owoców morza zawsze dalekkooooo :)

goga

to zrobie - bo mi kilka zostało, a nie chce mi się farszu z mielonego robić :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

o matko - w prawdziwe muszle??? bylam perwna, ze mowicie o makaronach muszlach duzych ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

Cytat: aja w 22 Lut 2011, 12:14:11a mianowicie kupujemy największe makaronowe muszle a wypełnienie jest z sera żóltego,paluszków krabowych, krewetek
zwierzu wez bo musialam od nowa czytac :rotfl: :rotfl:

zwierzatko_mojej_mamy

#11
o loooooosie lol lol pojebaly mi sie lejce - bylam pewna, ze przeczytalam, ze muszle z morza za drugim razem lol lol ihaha

Dodany tekst: 22 Lut 2011, 15:06:08

nawet juz mielam sie zabrac za myslenie o tym, czy te muszle z morza w piekarniku nie pekaja czy cos lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zosia2007

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Lut 2011, 15:04:12
o loooooosie lol lol pojebaly mi sie lejce - bylam pewna, ze przeczytalam, ze muszle z morza za drugim razem lol lol ihaha

Dodany tekst: 22 Lut 2011, 15:06:08

nawet juz mielam sie zabrac za myslenie o tym, czy te muszle z morza w piekarniku nie pekaja czy cos lol lol
a ja myslalam ze ty sie zwierzu nabijasz a ty tak serio o tych muszlach? lol lol lol

niewiemjaka

#14
zwierzu :rotfl: ja juz i tak bylam bardzo nie w sosie bo nawet takich zwyklych muszli makaronowych nigdy nie nadziewałam i czulam sie z tym nieswojo - no taka zacofana kucharsko jak to ja :D
ale jak napisalas o tych muszlach z morza to mnie jeszcze bardziej cofnelo jak za murzynami daleko jestem lol lol lol

aja dzieki za linkt to foty ! :beer:
edit: nie zebym miala je zamiar robic....

aja


zuzia


zwierzatko_mojej_mamy

#17
Cytat: zosia2007 w 22 Lut 2011, 15:13:52
a ja myslalam ze ty sie zwierzu nabijasz a ty tak serio o tych muszlach? lol lol lol

ej no cos mi na mozg padlo i na serio :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

Aja - dzieki

a zw Zwierza się tu prośże nie nabijac - a małże świętego Jakuba to co ? - w prawdziwych muszlach nie ?
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

ishka82

zuzia, dziękuję bardzo za wysłanie szablonów :) :beer: Chyba niestety z nich nie skorzystam...za późno o tym pomyślałam, ale może namówię koleżankę, której córka ma roczek w kwietniu, żeby zrobiła :)

Jutro zakupy i sprzątanie, w piątek pichcenie i imprezka :D Oby tylko moje przeziębienie przeszło, bo jest coraz gorzej :( :zly:

kotabma

Cytat: ishka82 w 23 Lut 2011, 20:50:08Jutro zakupy i sprzątanie, w piątek pichcenie i imprezka
jak milo ze mi urodziny wyprawiasz ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82