Krem po 30tce

Zaczęty przez aniak1211, 14 Lut 2011, 19:19:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

Cytat: dragonfly w 17 Lut 2011, 12:47:11
musze ta aspirynowa maske zastosowac.... ktos ma jakis sprawdzony przepis? moze su? :D

3-4 tabletki aspiryny rozdrabniam z jogurtem naturalnym, et voila! :)
Potem delikatnie masując nakładasz na twarz i trzymasz 15-20 minut.Maska ma działanie peelingująco-rozjaśniające. I zwęża pory.
Dla suchych/wrażliwych skór polecam tłuste jogurty albo dodatek oliwy. (ale to jak kogoś oliwa nie zapycha, mnie nie :D)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


suegro

Cytat: golinda w 17 Lut 2011, 12:52:51
suegro, ale dla cer naczynkowych to pocieranie raczej nie?

Pocieranie nie, sama maska tak.
Do cer naczynkowych to w ogóle peelingi mechaniczne niewskazane?
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Cytat: suegro w 17 Lut 2011, 12:56:04
Pocieranie nie, sama maska tak.
Do cer naczynkowych to w ogóle peelingi mechaniczne niewskazane?
a jak ze ściereczką?

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Cytat: suegro w 17 Lut 2011, 12:59:36
tzn?
muślinową, mikrofibrową do mycia dzioba

Helena

Cytat: suegro w 17 Lut 2011, 12:50:29
3-4 tabletki aspiryny rozdrabniam z jogurtem naturalnym, et voila! :)
Potem delikatnie masując nakładasz na twarz i trzymasz 15-20 minut.Maska ma działanie peelingująco-rozjaśniające. I zwęża pory.
Dla suchych/wrażliwych skór polecam tłuste jogurty albo dodatek oliwy. (ale to jak kogoś oliwa nie zapycha, mnie nie :D)

kolejny patent z aspiryną :) aspiryna dobra na wszystko :)

marax

#82
Cytat: Helena w 17 Lut 2011, 12:06:39
niewiemjaka

ja to tak samodzielnie ochrzciłam nalewką :)
to są ziołka na spityrusie a w nich rozpuszczona aspiryna 4 tabletki :) smaruję się tym na noc zawsze a na to nakładam krem z biochemii żeby nie przesuszac skóry
aspiryna na skore ?? spirytus tez nie jest zalecany

Dodany tekst: czw, 17 lut 2011, 13:31:34

jakim cudem mialaby ta aspiryna działać tego nie wie nikt :O)

suegro

Cytat: maraxela w 17 Lut 2011, 13:28:53
aspiryna na skore ?? spirytus tez nie jest zalecany

A jakie są przeciwwskazania?
Spirytus na skórę ja też odradzam.

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: suegro w 17 Lut 2011, 13:47:31
A jakie są przeciwwskazania?
Spirytus na skórę ja też odradzam.


przeciwwskazanie to szkoda kasy ,to nie bedzie dzialalo a moze podrażnić  . Ten lek nie dziala zawnetrznie jedynie rozpuszczony we krwi .

Helena

maraxela

ale działa, ja tam nie wiem jak ale pryszcze zniknęły cel osiągnięty,
skóra wygląda lepiej niż przed

suegro

Cytat: maraxela w 17 Lut 2011, 13:57:40
przeciwwskazanie to szkoda kasy ,to nie bedzie dzialalo a moze podrażnić  . Ten lek nie dziala zawnetrznie jedynie rozpuszczony we krwi .

Ja ją stosuje od 4 lat, kasa, no cóż, raz na tydzień lub dwa to żaden wydatek.
Nie podrażniła mnie, a efekt jest widoczny od razu.
Mam wrażenie, że to działa podobnie jak kwasy w kuracjach mikrodermabrazyjnych, więc konieczne jest później stosowanie filtrów na słońce by uniknąć przebarwień.

Co do tego czy są jakieś przeciwwskazania/lub że nie działa/ to dopóki nie zostałyby przeprowadzone badania to sorry, ale w to nie wierzę.
Przecież aspiryna rozpuszcza się w wodzie. I z tego co pamiętam z chemii to woda jest neutralna i nie powoduje utraty aktywności tego związku.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#87
Przecież aspiryna rozpuszcza się w wodzie. I z tego co pamiętam z chemii to woda jest neutralna i nie powoduje utraty aktywności tego związku.

[/quote]
hmm nie wiem o co chodzi ? kazdy zwiazek jest w czyms rozpuszczony . To ze sie rozpuszcza w wodzie wcale nie oznacza ze bedzie dzialala w zolądku-zoladek jest tylko miejscem przejscia do krwi  .Nie ma zadnych danych na temat skutecznosci aspiryny stosowanej zewnetrznie .Nikt chyba nigdy tego nie badal bo ten lek ma zupelnie inne przeznaczenie . podaje sie go doustnie doodbytniczo itd ale jego celem jest krew .Dziala na twarzy  tak samo jak placebo :)

marax

#88
Po 2 to ze to ma nazwe kw acetylosalicylowy nie oznacza ze dziala tak samo jak kwasy w mikroabrazji . Jak juz wydawac pieniadze to na prawdziwe kwasy a nie jakies ludowe mądrości babci Genowefy .

Dodany tekst: 17 Lut 2011, 15:07:50

Cytat: golinda w 17 Lut 2011, 15:05:57
marax, nie sprawdzałam maseczki aspirynowej, ale są różne wynalazki i mimo zastosowania składników w zupełnie innych celach, jednak działają
ja stosowałam mieszankę nafty kosmetycznej i olejku pichtowego - dziewczyny na forach pisały, że rewelacyjnie usuwa takie drobne wypryski, tzw. "kaszkę"
i naprawdę po 2 tygodniach śladu po "kaszce" nie było!
nie mam jej do dziś!
nie wypowiem sie bo nie mam pojecia co to za substancje :)

marax

#89
Mnie poprostu irytuje jak na forach pisza sobie ludzie rzeczy ktore nie maja prawa nic zdzialac a wszyscy bezkrytycznie sie stosują . Rozne wywary na nowotwory tez "działają " . Jak ktoś chce w cos uwierzyc to uwierzy tgz efekt placebo .

Dodany tekst: 17 Lut 2011, 15:10:59

Cytat: golinda w 17 Lut 2011, 15:09:33
a co ty myślisz, że te firmy kosmetyczne to z czego robią swoje mazidła? z pyłu kosmicznego z Marsa? ;)
na pewno z aspiryny :)

marax

#90
Cytat: golinda w 17 Lut 2011, 15:09:33
a co ty myślisz, że te firmy kosmetyczne to z czego robią swoje mazidła? z pyłu kosmicznego z Marsa? ;)
Cytat: golinda w 17 Lut 2011, 15:11:29
nie dziwię się, że ludzie stosują różne dziwactwa np. na nowotwory, jeśli medycyna już sobie nie radzi
co im szkodzi? wiara potrafi czynić cuda...

watek na oddzielna dyskusje jakie to ma przelozenie na efekt leczenia .czesto tragiczny .

Dodany tekst: 17 Lut 2011, 15:13:56

golinda zabierz swoja facjatę do dermatologa wyjdzie taniej i lepiej :)

Dodany tekst: 17 Lut 2011, 15:14:01

golinda zabierz swoja facjatę do dermatologa wyjdzie taniej i lepiej :)

goga

mnie mama zawsze robiła płyn na syfy na baze detreomycyny i działał rewelacyjnie

na Pawła i jego plecy zresztą też ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

marax

spirytusu od dawna sie juz nie stosuje . Moze trzeba zobaczyc z czego wynikaja te problemu-nie koniecznie moze to byc problem skorny tylko .Moze jakies zaburzenia hormonalne . Dobry dermatolog potrafi sporo w tym temacie zrobic .

abkasia

jeszcze nie mam 30, syfow brak, wiec poki co stosuje tylko aderme na zmiane z avene cicalfat :D

suegro

Cytat: maraxela w 17 Lut 2011, 15:10:14Mnie poprostu irytuje jak na forach pisza sobie ludzie rzeczy ktore nie maja prawa nic zdzialac a wszyscy bezkrytycznie sie stosują . Rozne wywary na nowotwory tez "działają " . Jak ktoś chce w cos uwierzyc to uwierzy tgz efekt placebo .

Gdybym wierzyła w efekt placebo to dalej stosowałabym bardzo drogie kremy i wierzyła, że działają.
Forum internetowe to jedno a co innego konsultacja z osobami, które się na tym znają.

Pracuję i często rozmawiam z osobami z wykształceniem chemicznym i pracownikami labów kosmetycznych.
Nikt postawił tak KATEGORYCZNEGO wniosku, że to nie ma szans działać, a wręcz przeciwnie zainteresowali się tematem jako potencjalnie możliwym.

I jaka sama stwierdziłaś - nie ma badań, więc póki nie ma potwierdzonych badań to Twoje zdanie również nie jest nimi podparte.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

Cytat: golinda w 17 Lut 2011, 15:31:24abkasia, normalnie jesteś prawie tak idealna jak niektórzy...


oczywiscie, ze tak.. ;)
prawie ;)

niewiemjaka

jezu patrze ze abkasia w watku "Krem po 30tce" i sie przerazilam ze o cere zapobiegawczo przed zmarchami juz dba, nie dosc ze cwiczy brzuch, ładna to jeszcze to
ale ufff :D

Cytat: Helena w 17 Lut 2011, 12:06:39ja to tak samodzielnie ochrzciłam nalewką Smiley
to są ziołka na spityrusie a w nich rozpuszczona aspiryna 4 tabletki Smiley smaruję się tym na noc zawsze a na to nakładam krem z biochemii żeby nie przesuszac skóry
a jakie ziółka ? czy ja to moge sama przyrzadzic? podasz dokladny przepis?

abkasia

Cytat: niewiemjaka w 17 Lut 2011, 15:39:45jezu patrze ze abkasia w watku "Krem po 30tce" i sie przerazilam ze o cere zapobiegawczo przed zmarchami juz dba, nie dosc ze cwiczy brzuch, ładna to jeszcze to
ale ufff
o wypraszam sobie ja na brzuch to ja narzekam, a nie cwicze!! ;D

niewiemjaka

#98
abkasia a kto zalozyl ten niechlubny wątek >? ? ? ? ? o cwiczeniu brzucha nie Ty ?
nie moge go znalezc teraz ale cwiczylas ta 6 weidera czy jak sie to tam zwie i na dodatek wciagnelas w to dziewczyny!!!!! :D

Cytat: golinda w 17 Lut 2011, 15:41:32
Hela, nie podawaj, wystarczy, że ja mam :P
golinda łajzo przeciez przepis nie dla mnie tylko dla husbanda! Tobie konkurencji nie smiem robic :rotfl:

abkasia

Cytat: niewiemjaka w 17 Lut 2011, 15:59:57abkasia a kto zalozyl ten niechlubny wątek >? ? ? ? ? o cwiczeniu brzucha nie Ty ?
ale kieeedy to bylo??? :D