Fajne restauracje w stolicy

Zaczęty przez roszponka, 13 Lut 2011, 08:49:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

roszponka

Jakie polecacie i dlaczego? Z jakiej kategorii jest miejsce, co w nim lubicie?
Temat zainspirowany poszukiwaniami miejsca na dobrą kolację we dwoje. Niby znam trochę knajpek, restauracji, ale szukam nowych doznań:))

Rozpocznę od moich ulubionych:

Five restaurant (ul. Grzybowska)
Przyjemna, miła i niedroga restauracja- dobra na wyjście ze znajomymi(choć lokal jest niewielki), ale i na miłą kolację
Pyszne pizze i makarony (wiem, że są też żeberka i inne mięsiwa ale tych nie jadłam)

Street przy rondzie ONZ
Przecudne makarony!, całkiem znośne piwo, lokal typowy na wyjście na pogaduchy. Fajne jest to, że mają ekrany na ścianach i puszczają tam śmieszne filmiki ( coś w stylu dawnego "śmiechu warte")

Frida na Nowym Świecie
Bardzo dobre piwo, ciekawe menu, klimatyczny wystrój lokalu, cenowo bardzo przystępny jak na tę ulicę:)



zuzia

Manga sushi na Szobera
mają boskie sushi.
nie są w centrum (a na bemowie) ale warto sie wybrać

aja

#2
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,5368.0.html
tak będzie szybciej ....
roszponka zalezy w jakim klimacie szukasz restauracji
bo na walentynki to mi pasuje
Delicja Polska
Różana
Zielnik Cafe (miło bo dość małe,kameralne miejsce)
Grans Kredens w Alejach (choć kuchnia srednio mi tu pasuje... mam wrażenie,że wszystko jest dość mocno al dente)
Stary Dom
(w takiej kolejności tzn. mojej :) )


siog

o dobry watek dla mnie:)

Byl ktos w Ale Gloria?
http://www.alegloria.pl/

aja

#4
siog a co Cię interseuje bo miejsce bardzo ładne ale drogie

na Placu Trzech Krzyży jest jeszcze SomePlace Else - jedzenie całkiem dobre choć mi klimat osobiście nie przypadł do gustu -ale jest plus dla tych co palą bo tam zakazu palenia nie ma i nie obowiazuje!

siog

aja poszukuje luksusowa rest z polsk kuchnia na jedna kolacje

aja

to Ci chyba nie pomogę :D
Alegoria jest rest.należącą do M.Gesslerowej - jest jedną z droższych w wawie więc może i by się nadawała
ma jeszcze na rynku Starego miasta restauracje - "U Fukiera" i na rogu ul. Sienkiewicza "Gar"
ale są zwolennicy jej kuchni jak i sporo przeciwników - ja byłam w dwóch jej knajpach i mi osbiście jedzenie smakowało (choć w jednej byłam tylko na deserze, ale siostra była w Zelazowej Woli? u niej w knajpie i wyszli ostro zniesmaczeni)

siog a może restauracja Belvedere!!!

justynaaaa2

ja byłam na weselu w Domu Dochodowym (na patio tam gdzie Ale Gloria i kawiarnie) i powiem szczerze że jedzenie dobre ale jadłam lepsze :) m.in. kaczka w wielu miejscach mi bardziej smakowała niż tam ;) być może jak gotują na indywidualną kolację to inaczej to wygląda niż na weselu :)
Ja bym chyba wolała Różaną na Chocimskiej albo faktycznie Belvedere :)

a tak żeby uściślić to nie są knajpy Gesslerowej ;) ona jedynie użycza nazwiska ;)

aja

#8
Cytat: justynaaaa2 w 14 Lut 2011, 11:44:11ona jedynie użycza nazwiska
jak to?
dałabym sobie ręke ciachną że "u F" to jej !!! bo  o reszcie to nie słyszałam nic

Dodany tekst: 14 Lut 2011, 12:08:08

weszłam z ciekawości na wkipedie http://pl.wikipedia.org/wiki/Magda_Gessler

niewiemjaka

#9
aja a moze Zielnik ?
malenka, ciasna wrecz duszna troche od tego wszedobyslkiego drewna ;)
ale za to klimatyczna i smaczne jedzenie i tez gesslerowej ;)
http://www.zielnikcafe.pl/

na slodko absolutnie tort bezowy!

edit - widze ze juz Zielnik padl ;) :D

siog

#10
Belvedere tez opcja, tylko maja male to menu polskie a mnie tylko polska kuchnia interesuje...



Dodany tekst: 14 Lut 2011, 16:20:29

a oprocz restauracji jakies bary/kluby? czy Paparazzi jeszcze istnieje?

siog

podbijam:)

gdzie sa dobre sniadania w okolicy centrum? kiedys chodzilam do radio cafe, teraz nie mam pojecia

nionczka

Cytat: siog w 14 Lut 2011, 00:24:38
aja poszukuje luksusowa rest z polsk kuchnia na jedna kolacje

Dom Polski na Francuskiej?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: siog w 06 Maj 2011, 15:31:18
podbijam:)

gdzie sa dobre sniadania w okolicy centrum? kiedys chodzilam do radio cafe, teraz nie mam pojecia
a Szpilka, Szparka i Szpulka na Pl. Trzech Krzyży?

siog


damka

ja byłam

i mnie sie podobało, ruskie super

aja

Cytat: golinda w 07 Maj 2011, 11:25:35zdecydowanie Bordo na Chmielnej
byłam z miesiąc temu i stwierdziłam,że ostro im sie jadło popsuło - nie mają już takich sałatek jak wcześńiej :( kanapka też mi średnio smakowała

potrzebuje namiary na fajne restauracje z zapleczem dla dzieci :) plac zabaw itp.

Kasia

#17
Cytat: aja w 18 Lip 2011, 20:35:46plac zabaw itp.
u szwejka na pl konstytucji, kacik dla maluchów tylko w niedzielę ale .... jak bylam kiedyś to ten kacik był w sali dla palacych lol

mayagaramond

Cytat: siog w 11 Maj 2011, 19:59:20a byl ktos w Oberzy po czerwonym Wieprzem?
http://www.czerwonywieprz.pl/


naczytalam sie menu, ja chce do Polski :crying: :crying:

Ale mam takie pytanie - czy w czasach PRL-u byl u nas kozi ser? ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Angie

aja o przydałyby się takie namiary  :beer: :beer:

dragonfly

Cytat: mayagaramond w 18 Lip 2011, 22:46:27Ale mam takie pytanie - czy w czasach PRL-u byl u nas kozi ser? Grin
moi rodzice gdzies w drugiej polowie lat 80 zajmowali sie hodowla koz i pamietam, jak jezdzili na zjazdy hodowcow to przywozili kozi ser ;D nie pamietam jak smakowal i czy byl podobny do tego np. z Francji ;D

mayagaramond

#21
Cytat: dragonfly w 18 Lip 2011, 23:50:17czy byl podobny do tego np. z Francji


do sera imperialistow? Oszalalas? lol lol

:beer: :beer:

Przysiegam, jak teraz pojade do Polski, to bede chodzic od czerwonego wieprza do folk gospody przez zapiecek do Rozanej i Ale Glorii ;D ;D Toczyc sie bede ;D

Dodany tekst: 18 Lip 2011, 22:59:29

Chociaz nie, do Ale Glorii nie, bo kuzynka mowila, ze wtopa a nie gloria ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

dragonfly

mayagaramond  :rotfl:  :beer: :beer: :beer:
tez poczytalismy menu z wieprza, M poszedl az sobie kanapki zrobic  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

aja

Cytat: Angie w 18 Lip 2011, 23:47:27o przydałyby się takie namiary
"kąciki" dla dzieci są w streecie na rondzie onz(tylko nie wiem czasem czy nie w weekendy tylko)
i u Adamskiego "stary dom" na puławksiej

aja

w Różanej mają mini piaskownice i ewentualnie przynoszą do stolika kredki :D