Co każdy człowiek wiedzieć powinien?

Zaczęty przez rudasekawf, 21 Sty 2011, 10:23:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

u mnie na jakims przedmiocie na bank cwiczylismy pisanie podań :knuje: ale co to za przedmiot był to nie wiem ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: errata w 21 Sty 2011, 13:43:04
No ja tez nie oglądam, ostatni raz oglądałam czytałam może ze 2 miesiące temu. Mimo to po prostu pamietam. Może tak samo jak wiele osób pamięta inwokacje ;D
no mozliwe, ale sama widzisz, ze ogladanie wiadomosci w stanie skupienia slabym przy wiadomosciach z tallina mi ni pomoglo w zapamietaniu stolicy, a Tobie nieogladanie ich nie sprawilo, ze zapomnialas ;) takze mysle, ze kazdy se zapamietuje co chce i na jak dlugo chce ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: golinda w 21 Sty 2011, 13:41:47każdy powinien znać tabliczkę mnożenia
i powinie umiec liczyc - kurde kiedys pani nie umiała mnie podliczyć w warzywniaku bo jej kalkulator padł - to było dawno , nie było tak jeszcze kas fiskalnych - byłam wtedy dzieckiem i sama jej to policzyłam - nie wierzyła, myslała ze ją oszukuje i kazała przyjśc z mamą !
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rilla

my to mieliśmy - przedmiot nazywał się "przedsiębiorczość", nawet o dotacjach z unii było


errata

pisanie podań uczyliśmy się na j. polskim w 8 klasie, jak się składało takowe do szkół średnich ;D Ale chyba wioelu osobą to wyparowało :)


errata

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Sty 2011, 13:46:09no mozliwe, ale sama widzisz, ze ogladanie wiadomosci w stanie skupienia slabym przy wiadomosciach z tallina mi ni pomoglo w zapamietaniu stolicy, a Tobie nieogladanie ich nie sprawilo, ze zapomnialas  takze mysle, ze kazdy se zapamietuje co chce i na jak dlugo chce

być może za dużo wymagam ;D ale na pewno wiesz, albo jak usłyszysz o np. Szwecji to będziesz wiedzieć, że ono jest z Europy, a nie Amreyki?  bo i takie osoby zdazryło mi się spotkać. W dobie tak częstych podróży po świecie, troche mnie to dziwi.

rudasekawf

nas również uczono pisana podań urzędowych ( pomimo, że jestem z nowej reformy :P pierwszy rocznik) i to nawet na polskim jak dobrze pamiętam. Co do stolic to u mnie marnie niestety, ale się edukuję z tego tematu bo to wydaje mi się potrzebne. Uważam, ze akurat to w szkole powinno być gruntownie nauczone. Jak sobie przypomnę, ze w podstawówce albo gimnazjum na geografii uczyliśmy się wszystkich: państw, stolic, ukształtowań terenów (gdzie jaka nizina itp), rzek, jezior, wydobywanych surowców, prądów morskich...na całym świecie to mnie zgroza bierze do teraz :) a w pamięci niestety mało zostało.

Sytuacja ostatnio z obi. Facet miał na kartce namalowana swoja łazienkę z wymiarami i próbował policzyć ile mu jest płytek na podłoge potrzebnych to prawie umarłam. Problem się zaczął jak miał policzyc powierzchnię płytki ;/ mój M. sie zlitował i mu policzył ;)

salsa

Cytat: golinda w 21 Sty 2011, 14:03:50

niestety? te miejsca wydobycia surowców jakichś dziwnych, miejsce upraw ziemniaków i rodzaje gleb - po cholerę to komu?
ej no nie mow, że nie korzystasz z wiedzy o pogłowiu bydła w Polsce i Europie na latach 1990-2000
no weź no :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

podania itp. itd - teraz w trzeciej klasie gimnazjum na j. polskim - piszą przecież podanie o przyjęcie do szkoły, cv itp
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

salsa

Cytat: goga w 21 Sty 2011, 14:06:15
podania itp. itd - teraz w trzeciej klasie gimnazjum na j. polskim - piszą przecież podanie o przyjęcie do szkoły, cv itp
moze bede miała mniej klientów w tym temacie, bo póki co to wielu klientów dzwoni do nas w sprawach nie związanych z główna - żeby im np pismo podyktować, albo maja taka sprawe musza napisać i nie wiedza jak itp
ludzie po maturze i wyzej......
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: errata w 21 Sty 2011, 13:52:10
być może za dużo wymagam ;D ale na pewno wiesz, albo jak usłyszysz o np. Szwecji to będziesz wiedzieć, że ono jest z Europy, a nie Amreyki?  bo i takie osoby zdazryło mi się spotkać. W dobie tak częstych podróży po świecie, troche mnie to dziwi.
nie wiem, czy za duzo wymagasz, bo nie wiem, w jakiej kwestii - calosciowo, lacznie z wzorami na objetosci stozkow i kul, czy tylko odnosnie stolic ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

salsa tylko to raczej teoretycznie - bo u nas jedna nauczycielka z tego cisnie i ci spod jej ręki to maja to w małymn palcu, a druga ma to w dupie i tylko podanie do średniej im sprawdza

Pawła niestety ja musiałm uczyć, bo trafił na tę drugą.......
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 21 Sty 2011, 14:07:43
moze bede miała mniej klientów w tym temacie, bo póki co to wielu klientów dzwoni do nas w sprawach nie związanych z główna - żeby im np pismo podyktować, albo maja taka sprawe musza napisać i nie wiedza jak itp
ludzie po maturze i wyzej......
no ja dzwonilam do mojej ksiegowej ostatnio, zeby sie przygotowala, bo w poniedzialek mi podyktuje pismo o interpretacje tego przepisu o rachunkach dla ZUSu.. no przeciez ona umie redagowac takie pisma, ja umiem zupelnie co innego i ja jej place za jej wiedze, mi placa za moja, nie widze w tym nic zdroznego ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

moja mama ma koleżankę, która swoim synom pisze podania na studiach bo oni nie wiedzą
jednemu to latala z książeczką do WKU bo on sobie na wakacje pojechał i nawet terminów nie pilnował - po co, jak mama pilnowała !!!!!!!!
to jest kalectwo życiowe , moim zdaniem.....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

ale to już raczej specyficzne pismo i też bym nie wiedziała

chyba chodzi o zwykłe podanie np. o dzien wolny itp, czy życiorys, wielu nie umie - niestety
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

tzn jakbym byla zmuszona to bym siadla przy kompie i jakby mi zabraklo pomyslu jak to napisac to jest wujek google i bym se poradzila z tym, ale po co ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

Cytat: salsa w 21 Sty 2011, 14:12:20ednemu to latala z książeczką do WKU


a o moim dziecięciu zapomnieli lol lol lol nic nie dostał do tej pory ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

salsa

#43
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Sty 2011, 14:10:53
no ja dzwonilam do mojej ksiegowej ostatnio, zeby sie przygotowala, bo w poniedzialek mi podyktuje pismo o interpretacje tego przepisu o rachunkach dla ZUSu.. no przeciez ona umie redagowac takie pisma, ja umiem zupelnie co innego i ja jej place za jej wiedze, mi placa za moja, nie widze w tym nic zdroznego ;)
no ale Zwierzu to jest juz bardzo specyficzne pismo i trzeba miec wiedze z konkretnej dziedziny zeby to napisac
a jak dzowni do mnie pani, ktorej prowadzę sprawe i ona mowi, ze "dzwonie bo nie mam do kogo-kupiłam wadliwy sprzęt i chce złożyć do reklamacji ale mam napisać pismo i ja nie wiem jak"
albo ostatni dyktowała panu pismo do zarządcy cmentarza , bo on chce odroczyć termin na opłaty za grób i nie wie jak to napisac .

Dodany tekst: 21 Sty 2011, 14:16:19

Cytat: goga w 21 Sty 2011, 14:13:32

a o moim dziecięciu zapomnieli lol lol lol nic nie dostał do tej pory ;)
bo juz teza tego nie ma - nie ma poboru :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

poboru nie ma - ale jego koledzy dostawali jakieś wezwania - przydzielali chyba kategorię czy coś- a on nic ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

aniak1211

Ja mam duze braki w wiedzy ogolnej :blush:
Czesto "mam na koncu jezyka";)
Ale jak sie nie korzysta z jakis informacji na codzien to sie po prostu zapomina;D

Najbardziej "inteligentni" ludzie jakich spotkalam to sa niestety anglicy,
mysla ze w PL jest wiecznie zimno -30st.-moze z syberia myla;D
Nie wiedza gdzie lezy polska czy niemcy,czechy,nie wiedza nawet ze to w europie,
no jest wiele przykladow jakimi sa ludzmi ;D

No i mam jedna znajoma ktora "wie wszystko",
a jak juz nie wie to tak namiesza,pogada ze wychodzi na to ze cos tam wie :D
Nawet w temacie w ktorym no.ja cos wiecej wiem to ona i tak twierdzi ze jest madrzejsza:D

emcia

#46
Cytat: golinda w 21 Sty 2011, 13:41:47
a ja obudzona o drugiej w nocy wymienię wszystkie rodzaje upodobnień fonetycznych z przykładami i kilka innych niepotrzebnych do życia tematów ;D

każdy powinien znać tabliczkę mnożenia - ja wiem, że jest excel etc., ale dla mnie to jest wiedza elementarna

i fajnie, że każdy ma wiedzę go wyróżniającą - dlatego się ze sobą nie nudzimy ;D
zgadzam się

Dodany tekst: 21 Sty 2011, 15:59:10

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Sty 2011, 13:46:09
no mozliwe, ale sama widzisz, ze ogladanie wiadomosci w stanie skupienia slabym przy wiadomosciach z tallina mi ni pomoglo w zapamietaniu stolicy, a Tobie nieogladanie ich nie sprawilo, ze zapomnialas ;) takze mysle, ze kazdy se zapamietuje co chce i na jak dlugo chce ;)
zgadzam się :)

inkageo

#47
Zwierzu, ale Ty chcesz taką oficjalną płatną interpretację:
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=2301

Czy opinię na piśmie Twojego zusu? Bo mi kazali napisać "wniosek o opinię", słowo "interpretacja" wykreślić i zaparafować, bo to by uruchomiło zusową machinę ;)


Dodany tekst: 21 Sty 2011, 18:00:26

Tu jest wzór wniosku o interpretację:

http://www.zus.pl/pliki/formularze/wniosekOinterpretacje.pdf
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo no to chyba to drugie ;) ja chce miec po prostu na pismie dupochron jakbym wystawila rachunek, a potem ktos sie mial rzucac ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

No i o opinię jest zadarmowy ;) Mają 30 dni na odpowiedź.
Imagine there is no hate