hity i kity kuchenne

Zaczęty przez jestynka, 19 Sty 2011, 11:41:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Cytat: jo_miekka w 19 Sty 2011, 13:09:39wyciskarka do czosnku z ikei -


Zgadzam się, jest rewelacyjna :)

mobka

Potwierdzam klipsy z ikei, wyciskarke do czosnku. Formy silikonowe do pieczenia sa fajne - mam do muffin z tesco. I hitem do nich sa papilotki z ikei, bo wymiarowo idealnie pasuja. Fakelmany sa za szerokie. Papier do pieczenia (jesli pieke ciasta) to tylko jan niezbedny. Worki na smieci tez ma najlepsze, ale tu czasmai kupuje inne. Papier do pieczenia do innych zastosowan, np. frytek, mam najtanszy.
Blender Brauna tez mam - te maksymalna wersje i tez jest bbbbb. przydatny, choc sluzy mi glownie jako maszynka do miesa - siekam w nim mieso i mam mielone :D No i do koktaili standardowa koncowka ;)

Hit: dzbanek filtrujacy britta - odkad mam, nie mam osadu w herbacie i kamienia w czajniku :D Inna jakosc zycia.

salsa

ja do mielenia mięsa, tarcia warzyw, sera etc używam zelmera i ta maszyna jest świetna :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


mobka

Cytat: salsa w 19 Sty 2011, 20:36:56
ja do mielenia mięsa, tarcia warzyw, sera etc używam zelmera i ta maszyna jest świetna :)
No ka do tego wszystkiego blendera uzywam. Choc ser wole na zwyklej tarce utrzec, bo szybciej ;)

Kata

Podpisuję się pod hitowymi woreczkami z Lidla do mrożenia, klipsami do zapinania z Ikei i dodaję od siebie:
* pojemniki Tupperware do przechowywania, mrożenia i odgrzewania żywności
* miskę do ciasta drożdżowego Tupperware
* otwieracz do konserw Tupperware
* młynek do orzechów, czekolady i sera Tupperware
* maszynka do mielenia mięsa Zelmera + szatkownice
Pozdrawiam

Kata

salsa

Cytat: mobka w 19 Sty 2011, 20:57:53
No ka do tego wszystkiego blendera uzywam. Choc ser wole na zwyklej tarce utrzec, bo szybciej ;)
no tak, do mielenia/miksowania warzyw i owoców blendera
ale do szatkowania jednak wole zelmera , do mielenia mięsa tez - bardziej pasuje mi faktura
nienawidzę trzeć sera na tarce - a w maszynce chwila i juz jest :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

Cytat: Kata w 19 Sty 2011, 21:00:42* miskę do ciasta drożdżowego Tupperware
Mnie nei zachwycila ;D 

twinnie77

Cytat: Kata w 19 Sty 2011, 21:00:42* otwieracz do konserw Tupperware

tak tak tak

i jeszcze wyciskacz do czosnku z tej samej serii - rewelacja :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ja dopisze do hitow ostrzalke do nozy tupperware oraz tupperware'owa stolnice do ciasta nieprzyklejalna zwijana w rulon z narysowanymi okregami roznej srednicy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Sty 2011, 21:39:29tupperware'owa stolnice do ciasta nieprzyklejalna zwijana w rulon z narysowanymi okregami roznej srednicy
O a dla mnei to kit :D Kupilam zachecona twoimi opiniami i dla mnie jest do dupy, bo mi sie blatu nie trzyma. Ale to pewnie dlatego, ze mam chropowaty blat ;D

zwierzatko_mojej_mamy

hmm - no mi sie slizga.. moze jakas inna partia czy cos - to moje ma z 6 lat

Dodany tekst: 19 Sty 2011, 21:58:43

hmm - no mi sie slizga.. moze jakas inna partia czy cos - to moje ma z 6 lat
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Sty 2011, 21:58:43
hmm - no mi sie slizga.. moze jakas inna partia czy cos - to moje ma z 6 lat

Dodany tekst: 19 Sty 2011, 21:58:43

hmm - no mi sie slizga.. moze jakas inna partia czy cos - to moje ma z 6 lat

To slizga ci sie czy nie? Bo mi sie wlasnie slizga i to jest do dupy, bo jak walkujesz to cala stolnica jedzie ;D

zwierzatko_mojej_mamy

aaa - NIE slizga ;D NIE NIE NIE :D trzyma sie czepliwie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

callja

Cytat: mobka w 19 Sty 2011, 20:23:26Hit: dzbanek filtrujacy britta - odkad mam, nie mam osadu w herbacie i kamienia w czajniku  Inna jakosc zycia

Potwierdzam!! wreszcie czuję smak herbaty, a nie chemikaliów...

Siekaczkę do ziół mam (z Tchibo), użyłam dzielnie parę razy, po czym zaklęłam szpetnie i wepchnęłam na dno szafki. Zamiast siekać, miażdzy w wiegachne, nieforemne kawały. Wolę deskę i nóż.

Noże - Victorinox. Mamy na razie jeden (są dość drogie), trzeba go co jakiś czas podostrzyć, ale to jedyny, który bez problemu kroi np. miękkawe pomidory.

I to na razie tyle, za dużo bajerów po prostu nie wejdzie do mojej mikrokuchni ;) a na przyszłośc marzy mi się bajer jeden jedyny - zmywarka. W aktualnej kuchni miałam do wyboru albo kuchenkę czteropalnikową z piekarnikiem i brak zmywarki, albo zmywarka - i do tego wyłącznie panel dwupalnikowy i brak piecyka. Wybrałam kuchenkę ;)

A hit podstawowy to rękawiczki gumowe. Nie zmyję bez nich nawet jednego kubeczka ;) i siekam w nich cebulę, kroję surowe mięso (nie znoszę wydłubywać sobie mięsa zza paznokci, bleee), ogólnie nie potrafię się bez nich obyć.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

jo_miekka

mój boże, jak mogłam zapomnieć

Kitchen Aid :D

feeling.good

filtr britta - ponownie

worki na śmieci Gosia, bardzo grube mocne, a kosztują trzy złote :) (do dostania w pepco i gdzies jeszcze :) )

katgoli

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Sty 2011, 21:39:29
ja dopisze do hitow ostrzalke do nozy tupperware oraz tupperware'owa stolnice do ciasta nieprzyklejalna zwijana w rulon z narysowanymi okregami roznej srednicy ;)

podpisuje sie pod tym.....jak rowniez pod klipsami Ikea

konwalia

Cytat: mobka w 19 Sty 2011, 21:54:58
O a dla mnei to kit :D Kupilam zachecona twoimi opiniami i dla mnie jest do dupy, bo mi sie blatu nie trzyma. Ale to pewnie dlatego, ze mam chropowaty blat ;D
kurcze, ja sobie chciałam kupić i teraz nie wiem, mobka jak bardzo masz chropowaty ten blat? ja mam ikeowy, gładki to on nie jest a z braku miejsca chciałam sobie kupić kiedyś-póki co wałkuję na papierze do pieczenia i mi to jeździ

feeling.good

może jeszcze dodam jako HIT ściereczki Practi i ręczniki kuchenne Regina długa rolka

konwalia

#45
hit:anty multi tłuszcz spray z lidla

Dodany tekst: czw, 20 sty 2011, 09:27:54

feeling gdzie kupujesz te sciereczki?
to jest taka jakby flizelina? bo kiedyś miałam coś takiego z innej firmy i super były

jo_miekka

hit: papier toaletowy alloutte z rossmana
gruby, fajny i z makulatury

konwalia

jak przy kiblu jesteśmy
płyn wc tesco żółte opakowanie-działa i śmierdzi jak domestos, kosztuje 3zł

może przeniesiemy wątek na mieszkaniową i zmienimy na hity i kity domowe?

jo_miekka

o rany, faktycznie
wyszło na to, że papieru toaletowego w kuchni używam lol

mobka

Cytat: konwalia w 20 Sty 2011, 09:20:42mobka jak bardzo masz chropowaty ten blat?
No troche :) nie wiem jak to okreslic, ale wydaje mi sie, ze ta stolnica tylko na idealnie gladkich sie sprawdzi.