hity i kity kuchenne

Zaczęty przez jestynka, 19 Sty 2011, 11:41:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

hit: bulka tarta z Mamuta. Najlepsza, ale dostepna chyba tylko na Dolnym Slasku :( Bo to firma wroclawska.

konwalia

ja sama mielę albo kupuje w osiedlowej piekarni( i jest smaczna)

fasolka1980

w ogóle nie używam bułki tartej....moja mama kiedyś miała to w domu, ale dawno temu wywaliłam

co z nią robicie? oprócz kotletów?

mobka

#103
Ja w zasadzie tylko schabowe i ew. piersi z kurczaka w panierce. No i mielone, ale ja rzadko b. te dania robie. Kiedys robilam bulke tez do kalafiora, brokulow, ale ostatnio mi sie nie chce ;) A no i do leniwych koniecznie bulka na maselku. wiec czasami sie przydaje ;)

Dodany tekst: 26 Sty 2011, 21:21:12

A no i rybe mi sie zdarzalo w panierce robic, ale juz daaaawno nei roblam. Wole pecozna/parowana. I w zasadzie tylko dorsza/lososia.

konwalia

Cytat: fasolka1980 w 26 Sty 2011, 21:10:17co z nią robicie? oprócz kotletów?
wysypuje foremki do ciasta
kotlety schabowe, z piersi, do obtoczenia mielonych, klopsów rybnych(czasem odrobine do środka masa jak za rzadka), zesmazoną do kalafiora i leniwych

fasolka1980

aha, no ja w sumie nic z tych rzeczy nie robie, więc pewnie dlatego nie wiem z czym ją sie je :D

hit: serki do smarowania turek - zwlaszcza z chrzanem


aniak1211

Dzisiaj odkrylam CILIT BANG :D
Najpierw wyszorowalam lazienke-czysto bez wielkiego szorowania,
tak mi sie spodobalao ze poszlam z tym do kuchni-sladu po kamieniu na zlewie nie ma:D
i wcale nie szorowalam-a zazwyczaj po szorowaniu cos zostawalo;)

wis

Cytat: mobka w 26 Sty 2011, 20:18:34
hit: bulka tarta z Mamuta. Najlepsza, ale dostepna chyba tylko na Dolnym Slasku :( Bo to firma wroclawska.
na górnym też jest :D

rudasekawf

Kupiłam wczoraj i może nie do kuchni ale jestem zachwycona. Mianowicie pianka do czyszczenia wykładzin i tapicerki ze Schleckera, koszt 6,99. Głowiłam się długo czym zrobić meble w wynajętym mieszkaniu bo są z okropnego materiału i woda robi na nich zacieki , wiec zwykłae pranie odpada a brudna jest, ze masakra. Po potraktowaniu pianką, czysta i pięknie pachnie :)

emcia


rudasekawf

#110
Cytat: emcia w 04 Sie 2011, 14:08:44gdzie to kupiłaś?
W chorzowie jest drogeria, która nazywa się Schlecker i to jest produkt firmowy.

natka

Cytat: aniak1211 w 29 Sty 2011, 23:00:52Dzisiaj odkrylam CILIT BANG Cheesy
calkiem przyzwoity jest tez Fist z biedronki. ma rozowa butelke ze spreyem. u mnie swietnie poradzil sobie z kamieniem :) wersji do tluszczu jeszcze nie probowalam :) no i ma fajna cene, chyba nie cale 6 zl.

emcia

Cytat: rudasekawf w 04 Sie 2011, 13:21:51
W chorzowie jest drogeria, która nazywa się Schlecker i to jest produkt firmowy.
czyli nieosiągalna


zwierzatko_mojej_mamy

cholera, a juz mialam leciec do sklepu, ale w kraku brak.. ;( no nic - pozycze odkurzacz pioracy, albo oddam dywan do pralni ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 04 Sie 2011, 15:38:49pozycze odkurzacz pioracy, albo oddam dywan do pralni wink
w konforcie wypozyczają, na niedziele mam zamówiony :D
wypozyczenie 1zł ale trzeba kupic ichniejszy płyn za 50zł :D

w pralni krzykneli mi 160zł :ohboy:

jeszcze mozna zamówic pana co przyjdzie i wypierze, z tego co patrzyłam to koszt ca 5zł za m2 ale minimalne zamówienie 80zł :D

zwierzatko_mojej_mamy

no cos wymysle ;) pomimo tego, ze po roku trzeba go bedzie wyprac to bardzo jestem zadowolona z bialego dywanu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rudasekawf

co do dywanu, to z musu oddałam do prania ostatnio, niestety mieszkam w takim mieszkaniu że nic nie schnie i samodzielne pranie nie wchodziło w rachubę. Koszt 10zł / m2. Zapłaciłam 60zł i po krzyku. Jak nowy, tylko troche dziwnie pachnie środkami jakimi był prany.

calla

Cytat: aniak1211 w 29 Sty 2011, 22:00:52
Dzisiaj odkrylam CILIT BANG :D
Najpierw wyszorowalam lazienke-czysto bez wielkiego szorowania,
tak mi sie spodobalao ze poszlam z tym do kuchni-sladu po kamieniu na zlewie nie ma:D
i wcale nie szorowalam-a zazwyczaj po szorowaniu cos zostawalo;)

do tluszczu tez jest. Rownie super :)

I BREF tez jest superowy!
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

konwalia

#119
ja w takim razie pojade po tego schlekera jak taki super zeby wyprac kanape
emcia, zwierz, moge wam kupic i wysłac jak chcecie

Dodany tekst: 04 Sie 2011, 19:28:34

Cytat: Kasia w 04 Sie 2011, 15:49:07w konforcie wypozyczają, na niedziele mam zamówiony Cheesy
wypozyczenie 1zł ale trzeba kupic ichniejszy płyn za 50zł Cheesy
potrącisz Miśkowi z kieszonkowego ? ;)

emcia

Cytat: konwalia w 04 Sie 2011, 20:27:18emcia, zwierz, moge wam kupic i wysłac jak chcecie
chyba masz lepsze rzeczy do roboty niż szukanie pianek ;)
dziękuję za propozycję, mnie się aż tak nie spieszy, nie rób sobie kłopotu
mąż niedługo wybędzie to mi kupi

Kasia

Cytat: konwalia w 04 Sie 2011, 20:27:18potrącisz Miśkowi z kieszonkowego ? wink
eee, nieeeeeeeee ;)

ja mam jasny dywan także wszyscy się przyczyniaja do jego brudzenia :D

yoy

za obieranie się nie biorę, jeśli nie mam tego oto cuda:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

(pedrini-obieraczka z ruchomym ostrzem)

jestynka

mój ostatni hit: dżem jeżynowy z lidla, pycha!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

#124
Cytat: jestynka w 09 Wrz 2011, 13:08:26mój ostatni hit: dżem jeżynowy z lidla, pycha!
Potwierdzam w 100%

Polecam również konfiturę malinową z lidla - firma maribel.
po prostu niebo w gębie :)

Tak mi smakują, że kupiłam dzisiaj jeszcze porzeczkową i malinową z wanilią. Pycha. Miliony kalorii ale trudno. Mogę je łyżką jeść.