Dzień Babci i Dziadka

Zaczęty przez golinda, 17 Sty 2011, 15:33:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

didi_loczek

Moja teściowa też traktuje Wojtka trochę jak wnuczka II kategorii :(

Pierwsza i najważniejsza jest wnuczka, córka brata P.
Bo teściowa ma "misję", wychowuje K. bo rodzice ciężko pracują więc musi się małą K. zająć, siedzi z nią po 10-11h dziennie.

A na naszą sugestię, żeby brat P. wziął urlop na ten czas jak przyjedziemy w odwiedziny (a byliśmy w Polsce 2 razy) żeby mogła pobyć trochę z Wojtkiem - obraziła się na nas :(

martullek

hmmm, to u nas było odwrotnie. mama mojej mamy od zawsze hołubiła dzieci swojego syna, a zwłaszcza starszego. my więcej czasu spędzałyśmy zawsze z babcią od strony taty.

a teraz  - moja teściowa jakoś też specjalnie się nie interesuje. jak mąż do niej nie zadzwoni i nie opowie co u nas słychać, albo się nie wprosi na obiad, to ona sama nie zaproponuje. ale jak już jesteśmy u niej, to jest super babcią.

rilla

u nas jest i u moich rodziców i i u teściów fajnie, widać, ze Piotruś czuje się dobrze tylko w swom domu i w domach dziadków. Ale teściowa szaleje za Piotrkiem, ale to pewnie dlatego, że mój mąż jest jedynakiem (ale jej trzecim dzieckiem). Pamiętam, że chciała, zeby miał długie włoski i był podobny do taty, a tu cała ja wyszedl:D

emcia

Cytat: rilla w 18 Sty 2011, 15:24:20zeby miał długie włoski i był podobny do taty, a tu cała ja wyszedl:D
taki mały zonk
moja chyba nadal liczy na tę kręconą blondyneczkę ;)

emcia

Cytat: golinda w 18 Sty 2011, 15:44:33
wypisz wymaluj Emcia lol

:)

tekst był taki : "zamawiam sobie blondyneczkę z kręconymi włosami i niebieskimi oczami"
powiedziałam, że to chyba nie ze mną

włosy-wiadomo, oczy zielone posiadam...
mąż to samo, no ale ... może sobie znajdzie lepszy materiał genetyczny ku uciesze babci ;)

Angie

Ja za bardzo nic teściowej nie mogę zarzucić jeśli chodzi o stosunek do Leny,
ale jednak widzę różnicę w tym jak traktuje ją moja mama a jak teściowa.
Tylko, że Lena jest na razie jedyną wnuczką mojej mamy,
a moja teściowa ma dwoje wnucząt od córki (Miłosza siostry).
W dodatku bardzo dużo się nimi zajmuje, bo ma je pod opieką
kiedy szwagierka i szwagier pracują.

goga

a ja nie miałam tego problemu - bo oboje jesteśmy jedynakami :P

ale w rodzinie to już różnie jest....
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

dragonfly

u mnie Ingrid jest jedyna wnuczka moich rodzicow a jedna z 7 u Mike'a. Tesc to chyba nawet nie pamieta imion wszytkich wnuczat  :rotfl: Jest bardzo dobrym dziadkiem ale dla tych starszych - pamietam jak Ingrid zobaczyl pierwszy raz to najpierw ja zbadal  :rotfl: Po prostu woli bardziej kumane dzieci, tesciowa jest bardzo sprawiedliwa jezeli chodzi o babciowanie.

aniak1211

Cytat: emcia w 18 Sty 2011, 15:50:20
:)

tekst był taki : "zamawiam sobie blondyneczkę z kręconymi włosami i niebieskimi oczami"
powiedziałam, że to chyba nie ze mną

włosy-wiadomo, oczy zielone posiadam...
mąż to samo, no ale ... może sobie znajdzie lepszy materiał genetyczny ku uciesze babci ;)


Wszystko jest mozliwe:D
Ja mam czarne wlosy,maz tez ciemne a Dominika blond krecone wloski :D

Moja mama ma 3 wnuczat,stara sie traktowac jesdnakowo choc wiadomo ze synek siostry ktory z nia mieszka jest najczesciej dopieszczany ;)
Tesciowama teraz 2 wnuczat ale ewidentnie inaczej traktuje Dominike i drugiego,
Dominika nigdy sie nie zajmowala,nie nosila na rece,nie zmienila pampersa,nie dala jesc a drugim wnucziem zajmuje sie non stop,
ale Dominika boi sie jej:D

foszek

Pamietam rozmowe z tesciowa, zanim pojawil sie F.: najpierw byl tekst do jej corki, ze musi sie postarac i pospieszyc, poki rece jeszcze sile maja i musza nosic, a 2 zdania pozniej ze nie wie jak my sobie damy rade, bedziemy musieli chyba jakas nianke zatrudnic.
Ciekawa jestem jak to bedzie teraz, jak u nas bedzie parka a u jej corki jedno dziecko i jedno prawie dziecko (pies :D do ktorego mowia: chodz do babci, taty itp)

errata

#35
U nas obie babcie nas równo traktowały, a przynajmniej nie dało się odczuć, że któreś z wnucząt ma lepiej od pozostałych :)


Kata

U nas babcie traktowały nas bardzo odmiennie. Babcia od strony mamy się nami zajmowała w dzieciństwie i bardzo dobrze nas traktowała. Natomiast babcia ze strony taty widywała się z nami okazjonalnie i była dla nas bardzo niemiła, bo dla niej istniały tylko wnuki - dzieci jej córek, sióstr taty. Oni byli ukochanymi wnuczkami a my byliśmy Ci gorsi, obcy.

Moja córa ma jedną prababcię (mamę mojej mamy), jedną babcię (moją teściową) i jednego dziadka (mojego tatę) i mimo, że nie jest dla nich pierwszą wnuczką to odnoszą się do niej bardzo dobrze, choć z racji wieku nie bardzo są w stanie się nią sami zając, ale to już inny wątek :)
Pozdrawiam

Kata

sonatina

Ignaś w tym roku rysuje laurki dla babć i dziadków, prababć i pradziadków - farbkami :), jesteśmy jeszcze w trakcie rtealizacji bo aż 9 potrzebujemy, w sumie martwię się nawet, ze nie wyrobimy się z realizacją :)

zuzia

Cytat: sonatina w 19 Sty 2011, 10:39:06
Ignaś w tym roku rysuje laurki dla babć i dziadków, prababć i pradziadków - farbkami :), jesteśmy jeszcze w trakcie rtealizacji bo aż 9 potrzebujemy, w sumie martwię się nawet, ze nie wyrobimy się z realizacją :)
aż 9?
mają chłopaki szczęście :)

jestynka

Filip wymaluje farbami dla wszystkich babc tulipany, a dla dziadka jeszcze nie wiem co ;)
teściowa traktuje Filipa tak smao jak inne wnuczki, chcoiaż nieraz mam wrażenie ,że jest jej ulubiencem, bo sie do niej uśmiecha ,zaczepia ją itp,a inne wnuki nie bardzo ;)
jednak jego babcią ,jest prababcia , która opiekuje sie nim na codzień :)
moją mamę traktuje jak ciocia, ale to dlatego,że ona nie zachowuje sie jak babcia, nie wygląda jak babcia (nie ma 50 lat), do niej zreaztą jeszcze to nie dotarlo,że ma wnuka :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

F. juz zakonczyl dziela, pomalowal plotna malarskie na rozne kolory i odcisnal na nich swoje lapki. Moze upieczemy im jeszcze wspolnie jakis torcik malenki

sonatina

Cytat: zuzia w 19 Sty 2011, 10:41:10aż 9?
2 babcie i 2 dziadków,3 prababcie, 2 pradziadki.
ale tak naprawde to w ich zyciu to tylko babcie i mój tata biorą udział.
A mój tata to uwielbia Ignasia, często zabiera go na różne wypady, wycieczki,razem czytają i układają klocki, puzzle. Mój tata niesamowicie go rozpieszcza, az mni to denerwuje. Ostatnio zabroniłam mu dawania Ignacowi słodyczy bez mojej zgody bo jak szli razem do sklepu to mały miał co chciał.

rilla

Piotrek miał sesję zdjęciową:) wyszlo średnio, bo kwiatki chciał jeść i o dziwo się nie uśmiechał

http://picasaweb.google.com/Rilla84/SesjaDzienBabciIDziadka?authkey=Gv1sRgCIGli4-Xqv7ohQE#

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: rilla w 19 Sty 2011, 12:52:27
Piotrek miał sesję zdjęciową:) wyszlo średnio, bo kwiatki chciał jeść i o dziwo się nie uśmiechał
a mi wlasnie ta fota pozeracza tulipana najbardziej sie podoba ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

didi_loczek

rilla słodkie te zdjęcia :)

Ja też próbowałam z tulipanami zrobić sama zdjęcia, były natychmiast w strzępach. Wieczorem próbowaliśmy jeszcze raz, P. cykał fotki a ja trzymałam te resztki tulipanów :D i coś udało się wybrać ;)

tutaj duże buziaki dla feeling ;)  :beer:

goga

#46
świetne to pierwsze zdjęcie :)

kurde - jak to zrobic, żeby na czarno-białym tylko jeden element kolorowy był ?

Dodany tekst: 19 Sty 2011, 12:58:07

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Sty 2011, 12:55:56
a mi wlasnie ta fota pozeracza tulipana najbardziej sie podoba ;D

:highfive:

ej - ty też musisz od Franko w tym roku prezent robić :D

Dodany tekst: 19 Sty 2011, 12:58:40

didi_loczek pokaż !!!
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)


jestynka

Cytat: goga w 19 Sty 2011, 12:57:05kurde - jak to zrobic, żeby na czarno-białym tylko jeden element kolorowy był ?

w photoshopie można
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login