super sposoby na nauke

Zaczęty przez damka, 08 Sty 2011, 19:47:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damka

Dziewczęta pomocy !!!

w czwartek mega ważny egzamin a ja w czarnej... :thumbdown:

pustka w głowie, i non stop myśli że nie zdążę...

Tak to jest jak sie pracuje i na naukę zostają weekendy.

Mam lecytynę, magnez i B6

Coś jeszcze może pomóc? Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Mam taki stres jak nigdy, zero koncentracji...

cherry

#1
Hej damka,
trzymam kciuki za egramin.
Jak juz sie uczylam na ostatnia minute pomagalo mi uczenie sie w bibliotece uniwersyteckiej.
Moja byla czynna 8.30-22.00 nawet w weekendy. Wiec zasiadalam rano przerwa na obiad i tak bloki 1,5-2 h z przerwami jakies 10-15 min a w ramach potrzeby wiecej. Wiem nauka w bib nie dla kazdego, ale uczy sie tam/pracuje bardzo dobrze - nawet teraz jak juz pracuje sie tam uczylam do egzaminu. No i nie ma wymowek, a to telefon, a sprawdze maile etc.
Lista najwazniejszych teamtow+plan nauki (jak plan lekcji) wypisywanie zagadnien, waznych rzeczy na kartki, robilam tez mind-maping jak sa powiazania i podzagadnienia.



Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

ja piłam zieloną herbatę, mate...

powodzenia!

konwalia

dobry jest żeń szeń firmy krka, preparaty z kofeina (guarana)

lecytyna daje efekty przy długotrwałym braniu

cherry

heee...heee..nie zatrybilam, ze to o letycyne&co chodzi  :-)
konwalia a to nie za pozno na te srodki letycyna etc. ? Kiedys slyszalam, ze juz
wczesniej przed egzaminem trzeba regularnie zazywac.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

#5
Cytat: cherry w 08 Sty 2011, 20:32:44konwalia a to nie za pozno na te srodki letycyna etc. ?
napisałam powyżej ;), ze lecytyna daje efekty brana dlugotrwale
na ostatni moment, to moim zdaniem tylko pobudzacze + święty spokój (ja się lubiłam uczyć od 2,3,4rano, zależalo ile miałam)

cherry

#6
Cytat: konwalia w 08 Sty 2011, 20:37:46napisałam powyżej, ze lecytyna daje efekty brana dlugotrwale
:blush: wlasnie doczytalam
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

chciałabym wstać, ale obawiam sie ze to niemożliwe...:)
nawet 7 mam kłopot

może dziś spróbuje.
dam znać od razu Strefie:)

wrobelek0403

#8
ja to raczej DO 2,3,4 :D :D tyle, ze koło 20 obowiazkowo godzina-dwie spania :)

damka,a masz choc kilka dni urlopu?? przydałoby sie.

cola z cytryna, plussz i koniecznie jakis spacer w przerwach - nawet 10 minut do smietnika lub na balkon pomaga walczyc z sennoscia :) moze jakas muzyczka w tle?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

wstałam niestety 9...

najgorszy jest ten stres że nie zdąże....budzę sie ze ściśniętym żołądkiem :zly:

konwalia

Cytat: wrobelek0403 w 09 Sty 2011, 01:33:49moze jakas muzyczka w tle?
ja wolę absolutną ciszę, dlatego tak wstawałam, każdy ma inaczej, mnie "brzęczenie w tle" rozprasza

salsa

damka u mnie najlepiej dziala niestety biblioteka
w domu to jest net tv spanie kawka herbatka telefon mąż sprzątanie szafy pranie firanek mycie odłogi ... no wszystko tylko zeby sie nie uczyć
ja chodzę do czytelni czasopism zagranicznych w Jagiellonce albo do biblioteki MCK-u - tam nikogo nigdy nie ma, albo sa pojedyncze osoby, nigdy nie przychodzi nikt znajomy, do J. chodze szczególnie jak pracuje bo otwarta do 21, jest na miejscu obiad, kawa etc
żadne tam lecytyny magnezy i inne - to tylko ewentualne wspomagacze mózgu a jak sie domyślam to nie mozg jest problemem tylko rozproszenie myśli, brak skupienia i ciągłości nauki ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: cherry w 08 Sty 2011, 20:05:35Lista najwazniejszych teamtow+plan nauki (jak plan lekcji) wypisywanie zagadnien, waznych rzeczy na kartki, robilam tez mind-maping jak sa powiazania i podzagadnienia.


tez sie tak ucze. Stawiam sobie cele - np. opanowanie tego tematu/zagadnienia. Robie tez sporo notatek, streszczen, z samego czytania niewiele zapamietam.

Ja ucze sie w domu, musze miec wszystko pod reka - bo dajmy na to, ze ucze sie na egzamin z logistyki, a tam sa tez odwolania do innych zagadnieni i musze miec to jak sprawdzic w razie, gdy nie moge sobie przypomniec co to jest FIFO itp. Ale nauczylam sie tez nie rozpraszac (a mam duuuuze problemy ze skoncentrowaniem sie na jednej rzeczy ;) ).

Mi tez pomaga uczenie sie z kims, ale nie moze byc to gadula ;)Teraz jak robilam podyplomowke to prawie codziennie w ramach podsumowania zdzwanialismy sie z kolega i omawialismy. I b. dobrze nam to szlo.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#13
Cytat: mayagaramond w 09 Sty 2011, 10:37:34tez sie tak ucze. Stawiam sobie cele - np. opanowanie tego tematu/zagadnienia. Robie tez sporo notatek, streszczen, z samego czytania niewiele zapamietam.
ja tez mam rozplanowane - zawsze wszystko podzielone itp - ale  niestety smutna prawda jest taka, ze gdy zaczynam naukę to idzie mi bardzo wolno, wrecz mozolnie i po tygodniu juz jestem poza planem - na mnie świetnie działa stres przed zbliżającym sie egzaminem - wtedy przyswajam kilka razy wiecej materiału niz kilka tygodni wcześniej :D
nie robie notatek - nigdy
jestem typowym wzrokowcem i maluje wykłady (zawsze kserowałam sobie ważniejsze rozdziały np z książek żeby po książkach nie malować) - czytam wszystko raz i zakreślam na kolorowo, potem juz tylko przelatuje wzrokiem to, co pozakreślane na kolorowo (kolory maja swoje znaczenie) robie jakies testy (u mnie przeczytane to w większości zapamiętane wiec takie robienie testów duzo mi daje, szczególniej, że często trafiają sie podobne pytania)
nie umiem uczyc sie z kims - druga osoba mnie rozprasza a powtarzanie na głos, referowanie niewiele mi daje (ja musze przeczytać i zobaczyć)
nie lubie tez muzyki w tle :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

damka

reasumując mam 3 dni na kpk.

poprosze o kciuki bo tylko to mnie może uratować !!!

cherry

Cytat: damka w 09 Sty 2011, 13:07:55poprosze o kciuki bo tylko to mnie może uratować !!!
damka trzymam, mocno :-) i sio do nauki
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: damka w 09 Sty 2011, 13:07:55
reasumując mam 3 dni na kpk.

poprosze o kciuki bo tylko to mnie może uratować !!!
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magoo

damka  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

wczoraj na poprawce Pani egzaminator przepuściła rekordową ilość osób 16 ma 22, może więc i mnie się poszczęści :)

tymczasem, spaććććć mi się chce !!!!!!! :crazy: :crazy:

Kasia

u mnie na ostre zakuwanie (najczesciej historii, bo ona sprawiała mi najwiecej kłopotu) najlepszym sposobem było kładzenie sie spać jak najwcześniej i wstawanie gdzieś o 2-3 w nocy

wstawac było ciężko ale jak juz się obudziłam to w zasadzie wszystko co przeczytałam zostawało w głowie :)
no i miałam cisze i spokój


tylko wcześniej musiałam sobie materiały do nauki przygotować, z notatek skryptów i innych robiłam sobie ostateczna wersje tego co mam się nauczyc :) wszystko na czysto, pozaznaczane co najwazniejsze :)

salsa

Cytat: Kasia w 11 Sty 2011, 14:39:35najlepszym sposobem było kładzenie sie spać jak najwcześniej i wstawanie gdzieś o 2-3 w nocy

wstawac było ciężko ale jak juz się obudziłam to w zasadzie wszystko co przeczytałam zostawało w głowie Smiley
no i miałam cisze i spokój
ja sie tak uczyłam do wstępnego na apl  bo nie dostałam urlopu na nauke ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jusia

u mnie najlepiej sprawdzala sie biblioteka, albo jesli nauka w domu, to stawialam sobie cele, 2 godz. na to , do południa, dziś...no i ja jestem z tych co wola o 5 wstac, niz ryc w nocy :)

a przed egzaminem obowiazkowo notatki pod poduszka (zawsze) ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

damka

uratowana, egzamin mam 14 stycznia wiec jeden dzien ekstra :)

salsa

Cytat: damka w 12 Sty 2011, 19:05:30
uratowana, egzamin mam 14 stycznia wiec jeden dzien ekstra :)
trzymam kciuki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)