materac - jaki?

Zaczęty przez vobi, 05 Paź 2007, 19:09:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

talula

Już zaczęłam w plotach, ale jeszcze chyba tu warto, doradźcie mi jeszcze rozmiar materaca..140x200 lub 160x200?

Ten drugi pewnie wygodniejszy będzie, ale nie wiem, czy na zajmie nam całej sypialni (10-11mkw)?

martullek

my mamy 140x200 i w zupełności wystarcza

mika

talula19, my mamy 160 x 200 i pokój 15 m i spokojnie zmieściłoby się jeszcze jendo takie łóżko oprócz dużej szafy n a całą ściane w pokoju, dużego biurka pod komputer, stolika z rtv i komody na drobiazgi, a wygoda to dla mnie postawa, ja się strasznie wierce w nocy i jak mieliśmy wcześniej węższe łóżko to dwa razy spadłam w nocy :-|

vobi

My mamy 140 x 200 i jest wygodnie.

aja

#29
jakieś 3 lata temu kupiliśmy materac w ikei podwójny tzn. to wygląda tak ze jest niby pojednczy ale w poszewce podwójnej! i juz po roku zacząl nam przeszkadzac i zaczeliśmy narzekać ja sie nie mogłam nigdy na nim wyspać bo czułam każdy ruch - przekręt mojego N. i teraz przy przeprowadzce stwierdziliśmy że materaca nie zabieramy kupiliśmy droższy -  - 180X200 h2 i  jak na razie jest super. Zobaczymy tylko co sie bedzie działo za rok-i czy był wart tej ceny. Jest naprawde sporo sklepów specjalizujących sie w sprzedazy samych materacy i w róznych cenach.
Przemyślcie najpierw 5 razy zakup materaca w ikei - ja odradzam moim zdaniem sa to wyrzucone pieniądze.... wiadomo materac kupuję sie na ileś tam lat a nie na 2 lata
A zaleca sie przekładanie materaca raz na pół roku niezalęznie od tego czy jest dwu stronny czy nie.

zuzia

Cytat: "talula19"140x200
my mamy 140/200 i nie potrzebny nam większy. I tak śpimy przytuleni.

damka

a czy ktoras z  Was ma materac firmy SELENE?
Zastanawiam sie nad kupnem i przejzałam watek, z tego co widze preferujecie MK FOAM.

martullek

mam w swoim pokoju w domu rodziców ten materac - kupowany kilka lat temu, jeszcze wtedy materace nazywane były jak miasta. mój jest chyba barcelona i jest świetny, rodzice mają las vegas i jest taki wygodny, że o bezsenności na tym łóżku nie ma mowy ;)

damka

dzieki Martullek, polewam
ogladam strony z materacami i selene jest najdrozsze. Zastanwiam sie czy idzie za tym rowniez jakosc.

aja

zakupiliśmy wczoraj materac -lateksowy
nie wiem co to... nigdy w domu takowego nie miałam ale ponoć są lepsze od kieszonkowwych
niestety zanim go wypróbujemy minie troszkę czasu ale jestem bardzo ciekawa czy jest wart jakichkolwiek pieniędzy!

mignon

Mam pytanie odnośnie tego co pod materacem - czyli to dno łóżka :)

W Ikei są w różnych cenach, ale czy przy drewnianych szczebelkach też droższe = lepsze? Zupełnie nie wiem jakie wybrać i na co zwracać uwagę.

Bo materac to ikeowy sultan będzie :)

szelma

Pan doradca w sklepie z materacami powiedział, że materac bierze na siebie 85% całej pracy w trzymaniu śpiącego ciała, a te szczeble tylko 15%. Dlatego kupiliśmy u niego materac, a szczeble za 50 euro w Ikei ;). Więc nie przejmuj się tym za bardzo. My wzięliśmy te: http://www.ikea.com/be/nl/catalog/products/20072798

mignon


aja

Cytat: aja w 22 Wrz 2008, 09:07:39zanim go wypróbujemy minie troszkę czasu
mineło 1,5 roku jak śpię na tym materacu i nigdy w życiu bym innego nie kupiła
mignon też kiedyś kupiłam ikeowskiego sułtana - i mieliśmy go dość po pół roku - dla mnie osobiście tragedia, czuć ruchy drugiej osoby leżacej na łóżku - zawsze mnie to denerwowało - i pod R. i jego ciężarem zrobił sie dołek
teraz też mamy zamiar kupić lateksowy ale dwia różne na jedno łózko H2i H3

mignon

hmmm...

to jeszcze pomyślę nad tym materacem  :hmm: :hmm:

szelma

Ja słyszałam całkiem pozytywne opinie o ikeowych materacach. Sami byliśmy w Ikei, ale nikt nami się nie zainteresował, więc szukaliśmy w specjalistycznych sklepach z materacami :). I wydaliśmy kupę kasy na materac, ale nie żałuję ani centa, bo jest boski - minęły mi problemy z kręgosłupem jak ręką odjął! Kocham nasz materac :).

mayagaramond

Materac kupilismy w specjalistycznym sklepie i stalaz tez. Pan nam powiedzial, ze stalaz musi pasowac do materaca, czyli kupujac materac z 7 strefami czy jak to sie po polsku nazywa, trzeba tez odpowiedni stelaz. Ale nie wiem czy to prawda.

W kazdym razie byla promocja i nie wyszlo za drogo.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

My mamy 7-strefowy materac i pan w sklepie nie mówił nic o 7-strefowym stelażu :hmm:. Poza tym tak na mój rozum, to nie widzę w tym jednak sensu - 7-strefowy materac może leżeć też na springboxie, który 7 stref nie ma i jest elastyczny tak samo na całej powierchni.

mignon

Dobra, a co to ten 7-strefowy materac?  :hmm:

szelma

Taki, który ma różne strefy zgniotu - tam, gdzie masz biodra, bardziej się zgniata, na przykład, więc kręgosłup trzyma Ci się w linii prostej.

mignon


panikarola

my mamy jakiś polskiej firmy, średniotwardy, dwustronny na lato i zimę. z Koła chyba :D wspieram wielkopolskę :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.


panikarola

a Ty mignon czemuż wspierasz Szwedów zamiast iść normalnie do sklepu z towarem z regionu? hm?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mignon

Cytat: panikarola w 07 Maj 2010, 13:46:45
a Ty mignon czemuż wspierasz Szwedów zamiast iść normalnie do sklepu z towarem z regionu? hm?

bo Szwedzi mają promocję na sypialnię - raty 0% ;D

już narożnik kupiłam "swojski" :D