Planowane cięcie cesarskie - kiedy?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 13 Gru 2010, 12:11:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Cytat: Dorotka1981 w 13 Gru 2010, 21:19:42Jeśli są konretne przeciwskazania do CC. I zazwyczaj w takich przypadkach nie czeka się do skurczy i terminu tylko tydzien przed albo wcześniej się je wykonuje.

własnie niekoniecznie, u mnie były wskazania a ordynator w szpitalu mówił ze najlepiej by było ciąć jak się akcja zacznie

róznie to bywa, sa różne teorie, różne szkoły, wszystko zależy od lekarza

ishka82

Cytat: Kasia w 14 Gru 2010, 08:50:49
własnie niekoniecznie, u mnie były wskazania a ordynator w szpitalu mówił ze najlepiej by było ciąć jak się akcja zacznie

róznie to bywa, sa różne teorie, różne szkoły, wszystko zależy od lekarza
u mnie tak samo ;D
A moja bratowa teraz ma mieć cc, to gin od razu powiedział, że umówią się ok. tygodnia przed terminem z om :)

Kasia

no własnie :)

tylko tez trzeba rozróżnić rozpoczecie akcji przy planowanym CC a przy SN

przy sn jak się zaczną pierwsze bóle to jeszcze mozna się wykąpać, posiedziec w domu, połazić i dopiero jak bóle są co ileś tam to sie goni na IP


a przy planowanym CC przy pierwszych symptomach porodu powinno się gnać na IP

przy CC wskazane jest aby akcja się zacz eła ale NIE rozkreciła
a przy sn dopiero na jakimś etapie zgłaszamy sie do szpitala :D

foszek

Tutaj lekarze planuja cc juz na 2 tyg przed planowanym terminem porodu, czyli zasadniczo juz od 38 skonczonego tc mozna sie umowic na planowane cc.

zwierzatko_mojej_mamy

foszek jacy to mili ludzie ;) w wigilie mogliby mnie juz ciachac  :mocking: :mocking:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Gru 2010, 09:07:23
foszek jacy to mili ludzie ;) w wigilie mogliby mnie juz ciachac  :mocking: :mocking:
przyjedz do olesnicy tutaj tez maja takie obyczaje :)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: maraxela w 15 Gru 2010, 13:08:53przyjedz do olesnicy tutaj tez maja takie obyczaje Smiley
w sumie wszedzie tak maja, ze tna co moga przed swietami, zeby gnojki poszly na oddzial noworodkowy, a oni maja spokoj ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Gru 2010, 13:54:18
w sumie wszedzie tak maja, ze tna co moga przed swietami, zeby gnojki poszly na oddzial noworodkowy, a oni maja spokoj ;)
no wlasnie :) nikt nie ma ochoty sobie psuc wigilii :)

zwierzatko_mojej_mamy

#58
Cytat: maraxela w 15 Gru 2010, 13:55:50nikt nie ma ochoty sobie psuc wigilii Smiley
no lepiej neonatologowi dyzurnemy spieprzyc swieta ;)

Dodany tekst: 15 Gru 2010, 15:53:38

to dotyczy rowniez wielkanocy, zeby nie bylo :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

#59
moja koleżanka miala takie planowe cc na dyżurze swojej lekarki na poczatku 38tyg, ale chyba było to źle wyliczone, bo mlody nei chciał oddychać i leżał 2tyg pod respiratorem, teraz ma 5 lat i jest ok, ale strachu mieli, a lekarka oddala kasę, ale to małe pocieszenie

ja bym chciała cc i boje się ;)
ale i tak zblokuje mnie cena, chyba że młode zrobi coś dla mamusi :)

foszek

Mnie przerazaja te planowe cc, gdybym ja np miala je z F. w 38 tc, to maly bylby rowno 4 tyg krocej u mnie w brzuszku, kiedy to postanowil sie sam wyprowadzic. To wg mnie strasznie duzo czasu, ktore na pewno dobrze mu sie przysluzyly.
No i chyba jestem jedyna, ktora sie wykloca teraz o porod sn, zamiast planowej cc.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: foszek w 15 Gru 2010, 23:14:20na pewno dobrze mu sie przysluzyly.
ze Tobie wyszlo na dobre to nie znaczy, ze kazdemu ;) 2 tygodnie przenoszenia to parametry na przyklad takich wod plodowych/lozyska itp moga byc juz nieciekawe dla zdrowia i zycia dziecka u wielu kobiet ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

#62
2 tygodnie to granica normy i nie mowi sie przenoszona tylko przeterminowana ciaza . To czy jest przenoszona wiadomo dopiero po porodzie na podstawie stanu dziecka . Zasadniczo dziecko powyzej 36 tygnodnia ciazy jest zdolne do zycia poza lonem matki oddycha ma odpowiednia mase . Jezeli porod w 38 tygodniu konczy sie powiklaniami u plodu to najpewniej 2 tygodnie pozniej tez by wystapily . To ze noworodek nie oddycha ,trzeba mu pomoc to w sumie taka norma na oddzialach dzieciecych . Bardzo czesto dzieci nie oddychaja .Rodzice Panikujaa dla lekarzy to standard .

Dodany tekst: 16 Gru 2010, 01:04:51

konwalia a ile kosztuje cc ?? pomarudz ze jestes farmaceutka to ci za darmo zrobia :)

konwalia

jest dostępne tylko nieoficjalnie i 3000-3500

będę próbować wydębić bez płacenia, zobaczymy z jakim skutkiem :)

zwierzatko_mojej_mamy

maraxela przenoszona czy przeterminowana dla mnie wszystko jedno - chodzilo mi o to, ze np lozysko ci sie moze zestarzec za bardzo nawet i przed terminem i nie ma tak, ze zawsze im dluzej w srodku tym lepiej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

moja sista chce wydebnic cc w krakowie na ujastek - ciekawe czy jej sie uda :knuje:
w damianie cc 10 tyś

Kata

konwalia A czemu chcesz cc? Ja po tym jak sama miałam cc ze wskazań medycznych nie mogę zrozumieć jak ktoś może sobie ten sposób porodu wybierać na życzenie :crazy:. To jest przecież operacja (ryzyko komplikacji, naruszenie powłok brzusznych) i w dodatku dochodzenie do siebie po niej nie jest proste.
Pozdrawiam

Kata

goga

po moim sn już nigdy więcej bym tak nie chciała

tylko cc - nawet jakbym miała w łapę dać
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

rilla

Kata ja mam takie same odczucia, ale ja cc miałam po 6 h porodu sn. Ale jednak teraz wolałabymcc, ale ze względu na to, zeby nei byc pociętą w dwóch miejscach:)

zuzia

ja cc bałam sie bardziej niż sn.

rilla

Cytat: zuzia w 16 Gru 2010, 10:43:35
ja cc bałam sie bardziej niż sn.
ja tez:/ i chyba najgorzej zniosłam poród i połóg z całej mojej najbliższej rodziny i znajomych. Hm no i jedyna miałam cc, dotąt nikt u mnie w rodzinie nie miał

konwalia

#71
Cytat: Kata w 16 Gru 2010, 10:18:04konwalia A czemu chcesz cc?
to nie ejst tak do końca, że chcę cc, wolalabym naturalnie, ale:

procedura cc jest stała i wiadomo czego się spodziewać

kiedyś bardzo chciałam rodzić w domu, ale żaden lekarz i położna mi się nie zgodzi, a w porodzie szpitalnym wkurza mnie brak poszanowania do zdania rodzącej-bo poznański standard-dolargan, cięcie krocza, masaż szyjki, lezenie pod ktg, czesto oksy to nie ejst dla mnie poród sn
gdyby dalo radę zalatwić prawdziwy poród naturalny w poznanskim szpitalu, to też bym za to chetnie zapłaciła

zobaczymy jak będzie i co na to mój lekarz, na razie za wcześnie na takie dywagacje z nim

rilla

konwalia dobrze Cię rozumiem, ja miałam super porób sn... szkoda, ze nie dotrwałam do końca.

ishka82

Cytat: Kata w 16 Gru 2010, 10:18:04
konwalia A czemu chcesz cc? Ja po tym jak sama miałam cc ze wskazań medycznych nie mogę zrozumieć jak ktoś może sobie ten sposób porodu wybierać na życzenie :crazy:. To jest przecież operacja (ryzyko komplikacji, naruszenie powłok brzusznych) i w dodatku dochodzenie do siebie po niej nie jest proste.
moje odczucia są zupełnie inne ;D miałam cc ze wskazań i o ile jeszcze kiedyś będę rodzic, to nie wyobrażam sobie inaczej niż przez cc ;) co do dochodzenia do siebie, to u mnie nie było źle i nie jedna koleżanka po sn cierpiała bardziej i dłużej...każdy poród jest inny, komplikacje rożne mogą wystąpić i po sn i po cc ;D

niewiemjaka

Cytat: Kata w 16 Gru 2010, 10:18:04Ja po tym jak sama miałam cc ze wskazań medycznych nie mogę zrozumieć jak ktoś może sobie ten sposób porodu wybierać na życzenie crazy
a ja juz rozumiem :D bo ktoś może się bac bólu, bo ktos moze sie bac ze popęka wzdluz i wszerz po odbyt, bo ktos moze sie bać że bedzie koniecznosc skorzystania z vacum/proznociagow, bo ktoś może sie bać ze hemoroidy mu wyjda i beda mu z powrotem wciskać, bo ktos moze sie bać że porod nie uda sie do konca i tak skonczy sie cc, bo ktos wreszcie moze sie bać że nie uda sie SN i dziecko będzie w zamartwicy lub cokolwiek się stanie dziecku

jedni sie boją cc inni sie boją sn