Autor Wątek: Planowane cięcie cesarskie - kiedy?  (Przeczytany 26836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Odp: Planowane cięcie cesarskie - kiedy?
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Gru 2010, 08:50:49 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Jeśli są konretne przeciwskazania do CC. I zazwyczaj w takich przypadkach nie czeka się do skurczy i terminu tylko tydzien przed albo wcześniej się je wykonuje.

własnie niekoniecznie, u mnie były wskazania a ordynator w szpitalu mówił ze najlepiej by było ciąć jak się akcja zacznie

róznie to bywa, sa różne teorie, różne szkoły, wszystko zależy od lekarza
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #51 dnia: 14 Gru 2010, 10:35:36 »
własnie niekoniecznie, u mnie były wskazania a ordynator w szpitalu mówił ze najlepiej by było ciąć jak się akcja zacznie

róznie to bywa, sa różne teorie, różne szkoły, wszystko zależy od lekarza
u mnie tak samo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A moja bratowa teraz ma mieć cc, to gin od razu powiedział, że umówią się ok. tygodnia przed terminem z om Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #52 dnia: 14 Gru 2010, 11:49:59 »
no własnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tylko tez trzeba rozróżnić rozpoczecie akcji przy planowanym CC a przy SN

przy sn jak się zaczną pierwsze bóle to jeszcze mozna się wykąpać, posiedziec w domu, połazić i dopiero jak bóle są co ileś tam to sie goni na IP

a przy planowanym CC przy pierwszych symptomach porodu powinno się gnać na IP

przy CC wskazane jest aby akcja się zacz eła ale NIE rozkreciła
a przy sn dopiero na jakimś etapie zgłaszamy sie do szpitala Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #52 dnia: 14 Gru 2010, 11:49:59 »

foszek

« Odpowiedź #53 dnia: 15 Gru 2010, 01:46:54 »
Tutaj lekarze planuja cc juz na 2 tyg przed planowanym terminem porodu, czyli zasadniczo juz od 38 skonczonego tc mozna sie umowic na planowane cc.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #54 dnia: 15 Gru 2010, 09:07:23 »
foszek jacy to mili ludzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w wigilie mogliby mnie juz ciachac  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 15 Gru 2010, 09:07:23 »

marax

« Odpowiedź #55 dnia: 15 Gru 2010, 13:08:53 »
foszek jacy to mili ludzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w wigilie mogliby mnie juz ciachac  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
przyjedz do olesnicy tutaj tez maja takie obyczaje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #56 dnia: 15 Gru 2010, 13:54:18 »
przyjedz do olesnicy tutaj tez maja takie obyczaje Smiley
w sumie wszedzie tak maja, ze tna co moga przed swietami, zeby gnojki poszly na oddzial noworodkowy, a oni maja spokoj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

« Odpowiedź #57 dnia: 15 Gru 2010, 13:55:50 »
w sumie wszedzie tak maja, ze tna co moga przed swietami, zeby gnojki poszly na oddzial noworodkowy, a oni maja spokoj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
no wlasnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nikt nie ma ochoty sobie psuc wigilii Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #58 dnia: 15 Gru 2010, 15:53:24 »
nikt nie ma ochoty sobie psuc wigilii Smiley
no lepiej neonatologowi dyzurnemy spieprzyc swieta Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 15 Gru 2010, 15:53:38
to dotyczy rowniez wielkanocy, zeby nie bylo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Gru 2010, 15:53:38 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »

konwalia

« Odpowiedź #59 dnia: 15 Gru 2010, 16:35:09 »
moja koleżanka miala takie planowe cc na dyżurze swojej lekarki na poczatku 38tyg, ale chyba było to źle wyliczone, bo mlody nei chciał oddychać i leżał 2tyg pod respiratorem, teraz ma 5 lat i jest ok, ale strachu mieli, a lekarka oddala kasę, ale to małe pocieszenie

ja bym chciała cc i boje się Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale i tak zblokuje mnie cena, chyba że młode zrobi coś dla mamusi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Gru 2010, 16:35:43 wysłana przez konwalia »

foszek

« Odpowiedź #60 dnia: 15 Gru 2010, 23:14:20 »
Mnie przerazaja te planowe cc, gdybym ja np miala je z F. w 38 tc, to maly bylby rowno 4 tyg krocej u mnie w brzuszku, kiedy to postanowil sie sam wyprowadzic. To wg mnie strasznie duzo czasu, ktore na pewno dobrze mu sie przysluzyly.
No i chyba jestem jedyna, ktora sie wykloca teraz o porod sn, zamiast planowej cc.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #61 dnia: 16 Gru 2010, 00:07:08 »
na pewno dobrze mu sie przysluzyly.
ze Tobie wyszlo na dobre to nie znaczy, ze kazdemu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj 2 tygodnie przenoszenia to parametry na przyklad takich wod plodowych/lozyska itp moga byc juz nieciekawe dla zdrowia i zycia dziecka u wielu kobiet Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

« Odpowiedź #62 dnia: 16 Gru 2010, 01:02:30 »
2 tygodnie to granica normy i nie mowi sie przenoszona tylko przeterminowana ciaza . To czy jest przenoszona wiadomo dopiero po porodzie na podstawie stanu dziecka . Zasadniczo dziecko powyzej 36 tygnodnia ciazy jest zdolne do zycia poza lonem matki oddycha ma odpowiednia mase . Jezeli porod w 38 tygodniu konczy sie powiklaniami u plodu to najpewniej 2 tygodnie pozniej tez by wystapily . To ze noworodek nie oddycha ,trzeba mu pomoc to w sumie taka norma na oddzialach dzieciecych . Bardzo czesto dzieci nie oddychaja .Rodzice Panikujaa dla lekarzy to standard .

Dodany tekst: 16 Gru 2010, 01:04:51
konwalia a ile kosztuje cc ?? pomarudz ze jestes farmaceutka to ci za darmo zrobia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 16 Gru 2010, 01:04:51 wysłana przez maraxela »

konwalia

« Odpowiedź #63 dnia: 16 Gru 2010, 05:52:49 »
jest dostępne tylko nieoficjalnie i 3000-3500

będę próbować wydębić bez płacenia, zobaczymy z jakim skutkiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #64 dnia: 16 Gru 2010, 09:02:26 »
maraxela przenoszona czy przeterminowana dla mnie wszystko jedno - chodzilo mi o to, ze np lozysko ci sie moze zestarzec za bardzo nawet i przed terminem i nie ma tak, ze zawsze im dluzej w srodku tym lepiej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 16 Gru 2010, 09:02:26 »

niewiemjaka

« Odpowiedź #65 dnia: 16 Gru 2010, 10:08:53 »
moja sista chce wydebnic cc w krakowie na ujastek - ciekawe czy jej sie uda Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w damianie cc 10 tyś
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

Kata

« Odpowiedź #66 dnia: 16 Gru 2010, 10:18:04 »
konwalia A czemu chcesz cc? Ja po tym jak sama miałam cc ze wskazań medycznych nie mogę zrozumieć jak ktoś może sobie ten sposób porodu wybierać na życzenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. To jest przecież operacja (ryzyko komplikacji, naruszenie powłok brzusznych) i w dodatku dochodzenie do siebie po niej nie jest proste.
Pozdrawiam

Kata

goga

« Odpowiedź #67 dnia: 16 Gru 2010, 10:29:21 »
po moim sn już nigdy więcej bym tak nie chciała

tylko cc - nawet jakbym miała w łapę dać
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

rilla

« Odpowiedź #68 dnia: 16 Gru 2010, 10:42:31 »
Kata ja mam takie same odczucia, ale ja cc miałam po 6 h porodu sn. Ale jednak teraz wolałabymcc, ale ze względu na to, zeby nei byc pociętą w dwóch miejscach:)

zuzia

« Odpowiedź #69 dnia: 16 Gru 2010, 10:43:35 »
ja cc bałam sie bardziej niż sn.

rilla

« Odpowiedź #70 dnia: 16 Gru 2010, 10:45:45 »
ja cc bałam sie bardziej niż sn.
ja tez:/ i chyba najgorzej zniosłam poród i połóg z całej mojej najbliższej rodziny i znajomych. Hm no i jedyna miałam cc, dotąt nikt u mnie w rodzinie nie miał

konwalia

« Odpowiedź #71 dnia: 16 Gru 2010, 10:52:20 »
konwalia A czemu chcesz cc?
to nie ejst tak do końca, że chcę cc, wolalabym naturalnie, ale:

procedura cc jest stała i wiadomo czego się spodziewać

kiedyś bardzo chciałam rodzić w domu, ale żaden lekarz i położna mi się nie zgodzi, a w porodzie szpitalnym wkurza mnie brak poszanowania do zdania rodzącej-bo poznański standard-dolargan, cięcie krocza, masaż szyjki, lezenie pod ktg, czesto oksy to nie ejst dla mnie poród sn
gdyby dalo radę zalatwić prawdziwy poród naturalny w poznanskim szpitalu, to też bym za to chetnie zapłaciła

zobaczymy jak będzie i co na to mój lekarz, na razie za wcześnie na takie dywagacje z nim
« Ostatnia zmiana: 16 Gru 2010, 10:54:40 wysłana przez konwalia »

rilla

« Odpowiedź #72 dnia: 16 Gru 2010, 10:59:18 »
konwalia dobrze Cię rozumiem, ja miałam super porób sn... szkoda, ze nie dotrwałam do końca.

ishka82

« Odpowiedź #73 dnia: 16 Gru 2010, 11:02:07 »
konwalia A czemu chcesz cc? Ja po tym jak sama miałam cc ze wskazań medycznych nie mogę zrozumieć jak ktoś może sobie ten sposób porodu wybierać na życzenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. To jest przecież operacja (ryzyko komplikacji, naruszenie powłok brzusznych) i w dodatku dochodzenie do siebie po niej nie jest proste.
moje odczucia są zupełnie inne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj miałam cc ze wskazań i o ile jeszcze kiedyś będę rodzic, to nie wyobrażam sobie inaczej niż przez cc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj co do dochodzenia do siebie, to u mnie nie było źle i nie jedna koleżanka po sn cierpiała bardziej i dłużej...każdy poród jest inny, komplikacje rożne mogą wystąpić i po sn i po cc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #74 dnia: 16 Gru 2010, 11:08:44 »
Ja po tym jak sama miałam cc ze wskazań medycznych nie mogę zrozumieć jak ktoś może sobie ten sposób porodu wybierać na życzenie crazy
a ja juz rozumiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo ktoś może się bac bólu, bo ktos moze sie bac ze popęka wzdluz i wszerz po odbyt, bo ktos moze sie bać że bedzie koniecznosc skorzystania z vacum/proznociagow, bo ktoś może sie bać ze hemoroidy mu wyjda i beda mu z powrotem wciskać, bo ktos moze sie bać że porod nie uda sie do konca i tak skonczy sie cc, bo ktos wreszcie moze sie bać że nie uda sie SN i dziecko będzie w zamartwicy lub cokolwiek się stanie dziecku

jedni sie boją cc inni sie boją sn