Planowane cięcie cesarskie - kiedy?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 13 Gru 2010, 12:11:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marlen_ka

Cytat: doda w 19 Gru 2010, 22:56:30wkładanie TAM palców na skurczu booooooooooolllllllllliiiiiiiiiiiiiiii
tym bardziej ciesze sie, ze mnie to ominelo :)

zuzia

ja odmówiłam masażu szyjki. położna była wściekła ale miałam to w nosie.

rilla

#152
ja miałam masaz przed akcją i bolało, az prawie zwymiotowałam. W czasie porodu badanie na skurczu czy bez było koszmarne, w dodatku tak miała wyoko szyjke, ze za kazdym razem położna jej szukała i ściagała w dół i czułam to łapanie jakby kombinerkami  - myslałam, ze odlece. Ale po kolejnym takim bólu było hasło cc

magdalinska

rilla  :padam:
mnie badanie w trakcie porodu nie bolało, tzn czułam je, ale nie az tak bardzo

marax

#154
bada sie na skurczu bo wtedy czuc glowke dziecka na jakim jest poziomie aczkolwiek nie wiem czy nie mozna tego sprawdzic bez skurczu .......

Dodany tekst: 20 Gru 2010, 09:05:28


Kasia

mi badali/rozwierali szyjkę przed CC, ranyyyyyyyyy jak to bolało :ohboy:
trwało to dwie trzy sekundy a aż mnie wzdryga na samą myśl

badanie szyjki bolało bardziej, 1000000razy bardziej niz blizna przy wstawaniu i nawet kasłaniu :padam:


i jak sobie myślę że miałabym rodzić kolejny raz to ani ciąża, ani CC absolutnie mnie nie przerażają
ale to rozwieranie szyjki, nawet szybkie i mega delikatne, już tak umieram

zosia2007

Cytat: Kasia w 20 Gru 2010, 09:10:58mi badali/rozwierali szyjkę przed CC, ranyyyyyyyyy jak to bolało
trwało to dwie trzy sekundy a aż mnie wzdryga na samą myśl

badanie szyjki bolało bardziej, 1000000razy bardziej niz blizna przy wstawaniu i nawet kasłaniu
zgadzam sie z tym.
do tej pory jak sobie pomysle to czuje ten bol

dzidzia101

Cytat: rubin04 w 17 Gru 2010, 17:36:11
A co do CC - we Wro 1500 zł.

A gdzie??  :hmm:

poczytałam sobie teraz co napisałyście o porodach i kurrrrrr..a ja nie chce rodzić  :headbang: :headbang:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

mi lekarka "otworzyła" szyjkę.
maaaaaaaaaaasakra!

brawurka

mi nikt mojej osobistej szyjki nie dotykał, ani przy pierwszym porodzie ani przy drugim

mobka

Mi trylko rozwarcie badali. Ale czy na skurczu,... hmmm. nie pamietam. Ale jakos szczegolnie nie bolalo. Przynajmneij traumy zadnej nie mam. Choc z drugij strony cokolwiek kazali mi zrobic na skurczu, to bolalo, ale to bolal skurcz, a mi wtedy najlepiej bylo sie nie ruszac. A do zneiczulenia musialam np. sie obrocic i plecy do ty,u wypchac, a anestezjolog srednio chcial czekac.

yoy

czytam to wszystko i sie boje jak cholera ;( ale mimo to ja chce juz urodzic... boze to czekanie mnie dobija... niby mam jakies tam skurcze ale to jakas wolna amerykanka... eehhh trace nadzieje ze urodze przed swietami...

zwierzatko_mojej_mamy

yoy moze zrob co proponuja w suwaku ;) ponoc przyspiesza ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

#163
Cytat: brawurka w 20 Gru 2010, 10:53:40
mi nikt mojej osobistej szyjki nie dotykał, ani przy pierwszym porodzie ani przy drugim

dziewczyny tutaj tłumaczyły że przy CC gdy szyjka sama nie jest rozwarta to trzeba ją troche rozewrzeć aby po CC miały któredy te wszystkie płyny wypłynąć ...

przy sn nie ma potrzeby rozwierania (moze byc tylko bolesne, niedelikatne badanie) gdyż przy sn szyjka ostatecznie sie rozewrze az nadto ;)


Cytat: golinda w 20 Gru 2010, 10:45:17po co?!? przecież miałaś zaplanowane cc

j.w

nie wiem, może to takie niedelikatne badanie było :knuje: w kazdym razie jak mi tam palucha (jednego) włozyli to myslałam ze wyskocze w kosmos
a ja raczej z tych wszystkobolacych nie jestem ;)

yoy

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Gru 2010, 11:34:05
yoy moze zrob co proponuja w suwaku ;) ponoc przyspiesza ;D
oooo tak! ;) zmolestuje szanownego małzonka ;) dołoze jeszcze kręcenie suta i bieganie po schodach :D

marcheewka

Cytat: Kasia w 20 Gru 2010, 09:10:58
mi badali/rozwierali szyjkę przed CC, ranyyyyyyyyy jak to bolało :ohboy:
trwało to dwie trzy sekundy a aż mnie wzdryga na samą myśl

badanie szyjki bolało bardziej, 1000000razy bardziej niz blizna przy wstawaniu i nawet kasłaniu :padam:


i jak sobie myślę że miałabym rodzić kolejny raz to ani ciąża, ani CC absolutnie mnie nie przerażają
ale to rozwieranie szyjki, nawet szybkie i mega delikatne, już tak umieram

a mnie nie badali, tzn badali szyjke, ale jakieś to mega bolesne nie było. Bardziej bolało jak mi pielęgniara prysneła środkiem odkażającym w krocze, masakra jak piekło!!

niewiemjaka

Cytat: Kata w 16 Gru 2010, 10:18:04konwalia A czemu chcesz cc? Ja po tym jak sama miałam cc ze wskazań medycznych nie mogę zrozumieć jak ktoś może sobie ten sposób porodu wybierać na życzenie crazy.
Kata rozpetalas dyskusje :P to pisz teraz czy juz wiecej wiesz dlaczego ktos moze "chciec" cc ? :D

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: yoy w 20 Gru 2010, 11:52:29dołoze jeszcze kręcenie suta i bieganie po schodach Cheesy
lol lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

tzn u mnie nie rozwiwrali na zasadzie że się tam mocowali itd ;)
włozyli palucha i tyle
nic więcej ale to i tak wystarczyło :ohboy:

moze to po prostu badanie było :knuje:


Justynna

też miałam przed samym cięciem takie bolesne badanie, ale chyba bardziej sprawdzali stan szyjki i ułożenie dziecka (naciskał mój brzuch tak mocno, że bałam się, żeby krzywdy nie zrobił małemu). Ale to chyba nie był taki ból, o jakim piszecie  :ohboy:

Kata

Ja miałam cc ale szyjki mi nikt nie badał (tydzień przed cc nie była ani skrócona ani rozwarta) a to co miało wypłynąć wylazło i to w dużych ilościach, ale to jest bleee

niewiemjaka Dyskusja to dobra rzecz :) No i teraz znam listę tych powodów ale nadal mnie zdumiewa, że ktoś może chcieć cc, ale każdy ma prawo wyboru.
Pozdrawiam

Kata

bozena.dp

#171
Cytat: zuzia w 16 Gru 2010, 10:43:35
ja cc bałam sie bardziej niż sn.

mam to samo ;D

Dodany tekst: 20 Gru 2010, 19:20:10

o kurde, przeczytałam cały wątek i teraz NAPRAWDĘ się boje porodu :ohboy:


marlen_ka

Cytat: maraxela w 20 Gru 2010, 20:07:12
ja tam moge cc rodzic nawet 5 dzieci .
a ja moge tyle samo naturalnie :)