Autor Wątek: Planowane cięcie cesarskie - kiedy?  (Przeczytany 26819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

Odp: Planowane cięcie cesarskie - kiedy?
« Odpowiedź #100 dnia: 16 Gru 2010, 15:59:56 »
rilla umowmy sie na nastepny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to sie policytujemy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

sputnik

« Odpowiedź #101 dnia: 16 Gru 2010, 16:01:48 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
moja koleżanka miala takie planowe cc na dyżurze swojej lekarki na poczatku 38tyg, ale chyba było to źle wyliczone, bo mlody nei chciał oddychać i leżał 2tyg pod respiratorem,
niekoniecznie źle wyliczone, to raczej nie ma nic do rzeczy.

marax

« Odpowiedź #102 dnia: 16 Gru 2010, 16:03:18 »
Fundusz placi szpitalowi za wykonana procedure cc chyba wlasnie 3500 zl max ok 5000 zl . W tym zawiera sie praca,sala operacyjna,leki ,lozko zajmowane kilka dni, jedzenie itd. Branie za cc w szpitalu miejskim 3000 zl to lekkie przegięcie ..............

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #102 dnia: 16 Gru 2010, 16:03:18 »

mobka

« Odpowiedź #103 dnia: 16 Gru 2010, 16:11:21 »
cierpiącym po sn nie daja leków przeciwbólowych knuje
Daja. Ja dostawalam. Codziennie wieczorem chodzila polozna i sie pytala czy ktos cos chce. A dawala paracetamol lub pyralgine. I pyralgina w moim przypadku byl aboska, bo nawet na mega zakwasy pomogla i moglam sie ruszac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 16 Gru 2010, 16:15:25
ale jest chyba kilka dziewczyn nioniczka, dragon, eliza, który pisały, ze sn nie było takie złe... ale nie rodziły w PL:)
Dla mnei tez nie bylo zle, mimo ze zzo nie zadzialalo, ze gdyby nie ostatni parcie i niewielka pomoc lekarza tez by vacuum bylo, ze pocieli  mnie i popekalam, ze przez 2 dni ledwo sie ruszalam, a przez 2 tygodnie spacer dookola bloku byl dla mnei mega wysilkiem. Ale nie wyobrazam sobie decydowac sie swiadomie na cc.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru 2010, 16:15:25 wysłana przez mobka »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kata

« Odpowiedź #104 dnia: 16 Gru 2010, 19:20:36 »
Ja bardzo chciałam rodzić sn, bo wtedy mąż mógłby być ze mną i czułabym się pewniej. Co do przebiegu porodu sn to o nim wiedziałam więcej, bo to o nim głównie mówią na szkołach rodzenia. O porodzie drogą cc niewiele wiedziałam (sam fakt znania procedur nie pomaga) i bardzo się go bałam i w sumie miałam rację bo miło tego nie wspominam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj A co do odczuwania bólu, to wiem, że to kwestia bardzo indywidualna ale pomimo środków przeciwbólowych ból jest ogromny i dlatego na samą myśl o kolejnym cc jest mi słabo, mimo że bardzo chcemy mieć jeszcze dziecko.
Pozdrawiam

Kata

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #104 dnia: 16 Gru 2010, 19:20:36 »

Kasia

« Odpowiedź #105 dnia: 16 Gru 2010, 19:25:10 »
no z tym bólem to mocno indywidualna sprawa, mnie po CC nic nie bolało
pielegniara wrecz zmusiła mnie do zastrzyku przeciwbólowego, bo nie chcialam brać, bo nic a nic mnie nie bolało
uległam jej namowom, bo powiedziała mi ze jak zacznie boleć to wtedy i leki nic nie pomogą ...

ale była na sali dziewczyna, która zastrzyków nie wzieła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i wczesniej ode mnie biegala po szpitalu (CC miala póxniej)

za to druga brała leki równo ze mną a zwijała się z bólu niesamowicie ale lekarz powiedział ze to nie CC tak boli tylko po prostu jej się tak bolesnie macica obkurcza i że taki sam ból miałaby po sn
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #106 dnia: 16 Gru 2010, 20:21:30 »
Kasia a nie bolało cie przy np. wstawaniu z łozka? albo kaszlnieciu? ja leki brałam wszystkie., jakie dawali Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  kroplówki, zastrzyki, tabletki. ale przy wstawaniu mnie bolało, pierwszy raz to myslalam ze mi brzuch rozerwie, tak samo jak sie zakrztusiłam biszkoptem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #107 dnia: 16 Gru 2010, 20:30:34 »
przy wstawaniu czy kaszlu bolało i tylko wtedy
ale to były dosłownie sekundy bólu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

pierwsze wstanie bardziej bolało, byłam wystraszona, bałam sie wstać itd Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tak samo jak sie zakrztusiłam biszkoptem wink
jak mi w końcu pozwolili pic to tak sie do wody dorwałam że się zakrztusilam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wtedy bolało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale to jednorazowa akcja była i trwała z kilkanascie sekund

magdalinska

« Odpowiedź #108 dnia: 16 Gru 2010, 20:38:31 »
no, u mnie tez sekundy, ale bolało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i tak nie bylo tragicznie, w porownaniu do bolów przy sn to bylo jak relaksujacy masaz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
najgorsza dla mnie to była jednak przymusowa dieta  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i w sumie to moge powiedziec, ze jest to minus, wielki minus dla cc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja sie tak rzucilam na biszkopty, jak juz mogłam je jesc, ze sie zakrztusiłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  na sniadanie byl suchy chleb i kleik na wodzie, a pozniej M. mi przyniosł te biszkopty  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #109 dnia: 16 Gru 2010, 20:39:33 »
Ja nie miałam złych warunków do porodu. Pojedyncza ładna sala,
zzo bez problemu dostałam( płatne), lekarze i pielęgniarki uprzejme.
A poród i tak do dupy
u mnie dokładnie to samo oprócz zzo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale teraz jak myślę o cc, to mi też słabo, bo źle sie czułam po laparoskopii,która jest niczym w porównaniu z cięciem brzucha.

więc moja nadzieja w zzo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a tak naprawdę, bardzo chciałabym być znowu w ciąży Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zosia2007

« Odpowiedź #110 dnia: 16 Gru 2010, 21:07:20 »
a tak naprawdę, bardzo chciałabym być znowu w ciąży
podziwiam cie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
u mnie musi chyba minac duuuuzo czasu zanim dojde do podobnego wniosku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #111 dnia: 16 Gru 2010, 21:11:45 »
zosia, nie ma co podziwiać, bo każdy inaczej to wszystko odczuwa, niektórzy w ogóle nie chcą drugiego dziecka, inni chcą trójkę, albo więcej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a czy Ty chcesz drugie dziecko? rozmawialiście o tym kiedy?
« Ostatnia zmiana: 16 Gru 2010, 21:12:06 wysłana przez doda »

zosia2007

« Odpowiedź #112 dnia: 16 Gru 2010, 21:15:51 »
tak, chce i nie przeraza mnie sam fakt posiadania dziecka bo szczerze to nawet i trojke bym dala rade ale bycie w ciazy i porod.
mimo iz mialam cc i bardzo sie z tego ciesze to jednak jak teraz mysle o tym wszystkim to rzygac mi sie chce ze kobiety sa tak traktowane w szpitalach w PL. mimo iz mialam super opieke, mile polozne, jednoosobowa sale to jednak sam fakt tego wszystkie co sie tam dzialo jest dla mnie zlym wspomnieniem.

im dluzej o tym mysle tym bardziej nie potrafie sobie tego wyobrazic czy jestem w stanie przez to przejsc raz jescze wiedzac co mnie czeka. no nie wiem czy wiesz o co mi chodzi, trudno mi to wyjasnic

doda

« Odpowiedź #113 dnia: 16 Gru 2010, 21:18:59 »
wiem, dokładnie wiem, o co Ci chodzi. i uważam, ze drugi poród się na pewno inaczej przeżywa, bo człowiek dokładnie wie co go czeka....

też mam takie obawy jak Ty, poród, połóg,  karmienie, opieka nad maleńkim dzieckiem, zmęczenie, to jest bardzo trudne, tak naprawde niezależnie od tego czy to cc, czy sn

Dodany tekst: 16 Gru 2010, 21:20:02
chociaż można się pocieszyć, że drugi poród przechodzi się zazwyczaj szybciej i łatwiej.

« Ostatnia zmiana: 16 Gru 2010, 21:20:02 wysłana przez doda »

mobka

« Odpowiedź #114 dnia: 16 Gru 2010, 22:13:40 »
Hmmm, a ja nie mam zlych wspomnien ze szpitala, chociaz przezycia mialam nieciekawe (chociazby cewnikowanie na sali wsrod 5 innych kobiet, bo zabiegowego nia ma). Spodziewalam sie wrecz gorszego traktowania. I tez moglabym miec drugie, ale mnie nie stac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Jakby maz byl w stanie nas utrzymac, to i trzecie...

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 16 Gru 2010, 22:13:40 »

marax

« Odpowiedź #115 dnia: 16 Gru 2010, 22:43:00 »
ja mam takie marzenie ścietej glowy otworzenia kliniki "porodow po ludzku ".na 99% nie bedzie mnie na to nigdy stac ale pomarzyc mozna . wcale nie sa potrzebne cuda wystarczy czesto odrobina dobrej woli . Samo instruowanie rodzacej w mozliwych pozycjach daje bardzo duzo nawet bez zzo . Dopóki nie bedzie konkurencji na rynku medycznym do poty bedzie jak jest . Wchodza teraz bardzo dynamicznie na rynek polski kliniki amerykańskie przejmujące kontrakty z NZF . W wyborczej opisuja taka sytuacje na kardiologi. Szpital dostal 30% kontraktu a prywatna klinika 70% .................. w rakiej sytuacji trzeba pacjeta szanować zebyb nas wybral Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 16 Gru 2010, 22:46:30 wysłana przez maraxela »

zuzia

« Odpowiedź #116 dnia: 17 Gru 2010, 00:01:49 »
Ja sie zastanawiam czemu babkom, cierpiącym po sn nie daja leków przeciwbólowych
dla mnie to jakaś paranoja
u mnie można było dostać.

doda

« Odpowiedź #117 dnia: 17 Gru 2010, 00:05:47 »
mi się też zdaje, ze dają, nie pamiętam, ale mi chyba proponowali. tylko ja nie brałam, bo mnie po sn nic konkretnie nie bolało

zuzia

« Odpowiedź #118 dnia: 17 Gru 2010, 00:06:22 »
a tak naprawdę, bardzo chciałabym być znowu w ciąży
ja chyba też

aja

« Odpowiedź #119 dnia: 17 Gru 2010, 00:57:41 »
mysle ze po 1ym porodzie po prostu to zdanie sie wyrabia do swojego przypadku
oj tak - dokładnie tak jest
ale myślę,że z Angelos będziemy miały porównanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj więc zobaczymy co lepsze a co gorsze

Dodany tekst: 17 Gru 2010, 01:02:57
ale tymi bliznami po cc jestem jeszcze bardziej przerazona
« Ostatnia zmiana: 17 Gru 2010, 01:02:57 wysłana przez aja »

magdalinska

« Odpowiedź #120 dnia: 17 Gru 2010, 08:04:13 »
moja blizna jest mała, blada i nie narzekam na nia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale jak ją zobaczyłam pierwszy raz, szytą jakas czarna zyłka na okretke, pozawijaną skóre to   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Justynna

« Odpowiedź #121 dnia: 17 Gru 2010, 15:53:21 »
Ja byłam nastawiona na poród SN i byłam przekonana, że to najlepsze dla mnie i dziecka, jednak miałam cc ze wskazań medycznych. Czy to było najlepsze rozwiązanie to nie wiem, normalny poród się u mnie nie zaczął, więc nie mam porównania jak to jest.
I choć bolało po cc bardzo, to chyba drugie dziecko też chciałbym urodzić przez cc, przynajmniej wiem czego się spodziewać.

niewiemjaka

« Odpowiedź #122 dnia: 17 Gru 2010, 16:01:34 »
ale myślę,że z Angelos będziemy miały porównanie Cheesy więc zobaczymy co lepsze a co gorsze
jak bedziecie mialy porownanie ? w drugiej ciazy ? nie rozumiec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #123 dnia: 17 Gru 2010, 16:43:14 »
jak bedziecie mialy porownanie ? w drugiej ciazy ? nie rozumiec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Chyba aji chodzi o to, że miałyśmy podobne porody, bo obie mialyśmy vacuum.
Aja kolejny poród chce sn, ja zakładam jednak cc.
Więc porównamy potem co gorsze.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marlen_ka

« Odpowiedź #124 dnia: 17 Gru 2010, 17:20:14 »
ja tez dostawalam chyba 3 razy dziennie srodki przeciwbólowe po porodzie sn. Ja swoj porod wspominam super, nastepne tez bym tak chciala. Zdziwilo mnie, ze po wszystkim normalnie wstalam i poszłam pod prysznic, bo nie chcialam taka spocona sie przenosic na normalna sale;)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj