Prezenty ślubne

Zaczęty przez inkageo, 05 Paź 2007, 13:08:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cumberland

Cytat: didi_loczek w 21 Kwi 2008, 16:50:28
A widzisz, proszenie przez PM o kase zamiast prezentow to inna sprawa, z reszta wiele razy dyskutowana.
Nie bede oryginalna jesli napisze ze to co najmniej niegrzeczne.  :o
Co innego jesli goscie sie pytaja: wolisz prezent czy gotowke.

popieram w 100% !
okropna jest ta moda na wierszyki w zaproszeniach o wodnych bilecikach i innych świnko skarbonkach

tachogti

Sluchajcie a jak informowalyscie ludzi o tym ze jest lista prezentow i jak zrobilyscie zeby sie Wam nie dublowalo? :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

wrobelek0403



Cytat: tachogti w 21 Kwi 2008, 23:42:24
Sluchajcie a jak informowalyscie ludzi o tym ze jest lista prezentow i jak zrobilyscie zeby sie Wam nie dublowalo? :)

tachogti, u nas jest tak: lista (dość szczegółowa) zawieszona na stronie www - adres podany na zaproszeniu. Papierową wersję ma moja siostra - druhna. Goscie ogladają sobie stronkę, rowniez w necie łatwo ustalic cene wiekszosci przedmiotow. A potem dzwonią do sis (dostała moja starą kom z simplusem, zeby jej prywatny numer nie wisial w miejscu publicznym) i rezerwują prezent.

Zresztą na stronie są tez info o miejscu, noclegach, dojezdzie, itd...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

wrobelek0403 moge skopiowac Wasz pomysl?  ;) bo mnie sie to ze strona internetowa bardzo podoba :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

ze_nitka

U nas też jest lista na stronie. Informujemy o liście tych którzy o nią pytają.
Zakładamy że jak ktoś nie pyta, chce dać pieniądze. Zobaczymy czy byliśmy w błędzie ;)

elizapj

#180
Cytat: cumberland w 21 Kwi 2008, 20:28:22
Cytat: didi_loczek w 21 Kwi 2008, 16:50:28
A widzisz, proszenie przez PM o kase zamiast prezentow to inna sprawa, z reszta wiele razy dyskutowana.
Nie bede oryginalna jesli napisze ze to co najmniej niegrzeczne.  :o
Co innego jesli goscie sie pytaja: wolisz prezent czy gotowke.
popieram w 100% !
okropna jest ta moda na wierszyki w zaproszeniach o wodnych bilecikach i innych świnko skarbonkach

ah wreszcie zrozumilam o co chodzi z tymi wierszykami...nei spotkalam sie z tym...stad nie rozumialam wczesniejszych o nich postow

Cytat: tachogti w 21 Kwi 2008, 23:42:24
Sluchajcie a jak informowalyscie ludzi o tym ze jest lista prezentow i jak zrobilyscie zeby sie Wam nie dublowalo? :)
my tez mamy slubna strone www. co prawda na razie w miejcu info o prezentach jest zawiadomienie o tym, ze wkrotce sie za to wezmiemy :P

konkretnie bedziemy mieli 2 sklepy - 1 w wawie, 1 w rzymie. wloski sklep zrobi z naszych zyczen osobna stronke, na kt goscie po zalogowaniu beda wchodzic, ogladac wybrane przedmioty i beda mogli bezposrednio ze str kupowac. do tego sklepu podamy pelen namiary, www, tel oraz adres - czesc zechce kupic przez tel inni preferuja wybrac sie osobiscie.

sklep wawski bedzie mial tylko liste fizycznie na miejscu.  na naszej stronie planuje jedynie podac  ich adres fyzyczny, i niestey goscie sie beda musieli osobiscie pofatygowac, wybrac z listy i kupic.

to nad czym sie jednak zastanawiam - to namowic sklep w wawie, na mozliwosc zostawienia prezentow w sklepie. niech mi tylko powiedza, kto co wybral, by wiedziec komu za co dziekowac. po co maja sie pod pudlami gniesc sie gosciom kreacje:)

aha jeszcze - gosci internetowo niekumatych mam nadzieje, ze poinformuja ich rodzice i tesciowie gdy tamci skontaktuja sie z nimi w celu za-rsvp-owania. znajomi w naszym wieku wszyscy raczej strone nasza odwiedza:) i przeczytaja co i jak
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: tachogti w 21 Kwi 2008, 23:58:04
wrobelek0403 moge skopiowac Wasz pomysl?  ;) bo mnie sie to ze strona internetowa bardzo podoba :D

mozesz :) nie mam patentu ;)

nie dopatrzylismy jednej tylko rzeczy, nie podalismy nigdzie jakie bedzie haslo do strony no i teraz sie zastanawiam - dawac bez hasla??? czy może dorzucić do zaproszen małą wkładkę w info o loginie i haśle??? Jakos mam opory przed umieszczaniem tylu newralgicznych info zupelnie publicznie i bez kontroli...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: wrobelek0403 w 22 Kwi 2008, 17:23:47
Cytat: tachogti w 21 Kwi 2008, 23:58:04
wrobelek0403 moge skopiowac Wasz pomysl?  ;) bo mnie sie to ze strona internetowa bardzo podoba :D

mozesz :) nie mam patentu ;)

nie dopatrzylismy jednej tylko rzeczy, nie podalismy nigdzie jakie bedzie haslo do strony no i teraz sie zastanawiam - dawac bez hasla??? czy może dorzucić do zaproszen małą wkładkę w info o loginie i haśle??? Jakos mam opory przed umieszczaniem tylu newralgicznych info zupelnie publicznie i bez kontroli...
j abym podala halso mailem, albo tefelonicznie, albo jesli nadal mozecie, dodajac do zaproszen..
ja tez nie lubie jak za duzo info dostpene jest dla wszytskich
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

wrobelek0403 masz u mnie piwko za ideę  :drunk:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

sznapkowa

My poprosiliśmy o koperty z tego względu, że mieszkamy długo razem i to co nam niezbędne do życia kupujemy na bieżąco. Sprzęty, na które zawsze szkoda pieniędzy niestety musiałyby stać w piwnicy, bo w kuchni nie ma miejsca na postawienie czegokolwiek. U jednej z cioć, kótra zpowiediząła ze pieniędzy nie daje zamówilismy zestaw garnków - te co mamy nadają sie do wymiany. Druga ciocia postanowiła, że da nam cośco bęzie pamiątką- nie wiem co to ale moja mam a to coś widziała i powiedziała, żebyśmy już zrobili miejsce w piwnicy bo się to coś nam ani nie spodoba ani nie przyda. Domyslam się że to jakiś szkaradny obraz - ciocia ma osobliwy gust :) U kuzynki "zamówiliśmy" mikser. Najbardziej niezadowolony z pomysłu kopertowego jest mój brat, który chciałby nam podarowac coś trwałego - i chyba poprosimy o samochodowy bagażnik na rowery :)
Nie liczę że weslee sie nam zwróci. Nie ma pojęcia jak zachowa sie moja rodizna, bo ostatnie wesele w rodzinie było jakies 20 lat temu, a 3 tygodnie po mnie ślub bieże mój kuzyn więc znów wydatek.

jo_miekka

My nie dawaliśmy żadnych wskazówek Gościom. I nawet jak pytali, to mówilismy, że to tylko od nich zależy, i że chcemy przede wszystkim, żeby byli.
I to była prawda.

Nie chcieliśmy "tylko" kasy, bo sama lubię dawać prezenty.
Mam kilka osób w rodzinie i wśród znajomych, którzy dają zawsze niebanalne, ciekawe podarunki.
Dostalismy kilka prezentów nietrafionych, ale co z tego? Za każdym razem, kiedy patrzę na niespecjalnej urody filiżanki, przypomina mi się jak dobrze bawił się ten, co je dał :D
Jest miło.
A co do kasy - bo tez dostalismy przecież jednak dużo "kopert", to często było mi jakoś niezręcznie (także miło, jasne) wobec sporych kwot od osób, o których wiem, że to był dla nich naprawdę spory wydatek...

vobi

My też nie dawaliśmy żadnych wskazówek Gościom, żadnych wierszyków ani sugestii między wierszami. Kilku pytało, jednak podobnie jak jo_miekka, powiedzielismy ze zostawiamy to ich decyzji, nie mamy preferencji, listy prezentów itd. Większość jednak zdecydowała sie na koperty, czym nas troche zaskoczyli. Prezentow otrzymalismy tylko kilka, ale raczej trafione, nic nie wyladowalo w piwnicy ;)

Kasia


ja mówię że każdy jak ma chęć przynieść prezent to niech przyniesie co uważa
a jakby nie miał pomysłu a chciałby nam coś przekazać to mogę to być pieniądze i że dla nas jest to najwygodniejsza forma prezentu


inaczej dalszym gościom nie potrafie powiedzieć
chociaż nie wiem co zrobimy z prezentami ...

najbliżsi bez ogródek się pytali czy chcemy kasę czy prezent
i tym najbliższym mówimy że najchętniej byśmy widzieli kasę ale to każdy gość sam decyduje czy da prezent i w jakiej postaci


vobi

Cytat: jo_miekka w 28 Kwi 2008, 11:40:15
A co do kasy - bo tez dostalismy przecież jednak dużo "kopert", to często było mi jakoś niezręcznie (także miło, jasne) wobec sporych kwot od osób, o których wiem, że to był dla nich naprawdę spory wydatek...

Musze przyznac, ze tez nieswojo sie czulismy otwierajac koperty... Po otwarciu kilku zdecydowalismy, ze nie chcemy wiedziec ile dostalismy od kogo, najpierw powyciagalismy z kopert kartki z zyczeniami, pieniadze z kopert wyrzucilismy "na kupke", a dopiero potem podliczylismy calosc. Hehe, przynajmniej mielismy wymowke, kiedy tesciowa pytala "a ile dostaliscie od....?" Nie wiemy!  lol

jo_miekka

Cytat: vobi w 28 Kwi 2008, 12:25:27
Cytat: jo_miekka w 28 Kwi 2008, 11:40:15
A co do kasy - bo tez dostalismy przecież jednak dużo "kopert", to często było mi jakoś niezręcznie (także miło, jasne) wobec sporych kwot od osób, o których wiem, że to był dla nich naprawdę spory wydatek...

Musze przyznac, ze tez nieswojo sie czulismy otwierajac koperty... Po otwarciu kilku zdecydowalismy, ze nie chcemy wiedziec ile dostalismy od kogo, najpierw powyciagalismy z kopert kartki z zyczeniami, pieniadze z kopert wyrzucilismy "na kupke", a dopiero potem podliczylismy calosc. Hehe, przynajmniej mielismy wymowke, kiedy tesciowa pytala "a ile dostaliscie od....?" Nie wiemy!  lol

Vobi, piwko na znak solidarności :)

vobi

jo_miekka, no to - na zdrowie!  :drunk:

sznapkowa

Ja zdecydowanie wolę koperty chociazby dlatego, że moja rodzina ma na prawdę spaczony gust. Po nich można sie psodziewać tylko i wyłącznie pościeli z kory made by Lidl lub Biedronka, filiżanek imitujących chińską porcelanę lub czajnika elektrycznego, który wiadomo że w każdym domu jest.

Kasia

oj ja też się tego obawiam

niestey niektórzy z moich gości idą na łatwizne i kupują co im pierwsze w łapki wpadnie


zwierzatko_mojej_mamy

no jesli ktos pomysli choc 10 minut nad prezentem , to ja chce taki :D przy zapraszaniu dostalismy nasz pierwszy prezent przedslubny - piekne kieliszki nie wiem  z czego - bo wygladaja jak srebro/taki material jak do kubkow termicznych albo termosow w srodku :D
sa super i tak sie ucieszylam jak glupia :D dawno chyba znienackowych prezentow nie dostawalam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marcheewka

Cytat: sznapkowa w 16 Maj 2008, 13:35:59
Ja zdecydowanie wolę koperty chociazby dlatego, że moja rodzina ma na prawdę spaczony gust. Po nich można sie psodziewać tylko i wyłącznie pościeli z kory made by Lidl lub Biedronka, filiżanek imitujących chińską porcelanę lub czajnika elektrycznego, który wiadomo że w każdym domu jest.

Ja też mam podobną rodzinę. Niestety, nikt nie chce zadać sobie trudu i pomyśleć nad prezentem lub po prostu zapytać, co chcemy.
Przy rozdawaniu zaproszeń nikt z rodziny się nie pytał, czy jest lista prezentów albo co chcemy.
Jedna koleżanka zapytala, zaskoczyła mnie kompletnie, powiedziałam, ze nie mamy listy, niech zrobi jak uważa.
W zasadzie wolimy kasę, bo we wrześniu odbieramy mieszkanie i trzeba je wykonczyć. Śmiejemy sie, że potrzebujemy kafle, panele, farby, sedes, wannę ;D
Znajomi o tym wiedzą i mysle, że dadza koperty ( bo to nam sie naprawdę przyda)

elizapj

wlasnie wczoraj i przedwczoraj otworzylismy swoje listy:D wybralismy rozne piekne i praktyczne rzeczy:) przy narzucie na lozko prawie doszlo do rozwodu haha (inne kolory i wzory sie nam podobaly)
i oczywiscie nie pamietalismy jakich wymiarow jest nasza koldra  ::) wiec musze sie tam wrocic
poszewki na poduszki tez sa innych wymiarow niz nasze..i pasuje niewiele firm, ale jedna przcudna pasowala:)


tylko nikt (zaden z naszych 3 sklepow) nie mial sokowirowki  :'( a to bylo moje marzenie... wiec najwyzej jakiejs cioci dam zlecenia spoza listy
jestem hiperhappy, i po raz pierwszy nie moge sie tych prezentow doczekac:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

A macie liste online cobym mogla poogldac sobie troche???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: nionczka w 21 Maj 2008, 17:36:03
A macie liste online cobym mogla poogldac sobie troche???
1 (wloska) z 3 jest online

przesle ci na priv;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

my juz tez zamknelismy liste, w zasadzie bylismy dosc zgodni, choc przy serwisie obiadowym prawie się pokłócilismy i to w sklepie ;)

teraz tylko zawiesic liste on-line i rozdac zaproszenia :) jak dostaniemy choc połowe naszych wymysłow, bede przeszczesliwa :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tiliam

Myślę, że młodej parze przyda się w zasadzie wszystko na nowej drodze życia. Jednak gotówka jest najbardziej neutralna bo można wybrać sobie dokładnie to, co się nam podoba. A lista prezentów to dla mnie osobiście - pomyłka. Jak można gościom narzucać co maja przynieść na wesele. W końcu to nie prezenty są najważniejsze, a ludzie.. ale jak kto woli
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login